TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Шоуто" гостува во Аеродром

Дневник - 03.12.2005

СПОРТСКИ ВИКЕНД ФУДБАЛ: Прва лига, 16. коло, денеска (13 ч.): Работнички К. - Шкендија. Утре (13 часот): Брегалница К. - Силекс, Македонија ЃП - Влазрими, Башкими - Цементарница, Ренова - Победа, Беласица - Вардар. Втора лига, денеска (13 часот): Тетекс - Караорман, Пелистер - Скопје, Турново - ...

Женското одбојкарско дерби во "Форца"

Вест - 03.12.2005

ВИКЕНДОВ НА СПОРТСКИТЕ ТЕРЕНИ ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА, 16. КОЛО: денеска, 13 часот: Работнички К. - Шкендија 79; утре, 13 ч.: Брегалница К. - Силекс; Македонија ЃП - Влазрими; Башкими - Цементарница 55; Ренова - Победа; Беласица ГЦ - Вардар. ВТОРА ЛИГА, 16.

Македонија Џио го победи шампионот

Време - 28.11.2005

ПРВА ЛИГА Одбојкарите на Македонија Џио направија сензација со победата над неприкосновениот шампион Работнички Фершпед со 3-1 (25-21, 25-15, 28-30, 25-20) на свој терен во Струмица, во 6. коло од Првата лига. Струмица повторно се покажа непријатно место за гостување на „шпедитерите“.

Шампионот повторно "падна" во Струмица

Дневник - 28.11.2005

ОДБОЈКА - ПРВА ЛИГА, МАЖИ И ЖЕНИ, 6 КОЛО Работнички Ф. го изгуби првиот натпревар во домашното првенство сезонава, со поразот во Струмица, против Македонија џио, со 1-3 Актуелниот одбојкарски шампион, мажи, Работнички Фершпед, во шестото коло од домашното првенство го изгуби првиот натпревар, ...

Шампионот поразен во Струмица

Вест - 28.11.2005

ОДБОЈКА - ПРВА ЛИГА, 6. КОЛО Прикажувајќи извонредна игра, одбојкарите на Македонија Џио го надиграа актуелниот шампион Работнички Фершпед и сосема заслужено го поразија со 3:1 во сетови (25:21, 25:15, 28:30, 25:20). Првите два сета домашните многу лесно ги добија и беа блиску да слават победа со ...

Приматот во првенството го презедоа струмичани

Утрински - 28.11.2005

Македонија Џио - Работнички Фершпед 3:1 СТРУМИЦА - Со победа од 3:1 (25:21, 25:15, 28:30, 25:20) одбојкарите на Македонија Џио извојуваа голема победа против повеќекратниот шампион, екипата на Работнички Фершпед. За првпат од играњето одбојка во независна Македонија одбојкарите на оваа струмичка ...