TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мерион Џонс ги врати олимписките медали

Утрински - 10.10.2007

Американката призна дека со допинг ги освоила трите злата и двете бронзи на ОИ 2000 и ја прифати двегодишната забрана за настап Мерион Џонс позира со златниот медал на 100 м од ОИ во Сиднеј Посрамотената спринтерка Мерион Џонс ги понуди назад петте олимписки медали што ги освои на Игрите во Сиднеј ...

Мерион Џонс ги врати петте олимписки медали

Време - 10.10.2007

ОТКАКО ПРИЗНА ДЕКА СЕ ДОПИНГУВАЛА Американската атлетичарка Мерион Џонс (31), која призна дека се допингувала, ги врати петте олимписки медали што ги освои на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Сиднеј 2000 година, соопшти Американската антидопинг-агенција во понеделникот.

Џонс ги врати петте олимписки медали

Вечер Прес - 10.10.2007

Згора на тоа, откако призна дека користела недозволени допинг супстанци заработи и двегодишна суспензија која веќе тече Американската атлетичарка Мерион Џонс (31) мораше да ги врати петте медали освоени на Летните олимписки игри во Сиднеј 2000 година, откако призна дека користела недозволени допинг ...

Мерион Џонс ги врати медалите

А1 - 09.10.2007

Американската атлетичарка Мерион Џонс ги врати петте медали освоени на Олимписките игри во Сиднеј во 2000-та година и ја прифати двегодишната суспензија, откако претходно призна дека користела стероиди. Мерион Џонс (31) во петокот призна дека користела супстанци забранети од Меѓународното здружение ...

На Мерион Џонс и' се заканува затвор од 10 години

Дневник - 08.10.2007

По години одрекување, Мерион Џонс (31) на суд призна дека лажела пред федералните власти на САД и оти користела стероиди . Најверојатно на Џонс ќе и' бидат одземени петте олимписки медали што ги освои на ЛОИ 2000 во Сиднеј. Враќање на медалите од Џонс бараат од Американскиот олимписки комитет и од ...

Пропаст на уште една спортска икона

Вечер Прес - 08.10.2007

Откако "Вашингтон Пост" откри дека атлетичарката од Америка, Мерион Џонс (32) признала оти земала допинг, тројната олимписка првенка од Сиднеј 2000, тоа го повтори и на сослушувањето пред судот во сојузната држава Њујорк. Покрај тоа што призна дека се допингувала, Џонс морала да признае дека е ...