TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Срија А: Рома го продолжи низот на 9 од 9 и го израмни рекордот на Јувентус

Телма - 27.10.2013

Екипата на Рома ја забележа и деветата победа во исто толку натпревари сезонава во Италијанското фудбалско првенство и покрај тоа што попладнево на гостувањето кај Удинезе речиси 30 минути играше со ...

Девет од девет за Рома во Серија А

+инфо - 27.10.2013

Со оваа победа Рома го изедначи рекордот на Јувентус од почетокот на сезоната 2005/6. Постигнати резултати на денешните натпревари од 9.коло во Серија А: Наполи – Торино 2:0, Болоња – Ливорно 1:0, ...

Рома – девет од девет!

Екипа - 27.10.2013

Рома е неверојатна, фантастична, дури и кога не е комплетна. Од девет меча, има стопроценти девет победи, и гол – разлика 23-1. Се чини дека противниците не можат да ја совладааат и кога има играч ...

Рома девет од девет

Макфакс - 27.10.2013

Фудбалерите на Рома ја продолжија победничката серија во италијанското првенство, откако забележаа победа на „Фриули“ над Удинезе со 1-0. ‘Волчицата’ до победата стигна со голот на Американецот ...

Рома го урна рекордот на Јувентус, победи деветти пат по ред! (ВИДЕО)

МКД - 27.10.2013

Лидерот во италијанското првенство, екипата на Рома, победи и деветти пат по ред сезонава, откако на гостувањето кај Удинезе славеа минимално со 1-0. Со оваа победа, Рома го израмни рекордот на ...

Рома продолжува да гази, Бредли херој на „Фриули“

Дерби - 27.10.2013

Рома стигна до неверојатна деветта победа по ред во италијанската Серија А, а на денешното гостување кај Удинезе, на избраниците на Руди Гарсија не им пречеше ниту фактот што од 65.

Рома може и со играч помалку, Јуве рутински, Милан тоне како Титаник!

СуперСпорт - 27.10.2013

Римјаните не знаат за стоп, со играч помалку во финишот славеа во Удине. Јуве на полувреме ја заврши работата, Милан се врати после 2:0 во Парма, но загуби во последните секунди.

Рома го освои и „Фриули“

Оn.net - 27.10.2013

„Римската волчица“ и по 9. коло од Серија А има максимален учинок, откако славеше со 1:0 на гостувањето против Удинезе. На Рома не и пречеше и што играше со фудбалер помалку, по исклучувањето на ...

Девет од девет за Рома (видео)

OhridNews - 27.10.2013

Рома со минимална победа 1-0 над Удинезе ја продолжи победничката серија на девет натпревари. Стрелец на голот вреден три бода беше Американецот, Мајкл Бредли.

Рома победува и со играч помалку

Нетпрес - 27.10.2013

Иако поголемиот дел од второто полувреме, го одиграа со играч помалку, во 66 минута втор жолт картон доби Маикон, фудбалерите на Рома забележаа минимален триумф на гостувањето во Удине и го запишаа ...

Рома ја забележа и 9-тата победа во Серија А?!

Сител - 27.10.2013

Фудбалерите на Рома газат се пред себе во Серија А и се цврсто на врвот со максимални 27 победи откако во 9-тото коло ја забележаа и 9. победа. Рома славеше на гостувањето во Удине каде го совлада ...

ВИДЕО: Девет од девет за Рома во Серија А

А1 On - 27.10.2013

Екипата на Рома ја забележа и 9.победа во исто толку натпревари сезонава во Италијанското фудбалско првенство и покрај тоа што попладнево на гостувањето во Удине кај Удинезе речиси 30 минути играше ...

ВИДЕО: Девет од девет за Рома во Серија А

Бриф - 27.10.2013

Екипата на Рома ја забележа и 9.победа во исто толку натпревари сезонава во Италијанското фудбалско првенство и покрај тоа што попладнево на гостувањето во Удине кај Удинезе речиси 30 минути играше ...

Девет од девет за Рома во Серија А

Идивиди - 27.10.2013

Екипата на Рома ја забележа и 9.победа во исто толку натпревари сезонава во Италијанското фудбалско првенство и покрај тоа што попладнево на гостувањето во Удине кај Удинезе речиси 30 минути играше ...

Серија А:Рома во Удине, Јуве дома со Џенова, Милан во Парма!

СуперСпорт - 26.10.2013

Римјаните ја бараат деветтата победа на гостувањето кај Зебрите, Јувентус по два порази триумфот против Џенова е импрератив. Во сабота одличната Верона на Меаца.

10 причини зошто Рома треба да верува во скудетото

Оff.net - 25.10.2013

„Римската волчица" за сега им го краде шоуто на Јувентус и Наполи за кои пред почетокот на првенството во Италија и оваа година се веруваше дека имаат најголеми шанси за титулата.

Рома скапо ќе ја плати евентуалната титула во Серија А

Спортклуб - 24.10.2013

Рома пред две години го стартуваше петгодишниот проект на создавање на шампионски тим, но резултатите стигнаа многу порано отколку што очекуваа водечките лица во римскиот клуб, коишто на крајот од ...

Љајиќ: Погрешив, подобри сме од Јувентус!

СуперСпорт - 24.10.2013

Пред шампионатот, Адем Љајиќ изјави дека актуелниот шампион е единствен тим кој е подобар од неговата Рома, но сега тврди подруго. Одиграни се осум кола, Рома е прва со максимален учинок, на +5 во ...

Знаете ли што се пее во соблекувалната на Рома?

СуперСпорт - 24.10.2013

Фудбалерите на Рома имаат оргинален начин да го прослават триумфот во оваа сезона. Триумфите се редат, осум во низа на стартот од шампионатот, а во соблекувалната смислија како да ги прославуваат.

Фудбалерите на Рома добиваат 10 милиони евра за освојување на Серија А

СуперСпорт - 24.10.2013

Освојувањето на титулата шампион на Италија ќе донесе на поедини фудбалери на Рома високи бонуси од вкупно дури 10 милиони евра. Рома по осум одиграни кола во италијанската Серија А има максимални 24 ...

Бонус од 10 милиони евра за титулата на Рома

Оn.net - 24.10.2013

Освојувањето на скудетото би им донело на играчите на Рома богат бонус од дури 10 милиони евра. По осум одиграни кола во Серија А, „римската волчица“ има максимални 24 бода, пет повеќе од Наполи и ...

10 милиони евра за фудбалерите на Рома доколку ја освојат Серија А

Точка - 24.10.2013

Освојувањето на шампионската титула во Серија А на одредени фудбалери на Рома може и тоа како да им се исплати. Екипата на Рома после осум одиграни кола во италијанската Серија А има максимални 24 ...

Во Рома делат 10 милиони евра при освоена титула

Локално - 24.10.2013

Летечкиот старт на Рома со осум победи од осум натпревари ги натера сите да ги дефинираат Волците како фаворит за Скудетото. Римјаните имаат 5 поени предност на табелата пред Наполи и Јувентус.

На лов по рекорди

Локално - 24.10.2013

Од почетокот на сезоната во Серија А поминаа само 8 круга, а Рома веќе крши и израмнува рекорди. Уште на крајот на септември “волците” го подобрија клупскиот рекорд за најсилен старт во шампионатот, ...

Рома без капитенот Тоти еден месец

Курир - 22.10.2013

Забревтаната „Волчица“ ја продолжи извонредната победничка низа на стартот на Серие А. Сепак, калчолигашот од италијанската престолнина следниот месец ќе мора да се снаоѓа без капитенот и икона на ...

Рома неколку недели без Тоти

Inpress - 22.10.2013

Рим, 22. октомври 2013 (ИНПРЕС) Менаџерот на Рома, Руди Гарсија, во наредниот период нема да може да смета на услугите на капитенот, Франческо Тоти, кој во дербито против Наполи после само половина ...

Рома остана и без Жервињо

Оn.net - 22.10.2013

По повредата на Франческо Тоти, Рома ќе остане без услугите и на Жервињо. Фудбалерот од Брегот на Слоновата коска ќе мора да паузира најмалку две недели заради повреда на коленото.

Тоти паузира најмалку две недели

Идивиди - 22.10.2013

Капитенот на Рома, Франческо Тоти, ќе паузира најмалку две недели поради повредата здобиена на дерби дуелот против Наполи. Тоти го повреди бутниот мускул на десната нога по што мораше да биде заменет ...

Тоти паузира 10 дена

Кајгана - 21.10.2013

Екипата на Рома во следните десет дена ќе биде без капитенот Франческо Тоти, кој на натпреварот со Наполи го повреди мускулот. Рома брилијантно ја започна новата сезона, по осум кола во Серија е ...

Рома еден месец без Тоти

24Фудбал - 21.10.2013

Тоти поради повреда пред време го заврши дерби натпреварот против Наполи кој Рома го доби со 2-0. Информациите од Рома велат дека Тоти ќе паузира најмногу еден месец.

Проблеми за Гарсија: Рома го загуби Тоти

Спортклуб - 21.10.2013

Екипата на Рома, ова коло на “Олимпико“ со 2:0 триумфираше над Наполи, но скапо ја плати победата, затоа што остана без својот најдобар играч оваа сезона, Франческо Тоти.

Тоти паузира две недели

Телеграф - 21.10.2013

Рома најмалку на два меча ќе биде без капитенот Капитенот на Рома, Франческо Тоти, ќе паузира најмалку две недели поради повредата здобиена на дерби-дуелот против Наполи.

Рома ќе мора да се снаоѓа без Тоти

Екипа - 21.10.2013

Рома игра перфектен фудбал на стартот од оваа сезона, но „волчицата“ допрва ќе се соочи со вистинскиот предизвик - да ја продолжи победничката серија без помошта на Франческо Тоти.

Како Рома без Тоти?

СуперСпорт - 21.10.2013

„Принцот од Рим“ доживеа повреда во дерби мечот против Наполи. Рома славеше со 2:0 и така ја продолжи серијата на победи, но сега со нетрпение ги чекаат вестите колку Тоти ќе отсуствува од терените.

Тоти паузира 10 дена

Макфакс - 21.10.2013

Екипата на Рома во следните десет дена ќе биде без капитенот Франческо Тоти, кој на натпреварот со Наполи го повреди мускулот. Рома брилијантно ја започна новата сезона, по осум кола во Серија е ...

Како ќе изгледа Рома без Тоти?

Спортклуб - 21.10.2013

“Принцот на Рим” доживеа повреда на дерби натпреварот против Наполи. Рома славеше со 2:0 и така ја продолжи победничката серија, но сега со нетрпени се чекаат вестите во врска со отсуството на Тоти ...

Рома продолжува без Тоти

Дерби - 21.10.2013

Стратегот на Рома, Руди Гарсија, во наредниот месец нема да може да смета на услугите на капитенот, Франческо Тоти, откако во дербито против Наполи после половина час игра мораше да го напушти ...

Рома без капитенот Тоти до еден месец

СуперСпорт - 21.10.2013

Легендарниот капитен на Рома Франчесто Тоти може да биде надвор од терените околу месец дена поради повреда на задната ложа. Рома во петокот во 8 коло од Серија А го победија Наполи со 2:0, а Тоти во ...

Освен Тоти и Жервињо со повреда во Рома

СуперСпорт - 21.10.2013

Фудбалерот на Рома Жервињо, се повреди на мечот со Наполи, па репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска ќе мора на неочекувана пауза. Тргна Жервињо силовито со екипата на Рома на стартот на ...

Тоти паузира еден месец

Алфа - 21.10.2013

Рома игра одлично во новата сезона во Серија А, оствари максимални 8 победи, а во последното коло го надигра Наполи и победи со 2:0. Тоти се повреди токму на дуелот со Наполи, а теренот го напушти по ...

Рома се израмни со Јувентус на Капело

Локално - 21.10.2013

Рома победува дури и кога не игра. По резултатите од натпреварите во Серија А вчера, Волците остануваат со пет поени пред вториот на табелата. Тоа се случи благодарение на поразот на Јувентус со 2:4 ...

Рома еден месец без капитенот Тоти

Точка - 21.10.2013

Легендарниот капитен на Римската Волчица, Франческо Тоти ќе отсуствува од фудбалските терени околу еден месец. Рома во петокот во рамките на 8. коло од италијанска Серија А славеше против Наполи со ...

Франческо Тоти ги пропушта следните два натпревари на Рома

Локално - 21.10.2013

Капитенот на Рома, Франческо Тоти ќе биде надвор од игра следниот месец, откако италијанскиот клуб потврдија дека искусниот фудбалер има истегнување од прв степен.