TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

24 Вести - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

За Ердоган измама се ветувањата за оружјето доставено на сириските Курди

ТВ21 - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го нарече денеска „измама” американското ветување дека оружјето, кои беше испратено на сириските курдски Сили за заштита на народот, ќе бидат земени назад по победата над „Исламска држава”.

На Ердоган му e пружена лекарска помош за време на утринската молитва

Алсат-М - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

Курир - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

Ердоган се онесвести на утринската молитва за Рамазан Бајрам

Кајгана - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се онесвестил за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му се слошило, а дел од медиумите објавија ...

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

Алфа - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за ...

За Ердоган измама се ветувањата за оружјето доставено на сириските Курди

А1 On - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го нарече денеска „измама” американското ветување дека оружјето, кои беше испратено на сириските курдски Сили за заштита на народот, ќе бидат земени назад по победата над „Исламска држава”.

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

А1 On - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

Турски медиуми: Ердоган се онесвести во џамија

Стандард - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Ердоган онесвести за време на празнична молитва, соопштија турски медиуми. За време на молитва во џамија во Аташехир, провинција Истанбул, турскиот лидер одеднаш изгубил свест, пишуваат турските медиуми, но засега ...

Ердоган се онесвести за време утринската молитва за Рамазан

Press24 - 25.06.2017

Претседателот на Турција се онесвести на утринската молитва по повод Рамазан, додека беше во џамија. На турскиот претседател нагло му се слошило и се онесвестил, како што пишуваат некои турски медиуми. Тој имал проблем со притисокот.

Ердоган се онесвести за време утринската молитва за Рамазан

Сител - 25.06.2017

Претседателот на Турција се онесвести на утринската молитва по повод Рамазан, додека беше во џамија. На турскиот претседател нагло му се слошило и се онесвестил, како што пишуваат некои турски медиуми. Тој имал проблем со притисокот.

Ердоган се онесвести на утринската молитва за Рамазан Бајрам

Макфакс - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се онесвестил за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му се слошило, а дел од медиумите објавија ...

На Ердоган му се слошило за време на молитва во џамија, но се чувствува подобро

МКД - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува подобро откако накратко му се слошило за време на утринската молитва во џамијата Мимар симан. Турскиот весник Хуриет јавува дека на Ердоган му била пружена лекарска помош „откако ...

За Ердоган измама се ветувањата за оружјето доставено на сириските Курди

Алфа - 25.06.2017

Оние кои мислат дека можат да ја измамат Турција, велејќи дека ќе си го земат назад оружјето дадено на оваа терористичка организација, ќе сфатат дека на крајот прават грешка, рече Ердоган во говорот во Истанбул.

Ердоган за одземањето на оружјето на Курдите: Ова е американски трик, ќе сфатат дека грешат

МКД - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го отфрли како „трик“ ветувањето на САД дека ќе им го одземат оружјето на курдските Народни одбранбени единици на северот на Сирија. Вашингтон го најави ваквиот потег по поразот на терористичката група ...

Има проблеми со крвниот притисок и шеќерот: На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

еМагазин - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

Кобен Рамазан за Ердоган, се сруши во џамија

Република - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјавил дека се чувстввуа добро откако кратко му се слошило на утринската молитва во џамијата „Мимар Симан“ во Истанбул. На претседателот му била укажамна помош откако „кратко му се слошило“, а некои ...

Првите зборови на Ердоган откако се онесвести во џамија

Локално - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја даде својата прва изјава откако утринава се онесвести за време на молитвата во џамијата Мимар Синан во истанбулскиот реон “Аташехир”, јави новинската агенција Догу абер ажанс (ДХА).

Ердоган се онесвести за време на молитва во Аташехир

Локално - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Ердоган се онесвести за време на празнична молитва во Аташехир. Турскиот претседател Реџеп Ердоган се онесвести за време на празнична молитва по повод последниот ден од светиот месец Рамадан, јави извор на CNN.

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

Канал 77 - 25.06.2017

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

Ердоган се онесвети во џамија во Аташехир

Фактор - 25.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се онесвести за време на празнична молитва, објавија турски медиуми. За време на молитва во џамија во Аташехир, провинција Истанбул, Ердоган одеднаш изгубил свест.

Ердоган не верува дека САД ќе им го одземат оружјето на Курдите

Фактор - 25.06.2017

За турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган е „трик“ ветувањето на САД дека ќе им го одземат оружјето на курдските Народни одбранбени единици на северот на Сирија. Вели дека Анкара ќе бара одговорност од која било страна, која ги снабдува ИПГ со ...

Ердоган се онесвести за време утринската молитва...

Н.Македонија - 25.06.2017

На турскиот претседател нагло му се слошило и се онесвестил Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се онесвести на утринската молитва по повод Рамазан, додека беше во џамија. На турскиот претседател нагло му се слошило и се онесвестил, како што ...

Ердоган: Нема да дозволиме создавање нова држава на сириска територија

Стандард - 24.06.2017

Претседателот Реџеп Ердоган упати предупредување до САД дека вооружените сили на Турција нема да дозволат создавање на нова држава на територијата на Северна Сирија. „Ние ја предупредивме Америка и други земји да не прават такви планови, ако ...

Реџеп Таип Ердоган: Турција нема да дозволи создавање на држава во Северна Сирија

Локално - 24.06.2017

Турските вооружени сили “некогаш нема да дозволат создавање на држава во северниот дел на Сирија”, изјави е петок претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган, пренесува Anadolu Agency . Освен тоа Ердоган го коментираше и прашањето за “можната ...

Ердоган со предупредување до САД: „Нема да дозволиме автономија во Сирија“

Фактор - 24.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Ердоган упати предупредување до САД дека вооружените сили на Турција нема да дозволат создавање на нова држава на територијата на Северна Сирија. „Ние ја предупредивме Америка и други земји да не прават такви планови, ...

Одлука која може да ја промени Турција засекогаш: Дали Ердоган е подготвен да му помогне на Асад, само за да се заштити ...

Точка - 23.06.2017

Дали ќе биде потребно формирање на еден голем сојуз составен од Анкара, Москва, Техеран и Дамаск за да се спречи американското влијание на југоистокот на Сирија, односно влијанието на Курдите? Ова прашање ги мачи сите страни вклучени во конфликтот.

Еве што си кажаа Ердоган и Путин по телефон

Локално - 23.06.2017

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин имаше телефонски разговор со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган во врска со “Турскиот тек”, пренесува Yeni Safak. Владимир Путин го информирал турскиот претседател Ердоган дека поставувањето на ...

Турција нема да апстинира од случувањата на Балканот ...

Н.Македонија - 23.06.2017

Факт е дека Турција е балканска држава и дека е регионална сила. И од историска перспектива, а и денес, Турција е присутна со активности, соработка, интереси и влијанија на балканските простори.

Ердоган рече „не“ за голема Албанија, тоа не смееме да го дозволиме

МКД - 21.06.2017

Идејата за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија" е лоша и неприфатлива за Турција. Турција е поборник за почитувањето на суверенитетот и интегритетот на земјите на Балканот, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ...

Ердоган рече „не“ за Голема Албанија

Вечер Прес - 21.06.2017

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, смета дека идејата за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија" е лоша и неприфатлива за Турција. Ердоган вели дека неговата земја е поборник за почитувањето на суверенитетот и ...

ДХА: Ердоган сака да се сретне со турски државјани во Германија по форумот на Г-20, но не може да најде слободна сала

Локално - 21.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган напорно, но сеуште залудно бара голема сала во Германија, каде што ќе присуствува по самитот на Г-20, тврдат германски медиуми, пренесува новинската агенција ДХА.

Ердоган : Голема Албанија е неприфатлива за Турција

Канал5 - 20.06.2017

Идејата на некои за обединување на Албанија , Косово и Македонија во Голема Албанија е лоша и неприфатлива за Турција , рече во синоќешната емисија на Албанската телевизија Топ Чанел , турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган .

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција

Алсат-М - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која заговара почитување на суверенитетот и интегритетот на ...

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција

А1 On - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која заговара почитување на суверенитетот и интегритетот на ...

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција

+инфо - 20.06.2017

Шефот на турската држава порача дека сите тие земји треба да го продолжат својот пат кон кој се движат. Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема ...

Ердоган: Организацијата на Ѓулен е огромна закана за Албанија

Стандард - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја предупреди Албанија за „опасноста“ од организацијата на Фетхуллах Гулен, пренесува турското издание Yeni Safak. Зборувајќи во интервју за албанската телевизија, претседателот Ердоган рекол дека Албанија ...

Ердоган рече „не“ за Голема Албанија

Макфакс - 20.06.2017

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, смета дека идејата за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција. Ердоган вели дека неговата земја е поборник за почитувањето на суверенитетот и ...

ЕРДОГАН ПРОТИВ „ГОЛЕМА АЛБАНИЈА“: Такви игри не смеат да се играат во Македонија, Србија, Албанија...

Телеграф - 20.06.2017

Постојат оние кои за Балканот се обидуваат да скројат такви планови но не смееме тоа да им го допуштиме,вели турскиот претседател Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги отфрли идеите на некои лидери од регионот за создавање на големи ...

Ердоган – не за „Голема Албанија“: Такви игри не смеат да се играат во Македонија, Србија, Албанија…

Сител - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека идеите на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија“ се лоши и неприфатливи за Турција, која гласно се залага за почитување на суверенитетот и интегритетот ...

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција

Курир - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која заговара почитување на суверенитетот и интегритетот на ...

Ердоган: Гулен е опасност за Албанија

Макфакс - 20.06.2017

Турскиот претседател Таип Реџеп Ердоган за албанската телевизија „Топ ченел“ изјавил дека Фетулах Гулен е опасност за Албанија. Ердоган истакнал дека „има сили кои имаат намера да ја дестабилизираат Албанија, но тоа Турција нема да го дозволи“.

Ердоган рече „не“ за Голема Албанија

Тера - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се спротивстави на обидите за обединување на Албанија, Македонија и Косово како една албанска држава и се изјасни за почитување на територијалниот интегритет на земјите на Балканот.

ЕРДОГАН – НЕ ЗА „ГОЛЕМА АЛБАНИЈА“: Такви игри не смеат да се играат во Македонија, Србија, Албанија…

МК News - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека идеите на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија“ се лоши и неприфатливи за Турција, која гласно се залага за почитување на суверенитетот и интегритетот ...

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција

еМагазин - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која заговара почитување на суверенитетот и интегритетот на ...

Ердоган рекол „Не“ за голема Албанија: „Не смееме да го дозволиме тоа“

Точка - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека идеите на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија“ се лоши и неприфатливи за Турција, која гласно се залага за почитување на суверенитетот и интегритетот ...

Ердоган: Гулен е опасност за Албанија

Точка - 20.06.2017

Турскиот претседател Таип Реџеп Ердоган за албанската телевизија „Топ ченел“ изјавил дека Фетулах Гулен е опасност за Албанија. Ердоган истакнал дека „има сили кои имаат намера да ја дестабилизираат Албанија, но тоа Турција нема да го дозволи“.

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива за Турција

Локално - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која заговара почитување на суверенитетот и интегритетот на земјите ...

Ердоган категорично против создавањето на „Голема Албанија“

Фактор - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се спротивстави на обидите за обединување на Албанија, Македонија и Косово како една албанска држава и се изјасни за почитување на територијалниот интегритет на земјите на Балканот.

Ердоган: Идејата за Голема Албанија е неприфатлива за Турција

Република - 20.06.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која заговара почитување на суверенитетот и интегритетот на ...

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива...

Н.Македонија - 20.06.2017

Ердоган: Идејата за „Голема Албанија“ е неприфатлива Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е лоша и неприфатлива за Турција, која ...