TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка: Кадетската репрезентација не се пласираше во „А“ дивизијата

А1 - 15.08.2004

Македонската машка кошаркарска кадетска репрезентација не успеа да избори место во континенталната елита откако како второпласирана во групата го заврши Европското првенство во Брајтон од второрангираната „Б“ дивизија. Неочекуваниот пораз од Финска денеска со 78:75 е втор за нашите кадети на ...

Пораз од Исланд што може скапо да чини

Време - 14.08.2004

КОШАРКА - КАДЕТСКИ КВАЛИФИКАЦИИ Македонските кошаркарски кадети по серијата од пет победи го претрпеа првиот пораз во квалификациите од Б-европската дивизија што се играат во Англија. Подобри од нас во шестото коло беа врсниците од Исланд, кои триумфираа по продолжението од пет минути со 88-93 ...

Кадетите убедливи против Австрија

Вест - 14.08.2004

Кошарка - Квалификации за А-дивизија Кадетската репрезентација на Македонија ја совлада селекцијата на Австрија со 93:60 (25:17, 20:16, 23:19, 25:8) во 7. коло од квалификацискиот турнир за пласман во А-дивизијата што се одржува во Брајтон, Англија.

Пораз што не оддалечува од А-дивизијата

Утрински - 14.08.2004

По пет победи на ЕП (Б-дивизија), нашите кадети загубија од Исланд (88:93) Серијата од пет убедливи победи на машката кадетска кошаркарска репрезентација на Македонија во досегашниот тек од Европското првенство (Б-дивизија) во Брајтон, Англија, на крајот може да се покаже залудна по поразот во ...

Остануваме први, но страхуваме од Исланд

Дневник - 14.08.2004

КОШАРКА - КАДЕТСКИ КВАЛИФИКАЦИИ Очекувано висока победа на Македонија против Австрија од 90-63 во вчерашниот меч од седмото коло на квалификациите од Б-дивизијата во кошарка за кадети. Со тоа е задржано првото место на табелата на две кола пред крајот.

Нова победа на кошаркарските кадети во Брајтон

А1 - 13.08.2004

Македонските кадетски кошаркарски репрезентативци брзо се созедоа по поразот од Исланд и денеска ја забележаа шестата победа на Европското првенство на „Б“ дивизијата што се одржува во англискиот град Брајтон. Со убедливи 90:63 нашите надежи ја совладаа селекцијата на Австрија во седмото коло и ...

Кошарка: Кадетската репрезентација го претрпе првиот пораз на ЕП

А1 - 12.08.2004

Во очекување на утрешниот почеток на Летните Олимписки игри во Атина, поради затишјето на домашните спортски терени, нашата јавност со посебен интерес ги следи настапот на македонските кошаркарски кадети на турнирот од Б-дивизијата на Европското првенство во англискиот град Брајтон.

Кадетите направија гулаш и од Унгарците

Утрински - 12.08.2004

Петта победа на Македонија на Европското првенство во кошарка (Б-дивизија) во Брајтон, Англија Машката кадетска кошаркарска репрезентација на Македонија ја продолжи својата победоносна серија на Европското првенство (Б-дивизија) во Брајтон, Англија, декласирајќи ја и Унгарија со 92:66 (17:16, ...

Пет од пет за кадетите во Брајтон

Вест - 11.08.2004

Кошарка - Квалификации за А-дивизија Кадетската репрезентација на Македонија е единствената со пет победи по исто толку кола на квалификацискиот турнир во Брајтон, Англија за пласман во А-дивизијата, откако против селекцијата на Унгарија триумфираше убедливо со 92:66 (17:16, 25:19, 32:9, 22:18).

Кадетите ги прегазија и "лалињата"

Утрински - 11.08.2004

Четврта победа на Македонија на ЕП (Б-дивизија) Македонските кошаркарски надежи го продолжија победоносниот поход на Европското првенство за кадети (Б-дивизија) во Брајтон, Англија, каде што во четвртото коло од А-групата ја "прегазија" и Холандија со 90:67 (27:20, 23:13, 27:8, 13:26).

Унгарија - петта жртва на кадетите

Дневник - 11.08.2004

Унгарија беше петтата жртва на македонската машка кадетска репрезентација во кошарка, која учествува на квалификацискиот турнир од Б-дивизијата што се одржува во Брајтон (Англија). Вчера нашите кадети (кошаркари до 16 години) со фуриозна игра во третата четвртина ја растурија Унгарија со 92-66 и се ...

Кошарка: Кадетската селекција ја победи Украина на ЕП

А1 - 10.08.2004

Кадетската селекција веќе оствари серија од 5 победи на Европското првенство од „Б“ дивизијата во англискиот Брајтон. Нова висока победа од 92:66 денеска и против Унгарија. Нашиот состав е единствен со максимален ефект по петте кола. Утре е ден за одмор.

Македонија единствена без пораз

Време - 10.08.2004

КОШАРКА - КАДЕТСКИ КВАЛИФИКАЦИИ ВО БРАЈТОН Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија е единствената со максимални три победи на стартот од квалификациите во А-групата од Б-европската дивизија што се одржуваат во Брајтон (Англија).

Хет-трик на кадетите, "преслушан" и домаќинот

Утрински - 10.08.2004

Трета победа на Македонија на Европското првенство во Англија (Б-дивизија) Филип Конзулов со 21 поен беше најефикасен на паркетот во салата "Триангл" во Брајтон Машката кадетска кошаркарска репрезентација на Македонија ја забележа и третата победа едноподруго во рамките на А-групата од Б-дивизијата ...

Кошарка: Победа број четири за македонските кадети на ЕП

А1 - 09.08.2004

Победа број четири за македонските кадети на Европското првенство во „Б“ дивизијата во англискиот Брајтон. Со високи 90:67 нашите кошаркарски надежи денеска ја победија Холандија. Македонскиот состав е единствен со максимален ефект во групата „А“ на првенството откако претходно славеше и против ...

Тешко до триумфот над Чешка

Време - 09.08.2004

КОШАРКА - КАДЕТСКИ КВАЛИФИКАЦИИ ВО БРАЈТОН Македонските кошаркарски кадети ја забележаа и втората победа на квалификацискиот турнир во А-групата од Б-европската дивизија што се одржува во Брајтон (Англија). Тие ги совладаа своите врсници од Чешка со 62-58 (20-7, 16-15, 8-25 и 18-11) и го задржаа ...

Македонските кадети делат лекции во Брајтон

Дневник - 09.08.2004

КОШАРКА - МЛАДИНСКИ КВАЛИФИКАЦИИ ОД Б-ДИВИЗИЈА Мечот со Англија најверојатно ќе решава која репрезентација ќе има повеќе шанси да биде прва во групата Македонските млади кошаркари според очекувањата постигнаа две победи во првите две кола од квалификациите на Б-дивизијата, на турнирот што се игра ...