TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Југ двапати ќе гостува во Романија

Дневник - 22.11.2003

l Управата на Југ се договори двата меч со Минаур Баја Маре од 4. коло на купот Челинџ да ги игра како гостин во Романија. Датумите на одигрување се уште не се одредени, но веројатно ќе бидат 13 и 14 декември. Скопјани во 3. коло се провлекоа против непознатиот тим на Интерколеџ од Никозија, откако ...

Металург не го дава врвот

Дневник - 20.11.2003

СУПЕРЛИГА (МАЖИ) Тимот од Автокоманда не се откажува од намерата годинава да ја заврши на врвот на табелата на машката ракометна Суперлига. Во градското дерби против Југ победи со 34-21. Најмалку еден ден Металург ќе биде лидер на табелата, бидејќи Вардар Ватростална синоќа требаше да го игра мечот ...

Металург повторно лидер на табелата

А1 - 19.11.2003

По победата во градското дерби со Југ од 34:21, ракометарите на Металург повторно го преземаа првото место на табелата во машката Супер лига. Вечерва се играат уште две средби со што ќе се комплетира деветтото коло. Актуелниот првак Вардар Ватростална го игра дерби мечот со Младост, а Пролет му е ...

Југ гостува во Романија, Вардар ќе мисли на Кретеј

Дневник - 19.11.2003

Ждрепка за еврокуповите Југ гостува во Романија, Вардар ќе мисли на Кретеј Од екипа што едвај скрпи пари да го продолжи настапот во првенството и европските купови, апетитите на екипата на Југ во Европа се зголемија, откако во ждрепката за 4.

Кретеј за Вардар или Хаукар, Минаур за Југ

Вест - 19.11.2003

ЖДРЕПКА ЗА 1/8 ФИНАЛЕТО ОД ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ И ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП ВО ПОМЛАДИ КАТЕГОРИИ Македонија домаќин на две групи од квалификациите, за ЕП до 18 години за мажи и до 19 години, жени Доколку Вардар Ватростална го совлада Хаукар со повеќе од еден гол разлика во последното коло од ...

Југ го доби Минаур за противник во осминафиналето од Челенџ купот

А1 - 18.11.2003

Единствениот сигурен македонски машки претставник во ракометните Евро-купови, Југ го доби романскиот Минаур за противник во осминафиналето од Челенџ купот. На денешната ждрепка во седиштето на Европската Ракометна Федерација во Виена, евентуалниот противник го доби и првакот Вардар Ватростална.

Југ го чека противникот, а можеби и Вардар В.

Дневник - 18.11.2003

Покрај скопски Југ, кој денеска со ждрепка треба да го добие противникот во 4. коло на купот Челинџ, и Вардар Ватростална би требало да го знае противникот ако биде третопласиран во Б-групата на Лигата на шампионите. Според пропозициите на ЕХФ, третопласираните екипи од секоја група на ЛШ ќе ги ...

Мичуринци се протнаа

Вест - 17.11.2003

РАКОМЕТ - ЈУГ ВО 4. КОЛО ОД ЧЕЛЕНЏ КУПОТ ЈУГ - ИНТЕРКОЛЕЏ 22:26 (12:13) СКОПЈЕ. - Сала "Расадник". Гледачи: 600. Судии: Александар и Анатоли Ковалчук (Молдавија). ЈУГ: Андонов, Стојановски, Глогуновски, Шеќеровски, Живковиќ 7, Чивлачки, Пандев, Таневски 4, Василев 1, Димитриоски 2, Арнаудов, ...

Југ ја сочува предноста од Кипар?!

Дневник - 17.11.2003

РАКОМЕТ - КУП ЧЕЛИНЏ, 3. КОЛО И покрај поразот, петте гола предност од мечот на гости беа решавачки Ракометарите на Југ, и покрај поразот од 22-26 од Интерколеџ Никозија, се пласираа во 4. коло на купот Челинџ, иако ќе направеа "од готово - вересија".