TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Арената Филип Втори

Канал5 - 21.09.2017

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

А1 On - 21.09.2017

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

Стандард - 21.09.2017

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

Сител - 21.09.2017

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

Се враќа стариот ценовник за користење на Телеком Арена

Sport M - 21.09.2017

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции, пишува A1on.

АДСДП ги врати старите цени, Вардар и Работнички се враќаат на „Филип Втори“

24Фудбал - 21.09.2017

Јавното претпријатие за станбен и деловен простор ги врати старите цени за закуп на арената „Филип Втори, со тоа се враќаат и Вардар и Работнички своите натпревари да ги играат на најголемиот стадион.

Вардар и Работнички се враќаат на „Филип Втори“ – Арената ги враќа старите цени

Скопје24 - 21.09.2017

Двата соседски ривали Вардар и Работнички повторно ќе играат на Националната Арена „Филип Втори“, откако јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП) ги врати старите цени за закуп на најголемиот наш стадион.

Вардар и Работнички се враќаат на арената „Филип Втори“

SportMedia - 21.09.2017

Вардар и Работнички ќе продолжат да ги играат своите мечеви како домаќини на арената „Филип Втори“. Ова стана јасно, откако предмалку беше постигнат договор за враќање на старите цени за користење на најголемиот стадион во земјата.

Вардар и Работнички се враќаат на „Филип Втори“

Sport 1 - 21.09.2017

Двата соседски ривали Вардар и Работнички повторно ќе играат на Националната Арена „Филип Втори“, откако јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП) ги врати старите цени за закуп на најголемиот наш стадион.

Се враќаат старите цени за „Филип Втори“, се враќаат и клубовите да играат

Екипа - 21.09.2017

Арената „Филип Втори“ повторно ќе се изнајмува по старите цени. Новиот ценовник сепак има премногу високи цени за македонските фудбалски клубови, и тоа го сфатија и претставниците на АДСДП.

Вардар нема да плаќа 35.000 евра за еден натпревар на Телеком Арена

Сител - 21.09.2017

Државното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор конечно попушти. Вардар и Работнички ќе добијат можност да играат на Телеком Арена по старата цена која важеше пред последното поскапување.

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

+инфо - 21.09.2017

АДСДП го затекнавме со исклучителни загуби, посебно во делот на работењето на стадионот, вели директорот Кристијан Трајковски. Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП) го повлече новиот ценовник за ...

Се враќа домашниот фудбал на „Филип Втори“ – АДСДП попушти арената повторно дом на Работнички и Вардар!

Спортски - 21.09.2017

Бојкотот од страна на Работнички и Вардар се исплатеше, клубовите успеаа да издејствуваат враќање на старите цени за користење на Арената „Филип Втори“. На денешниот состанок помеѓу АДСДП, ФФМ и клубовите, Вардар, Работнички и Шкендија беше ...

Се вратија старите цени на „Филип Втори“, се враќаат и Вардар и Работнички

МКД - 21.09.2017

Јавното претпријатие за станбен и деловен простор ги врати старите цени за закуп на арената „Филип Втори, со тоа се враќаат и Вардар и Работнички своите натпревари да ги играат на најголемиот стадион.

На Филип Втори ќе се игра по стари цени!

Сител - 21.09.2017

Директорот на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор, Кристијан Трајковски, извести денес дека се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион со одредени корекции.

По бурните реакции во јавноста, ПУИГ го укина ценовникот според кој, за еден натпревар на Филип Втори, Вардар плаќаше ...

Сител - 21.09.2017

Државата ретерираше. По бурните реакции во јавноста, државното друштво за стопанисување со станбен и деловен простор конечно попушти и го укина ценовникот според кој, за еден натпревар на Филип Втори, Вардар плаќаше по близу 40.000 евра.

Се враќаат старите цени, прволигашите пак ќе играат фудбал на „Филип втори“

Gol.mk - 21.09.2017

Утрово на состанок на претставниците на АДСДП и членови на управниот одбор на фудбалските клубови Вардар, Шкендија и Работнички и претставници на ФФМ, одлучено е Националната арена „Филип Втори“ повторно да се изнајмува по старите цени.

Државата попушти: Еве колку Вардар од сега ќе плаќа за еден натпревар

Бизнис Вести - 21.09.2017

Директорот на ПУИГ дека на денешниот состанок изјави дека со управите на Вардар и Работнички се договориле да се вратат старите цени. Тој рече дека стадионот трпи огромни загуби и дека работи нерентабилно, но дека во интерес на македонскиот спорт, ...

На Филип Втори ќе се игра по стари цени!

МК News - 21.09.2017

Директорот на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор, Кристијан Трајковски, извести денес дека се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион со одредени корекции.

"Филип Втори" ќе се рента по старите цени

Вечер Прес - 21.09.2017

Откако ценовникот ќе биде вратен по старо, и ќе бидат усвоени измените, ќе ги нема веќе проблемите што се појавија пред првиот официјален натпревар на ФК Вардар во групната фаза од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа Експресно е ...

Арената ги враќа старите цени

Скопје инфо - 21.09.2017

Вардар и Работнички ќе продолжат да ги играат своите мечеви како домаќини на арената „Филип Втори“. Ова стана јасно, откако предмалку беше постигнат договор за враќање на старите цени за користење на најголемиот стадион во земјата.

АДСДП го враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

Кумановски м. - 21.09.2017

loading... Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион

Точка - 21.09.2017

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП) го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадниот и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени корекции.

Власта не успеа да ги изрекетира клубовите за арената „Филип Втори“

Република - 21.09.2017

Арената „Филип Втори“ повторно ќе се изнајмува по старите цени. Новиот ценовник сепак има премногу високи цени за македонските фудбалски клубови, и тоа го сфатија и претставниците на АДСДП.

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион...

Н.Македонија - 21.09.2017

Се враќа стариот ценовник за користење на Градскиот стадион Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор го повлече новиот ценовник за користење на Градскиот стадион и го враќа во сила стариот ценовник, со одредени ...

На „Филип Втори“ не се игра фудбал

Слободен Печат - 19.09.2017

Претстојниот дуел со Ренова, екипата на Вардар наместо на арената „Филип Втори“, ќе ја игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари. Иако нема официјална потврда, се претпоставува дека оваа одлука од раководството на македонскиот шампион е ...

АДСДП: Цените за „Филип Втори“ се донесени за да се спречи финансиски колапс на стадионот

Екипа - 19.09.2017

По одлуката на Вардар и Работнички за преселба на своите натпревари од арената „Филип Втори“, откако сопственикот Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор од интерес на РМ (АДСДП) одлучи овој месец да ја зголеми цената за ...

Арената го трча последниот круг, Вардар и Работнички треба да ја спасуваат од колапс

SportMedia - 19.09.2017

Неочекувано високите цени за изнајмување на националната арена „Филип Втори", особено за натпреварите на Вардар во Европа Лигата се заради лошата финанска кондиција на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор во интерес на ...

Дали некој се обидува да го уништи Вардар?

Скопје инфо - 19.09.2017

Македонскиот народ и вљубениците во спортот веќе 26 години чека некоја македонска екипа да игра во групните фази од Лига на Шампиони или пак Лига Европа. И дојде тој ден - Вардар е дел од натпреварувањето на Лига Европа.

АДСДП му подаде рака на Вардар

Вечер Прес - 19.09.2017

Пред една недела, актуелниот шампион на Македонија организираше прес-конференција на која откри дека според новиот ценовник, "црвено-црните" мора да одвојат околу 40.000 евра за одигрување на еден натпревар во групната фаза од Лига Европа По ...

„Филип Втори“ ќе ги спушта цените за да ги задржи клубовите на арената

Скопје инфо - 19.09.2017

Реакцијата следи по серијата критики од јавноста по инфоррмацијата дека за еден натпревар во Лига Европа Вардар плаќа по 40.000 евра, а цените се меч од домашното првенство достигнуваат и над 6.000 евра.

ФК Вардар домаќин на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари

Канал5 - 18.09.2017

Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

ФК Вардар домаќин на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари

Курир - 18.09.2017

Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

ФК Вардар ќе игра во Маџари

Сител - 18.09.2017

По ФК Работнички и ФК Вардар одлучи прволигашките натпревари да не ги игра на Националната Арена Филип Втори. Причина високите цени за наемнина на нашиот најубав стадион. Шампионот како домаќин ќе игра во населбата Маџари.

Прескапи метли!

Слободен Печат - 18.09.2017

Ако чудо се случи па Вардар заигра во полуфиналето на Лига на Европа, тогаш треба да ја испразни својата каса- треба да плати вистинско богатство од 53.000 евра плус ДДВ! Пишува Атанас Костовски Народот наш македонски, од сите вероисповеди и ...

Вардар нема да плаќа за Арената, се сели во Маџари!

Sport 1 - 18.09.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар во следното шесто првенството коло ќе ја пречека Ренова на стадионот „Борис Трајковски“ во скопската населба Маџари. „Црвено-црните“ се разочарани од новите цени за изнајмување на арената „Филип Втори“ за што се ...

„Филип Втори“ е скап, Вардар ќе биде домаќин во Маџари!

Gol.mk - 18.09.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во наредното коло нема да игра на „Филип Втори“ арената, туку ќе се пресели во Маџари, на стадионот „Борис Трајковски“, каде како домаќин ќе ја пречека Ренова.

Бојкот за „Филип Втори“?! Вардар со Ренова ќе игра во Маџари

Екипа - 18.09.2017

Македонскиот првак Вардар нема да игра на „Филип Втори“ на првиот меч како домаќин откако јавно го осуди зголемувањето на цените на АДСДП за изнајмување на нашиот најголем стадион. В среда „црвено-црните“ ќе бидат домаќини на мечот против Ренова, во ...

Нема кој да игра на Арената - Вардар се сели на „Борис Трајковски“

SportMedia - 18.09.2017

И шампионот Вардар ги откажа настапите на националната арена „Филип Втори" и ќе игра во домашното првенство како домаќин во населбата Маџари. Стадионот „Борис Трајковски" ќе биде новиот бастион на „црвено-црните", кои се селат од Арената, поради ...

Високите цени го „избркаа“ и Вардар, „Борис Трајковски“, нов дом на црвено-црните?

Спортски - 18.09.2017

Управата на фудбалскиот клуб Вардар револтирана од високите цени за користење на арената „Филип Втори“ одлучи македонскиот шампион својот домашен натпревар против Ренова во следното коло да го игра на стадионот „Борис Трајковски“, во населба Маџари.

Вардар во Маџари, Работнички во Ѓорче - прекрстете си го стадионот во „Турбо Фолк Арена“!

Sport 1 - 18.09.2017

Не можеме да навлегуваме во причините поради Акционерското друштво за изградба и стопанисување сп станбен и со деловен простор од значење за Републиката (популарно наречено ПУИГ) неколкукратно ги зголеми цените за користење на Арената „Филип Втори“, ...

Вардар ќе одлучува од меч во меч, може да игра ПМФЛ надвор од „Филип Втори“ до декември!?

Gol.mk - 18.09.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар бара активно решение за натпреварите од Првата лига, пред се поради скапите цени на арената „Филип Втори“, а можно е тимот да игра надвор од својот дом до крајот на есенската полусезона.

Вардар се сели од арената „Филип Втори“ поради високите цени за изнајмување

А1 On - 18.09.2017

Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

Итен состанок: Арената „Филип Втори“, сепак ќе ги спушти цените?!

Sport 1 - 18.09.2017

Цените на арената „Филип Втори“, сепак нема да останат „астрономски“ и ќе биде изнајдено решение, известува порталот „Прес24“. Според пишувањето на овој медиум, Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП) ќе свика ...

Надлежните попуштаат: „Филип Втори“ на состанок ќе ги спушти цените!?

Gol.mk - 18.09.2017

Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор од значење на Републиката (скретен назив АДСДП) размислува да ги намали цените за користење на арената „Филип Втори“, откако скопските клубови Вардар и Работнички решија да си ...

AДСДП во „тесно“, се спуштаат цените за користење на „Филип Втори“?

Спортски - 18.09.2017

Oткако денес управата на Вардар одлучи натпреварот од домашното првенство против Ренова да го одигра во Маџари на стадионот „Борис Трајковски“, а не на арената „Филип Втори“, Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Високите цени си го прават своето, ФК Вардар ќе игра во Маџари

Sport M - 18.09.2017

Шампионот како домаќин ќе игра во населбата Маџари. Стадионот „Борис Трајковски” ќе биде новиот бастион на „црвено-црните”, кои се селат од Арената, поради високите цени за изнајмување. Дневен термин за натпреварите од домашното првенство чинат 3 ...

ФК Вардар ќе настапува како домаќин во Маџари

Република - 18.09.2017

Фудбалскиот шампион Вардар како домаќин ќе ги пречекува противниците во населбата Маџари. Стадионот „Борис Трајковски” ќе биде новиот бастион на „црвено-црните”, кои се селат од Арената, поради високите цени за изнајмување.

Државата ќе го поевтинува користењето на Арената откако Вардар најави дека се сели во Маџари

Република - 18.09.2017

„Во интерес на изнаоѓање на заедничко прифатливо решение за сите страни кои се засегнати од новонастанатата состојба која произлезе со донесување на новиот ценовник за користење на Националната арена „Филип Втори“, со кој стопанисува Акционерското ...

Вардар се сели од арената „Филип Втори“ поради високите цени за изнајмување

Локално - 18.09.2017

Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.