TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коби го плати гревот со дијамантски прстен за сопругата

Утрински - 26.07.2003

Ѕвездата на Лејкерси прави се за да се заборави силувањето Последната пикантерија врзана со обинението на кошаркарската ѕвезда на Л.А Лејкерс, Коби Брајант за наводното силување на една 19 годишна девојка во Колорадо, ја објави магазинот "Пипл".

Девојката која го обвини Брајант за силување e психолошки нестабилна

А1 - 22.07.2003

Пријателките на 19-годишната девојка која го обвини Коби Брајант од „ЛА Лејкерс“ дека ја силувал, изјавуваат дека во мај, годинава, таа била хоспитализирана поради земање голема доза на пилули. Според Линдзи Мек-Кини, која има 18 години и живее заедно со „силуваната“, нејзината другарка од пред два ...

Обвинението против Коби - САРС за спортскиот маркетинг

Утрински - 22.07.2003

Спокојството на НБА-мегаѕвездата и имиџот на добро момче се распаѓаат по сексуалниот скандал Спокојството на НБА ѕвездата на Л.А Лејкерс Коби Брајант и неговиот имиџ на добро момче се распаѓаат, а кариерата во НБА лигата и неговите рекламни договори се загрозени.

Доброто момче не ја изневери само сопругата Ванеса

Дневник - 21.07.2003

КОБИ БРАЈАНТ ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ Коби сега има имиџ на лошо момче, какви што Американците обожаваат и ќе го споредуваат со Ајверсон, по кого навивачите лудуваат Суперѕвездата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант (24), е обвинет за кривичното дело сексуален напад и ако биде осуден, максималната ...

Коби Брајант обвинет за силување на 19 годишна девојка

Утрински - 21.07.2003

На славниот кошаркар на Л.А Лејкерс му се заканува затвор Обвинителството на сојузната држава Колорадо, покрена обвинение против кошаркарската ѕвезда на Л.А Лејкерс, Коби Брајант, поради наводно силување на една 19 годишна девојка, на 30 јуни во Денвер.