TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деветмина загинати во судир на два воза во Баварија

Дневник - 10.02.2016

Девет лица загинаа, а околу 150 беа повредени во вчерашниот судир на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, пренесоа германските медиуми. Од вкупно 150 повредени, 15 се со екстремно сериозни повреди, а 40 со сериозни.

Бројот на жртви во железничката во Германија се искачи на 11

Канал5 - 10.02.2016

Последното лице што се сметаше за исчезнато по железничката несреќа во Баварија, синоќа е пронајдено мртво, со што бројот на загинати се искачи на вкупно 11 луѓе, соопшти германската полиција.

Пронајдено мртво лицето што се сметаше за исчезнато во железничката несреќа во Баварија

Макфакс - 10.02.2016

Последното лице што се сметаше за исчезнато по железничката несреќа во Баварија, во вторник е пронајдено мртво, со што бројот на загинати се искачи на вкупно 11 луѓе, соопшти полицијата во среда.

Први снимки од судирот на возовите во Германија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - 10.02.2016

Бројот на жртвите во страшната железничка несреќа во Германија се искачи на 11. Спасувачките екипи успеале да најдат едно лице што се водело како исчезнато. За жал, и тоа било додадено на листата на загинати.

Вознемирувачко: Врисоци и лелекања во вагоните по сударот на двата воза во Германија

Сител - 10.02.2016

По вчерашниот страотен судар на возови во Германија кај Бад Ајблинг во Баварија бројот на жртвите се искачи на 11. Спасувачките екипи успеаа да го пронајдат лицето кое се водеше како исчезнато. И за жал е додадена на пописот на загинати.

Пронајдено мртво лицето што се сметаше за исчезнато во железничката несреќа во Баварија

Точка - 10.02.2016

Последното лице што се сметаше за исчезнато по железничката несреќа во Баварија, во вторник е пронајдено мртво, со што бројот на загинати се искачи на вкупно 11 луѓе, соопшти полицијата во среда.

Човечка грешка е причина за судирот на патничките возови

Вечер Прес - 10.02.2016

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија со десет жртви Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка".

Вознемирувачка содржина: Како било во германскиот воз на смртта неколку минути по несреќа

Точка - 10.02.2016

Најмалку 10 лица загинале, 18 биле тешко, а 63 полесно повредени во судир на два патнички воза, кој се случил вчера во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, соопштила полицијата. Меѓу загинатите се двајца возачи и двајца кондуктери, а ...

Човечка грешка причина за железничката несреќа во Германија

Идивиди - 10.02.2016

Минхен, 9 февруари 2016 (МИА) - Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка". Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија

Утрински - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка". Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

24 Вести - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Според медиумите во несреќата е можно да има и жртви, но засега не се дадени ...

Неколку загинати и над 100 повредени во судирот меѓу два патнички воза во Германија

ТВ21 - 09.02.2016

Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Точен број на загинатите засега не е соопштен.

Обновено - Неколку загинати и над 100 повредени во судирот меѓу два патнички воза во Германија

Вест - 09.02.2016

Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Точен број на загинатите засега не е соопштен.

Најмалку 9 жртви во судар на возови во Баварија

Deutsche Welle - 09.02.2016

Најтешка железничка несреќа во Германија за последните пет години: во директен судар на два патнички воза кај Бад Ајблинг има и десетици повредени патници. Меѓу нив има и луѓе со тешки повреди.

Десет загинати, 100-тина повредени во директен судир на два патнички воза во Германија

Телма - 09.02.2016

Страотна железничка несреќа во Германија. Најмалку 9 луѓе ги загубиле животите а над 150 се повредени во судирот на два патнички возови во германската држава Баварија, потврдија полициски извори.

Германија:Четворица загинати и над сто повредени во судар на два воза

Телма - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените се во критична состојба. Дел од патниците се уште се заглавени во возовите.

Четворица загинати и над 150 повредени во судир на патнички возови во Германија

Утрински - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените се во критична состојба. Дел од патниците се уште се заглавени во возовите.

Четворица загинати и над 150 повредени во железничка несреќа во Германија

24 Вести - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените се во критична состојба. Дел од патниците се уште се заглавени во возовите.

Загинати и повредени во железничка несреќа во Германија

Алсат-М - 09.02.2016

Најмалку петмина загинати и голем број повредени во директен судар на два патнички воза во германската покраина Баварија. Несреќата се случила во близина на градот Бад Аиблинг. По сударот возовите излетале од шините.

(ФОТО) Деветмина загинати во железничката несреќа во Германија

Утрински - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се организира доброволна акција за дарување на крв за повредените.

Деветмина загинати и над 150 повредени во железничката несреќа во Германија

Вест - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени во судирот на два патнички воза во германската покраина Баварија. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се организира доброволна акција за дарување на ...

Четворица загинати и над 150 повредени во железничка несреќа во Германија

+инфо - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените се во критична состојба. Дел од патниците се уште се заглавени во возовите.

Десет загинати во железничката несреќа во Баварија

А1 On - 09.02.2016

Десет лица загинаа во железничката несреќа, што се случи денеска во германската покраина Баварија, јави ДПА. Едно лице се уште се смета за исчезнато. – Немаме големи надежи да го пронајдеме жив, изјави претставник на полицијата.

ВИДЕО: Десет загинати во железничката несреќа во Баварија

Press24 - 09.02.2016

Десет лица загинаа во железничката несреќа, што се случи денеска во германската покраина Баварија, јави ДПА. Едно лице се уште се смета за исчезнато. - Немаме големи надежи да го пронајдеме жив, изјави претставник на полицијата.

Човечка грешка причина за железничката несреќа во Германија

+инфо - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка". Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

ФОТО: Најмалку 100 повредени во судар на два воза во Германија

Курир - 09.02.2016

Најмалку двајца загинати, а сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Од јачината на ударот еден од возовите излетал од шините.

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија со десет жртви

А1 On - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка”. Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија со 10 жртви

Репортер - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка”. Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

Неколку загинати и над 100 повредени во судирот меѓу два патнички воза во Германија

Сител - 09.02.2016

Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Точен број на загинатите засега не е соопштен.

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

А1 On - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Според медиумите во несреќата е можно да има и жртви, но засега не се дадени ...

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

Алфа - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар ...

Железничка несреќа во Германија: Директен судар на два патнички воза

Нова ТВ - 09.02.2016

Неколкумина загинати и голем број повредени во директен судар на два патнички воза во германската покраина Баварија. Несреќата се случила во близина на градот Бад Аиблинг. По сударот возовите излетале од шините.

(ВИДЕО) Неколку лица загинати, 100 повредени во железничка несреќа во Германија

Репортер - 09.02.2016

Два патнички воза се судрија во германската држава Баварија, а според полициски извори неколку лица се загинати и има голем број повредени, пренесуваат светските медиуми. Несреќата се случи во градот Бад Аиблинг,кој се наоѓа на околу 60 километри ...

Тешка железничка несреќа во Баварија, неколкумина загинати

Макфакс - 09.02.2016

Неколку луѓе загинаа, а над 150 се повредени во тешка железничка несреќа во вторник во Баварија, објавено е од службени извори. „Два воза се судрија...Десетици лица се повредени, дел од нив потешко, а неколкумина се мртви“, рече полицискиот ...

Железничка несреќа во Германија: Две лица загинаа, 100 повредени (фото)

Нетпрес - 09.02.2016

Најмалку две лица починаа, а околу 100 лица се повредени откако се судрија два воза во близина на Бад Аибилинг во јужната германска провинција Баварија, пренесува британски „ Гардијан “. Железничка несреќа во Германија: Две лица загинаа, 100 ...

Четворица загинати и над 150 повредени во железничка несреќа во Германија

Сител - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените се во критична состојба. Дел од патниците се уште се заглавени во возовите.

Судир на возови во Германија, најмалку 100 лица повредени

МРТ - 09.02.2016

Според информациите, осуммина се во критична состојба, а германската полиција изјавила дека има двајца загинати. Најмалку сто лица се повредени во директен судир на два патнички воза во германската покраина Баварија.

Голема железничка несреќа во Германија, над 150 лица се повредени

Press24 - 09.02.2016

Неколку лица загинаа, а преку 150 се повредени денеска во сударот помеѓу два патнички возови во Германија. Од силниот судар, еден од возовите излетал од шините, соопштила тамошната полиција. Несреќата се случила во 7:00 часот по локално време.

Најмалку 8 загинати во судар на два воза во Германија

Р.С.Европа - 09.02.2016

Најмалку осум лица загинале, а над стотина биле ранети, од нив педесетина потешко во денешниот директен судар на два патничка воза на југот на Германија. Несреќата се случила кај Бад Ајблинг на околу 60 километри југоисточно од Минхен.

Причините за железничката несреќа во Германија нејасни, истрагата продолжува

Макфакс - 09.02.2016

Причината за судирот на двата воза во Баварија, во кој најмалку осум луѓе загина, засега е нејасна, наведува полицијата која отвори истрага и информираше дева возовите се судриле во свиок во кој максималната дозволена брзина била 120 километри на ...

Расте бројот на жртви во железничката несреќа во Германија

МРТ - 09.02.2016

Германскиот дневник „Зидојче цајтунг“ известува дека околу 10-мина се во критична состојба. Од силината на ударот, едниот од возовите излетал од шините. Локалните медиуми пишуваат дека постои големо стравување дека бројот на жртви ќе расте.

ГАЛЕРИЈА: Хорор во Германија - 8 загина и 150 повредени во судир на два воза

Press24 - 09.02.2016

Осум луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените се во критична состојба. Дел од патниците се уште се заглавени во возовите.

Причините за железничката несреќа во Германија нејасни, истрагата продолжува

Кајгана - 09.02.2016

Причината за судирот на двата воза во Баварија, во кој најмалку осум луѓе загина а 90 се повредени, засега е нејасна, наведува полицијата која отвори истрага и информираше дева возовите се судриле во свиок во кој максималната дозволена брзина била ...

Најмалку девет луѓе загинаа, а 150 се повредени при судир на возови во Германија

Алфа - 09.02.2016

Најмалку 9 лица загинаа, полицијата трага по уште две лица , а 150 се повредени од кои 15 луѓе се во критична состојба во сударот на два патнички возови во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија.

Десет загинати во железничката несреќа во Баварија

+инфо - 09.02.2016

Десет лица загинаа во железничката несреќа, што се случи денеска во германската покраина Баварија, јави ДПА. Едно лице се уште се смета за исчезнато. - Немаме големи надежи да го пронајдеме жив - изјави претставник на полицијата.

Најмалку 10 загинати во железничката несреќа во Германија

Алфа - 09.02.2016

Најмалку 10 лица загинаа, едно се смета за исчезнато, а над стотина се повредени во сударот на два патнички возови во градот Бад Ајблинг во Баварија. Дел од повредените се во критична состојба.

Деветмина загинати во железничката несреќа во Германија

+инфо - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Деветмина загинати во железничка несреќа во Германија

А1 On - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Девет загинати и над 150 повредни во железничката несреќа во Германија

Нетпрес - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Деветмина загинати во железничка несреќа во Германија

Сител - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Четворица загинати и над 150 повредени во железничка несреќа во Германија

А1 On - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа и најмалку 150 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Портпаролката на полицијата во Долна Баварија потврди за медиуми дека има загинати во железничката несреќа.

Деветмина загинати во железничка несреќа во Германија

Репортер - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија со десет жртви

Локално - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка”. Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

Денешен - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Според медиумите во несреќата е можно да има и жртви, но засега не се дадени ...

СУДАР НА ДВА ВОЗА ВО ГЕРМАНИЈА: Загинати се неколку лица!

Пулс24 - 09.02.2016

Најмалку двајца загинати, а сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Од јачината на ударот еден од возовите излетал од шините.

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

Либертас - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Според медиумите во несреќата е можно да има и жртви, но засега не се дадени ...

Осум лица е бројот на загинати во железничката несреќа во Германија

Фактор - 09.02.2016

Осум жртви земала тешката железничка несреќа во Германија. „Осум лица загинаа во судирот на возовите“, изјави портпаролот на властите Јирген Талмеиер, цитиран од AFP. Тој додаде дека 100 лица се повредени, 55 од кои сериозно.

Четворица загинати и над 150 повредени во железничка несреќа во Германија

Либертас - 09.02.2016

Четири луѓе загинаа, а најмалку 150 други се повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, објавија германски медиуми. Десетмина од повредените патници се во критична состојба.

Деветмина загинати во железничка несреќа во Германија

Денешен - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Патник од германскиот воз на смртта: "Се слушна удар, се изгасна светлото, а потоа се слушна врискање"

Точка - 09.02.2016

Еден од патниците на германскиот воз кој рано утрово се судрил со друг патнички воз кај градот Бад Ајблинг во Баварија, опишал што се случувало во моментот на несреќата. Патникот Патрик Б.

Неколку загинати и над 100 повредени во судирот меѓу два патнички воза во Германија

Денешен - 09.02.2016

Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Точен број на загинатите засега не е соопштен.

Директен судар на два патнички воза

Тера - 09.02.2016

Најмалку осуммина загинати и над 150 повредени во директен судар на два патнички воза во германската покраина Баварија. Несреќата се случила во близина на градот Бад Аиблинг. По сударот возовите излетале од шините.

Патник од возот на смртта: Се слушна удар, снема светлото, а потоа се слушна врискање

МК News - 09.02.2016

Еден од патниците на германскиот воз кој рано утрово се судрил со друг патнички воз кај градот Бад Ајблинг во Баварија, опишал што се случувало во моментот на несреќата. Патникот Патрик Б.

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

Локално - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Според медиумите во несреќата е можно да има и жртви, но засега не се дадени ...

Судир на два воза во Германија: Неколку лица починаа

Канал 77 - 09.02.2016

Два патнички воза се судрија во германската држава Баварија, при што според полицијата неколку лица починаа, а голем број се повредени. Несреќата се случи во Бад Алблинг, град на околу 60 километри (37 милји) југо-источно од Минхен.

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија со десет жртви

Република - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка”. Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.

Четири лица загинати и преку 150 лица повредени во судир меѓу два воза во Германија

Република - 09.02.2016

Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Точен број на загинатите засега не е соопштен.

(Видео) Возејќи 120 км/час во Германија се судрија два воза, 9 мртви

еМагазин - 09.02.2016

Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин. Триесетина од повредените со во критична состојба, поради што во Минхен се ...

Најмалку сто повредени и десетина загинати во судар на два воза во Германија

Вечер Прес - 09.02.2016

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба и има десетина загинати во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во ...

Неколку загинати и над 100 повредени во судирот меѓу два патнички воза во Германија

Локално - 09.02.2016

Неколку лица загинаа и најмалку 100 се повредени во судир на два патнички воза во германската провинција Баварија, објавија германски медиуми. Точен број на загинатите засега не е соопштен.

Тешка железничка несреќа во Баварија, неколкумина загинати

Точка - 09.02.2016

Неколку луѓе загинаа, а над 150 се повредени во тешка железничка несреќа во вторник во Баварија, објавено е од службени извори. „Два воза се судрија...Десетици лица се повредени, дел од нив потешко, а неколкумина се мртви“, рече полицискиот ...

(ВИДЕО-ФОТО) СТРАШЕН СУДИР НА ДВА ВОЗА ВО ГЕРМАНИЈА: Има загинати, 150 повредени!

Фактор - 09.02.2016

Страотен судир на два патнички возови се случи во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медиуми. Бројот на жртви уште не се знае, но Скај Њуз и Раша тудеј наведуваат дека најмалку четворица патници загинале.

Десет загинати во железничката несреќа во Баварија

Lider - 09.02.2016

Десет лица загинаа во железничката несреќа, што се случи денеска во германската покраина Баварија, јави ДПА. Едно лице се уште се смета за исчезнато.- Немаме големи надежи да го пронајдеме жив, изјави претставник на полицијата.

Најмалку четворица загинати во судар на два воза во Германија

Lider - 09.02.2016

Најмалку четворица загинати, а сто лица се повредени, од кои петнаесет се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми.

Деветмина загинати во железничка несреќа во Германија

Идивиди - 09.02.2016

Берлин, 9 февруари 2016 (МИА) - Девет лица загинаа, а над 150 се олесно или потешко повредени денеска во судир на два патнички воза во германската покраина Баварија, јави допсиникот на МИА од Берлин.

Човечка грешка најверојатно е причина за железничката несреќа во Германија

Lider - 09.02.2016

Директниот судар на два патнички воза во јужна Германија со десет жртви и десетици повредени е предизвикан од „човечка грешка”. Ова го изјави извор, близок до истрагата, јавува германската новинска агенција ДПА.