TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот српски вицепремиер Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово

24 Вести - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српски министер

Економски - 27.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Првиот српски вицепремиер Александар Вучиќ планира на 31. октомври да го посети Косово

А1 On - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Александар Вучиќ ќе го посети Косово на 31. октомври?

+инфо - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Првиот српски вицепремиер Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово

Кирилица - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Српскиот вицепремиер планира посета на Косово

Р.С.Европа - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Првиот српски вицепремиер планира да го посети Косово

Курир - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Вучиќ ќе го посети Косово три дена пред изборите

Телеграф - 27.10.2013

Целта на неговата посета да ги повика Србите на Косово да гласаат на локалните избори на 3-ти ноември Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, ...

Вицепремиерот на Србија ќе го посети Косово

Сител - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово

Алфа - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин за незаконски влез во земјата

Сител - 27.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Вучиќ ќе го посети Косово на три дена пред локалните избори

Press24 - 27.10.2013

Александар Вучиќ на 31 октомври планира да го посети Косово. Првиот вицепремиер на српската влада планира да посетата да ја направи три дена пред косовските локални избори.

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово Александар Вулин

Локално - 27.10.2013

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти портпаролот на косовкста полиција.

Првиот српски вицепремиер Александар Вучиќ планира да го посети Косово

Бриф - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово

Денешен - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избори, соопшти белградскиот весник „Вечерње новости“.

Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ ќе го посети Косово

Н.Македонија - 27.10.2013

Првиот вицепремиер во српската влада Александар Вучиќ планира на 31 октомври да го посети Косово, три дена пред косовските локални избор Вучиќ ќе инсистира да го посети Косово заедно со министерот ...

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин за незаконски влез во земјата

24 Вести - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Приштина ќе го апси српскиот министер за Косово

Утрински - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на косовската полиција.

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин

+инфо - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин за незаконски влез во земјата

А1 On - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин

Алфа - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин

Кирилица - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Косовските власти издадоа наредба за апсење на српскиот министер Александар Вулин за незаконски влез во земјата

Бриф - 26.10.2013

Косово издаде наредба за апсење на српскиот министер за Косово, Александар Вулин, заради неговото незаконско влегување во земјата, соопшти порпаролот на полицијата.

Косовското обвинителство покрена истрага против српски министер

Р.С.Европа - 25.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...

Вулин може да биде уапсен во Косово

Нетпрес - 25.10.2013

На министерот без ресор во Владата на Србија, Александар Вулин нема да му биде дозволено да престојува во Косово, додека тамошното обвинителство не донесе одлука за негово илегално влегување на ...

Дачиќ: Ќе се прекрши Бриселскиот договор доколку Вулин биде уапсен

Нетпрес - 25.10.2013

Забраната за влез на министерот задолжен за Косово, Александар Вулин на Косово и најавата за негово апсење, ќе значи кршење на Бриселскиот договор, смета српскиот премиер, Ивица Дачиќ.

Дачиќ: Косово го крши Бриселскиот договор

Макфакс - 25.10.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјавил дека владата на седницата во петок ќе упати и официјален протест поради тоа што се случува на Косово, откако тамошните власти му забранија на српскиот министер ...

Протест на косовските Срби пред Владата во Белград

Алфа - 25.10.2013

Околу 2.000 косовски Срби денеска протестираа пред зградата на српската Влада во Белград поради одлуката на приштинските власти да забранат посети на српски државници во Косово пред локалните избори ...

Протест на косовските Срби пред Владата во Белград

+инфо - 25.10.2013

Околу 2.000 косовски Срби денеска протестираа пред зградата на српската Влада во Белград поради одлуката на приштинските власти да забранат посети на српски државници во Косово пред локалните избори ...

Протест на косовските Срби пред Владата во Белград

А1 On - 25.10.2013

Околу 2.000 косовски Срби денеска протестираа пред зградата на српската Влада во Белград поради одлуката на приштинските власти да забранат посети на српски државници во Косово пред локалните избори ...

Протест на косовските Срби пред Владата во Белград

Денешен - 25.10.2013

Околу 2.000 косовски Срби денеска протестираа пред зградата на српската Влада во Белград поради одлуката на приштинските власти да забранат посети на српски државници во Косово пред локалните избори ...

Протест на косовските Срби пред Владата во Белград

Бриф - 25.10.2013

Околу 2.000 косовски Срби денеска протестираа пред зградата на српската Влада во Белград поради одлуката на приштинските власти да забранат посети на српски државници во Косово пред локалните избори ...

Српскиот министер Александар Вулин под истрага на косовското обвинистелство

Локално - 25.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...

Вулин може да биде уапсен во Косово

Точка - 25.10.2013

На министерот без ресор во Владата на Србија, Александар Вулин нема да му биде дозволено да престојува во Косово, додека тамошното обвинителство не донесе одлука за негово илегално влегување на ...

Дачиќ: Ќе се прекрши Бриселскиот договор доколку Вулин биде уапсен

Точка - 25.10.2013

Забраната за влез на министерот задолжен за Косово, Александар Вулин на Косово и најавата за негово апсење, ќе значи кршење на Бриселскиот договор, смета српскиот премиер, Ивица Дачиќ.

Протест на косовските Срби пред Владата во Белград

Н.Македонија - 25.10.2013

Околу 2.000 косовски Срби денеска протестираа пред зградата на српската Влада во Белград поради одлуката на приштинските власти да забранат посети на српски државници во Косово пред локалните избори ...

Косовското обвинителство покрена истрага против Александар Вулин

24 Вести - 24.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...

Косово покрена истрага против Александар Вулин

+инфо - 24.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...

Косово покрена истрага против Александар Вулин

Кирилица - 24.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...

Косово покрена истрага против Александар Вулин

А1 On - 24.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...

Косовското обвинителство покрена истрага против Александар Вулин

Н.Македонија - 24.10.2013

Косовското обвинителство покрена истрага против министерот без ресор во владата на Србија, задолжен за Косово, Александар Вулин, поради неовластен влез на Косово и од Основниот суд во Косовска ...