TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хан: Партиите да договорат нов датум за избори

24 Вести - 17.01.2016

Партиските лидери бараат нов датум за изборите, потврдиле за Алсат-М дд канцеларијата на комесарот Јоханес Хан. Оттаму велат дека „бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување на изборите, комесарот даде јасно до знаење ...

Од канцеларијата на Хан потврдуваат дека се бара нов датум за изборите

Алсат-М - 17.01.2016

Од канцеларијата на комесарот Јоханес Хан информираат дека партиските лидери бараат нов датум за изборите. За Алсат М од канцеларијата на Хан денеска изјавија: „Бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување на изборите, ...

Извесен е нов термин за изборите

Фокус - 17.01.2016

Со оглед на тоа што Груевски не поднесе оставка во договорениот термин од 15 ти јануари, веќе е сосема извесно дека ќе има нов термин за изборите. Од канцеларијата на комесарот Јоханес Хан информираат дека партиските лидери бараат нов датум за ...

Примената на Пржино поважна од датумот за избори

Нова ТВ - 17.01.2016

Договорот е Пржино не е мртов и тој е поважен од датумот на кој ќе се одржат предвремените избори. Ова е суштината на пораката која на барање на Алсат М ја даде кабинетот на еврокомесарот Јоханес Хан со сабота попладне, по заминувањето на Хан од ...

ХАН ГО ПОДБРАА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Секс од меѓународен карактер

Репортер - 17.01.2016

По неуспешните преговори на четирите најголеми политички партии потписнички на Договорот од Пржино заедно со еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, на социјалните мрежи има лавина од негативни критики кон Хан, каде го ...

ЕУ потврдува: Се бара нов датум за изборите во Македонија

+инфо - 17.01.2016

Од канцеларијата на комесарот Јоханес Хан информираат дека партиските лидери бараат нов датум за изборите, објави Алсат-М . За Алсат М од канцеларијата на Хан денеска изјавија: „Бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување ...

Хан за Алсат: Партиите треба да договорат нов датум за избори

Нова ТВ - 17.01.2016

Телевизијата Алсат М пренесува изјава од кабинетот на комесарот Јоханес Хан во која се вели дека сега е одговорност на партиските лидери да излезат со нов датум за изборите. „Бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување на ...

Хан за Алсат: Партиите треба да договорат нов датум за избори

Репортер - 17.01.2016

Телевизијата Алсат М пренесува изјава од кабинетот на комесарот Јоханес Хан во која се вели дека сега е одговорност на партиските лидери да излезат со нов датум за изборите. „Бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување на ...

Хан: Партиите да излезат со нов датум за избори!

Фактор - 17.01.2016

Од канцеларијата на еврокомесарот Хан бараат партиите да договорат нов датум за избори потврдиле за Алсат-М од канцеларијата на комесарот. Оттаму за гореспомнатиот медиум изјавиле: „Бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за ...

Хан за Алсат: Партиите треба да договорат нов датум за избори

Либертас - 17.01.2016

Телевизијата Алсат М пренесува изјава од кабинетот на комесарот Јоханес Хан во која се вели дека сега е одговорност на партиските лидери да излезат со нов датум за изборите. „Бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување на ...

Изјава на Јоханес Хан

24 Вести - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан по неколкучасовните преговори во резиденцијата на евроамбасадорот во Пржино изјави дека е невозможно да има договор меѓу четирите политички партии, затоа што три партии се согласиле предвремените парламентарни избори да се ...

Хан на Твитер: Ќе обезбедиме подршка за демократски и фер избори

24 Вести - 16.01.2016

Еврокомесарот утринава на својот Твитер профил напиша, дека ги уверува граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена од политичките партии, ќе се обезбедат фер и демократски избори. „Ги уверувам граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена ...

Преговори до последен здив во Пржино

Утрински - 16.01.2016

Слободанка Јовановска Резиденцијата на амбасадорот на ЕУ во скопско Пржино вчера беше местото на уште едни драматични преговори за излез од длабоката политичка криза кои требаше да траат длабоко во ноќта.

Хан: Невозможно е партиските лидери да се договорат

Фокус - 16.01.2016

По неуспешните преговори кои траеја повеќе од 7 часа, еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, изјави дека денеска сфатил дека невозможно е да дојде до договор меѓу лидерите на четирите најголеми политички партии.

Хан смета дека ЕУ може да гарантира фер избори

Фокус - 16.01.2016

На својот твитер профил еврокомесарот напиша дека и покрај финалната одлука на политичките партии тие ќе обезбедат поддршка за фер избори. „Каква… На својот твитер профил еврокомесарот напиша дека и покрај финалната одлука на политичките партии тие ...

Хан на Твитер: целосна поддршка за слободни и демократски избори

Телма - 16.01.2016

По неуспешните преговори со четворицата македонски политички лидери, Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика во ЕУ, денеска порача дека ЕУ останува посветена на целосна поддршка за гарантирање на слободни и фер избори.

Хан на Твитер: Што и да се договорат партиите ние ќе дадеме поддршка за фер избори

Вест - 16.01.2016

“Ги уверувам граѓаните, без разлика каква конечна одлука ќе донесат политичките лидери, ние ќе обезбедиме целосна поддршка за гаранција на слободни и фер избори”, напиша на својот Твитер профил еврокомесарот Јоханес Хан, по пропаднатите преговори со ...

Хан се дообјаснува: Суштината на процесот е поважна од датумот за избори

Алсат-М - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат-М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

Кабинет на Хан: Фер избори се многу поважни од датумот на избори

Фокус - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до… За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од ...

(ФОТО) Хан: Што и да одлучат партиите, ние ќе обезбедиме подршка за фер и демократски избори

Дневник - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на својот Твитер профил напиша, дека ги уверува граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена од политичките партии, ќе се обезбедат фер и демократски избори.

Без консензус за избори на 24 април, консултациите продолжуваат

Дневник - 16.01.2016

Претходно, во текот на денот Хан имаше одвоени средби со лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на СДСМ Зоран Заев, на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи. На заедничката средба со партиските лидери присуствуваа и евроамбасадорот Аиво Орав и ...

Хан: Ќе обезбедиме гаранции за фер избори

Алсат-М - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан утрово на својот официјален твиитер профил објави дека и покрај финалната одлука на политичките партии тие ќе обезбедат поддршка за фер избори. „Ве уверувам дека без оглед на конечната одлука донесена од страна на ...

Хан - Ќе обезбедиме гаранции за фер избори

Утрински - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан утрово на својот официјален твиитер профил објави дека и покрај финалната одлука на политичките партии тие ќе обезбедат поддршка за фер избори. „Ве уверувам дека без оглед на конечната одлука донесена од страна на ...

Притисокот врз ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА нема да се верни до гроба

+инфо - 16.01.2016

Притисокот за попуштање во преговорите за да се постигне договор околу датуот на одржување на изборите во моментов е врз ВМРО-ДПМНЕ, пишува Доказ.мк повикувајќи се на свои извори, а албанските партнери повеќе не стојат цврсто на ставот избори на 24 ...

Нови ноќни пржински разговори

Р.С.Европа - 16.01.2016

Разговорите на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со лидерите не четирите најголеми партии во земјава, во резиденцијата на евроамбасадорот во Пржино сè уште траат. Освен четворицата лидери и еврокомесарот Хан, на средбата се присутни и ...

(ВИДЕО) Хан: Државата е во многу лоша состојба

А1 On - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Ретвит на Хан: Нема потреба за одложување на изборите

Курир - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ставот на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема потреба од одложување на изборите закажани за 24-ти април согласно првичниот договор.

Хан: Може да се одржат избори на 24 април

Press24 - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април. Тој истакна дека лично од Претседателот на ДИК добил уверување дека може да се прочисти избирачкиот список до 24 парил и дека тоа нема да биде пречка за ...

Хан:Ние ќе обезбедиме поддршка за фер и демократски избори

Р.С.Европа - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан утрово на својот официјален твиитер профил објави дека и покрај финалната одлука на политичките партии Европската тие ќе обезбедат поддршка за фер избори. „Ве уверувам дека без оглед на конечната одлука донесена од страна ...

Хан на Твитер: Што и да одлучат партиите, ние ќе гарантираме слободни избори

+инфо - 16.01.2016

„Ги уверувам граѓаните, каква и да е конечната одлука на политичките партии, ние ќе обезбедиме целосна поддршка за да гарантираме слободни и фер избори“, напиша еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на својот профил на ...

Хан се дообјаснува: Суштината на процесот е поважна од датум за избори

Репортер - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат-М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

Хан на Твитер:Ќе обезбедиме подршка за демократски и фер избори

Нова ТВ - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан утринава на својот Твитер профил напиша, дека ги уверува граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена од политичките партии, ќе се обезбедат фер и демократски избори.

Хан: Сите партии да останат посветени на договорот од Пржино!

Курир - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан испрати порака до сите партии да останат посветени на договорот од Пржино. По синоќешните преговори, Хан потенцира дека е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април.

Хан на Твитер – Ќе обезбедиме целосна поддршка за фер и слободни избори

Репортер - 16.01.2016

„Ги уверувам граѓаните, каква и да е конечната одлука на политичките партии, ние ќе обезбедиме целосна поддршка за да гарантираме слободни и фер избори“, напиша еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на својот профил на ...

Хан до граѓаните: Ќе обезбедиме слободни и фер избори!

Курир - 16.01.2016

Јоханес Хан се огласи на Твитер и испрати порака до граѓаните. -Ги уверувам граѓаните, без разлика која ќе биде конечната одлука на политичките партии, дека ќе им обезбедиме целосна поддршка за да гарантираме слободни и фер избори, напиша ...

Хан на Твитер ја пренесува изјавата на Ахмети: Нема потреба за одложување на изборите

Нетпрес - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ставот на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема потреба од одложување на изборите закажани за 24-ти април согласно првичниот договор.

Хан: Целосна поддршка за слободни и демократски избори

Макфакс - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан по неуспешните преговори со политичките лидери во Македонија порача преку твитер дека ЕУ дава целосна поддршка за слободни и демократски избори.

Хан: Државата е во многу лоша состојба

+инфо - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор меѓу четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Хан: Очекувам партиите да останат посветени на договорот

Алфа - 16.01.2016

Интегрално изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан по синоќешната неуспешна лидерска средба за затворање на прашањата кои го закочија спроведувањето на Договорот од ...

Ретвит на Хан: Нема потреба за одложување на изборите

Сител - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ставот на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема потреба од одложување на изборите закажани за 24-ти април согласно првичниот договор.

Хан: Сите партии да останат посветени на договорот од Пржино!

Нетпрес - 16.01.2016

Сите партии да останат посветени на договорот од Пржино. Оваа порака ја упати еврокомесарот Јоханес Хан. По синоќешните преговори, Хан потенцира дека е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април.

Хан со порака до граѓаните: Ќе обезбедиме слободни и фер избори!

Нетпрес - 16.01.2016

По повод синоќешната средба во Пржино, еврокомесарот Јоханес Хан се огласи на Твитер и испрати порака до граѓаните. Ги уверувам граѓаните, без разлика која ќе биде конечната одлука на политичките партии, дека ќе им обезбедиме целосна поддршка за да ...

Алсат-М: За Хан е поважна суштината на процесот од датумот за избори

+инфо - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат-М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

Хан се дообјаснува: Суштината на процесот е поважна од датум за избори

А1 On - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат-М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

Хан на Твитер: Ќе обезбедиме слободни и фер избори!

Пулс24 - 16.01.2016

Јоханес Хан се огласи на Твитер и испрати порака до граѓаните. -Ги уверувам граѓаните, без разлика која ќе биде конечната одлука на политичките партии, дека ќе им обезбедиме целосна поддршка за да гарантираме слободни и фер избори, напиша ...

И Хан е убеден: Има услови за избори на 24 април!

Вечер Прес - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април. Тој истакна дека лично од Претседателот на ДИК добил уверување дека може да се прочисти избирачкиот список до 24 парил и дека тоа нема да биде пречка за ...

Хан: Државата е во многу лоша состојба

Бриф - 16.01.2016

Еврокомесарот Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Барак Обама сака да е Хан Соло

Локално - 16.01.2016

Барак Обама би сакал да е Хан Соло, ако може да избира под чија кожа на кој лик од “Војна на ѕвездите” би сакал да влезе. Американскиот претседател припознава “бунтовност” во шверцерот пилот и борец за правда.

Хан: избори се можни, одлуката е на партиите – 3 ЛИДЕРИ СЕ ЗА… ЕДЕН ПРОТИВ

МК News - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан е уверен дека може да се одржат избори на 24 април, доколку сите партии останат посветени на исполнувањето на договорот од Пржино од јуни-јули. Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан по маратонските преговори во ...

ХАН НА ТВИТЕР: Без разлика на одлуката на партиите, ќе обезбедиме фер избори!

Фактор - 16.01.2016

Пред половина час на својот твитер профил еврокомесарот напиша дека и покрај финалната одлука на политичките партии тие ќе обезбедат поддршка за фер избори. „Без оглед на конечната одлука донесена од страна на политичките партии, ние ќе обезбедиме ...

Хан дообјаснува: Суштината на процесот е поважна од датум за избори

Либертас - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат-М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

ХАН НА ТВИТЕР: Без разлика на одлуката на партиите, ќе обезбедиме фер избори!

Вечер Прес - 16.01.2016

Претходно исходот од синоќешните неколку часовни преговори беше негативен. Партиите не се договорија за прашањето дали изборите да се оддржат на 24 април или да се одложат Пред половина час на својот твитер профил еврокомесарот напиша дека и покрај ...

Ретвит на Хан: Нема потреба за одложување на изборите

Република - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ставот на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема потреба од одложување на изборите закажани за 24-ти април согласно првичниот договор.

Хан се дообјаснува: Суштината на процесот е поважна од датумот за избори

Бриф - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат- М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

Обама призна пред блогерите дека сака да е Хан Соло

Фактор - 16.01.2016

Барак Обама би сакал да е Хан Соло, ако можеше да избира под кожата на кој лик од „Војна на ѕвездите“ да влезе. Американскиот претседател признава „бунтовничка“ во шверц пилот и борец за правда.

Хан на Твитер: Што и да одлучат партиите, ние ќе обезбедиме подршка за фер и демократски избори

еМагазин - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на својот Твитер профил напиша, дека ги уверува граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена од политичките партии, ќе се обезбедат фер и демократски избори.

Хан на Твитер за неуспешните преговори во Скопје

Тера - 16.01.2016

„Ги уверувам граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена од политичките партии, ние ќе обезбедиме целосна поддршка за да се гарантираат демократски и фер избори“, напиша еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, на ...

Дообјаснување од ХАН: Суштината на процесот е поважна од датумот за избори

Фактор - 16.01.2016

За еврокомесарот Јоханес Хан суштината и содржината на политичкиот процес, кој произлегува од договорот од Пржино, е поважна од догматско држење до датумот за избори, велат за Алсат-М од кабинетот на еврокомесарот во појаснување на неговите позиции ...

Ретвит на Хан: Нема потреба за одложување на изборите

Пулс24 - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ставот на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема потреба од одложување на изборите закажани за 24-ти април согласно првичниот договор.

Хан: Нема договор, ќе дојдам пак!

Вечер Прес - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека политичките партии ќе се држат за договорот од Пржино.

(ВИДЕО) Хан: Државата е во многу лоша состојба

Либертас - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино, ...

Хан: Државата е во многу лоша состојба!

Локално - 16.01.2016

Еврокомесарот Хан на заминување од Вилата во Пржино изјави дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Хан на твитер: Ќе обезбедиме целосна поддршка за да се гарантираат демократски и фер избори

Република - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан утринава на својот Твитер профил напиша, дека ги уверува граѓаните, каква и да е конечната одлука донесена од политичките партии, ќе се обезбедат фер и демократски избори.

Хан: Сите партии да останат посветени на договорот од Пржино!

Денешен - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан испрати порака до сите партии да останат посветени на договорот од Пржино. По синоќешните преговори, Хан потенцира дека е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април.

Изјавата на Хан е силна шлаканица за деструктивната политика на СДСМ!

Пулс24 - 16.01.2016

Очаен обид на СДСМ преку телевизијата Алсат врз која има директна контрола на уредувачката политика да се извлече од срамот кој Заев вчера пред целата меѓународна заедница ѝ го приреди на неговата партија.

Хан: Очекувам сите партии да останат посветени на договорот од Пржино

Република - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан испрати порака до сите партии да останат посветени на договорот од Пржино. По синоќешните преговори, Хан потенцира дека е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април.

Хан со порака: Сите партии да останат посветени на договорот од Пржино!

Пулс24 - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан испрати порака до сите партии да останат посветени на договорот од Пржино. По синоќешните преговори, Хан потенцира дека е убеден дека може да се одржат фер и демократски избори на 24 април.

Ретвит на Хан: Нема потреба за одложување на изборите

Вечер Прес - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан е уверен дека може да се одржат избори на 24 април, доколку сите партии останат посветени на исполнувањето на договорот од Пржино од јуни-јули Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ...

Хан до граѓаните: Ќе обезбедиме слободни и фер избори!

Денешен - 16.01.2016

Јоханес Хан се огласи на Твитер и испрати порака до граѓаните. -Ги уверувам граѓаните, без разлика која ќе биде конечната одлука на политичките партии, дека ќе им обезбедиме целосна поддршка за да гарантираме слободни и фер избори, напиша Хан.

Договор во Пржино нема. Ахмети и Тачи на страната на Груевски

Либертас - 16.01.2016

Договор на партиските лидери на средбата со еврокомесарот Хан околу прашањето “Исполнето ли е договореното во Пржино за регуларни и фер избори на 24 април годинава“ сеуште нема. Либертас од извори вклучени во преговарачкиот тим дознава дек ...

Ретвит на Хан: Нема потреба за одложување на изборите

Lider - 16.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Јан се согласува со ставот на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема потреба од одложување на изборите закажани за 24-ти април согласно првичниот договор.

Помеѓу избор и избори

Призма - 15.01.2016

Властољубивиот фанатизам и редукцијата на политички разум, ја носат земјата пред опасноста да одбележи триумф во обезбедувањето сурогат за демократија. Тоа е една политичка алхемија која треба да нѐ увери дека од оцет сме направиле добро вино.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Алсат-М - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан денеска во Скопје

Утрински - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан пристигна во Скопје и почнува со билатерални средби со политичките лидери

Фокус - 15.01.2016

Тој доаѓа во увид на досегашната имплементација на Договорот од Пржино Eврокомесарот за проширување Јоханес Хан во 10.30 часот почнува со билатерални средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино.

Хан започна одделни средби со политичките лидери

Алсат-М - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан од претпладнево во резиденцијата на Европската унија во Пржино започна со одделни средби со лидерите на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. Клучното прашање околу кое разговараат е датумот за ...

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Утрински - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Дневник - 15.01.2016

Мислам дека ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година .

Хан ги почна лидерските средби: Се надевам дека денес ќе имаме убав ден

Вест - 15.01.2016

„Мислам дека денеска ќе имаме убав ден“, изјави еврокомесарот за проширување Јоханес Хан пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на Договорот од Пржино.

Заврши средбата меѓу Заев и Хан

Алсат-М - 15.01.2016

Заврши сребата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и еврокомесарот Јоханес Хан, по што европскиот преставник ги продолжи разговорите со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. - Опозицијата е таа која сака чесно да се постави и да им обезбеди на ...

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Канал5 - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Како досега се одвиваат средбите на Хан со партиските лидери

Канал5 - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на ...

Ахмети и Тачи по средбата со Хан: Не треба да има одложување на изборите

Вест - 15.01.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан, изјави дека е оптимист дека ќе биде постигнато решение и смета дека нема простор за одложување на изборите од 24 април.

Хан на заедничка средба со партиските лидери

Алсат-М - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан попладнево во резиденцијата на ЕУ во Скопје одржува заедничка средба со лидерите на четирите политички партии потписници на договорот од јуни/јули 2015, на која треба да бидат финализирани ...

Време е ова да заврши

Дневник - 15.01.2016

Молк од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во исчекување на еврокомесарот Јоханес Хан. Партиите, ама и целата држава, можеби најмногу граѓаните ја чекаат денешната бриселска порака, најверојатно потврда дека изборите ќе бидат на 24 април.

Еврокомесарот Хан во Скопје

24 Вести - 15.01.2016

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се состане со претставници на четирите партии кои минатата година го потпишаа договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија.

Почнаа разговорите Хан-Заев

Телма - 15.01.2016

Се надевам ова ќе биде еден убав ден, рече Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан по пристигнувањето во резиденцијата на Европската Унија во Пржино. Првата средба Хан ја има со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Груевски пристигна во Пржино

Телма - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски туку што пристигна во резиденцијата на Европската Унија во Пржино, на средба со Еврокомесарот Јоханес Хан. Тој беше придружуван со најголем број на свои соработници, тројцата министри Зоран Ставревски, Никола Тодоров и ...

Хан по средбата со Заев, отиде да се сретне со Груевски

Фокус - 15.01.2016

Тој веднаш по средбата со опозицискиот лидер отиде да се сретне со премиерот Никола Груевски Опозицијата е таа која сака чесно да се постави и да им обезбеди на граѓаните фер и слободно изразување на изборите, каде што ќе можат самите да ја изразат ...

Заев по средбата со Хан: Опозицијата сака да им обезбеди слобода на граѓаните на изборите

Вест - 15.01.2016

„Опозицијата е таа која сака чесно да се постави и да им обезбеди на граѓаните фер и слободно изразување на изборите, каде што ќе можат самите да ја изразат својата слободна волја, а за тоа мора да бидат исполнети кристално чисти услови“, изјави ...

Започна средбата на Хан со партиските лидери

Телма - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан попладнево во резиденцијата на ЕУ во Скопје одржува заедничка средба со лидерите на четирите политички партии потписници на договорот од јуни/јули 2015, на која треба да бидат финализирани ...

Груевски со пет функционери во Пржино

Утрински - 15.01.2016

Еврокомесарот ги започна преговорите прво со СДСМ, а потоа со ВМРО-ДПМНЕ, за датумот ќе се решава на заедничка средба попладне Еврокомесарот Јоханес Хан со бројни соработници ги почна денеска преговорите со политичките лидери, изразувајќи надеж дека ...

Груевски без изјава за средбата со Хан

Алсат-М - 15.01.2016

По средбата со Хан во Пржино, која заврши предмалку, премиерот Груевски одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него, било рано за изјави од средбата. - Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика, рече Груевски по ...

Груевски по средбата со Хан: Рано е за изјави, сега ќе одам да отворам нова фабрика

Вест - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино не даде изјава за медиумите за она што разговарал со еврокомесарот. Фото: Б. Грданоски - Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика, рече Груевски на ...

Ахмети: Институциите да кажат дали се подготвени за избори

Фокус - 15.01.2016

Тој тврди дека немаат разговарано за детали за името на премиерот кој ќе ги организира предвремените парламентарни избори. Заврши средбата на еврокомесарот Јоханес Хан со лидерот на ДУИ, Али Ахмети , а веќе во тек е четвртата средба со лидерот на ...

Време за одлука: Хан и четворката на иста маса

Deutsche Welle - 15.01.2016

Се очекува заедничката и клучна средба на еврокомесарот Јоханес Хан со лидерската четворка, на која треба да падне финалната одлука: ќе има ли избори на 24 април? Еврокомесарот Јоханес Хан ја заврши серијата билатерални средби со лидерите на ...

Лидерите на заедничка средба со Хан

Утрински - 15.01.2016

По поединечните разговори на Јоханес Хан со четворицата лидери и нивните соработници во резиденцијата на амбасадорот на ЕУ, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, треба да почне нивната заедничка средба со еврокомесарот.

Хан во Скопје на средби со лидерите

24 Вести - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан поеднечно се сретна со претставниците на политичкиот врв, потписници на пржинскиот договор за излез од политичката криза. Целта на неговата петта посета, како што најавија од Брисел е да го провери текот на ...

По поединечните, Хан на заедничка средба со четирите партиските лидери

Фокус - 15.01.2016

Откако во текот на денот еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, оствари поеднинечни средби со претседателите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, вечерва… Откако во текот на денот еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, оствари поеднинечни средби ...

Ван Хауте се приклучи на средбата на Хан со лидерската четворка

Телма - 15.01.2016

Два и пол часа трае средбата во резиденцијата на ЕУ во Пржино на лидерската четворка со еврокомесарот Јоханес Хан. Како што јави репортерот на Телма, Дарко Чекеровски , пред малку таму пристигна и олеснувачот во преговорите на работните групи на ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Телма - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Груевски по средбата со Хан на отворање фабрика, Заев попладне очекува продолжение на преговорите

Макфакс - 15.01.2016

Средбите кои сите познавачи на политичките прилики во Македонија цела седмица желно ги исчекуваа, меѓу еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и политичките лидери во Македонија, завршија брзо, но без конкретни решенија.

Еврокомесарот Хан во посета на Македонија

Нетпрес - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан во посета на Македонија . Тој денеска во Скопје ќе оствари средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година.

Груевски - Рано е за изјави, имам фабрика за отворање

Р.С.Европа - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата. „Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика“, рече Груевски на ...

Еврокомесарот Хан на средби со лидерската четворка

МРТ - 15.01.2016

Пред почетокот на средбите, еврокомесарот изјави дека е оптимист и, како што рече, очекува добар ден. Пред неговото доаѓање во Скопје беше дециден, дека роковите од договорот од 2-ри јуни и 15-ти јули треба целосно да се испочитуваат од потписниците.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

МРТ - 15.01.2016

Доаѓањето на Хан се поклопува со рокот за исполнување на обврската од договорот за избор на техничка Влада со нов привремен премиер, чија единствена задача ќе биде спроведување на изборите закажани за 24 април оваа година...

ДЕНОТ ЌЕ БИДЕ ДОЛГ: Попладне лидерите се враќаат на маса кај Хан

Телеграф - 15.01.2016

Во попладневните часови лидерската четворка повторно ќе се собере и може да се очекуваат нови маратонски разговори Никола Груевски и Зоран Заев завршија со поединечните разговори со комесарот Јоханес Хан во резиденцијата на Европската унија во ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Курир - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на ...

Ахмети: Институциите треба да кажат дали се подготвени за избори

+инфо - 15.01.2016

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, по одвоената средба во населбата Пржино со еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, рече дека сите институции треба да дадат проценки и мислења до каде се стигнати подготовките за ...

Ахмети: Институциите треба да кажат дали се подготвени за избори

Нова ТВ - 15.01.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на средбата со еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека на ВМРО-ДПМНЕ му следува да кандидира премиер но дека не е разговарано во детали за оваа одлука.

(ВИДЕО) Ахмети: Сите треба да се изјаснат дали се исполнети условите за избори

Репортер - 15.01.2016

Лидерот на Демократската унија за интеграција пред средбата со еврокомесарот Јоханес Хан кажа дека се уште немаат разговарано за деталите за името на премиерот, но сигурно е дека на ВМРО-ДПМНЕ им следува да кандидираат премиер кој ќе ги организира ...

КАЛАШНИКОВИ ВО ПРЖИНО: Вооружени полицајци ги чуваат Хан и лидерите (ФОТО)

Телеграф - 15.01.2016

Вооружените полицајци се новитет во сценографијата на која се навикнавме во изминативе неколку месеци, откако почнаа преговорите со посредство на Хан во резиденцијата на улицата „Зеленгора“ во Пржино Населба Пржино, улица „Зеленгора“, актерите исти, ...

Ахмети: До крајот на денот ќе се изнајде решение

+инфо - 15.01.2016

Сметам дека сме блиску до решение кое ќе биде прифатливо за сите страни, но остануваат уште две технички прашања, тоа се методологијата на прочистување на Избирачкиот список и медиумите. Мислам дека до крајот на денот ќе се изнајде решение, рече ...

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Сител - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Еврокомесарот Јоханес Хан ги расчистува дилемите за датумот на изборите

Глас на Америка - 15.01.2016

Тој започна поединечни разговори со секој од потписниците на договорот од Пржино СКОПЈЕ— Премиерот Никола Груевски ја депонираше својата оставка во Собранието на Република Македонија. Ова денеска го потврди Кабинетот на спикерот Трајко Вељановски од ...

Ахмети: Се прават напори за конечно решение

Макфакс - 15.01.2016

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети во петокот по средбата со еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори Јоханес Хан изјави дека се надева оти во текот на денот ќе биде постигнато решение околу датумот ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на заедничка средба со партиските лидери

МРТ - 15.01.2016

За попладне е најавена заедничка лидерска средба со еврокомесарот Хан, на која ќе присуствуваат и амбасадорите на САД и ЕУ во земјава, Бејли и Орав... Во резиденцијата на ЕУ во Пржино завршија одделните средби на еврокомесарот за проширување и ...

По серијата билатералки, Пржино домаќин на нова лидерска средба со посредство на Хан

МКД - 15.01.2016

Од утрово резиденцијата на ЕУ во Пржино повторно е во фокусот на вниманието на јавноста. Одделни билатерални средби со Јоханес Хан веќе имаа лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, а голем број новинари и сниматели се во очекување и на евентуална изјава ...

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Репортер - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

СИТЕ НА ИСТА МАСА: Хан ги собра лидерите во Пржино

Телеграф - 15.01.2016

На заедничката средба со партиските лидери присуствуваат и евроамбасадорот Аиво Орав и амбасадорот на САД Џес Бејли Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан попладнево во резиденцијата на ЕУ во Скопје одржува заедничка средба со ...

Груевски, Заев, Ахмети и Тачи седнаа на заедничка маса, прво ќе ручаат, па ќе преговараат (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 15.01.2016

Лидерите на четирите најголеми политички партии во земјава, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи пред малку го почнаа заедничкиот ручек во резиденцијата на ЕУ во скопспката населба Пржино, што е вовед во лидерска средба на која ...

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Курир - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година, јави МИА.

Денот во Пржино почна со оптимизам - сите, освен Заев се за избори на 24 април

Алфа - 15.01.2016

Денот почна со оптимизам. Еврокомесарот Јоханес Хан, влегувајќи во резиденцијата на ЕУ во скопско Пржино рече дека се надева на успех. Денот почна со оптимизам. Еврокомесарот Јоханес Хан, влегувајќи во резиденцијата на ЕУ во скопско Пржино рече дека ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Алфа - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од Пржино и ќе потсети на одговорноста што тие ја имаат за спроведување на овој договор.

Стартуваше средбата на партиските лидери со Хан

Press24 - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Хан на средба со лидерската четворка

МРТ - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан попладнево во резиденцијата на ЕУ во Скопје одржува заедничка средба со лидерите на четирите политички партии... Во резиденцијата на Eвропската унија во Пржино, заедничка средба на еврокомесарот ...

ВМРО-ДПМНЕ три часа во изолација, сите чекаат да се врати на преговарачка маса

+инфо - 15.01.2016

Повеќе од пет часа претставниците на политичките партии со помош на еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, за реформите во медиумите и за начинот на прочистување на избирачкиот список.

ДОЖД И ПРЕГОВОРИ: Ќе биде ли „Пржино четири“ бериќетно (ФОТО)

Телеграф - 15.01.2016

Дождот вообичаено е симбол за бериќет, но дали навистина вечерашната средба ќе им донесе радост на сите уште е рано да се види. Преговорите на лидерите кои се на иста маса со Хан веќе добија назнака - „маратонски“ Под закрилата на Европската унија, ...

Кров над глава и греалка за новинарите што ги следат преговорите во Пржино

+инфо - 15.01.2016

Кров над глава и греалка добија новинарите кои вечерва ги следат преговорите меѓу политичките партии под покровителство на еврокомесарот Јоханес Хан. Студеното време и дождот го натера домаќинот, евроамбасадорот Аиво Орав да обезбеди услови за да ...

Средба во Пржино: Преговорите траат повеќе од шест часа

Нова ТВ - 15.01.2016

Повеќе од шест часа траат разговорите на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со лидерите не четирите најголеми партии во земјавата, во резиденцијата на евроамбасадорот во земјава. На средбата присутни се евроамбасадорот Аиво Орав, амбасадорот ...

(ВИДЕО) Хан и Заев на средба во Пржино

Репортер - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан кој денеска дојде во Скопје ќе има интензивни преговори со четирите партии во резиденцијата на ЕУ во Пржино. Тој во 10:30 ги почна првите преговори со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а потоа во 11:30 со ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Репортер - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Сител - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Хан утрово почнува со билетарални средби

+инфо - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во 10.30 часот почнува со билатерални средби со четирите политички партии, околу спроведувањето на Договорот од Пржино. По овие средби ќе има заедничка средба со сите партии.

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Нетпрес - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Груевски на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Скопје на средби со политичките лидери

Нова ТВ - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во 10.30 часот почнува со билатерални средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино. По овие средби ќе има заедничка средба со сите партии.

Хан пристигна во Скопје – денеска ќе се знае дали ќе има одложување на изборите

Капитал - 15.01.2016

Еврокомесарот за добрососедство и преговори, Јоханес Хан пристигна во Скопје. Според агендата тој во 10.30 часот почнува со билатерални средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино.

Хан денеска во Скопје, наеднаш сите станаа оптимисти за спроведувањето на договорот од Пржино

МКД - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот постигнат лани во јуни и јули во Пржино. Тој најави дека на средбите ќе ги потсети уште еднаш лидерите на нивната одговорноста за ...

Хан: Ќе ја нагласам одговорноста на сите лидери за спроведување на политичкиот договор

Макфакс - 15.01.2016

Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори Јоханес Хан во пресрет на средбите со лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија порача дека ќе ја нагласи одговорноста за спроведувањето на политичкиот договор од Пржино.

Хан прво се сретна со Заев, втората одвоена средба ќе ја има со Груевски ГАЛЕРИЈА

+инфо - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан серијата билатерални средби со лидерите на политичките партии, потписнички на Договорот од Пржино, ја почна со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. По завршување на оваа средба, то ќе има одвоени средби со лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Разговори со Хан за датумот за избори

Р.С.Европа - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан од претпладнево во резиденцијата на Европската унија во Пржино започна со одделни средби со лидерите на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. Клучното прашање околу кое разговараат е датумот за изборите.

Груевски на средба со еврокомесарот Хан

Press24 - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Нетпрес - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

ОПТИМИЗАМ НА ПРЖИНО: Сите партии на куп, Хан очекува успешни разговори

Телеграф - 15.01.2016

Пржино по четврти пат ѝ се случува на Македонија. Веќе се претпоставува дека денеска повторно ќе има долги преговори, на кои главна цел е да се излезе со конечна согласност за датумот на избори Се надевам ќе имаме успешен ден, кратко изјави ...

ВИДЕО: Хан и Заев на средба во Пржино

А1 On - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан кој денеска дојде во Скопје ќе има интензивни преговори со четирите партии во резиденцијата на ЕУ во Пржино. Тој во 10:30 ги почна првите преговори со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а потоа во 11:30 со ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА.

Груевски дојде со засилување кај Хан ГАЛЕРИЈА

+инфо - 15.01.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дојде на разговорите со еврокомесарот Јонаес Хан придржуван дури од петмина свои соработници, Никола Попоски, Никола Тодоров, Илија Димовски, Мартин Протуѓер и Зоран Ставрески.

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Р.С.Европа - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министрите за надворешни работи и за здравство, Никола ...

Заев по средбата со Хан: Опозицијата сака да обезбеди слободно изразување на изборите ВИДЕО

+инфо - 15.01.2016

Заврши средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и еврокомесарот Јоханес Хан, по што европскиот претставник ги продолжи разговорите со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. - Опозицијата е таа која сака чесно да се постави и да им обезбеди на ...

Хан: Се надевам дека денот ќе биде добар

Нова ТВ - 15.01.2016

Утринава еврокомесарот за проширување Јоханес Хан ги започна поединечните билатерални средби со преговарачките тимови на најголемите политички партии во земјава- потписнички на Договорот од Пржино.

ВИДЕО: Започнаа разговорите помеѓу Груевски и Хан

А1 On - 15.01.2016

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со дури петмина соработници се појави во Пржино. Премиерот на средбата дојде со Никола Попоски, Никола Тодоров, Илија Димовски, Мартин Протуѓер и Зоран Ставрески.

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Курир - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Хан ги започна средбите со лидерите, прв беше Заев, следен е Груевски

МКД - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан од 10:30 часот е во резиденцијата на Европската унија, каде започна одделни билатерални средби со лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА, потписници на договор од Пржино.

Заврши средбата на Хан со Заев, сега со Груевски

Р.С.Европа - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Пржино заврши средбата на претседателот на СДСМ Зоран Заев со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. По средбата на која дојде со потпреседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар на партијата и ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

А1 On - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Груевски не кажа што зборувал со Хан, брзаше да отвори нова фабрика!

+инфо - 15.01.2016

За ова ќе дадам изјава кога ќе дојде ред, сега не давам, бидејќи брзам да отворам нова фабрика. Ова е кусиот коментар на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по состанокот со еврокомесарот Јоханес Хан.

Груевски: Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика

Нова ТВ - 15.01.2016

Премиерот во заминување Никола Груевски по средбата со Хан во Пржино која заврши предмалку одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата. - Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика, рече ...

(ВИДЕО) Започнаа разговорите помеѓу Груевски и Хан

Репортер - 15.01.2016

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со дури петмина соработници се појави во Пржино. Премиерот на средбата дојде со Никола Попоски, Никола Тодоров, Илија Димовски, Мартин Протуѓер и Зоран Ставрески.

Груевски не кажа ништо за разговорот со Хан, после него разговара Ахмети

Репортер - 15.01.2016

Груевски не сакаше да даде никаква изјава после разговорот со еврокомесарот Јоханес Хан, бидејќи, како што рече, брзал да отвори нова фабрика. По него на разговори отиде лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Груевски не кажа ништо за разговорот со Хан, после него разговара Ахмети

А1 On - 15.01.2016

Груевски не сакаше да даде никаква изјава после разговорот со еврокомесарот Јоханес Хан, бидејќи, како што рече, брзал да отвори нова фабрика. По него на разговори отиде лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Сител - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на ...

(ВИДЕО) Груевски со пола владин кабинет на средба со Хан

Локално - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, придружуван од Зоран Ставрески, Никола Тодоров, Никола Попоски, Илија Димовски и Мартин Протоѓер, тукушто пристигна во резиденцијата на Европската унија во Пржино.

Завршија средбите со лидерите на македонските политички партии, Хан сега на средби со Ахмети и Тачи

Република - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на ...

Завршија средбите со лидерите на македонските политички партии, Хан сега на средби со Ахмети и Тачи

Вечер Прес - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на ...

Во тек е средбата на Груевски со Хан (фото)

Република - 15.01.2016

Во моментов во резиденцијата на Европската Унија во Пржино пристигна претседателот на владејачката партија и премиер на Македонија, Никола Груевски. Тој во резиденцијата на ЕУ пристигна со заедно со Координаторот на пратеничка та група на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски по средбата со Хан: Рано е за изјави

еМагазин - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, не даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата. „Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика“, рече Груевски.

Хан: Се надевам дека ова ќе биде добар ден

Локално - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, пристигна во резиденцијата на Европската унија во Пржино. Тој не сакаше да даде изјава за медиумите, само кусо рече дека се надева дека денот ќе биде добар.

Хан пристигна во Пржино: Одделни, а потоа и заедничка средба со политичките лидери

Вечер Прес - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

МАРАТОНСКИ ПРЕГОВОРИ: Се уште траат преговорите во Пржино

МК News - 15.01.2016

Започнаа попладнево но се уште траат преговорите во Пржино. Повеќе од пет часа претставниците на политичките партии и еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, за реформите во медиумите и за ...

Ахмети: Оптимист сум дека денеска ќе биде постигнато решение

Либертас - 15.01.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети е оптимист дека денеска ќе биде постигнато решение и смета дека нема простор за одложување на изборите од 24 април. – Ги правиме сите напори за да дојдеме до конечно решение затоа што земјата ја очекуваат многу значајни ...

Средбата со Хан трае, новинарите по шест часа на дождот, ја „освоија“ гаражата и добија греалки

Бриф - 15.01.2016

Повеќе од шест часа трае лидерската средба на еврокомесарот Јоханес Хан и на претставници на меѓународната заедница со лидерите на политичките партии потписнички на Договорот од Пржино. Од средбата, која се одржува во резиденцијата на Европската ...

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Вечер Прес - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Се прават напори за конечно решение

Тера - 15.01.2016

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети во петокот по средбата со еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори Јоханес Хан изјави дека се надева оти во текот на денот ќе биде постигнато решение околу датумот ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Република - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан и четворката на иста маса

Тера - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан ја заврши серијата билатерални средби со лидерите на четирите партии-потписнички на Договорот од Пржино, на кои беше запознат со нивото на досегашната реализација на обврските, односно со партиските ставови дали се ...

(ВИДЕО) Завршија средбите на еврокомесарот Хан со Заев и Груевски

Фактор - 15.01.2016

Претпладнево во резиденцијата во Пржино започнаа средбите на еврокомесарот Јоханес Хан со политичките лидер. Прв на средба со Хан влезе Заев. После завршувањето на истата, опозицискиот лидер во изјава за медиумите истакна дека неговата партија сака ...

Хан во Скопје на средби со партиските лидери, најпрво одделни, потоа и заедничка

Либертас - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан во Скопје: Денеска ќе се знае кога ќе има избори и ќе биде активирана оставката на Груевски

еМагазин - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Груевски без детали за средбата со Хан, одел да пушта фабрика

Локално - 15.01.2016

Заврши средбата на Груевски со еврокомесарот Јоханес Хан. По средбата с одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него, било рано за изјави од средбата. “Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика”- изјави Груевски.

Ахмети по средбата со Хан: Нема простор за одложување на изборите

Бриф - 15.01.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека е оптмист и дека нема простор за одложување на изборите. – Ги правиме сите напори за да дојдеме до конечно решение затоа што земјата ја очекуваат многу значајни прашања.

Хан: Мислам дека денеска ќе имаме добар ден!

Вечер Прес - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Денешен - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на ...

По поединечните, Хан на заедничка средба со четирите партиските лидери

Либертас - 15.01.2016

Откако во текот на денот еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, оствари поеднинечни средби со претседателите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, вечерва ќе се одржи и лидерска средба со сите четворица партиски лидери.

(ВИДЕО)Заев по средбата со Хан: Опозицијата сака да обезбеди слободно изразување на изборите

Бриф - 15.01.2016

Имаме обврска сите партиципиенти во овој процес чесно да пристапиме пред граѓаните, гарантирајќи им слободна изразена волја и секако исполнети услови за кристално чисти предизборни и изборни активности- изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев по средбата ...

Ван Хауте се приклучи на средбата на Хан со лидерската четворка

Либертас - 15.01.2016

Два и пол часа трае средбата во резиденцијата на ЕУ во Пржино на лидерската четворка со еврокомесарот Јоханес Хан. Потписници на договорот од јуни/јули 2015 треба да ги финализираат разговорите во врска со парламентарните избори, кои е предвидено да ...

Ван Хауте се приклучи на средбата во Пржино

Тера - 15.01.2016

Веќе неколку часа трае средбата во резиденцијата на ЕУ во Пржино на лидерската четворка со еврокомесарот Јоханес Хан. Како што јави Телма, таму пристигна и олеснувачот во преговорите на работните групи на партиите, белгискиот експерт Ван Хауте.

Хан пристигна во Пржино: Се надевам дека денот ќе биде добар

Либертас - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, пристигна во резиденцијата на Европската унија во Пржино. Тој не сакаше да даде изјава за медиумите, само кусо рече дека се надева дека денот ќе биде добар.

ВМРО-ДПМНЕ се повлекле од преговорите на консултации, Хан си заминува рано наутро

Либертас - 15.01.2016

Повеќе од шест часа претставниците на политичките партии со помош на еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, реформите во медиумите и начинот на прочистување на избирачкиот список.

Еврокомесарот Хан во Скопје

Бриф - 15.01.2016

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се состане со претставници на четирите партии кои во минатата година го потпишаа договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија.

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Денешен - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Партиските лидери “со полн стомак” попладнево ќе седнат за преговаат

Локално - 15.01.2016

Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи денеска првата заедника средба ја почнаа на заедничкиот ручек во резиденцијата на ЕУ во скопско Пржино.По ова тие ќе седнат на лидерска средба во друштво на еврокомесарот Јоханес Хан и ...

Хан денес ќе оствари средби со партиските лидери

Пулс24 - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

И Груевски пристигна на средба со Хан

Вечер Прес - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Разговори со Хан за датумот за избори

Тера - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан од претпладнево во резиденцијата на Европската унија во Пржино започна со одделни средби со лидерите на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. Клучното прашање околу кое разговараат е датумот за изборите.

Почнаа средбите со политичките лидери, Хан очекува добар ден

еМагазин - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Заврши средбата на Хан со Заев, сега со Груевски

Бриф - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Пржино заврши средбата на претседателот на СДСМ Зоран Заев со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. По средбата на која дојде со потпреседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар на партијата и ...

Опозицијата сака да обезбеди слободно изразување на изборите

Вечер Прес - 15.01.2016

Заврши сребата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и еврокомесарот Јоханес Хан, по што европскиот преставник ги продолжи разговорите со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. - Опозицијата е таа која сака чесно да се постави и да им обезбеди на ...

Ахмети по средбата со Хан: Нема простор за одложување на изборите

Локално - 15.01.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека е оптмист и дека нема простор за одложување на изборите. – Ги правиме сите напори за да дојдеме до конечно решение затоа што земјата ја очекуваат многу значајни прашања.

Започна заедничката средба на Хан со четворицата лидери

Вечер Прес - 15.01.2016

Се очекува до крајот на денот да биде познато дали предвремените парламентарни избори ќе се одржат во рокот што беше договорен - 24 април 2016 година Предмалку започна заедничката средба на четворицата лидери со еврокомесарот Јоханес Хан кој денеска ...

Груевски: Рано е за изјави, имам фабрика за отворање

Либертас - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата, пренесе Радио Слободна Европа .

Груевски: Рано е за изјави, имам фабрика за отворање

Бриф - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата, пренесе Радио Слободна Европа .

Еврокомесарот Хан во Скопје на заедничка средба со партиските лидери

Lider - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан попладнево во резиденцијата на ЕУ во Скопје одржува заедничка средба со лидерите на четирите политички партии потписници на договорот од јуни/јули 2015, на која треба да бидат финализирани ...

Во тек средба на Груевски со еврокомесарот Хан

Lider - 15.01.2016

Во резиденцијата на Европската унија во Скопје во тек е средба на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој на средбата е придружуван од министерот за надворешни работи Никола Попоски, за ...

Почнаа средбите на партиските лидери со еврокомесарот Хан

Lider - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Идивиди - 15.01.2016

Скопје, 15 јануари 2016 (МИА) - Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје има одвоени средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот ...

Еврокомесарот Јоханес Хан во посета на Македонија

Lider - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јо хан ес Хан денеска ќе престојува во работна посета на Македонија Хан во текот на денешниот ден ќе има средби со претставниците на четирите најголеми политички партии кои се потпишаа на политичкиот договор ...

Хан очекува избори во април, Груевски решава за оставка

24 Вести - 14.01.2016

Да се создадат итно услови за да се спроведат веродостојни избори на 24 април. Ова е пораката на еврокомесарот Јоханес Хан пред утрешниот маратон со лидерската четворка. Хан им порачува на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи дека утрешниот ден е клучен ...

Хан очекува утре да биде затворен договорот од Пржино

Канал5 - 14.01.2016

Очекувам дека останатите елементи од политичкиот договор ќе бидат решени пред или за време на мојата посета, порачува еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан во денешното соопштение најавувајќи ја посетата на земјава утре.

Хан: Утре е клучен ден за договорот од Пржино

Фокус - 14.01.2016

Еврокомесарот ќе ја повтори нивната одговорност да го имплементираат договорот, вклучувајќи ја и потребата да осигураат услови за кредибилни избори, во согласност со крајните рокови што ги договориле“, стои во соопштението од неговата канцеларија.

Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Дневник - 14.01.2016

Европската комисија лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан - Очекувам утре да се реши се` околу договорот од Пржино

Утрински - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

24 Вести - 14.01.2016

Од Европската комисија денеска илезе и официјално соопштение во кое и официјално се потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан.

Комесарот Хан нема право на грешка

Deutsche Welle - 14.01.2016

Дали изборите на 24 април ќе означат крај на кризата или поради нерешените проблеми, ќе добијат нов, уште подраматичен почеток? На Јоханес Хан не смее да му се повтори искуството на Штефан Филе.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Канал5 - 14.01.2016

Очекувам дека останатите елементи од политичкиот договор ќе бидат решени пред или за време на мојата посета, овозможувајќи и им на изборните власти да организираат веродостојни избори според договорената временска рамка, порачува Хан.

Хан:Сите услови да се исполнат денес и утре

Телма - 14.01.2016

- Утрешниот 15-ти јануари е клучниот рок на политичкиот договор чија имплементација е важна за Владата и за граѓаните на земјата. Очекувам дека останатите елементи од политичкиот договор ќе бидат решени пред или за време на мојата посета, ...

Писмо до Хан: Нема услови за фер избори и се поттикнува говор на омраза

Вест - 14.01.2016

Седумдесет граѓански организации точно напладне, пред Канцеларијата на Европската унија, му порачаа на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан дека во овој мемент не се исполнети клучните услови за фер и слободно избори во април кои треба да ја ...

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Алсат-М - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот ...

Хан: Очекувам спорните елементи од Пржино да се решат пред или за време на мојата посета на Скопје

Вест - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, со соопштение потврди дека во петок доаѓа во Скопје да се сретне со претставниците на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. „На средбата со претставниците на четирите главни политички ...

Хан во Скопје ќе бара почитување на роковите

Телма - 14.01.2016

Еврокомесарот Хан доаѓа во Македонија да ги посети потписниците на договорот од Пржино на обврските кои ги потпишаа. Прв рок кој треба да се испочитува, според писмената изјава на Хан е 15 јануари.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Курир - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави МИА.

Преку 70 граѓански организации денес ќе го кажат својот став за Пржино

Капитал - 14.01.2016

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи денес преку прес-конференција ќе ја презентираат содржината на заедничкото писмо упатено до еврокомесарот Јоханес Хан и другите меѓународни фактори активни во решавањето на политичката ...

НИКОВСКИ: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Телеграф - 14.01.2016

Клучна е гаранцијата дека избори ќе има на 24 април. Ако тоа не се случи во одредени рамки, договорот од Пржино не важи, дециден е Никовски Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на ...

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

А1 On - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам решавање на битните елементи од Пржино денес или утре

Нова ТВ - 14.01.2016

Утрешниот ден, 15 јануари, е клучен за политичкиот договор. Комесарот за проширување Јоханес Хан кој пристигнува утре во Скопје вели дека сите битни точки од овој договор мораат да бидат решени денес или најдоцна утре.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Репортер - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Политичарите чекаат Хан да ги реши проблемите

Р.С.Европа - 14.01.2016

Еврокомесарот Хан заедно со политичките лидери треба да даде одговор на тоа кога ќе има избори, дали Груевски ќе си даде оставка, како и да се договорат за медиумите и избирачкиот список. Еден ден пред посетата на еврокомесарот Јоханес Хан на ...

Хан ден пред посетата побара да се почитуваат роковите од договорот од Пржино

Алфа - 14.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан пред посетата на Скопје порача дека преостанатите елементи од политичкиот Договор од Пржино да бидат разрешени, пред, или за време нанеговата утрешна посета. Роковите од Договорот од Пржино мора да се почитуваат е пораката ...

Хан - Целосно исполнување на „Пржино“ за навремени избори

Р.С.Европа - 14.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан очекува сите елементи од Договорот од Пржино да бидат решени пред или за време на неговата утрешна посета на Скопје, со што ќе се овозможат кредибилни избори во предвидениот рок.

Хан: Изборите во Македонија да се организираат на 24 април

Сител - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Веродостојни избори според договорените рокови

МКД - 14.01.2016

Во Скопје уште еднаш ќе укажам на одговорноста на потписниците за спроведување на договорот од Пржино, вклучувајќи ја и потребата да се обезбедат веродостојни избори во согласност со договорените рокови, вели во изјавата еврокомесарот Јоханес Хан ...

Евркомесарот Хан утре во Македонија

МРТ - 14.01.2016

Еврокомесарот ќе ја повтори нивната одговорност за спроведување на договорот и потребата од обезбедување услови за веродостојни избори според усогласените рокови, стои во соопшението на Еврокомисијата.

Никовски за „Телеграф“: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Нетпрес - 14.01.2016

Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на политичката криза во Македонија е веќе договорен за време на посетата на премиерот Никола Груевски во САД и дека комесарот само ќе стави ...

Хан во посета на Македонија

Кајгана - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан денеска ќе пристигне во Скопје, во обид да помогне околу целосното спроведување на Договорот од Пржино. „Овој 15-ти јануари е клучен рок за политичкиот договор и неговата примена кој е важна и за Владата и ...

Хан: Очекувам сите елементи од договорот да се решат пред или за време на мојата посета

Капитал - 14.01.2016

15 јануари е клучен краен рок за политичкиот договор, чие спроведување е важно и за владата и за граѓаните на земјата. Очекувам останатите елементи од политичкиот договор да бидат решени пред или за време на мојата посета, овозможувајќи им на ...

(ВИДЕО) Писмо до Хан: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го попречуваат спроведувањето на договорот од Пржино

А1 On - 14.01.2016

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи, во заедничкото писмо до еврокомесарот Јоханес Хан и до други меѓународни фактори активни во решавањето на политичката криза во Македонија, во кое бараат одложување на предвремените ...

ХАН: Очекувам утре да се реши сѐ од договорот во Пржино

Телеграф - 14.01.2016

ЕК посочува дека „комесарот Хан, исто така, ќе потсети на важноста на спроведувањето на итните реформски приоритети што Комисијата ги издаде за Македонија”, на што македонските политички лидери, според Брисел, исто така се обврзаа Европската ...

Никола Димитров: Дилемите на ЕУ за демократијата во Македонија

Нова ТВ - 14.01.2016

Автор: Никола Димитров EUObserver Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, во петок ќе го посети Скопје соочувајќи се со дилема која може да го одреди европското наследство во Македонија.

Хан очекува избори во април, Груевски решава за оставка

Репортер - 14.01.2016

Да се создадат итно услови за да се спроведат веродостојни избори на 24 април. Ова е пораката на еврокомесарот Јоханес Хан пред утрешниот маратон со лидерската четворка. Хан им порачува на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи дека утрешниот ден е клучен ...

Хан 24 часа пред посетата побара да се почитуваат роковите од Пржино

Алфа - 14.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување, Јоханес Хан, им даде рок на политичките партии до утре да ги затворат отворените прашања од Договорот од Пржино. Роковите од Договорот од Пржино мора да се почитуваат е пораката која денеска ја упати ...

Хан: Изборите во Македонија да се организираат на 24 април

Press24 - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Во најновото издание на Слободен печат читајте: Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката?

+инфо - 14.01.2016

- Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката? - 70 невладини организации бараат да се одложат изборите - Заев оставил силен впечаток со настапот на Канал 5 - анкета на „Рејтинг“ за Слободен печат - Министерот Спасовски открил 70.000 непријавени ...

Хан: Очекувам утре да се реши сè од договорот во Пржино

+инфо - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам да се реши се’ од договорот во Пржино

Нетпрес - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Никовски: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Курир - 14.01.2016

Клучна е гаранцијата дека избори ќе има на 24 април. Ако тоа не се случи во одредени рамки, договорот од Пржино не важи, дециден е Никовски. Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на ...

Хан: Утре очекувам да се реши се околу пржинскиот договор!

Пулс24 - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави МИА.

Хан: Очекувам утре да се реши сè од договорот во Пржино

Република - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Избори на 24 април, Договорот од Пржино на сила!

Вечер Прес - 14.01.2016

Комесарот Хан ќе ја повтори нивната одговорност за спроведување на нивниот договор, вклучувајќи ја и потребата да се обезбедат услови за веродостојни избори, во согласност со роковите што тие ги усогласија, се вели во соопштението на Еврокомисијата ...

Комесарот Хан нема право на грешка

Либертас - 14.01.2016

Дали изборите на 24 април ќе означат крај на кризата или поради нерешените проблеми, ќе добијат нов, уште подраматичен почеток? На Јоханес Хан не смее да му се повтори искуството на Штефан Филе.

Хан: Очекувам утре да се реши сè од договорот во Пржино

МК News - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Еден куп НВО ќе го чекаат Хан пред Делегацијата на ЕУ за да му дадат заедничко писмо

Локално - 14.01.2016

Утре напладне, пред Делегацијата на Европската унија во Скопје, претставници на повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи ќе одржат прес-конференција. Граѓанските здруженија на прес-конференцијата ќе ја презентираат содржината на ...

(DW) Комесарот Хан нема право на грешка

Локално - 14.01.2016

Дали изборите на 24 април ќе означат крај на кризата или поради нерешените проблеми, ќе добијат нов, уште подраматичен почеток? На Јоханес Хан не смее да му се повтори искуството на Штефан Филе-пишува DW.

Дилемите на ЕУ за демократијата во Македонија

Локално - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, во петок ќе го посети Скопје соочувајќи се со дилема која може да го одреди европското наследство во Македонија. Прислушуваните разговори, обелоденети минатата година од страна на ...

Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Вечер Прес - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, пренесе МИА.

Слободен печат: Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката?

Либертас - 14.01.2016

Во најновото издание на Слободен печат читајте: – Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката? – 70 невладини организации бараат да се одложат изборите – Заев оставил силен впечаток со настапот на Канал 5 – анкета на „Рејтинг“ за Слободен печат – ...

Хан очекува избори во април

Тера - 14.01.2016

Да се создадат итно услови за да се спроведат веродостојни избори на 24 април. Ова е пораката на еврокомесарот Јоханес Хан пред утрешниот маратон со лидерската четворка. Хан им порачува на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи дека утрешниот ден е клучен ...

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Локално - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан очекува целосна реализација на договорот од Пржино

Бриф - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, денеска со соопштение ја потврди утрешната посета на Скопје. „На средбата со претставниците на четирите главни политички партии што го потпишаа политичкиот договор минатиот јуни, ...

Никовски: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Денешен - 14.01.2016

Клучна е гаранцијата дека избори ќе има на 24 април. Ако тоа не се случи во одредени рамки, договорот од Пржино не важи, дециден е Никовски. Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на ...

Хан, најголем оптимист од сите, утре очекува да се реши се од договорот во Пржино

еМагазин - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан во петок ќе стави печат на договореното

Вечер Прес - 13.01.2016

Посетата на европратениците беше претходница на утрешната посета на Хан во земјава. Еврокомесарот ќе разговара со сите засегнати страни околу спроведувањето на политичкиот договор од 2 јуни/15 јули што стави крај на политичката криза во земјата.

НИКОВСКИ: Средбата во САД покажа кој е главен на нашата политичка сцена

Телеграф - 12.01.2016

Самиот факт што посетата се случи дава надеж дека работите ќе се одвиваат позитивно и дека ќе има избори, смета поранешниот дипломат Ристо Никовски за посетата на Груевски во Вашингтон Посетата на Груевски на Вашингтон покажа дека тој останува ...

Хан в петок доаѓа во Македонија

24 Вести - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан в петок ќе ја посети Македонија, јавува МИА. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич го потврди доаѓањето на Хан во Скопје в петок, каде, како што претходно таа соопшти, тој ќе ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Алсат-М - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот ...

Доаѓањето на Хан ќе се поклопи со оставката на Груевски

Фокус - 11.01.2016

Датумот на доаѓањето на Хан ќе се поклопи со датумот на оставка на Груевски и изборот на нов премиер, според Договорот од Пржино. Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, ќе ја посети Македонија на 15 јануари, извести денеска неговата порпаролка ...

Заев најавува пречек на Хан со барање за одложување на изборите

Дневник - 11.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан доаѓа во Скопје на клучен датум кога би требало да се знае точно дали ќе се одржат изборите заради кои постојат пржинските договори, дали ќе се формира техничка влада и дали премиерот ќе си поднесе оставка од ...

Хан доаѓа во крајниот термин за нова влада

Вест - 11.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан доаѓа во Скопје в петок. Тогаш е и крајниот рок за формирање нова влада, според договорот од Пржино. Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич изјави дека Хан доаѓа со нова агенда да се сретне со ...

Хан во петок во Скопје

Канал5 - 11.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок. Портпаролката на европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за Миа го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во петок.

Хан дефинитивно в петок доаѓа во Скопје

Вест - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Македонија во петок (15-ти јануари). Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич за МИА го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во петок, каде како што ...

Хан доаѓа во петок

Утрински - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Македонија во петок (15-ти јануари). Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврдила доаѓањето на Хан во Скопје во петок, а како што ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Телма - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

Хан во петок доаѓа во Скопје

Капитал - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан во петок доаѓа во Македонија. Ова денес за МИА го потврди портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич. Како што рече таа, тој во Скопје ќе разговара со сите засегнати страни околу ...

Хан во петок во Скопје

МРТ - 11.01.2016

Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во петок... Еврокомесарот Јоханес Хан дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок, на 15-ти јануари, јави дописникот на МИА од Брисел.

Што го очекува Груевски во САД?

Глас на Америка - 11.01.2016

Премиерот во Вашингтон, европратениците во Скопје Паралелно со денешната посета на премиерот Никола Груевски во САД, и со гостувањето во Скопје на тројцата европратеници Ричард Ховит, Едвард Кукан и Иво Вајгл, кои ќе ја оценуваат имплементацијата на ...

Хан во петок доаѓа во Скопје

Нетпрес - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан ќе ја посети земјава во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во ...

Хан дефинитивно в петок во Скопје

+инфо - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок , на 15 јануари. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во петок, ...

Хан дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Алфа - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари) П ортпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во петок, каде како ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

А1 On - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

Јоханес Хан на 15 јануари доаѓа во Скопје

МКД - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан ќе ја посети Македонија на 15 јануари (петок), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди доаѓањето на Хан во Скопје во ...

Хан во петок доаѓа во Скопје

Press24 - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

ПОТВРДЕНО: Хан в петок доаѓа во Скопје

Телеграф - 11.01.2016

Доаѓањето на Хан в петок во Македонија, пак, се очекува да се поклопи со изборот на техничката Влада со нов привремен премиер, чија единствена задача ќе биде спроведување на изборите на 24 април оваа година Еврокомесарот за преговори за проширување ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Курир - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), пренесе МИА. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди доаѓањето на Хан во Скопје ...

Комесарот Хан во петок доаѓа во Македонија во проверка на релизираното од договорот во Пржино

Сител - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување, Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

Хан в петок во Македонија

Нова ТВ - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија в петок. Ова денеска за МИА го потврди портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич.

Хан дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Репортер - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

Еврокомесарот Јоханес Хан во петок во Македонија

Макфакс - 11.01.2016

Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан во петок ќе ја посети Македонија, потврдила портпаролката на Европската комисија (ЕК), Маја Коцијанчич. Хан во Скопје ќе оствари средби со сите засегнати страни во спроведувањето ...

ПОТВРДЕНО: Комесарот Хан доаѓа во петок, а кога ќе се повлече Премиерот?

Фактор - 11.01.2016

Официјални потврди за посетата на Македонија на комесарот Хан пристигнаа од Европската комисија. Пред нова година, комесарот испрати писмо до политичките лидер дека има во план во средината на јануари да ја посети земјава.

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Денешен - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Пулс24 - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), пренесе МИА. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди доаѓањето на Хан во Скопје ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Вечер Прес - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15­ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, за МИА го потврди доаѓањето на ...

Хан в петок во Македонија

Тера - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија в петок. Ова денеска за МИА го потврди портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич.

Хан доаѓа „во контрола„ во петок

еМагазин - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

И официјално: Хан в петок доаѓа во Скопје

Канал 77 - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување, Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари). Информацијата за МИА ја потврдила портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчиќ.

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Република - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15­ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, за МИА го потврди доаѓањето на ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Либертас - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...

Хан и дефинитивно во петок доаѓа во Скопје

Lider - 11.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан и дефинитивно ќе ја посети Република Македонија во петок (15-ти јануари), јави дописникот на МИА од Брисел. Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска за МИА го потврди ...