TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува судењето за организаторите на „27 април", ќе сведочи Заев

Канал5 - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

24 Вести - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок

Канал5 - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Русковска: Заев беше сведок на одбраната, обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

24 Вести - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите на 27 април, изјави обвинителката што го води случајот со ...

Заев: Никола Груевски е главен организатор на 27-ми април

Телма - 27.11.2020

Никола Груевски е главен организатор на 27-ми април а екс функционерите Трајко Вељановски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиевски и Владимир Атансовски се изманипулирани од нивниот шеф и некоректно е против нив да се води ваков тежок предмет.

Русковска: Заев беше сведок на одбраната, обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Фокус - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите на 27 април, изјави обвинителката што го води случајот со ...

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

Сител - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Русковска: Заев не понуди докази дека обвинетите не се организатори на „27 април“ и не е вештак за да дава свое мислење

360 степени - 27.11.2020

Шефицата на обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, по денешното сведочење на премиерот Зоран Заев во предметот познат како „Организаторите на 27 април“, порача дека тој е сведок, а не вештак за да дава мислење ...

Заев сведочи за упадот во Собранието од 27 април

Сител - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска сведочи во предметот за наводните организатори на собраниските настани од 27 Април. Тој е повикан да сведочи по барање на обвинетиот Трајко Вељановски. Во овој предмет ообвинети се уште ексминистрите за транспорт и врски ...

Заев ќе сведочи на судењето за организаторите на „27 април“

+инфо - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Русковска: Обвинетите за „27 април“ не се мали деца да може било кој да ги манипулира

Слободен Печат - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Рускоска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице

Кајгана - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Заев повикан на суд како сведок

Press24 - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење, изјави Русковска

ММС - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Кајгана - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Заев сведок на судењето во кое на Вељаноски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски им се суди за настаните од 27 април

МКД - 27.11.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за обвинетите за организирањето на настаните во Собранието од 27 април 2017 година. За денес сведок во судница е повикан премиерот Зоран Заев.

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

А1 On - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Заев сведочи за упадот во Собранието од 27 април

Нетпрес - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска сведочи во предметот за наводните организатори на собраниските настани од 27 Април. Тој е повикан да сведочи по барање на обвинетиот Трајко Вељановски. Во овој предмет ообвинети се уште ексминистрите за транспорт и врски ...

Русковска за сведочењето на Заев: Обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Независен - 27.11.2020

По денешното сведочење на премиерот Зоран Заев за настаните од 27 април 2017 година, со кое тој се посомнева дека биле организатори на нападот обвинетите политичари во случајот, со исклучок на неговиот претходник Никола Груевски, обвинителката Вилма ...

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

А1 On - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Русковска: Заев не понуди докази, не го повлекувам обвинението за „27 април“

МКД - 27.11.2020

Обвинетите не се мали деца за да можат да бидат изманипулирани, јас со вакво тврдење апсолутно не се согласувам и очекувам судот да ги цени материјалните докази, изјави обвинителката Вилма Русковска по сведочењето на премиерот Зоран Заев со кое тој ...

Русковска за настаните на 27 април: Заев не е вештак, а обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

+инфо - 27.11.2020

Обвинителката што го води случајот, Вилма Русковска по сведочењето на премиерот Зоран Заев кој рече дека главен организатор на овој упад бил поранешниот премиер, Никола Груевски, а сега обвинетите биле изманипулирани.

Русковска за настаните на 27. април: Обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Press24 - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице

Нетпрес - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое ...

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

Бриф - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

Опсервер - 27.11.2020

– Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Русковска за сведочењето на Заев: Не може да се отвори истрага за дадено мислење

Локално - 27.11.2020

„Обвинетите не се мали деца за да можат да бидат изманипулирани, тие беа и државни функционери. Јас со вакво тврдење апсолутно не се согласувам и очекувам судот да ги цени материјалните докази”, изајви денеска обвинителката Вилма Русковска, по ...

СУДЕЊЕ ЗА „27 АПРИЛ“: Заев сведок, а Русковска обвинител за предметот од бившото СЈО

Денешен - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

CivilMedia - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев, пренесува МИА. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието ...

Арсиќ: Заев не сака крв за крв, Русковска му кажа „не“ на премиерот

24Инфо - 27.11.2020

Сведочењето на Зоран Заев за настаните од 27 април и изнесеното мислење дека кривичното дело против Велјановски, Ристевски и Јанакиевски има тешка квалификација е негов личен став кој го црпи од информациите кои ги има.

Арсиќ: Премиерот не сака крв за крв

Локално - 27.11.2020

Сведочењето на Зоран Заев за настаните од 27 април и изнесеното мислење дека кривичното дело против Велјановски, Ристевски и Јанакиевски има тешка квалификација е негов личен став кој го црпи од информациите кои ги има.

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

Вечер Прес - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

Денешен - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Рускоска: Премиерот беше во својство на сведок, а не на вешто лице

PressingTV - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите на 27 април, изјави обвинителката што го води случајот со ...

Русковска: Заев беше сведок на одбраната, обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Либертас - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите на 27 април, изјави обвинителката што го води случајот со ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

iPortal - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Либертас - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Заев ќе сведочи за организаторите на „27 април“

Локално - 27.11.2020

Денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. Случајот се наоѓа во доказна постапка и го води судијата Илија Трпков, а ...

Русковска: Премиерот Заев беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

еМагазин - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

(Фото) Заев дојде да сведочи за „27 април“

24Инфо - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. Тој дојде на судењето и се очекува наскоро да сведочи.

Заев денеска ќе сведочи за „27 април“

Вечер Прес - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Русковска го искара Заев: Не сте тука да давате мислење, туку да кажете што сте виделе и чуле

24Инфо - 27.11.2020

Обвинителката Вилма Русковска и премиерот Зоран Заев имаа „вербален дуел“ на денешното судење за организаторите на „27 Април“, каде лидерот на СДСМ сведочеше за настаните и случувањата во Собранието пред „крвавиот четврток“.

Арсиќ: Заев не сака крв за крв, Русковска му кажа „не“ на премиерот

iPortal - 27.11.2020

Сведочењето на Зоран Заев за настаните од 27 април и изнесеното мислење дека кривичното дело против Велјановски, Ристевски и Јанакиевски има тешка квалификација е негов личен став кој го црпи од информациите кои ги има.

Заев денеска повикан во Кривичен суд

Фактор - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска е повикан како сведок од Кривичниот суд за настаните на 27 април 2017. Денеска продолжува судењето за организирање на настаните во Собранието, а на претходните рочишта за упадот и насилствата во парламентот сведочеа ...

Љубиша Арсиќ: Заев не сака крв за крв, Русковска му кажа “не” на премиерот

Centar - 27.11.2020

Сведочењето на Зоран Заев за настаните од 27 април и изнесеното мислење дека кривичното дело против Велјановски, Ристевски и Јанакиевски има тешка квалификација е негов личен став кој го црпи од информациите кои ги има.

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Frontline - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Русковска за Заев: Не е вештак да каже кој го организирал „27 април“

Мак. Весник - 27.11.2020

Премиерот Заев денеска во Судот, во својство на сведок на одбраната, рече дека, според неговите сознанија, ексспикерот Трајко Вељановски и бившите министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, не се организатори на настаните во Парламентот од 27 април ...

Русковска за сведочењето на Заев: Обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Скопје1 - 27.11.2020

Обвинетите не се мали деца за да можат да бидат изманипулирани, јас со вакво тврдење апсолутно не се согласувам и очекувам судот да ги цени материјалните докази, изјави обвинителката Вилма Русковска по сведочењето на премиерот Зоран Заев со кое тој ...

Продолжува судењето за организаторите на 27-ми април, премиерот Заев треба да сведочи

MakPress - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Русковска: Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не како вешто лице да дава свое мислење

MakPress - 27.11.2020

Премиерот денеска беше викнат во својство на сведок, не беше викнат во својство на вешто лице да дава свое мислење. Тој не понуди никакви докази дека овие луѓе не се едни од организаторите.

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Алсат-М - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

ТВ21 - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Фокус - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Сител - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“

ММС - 23.11.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. На денешното рочиште треба да бидат сослушани тројца сведоци, предложени од одбраната на Миле Јанакиески, ...

Ново рочиште за обвинетите за организирањето на настаните од 27 април

МКД - 23.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за настаните во Собранието од 27 април 2017 година. На претходното рочиште што се одржа на 16 ноември, за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни и актуелни пратеници.

Продолжува судењето за „Организатори на 27 април“

Нетпрес - 23.11.2020

Во Кривичниот суд Скопје за денеска е предвидено да продолжи судењето за предметот „Организатори на 27 април”. На претходното рочиште за случајот за собраниските настани на 27 април 2017 година беа изведени материјални докази предложени од одбраната ...

Премиерот Заев денеска на суд, ќе сведочи за случувањата од „27 април”

Слободен Печат - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“

4NEWS - 23.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година. На претходното рочиште одржано на 16 ноември, за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни и актуелни пратеници.

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, како сведок е повикан Заев

еМагазин - 27.11.2020

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни ...

Продолжува судењето за организаторите на 27 април

Бриф - 23.11.2020

Со сослушување на сведоци предложени од одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“, ќе сведочи Заев

Опсервер - 27.11.2020

– Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, а како сведок е повикан премиерот Зоран Заев. На претходните рочишта за упадот и насилствата во Собранието сведочеа ...

Продолжува судското рочиште за „27 Април“

Локално - 23.11.2020

Во кривичниот суд денес треба да продолжу рочиштето за случајот „27 Април“. На изминатото рочиште кое се оддржа на 16. ноември, за упадот и насилствата во Собранието сведочеа поранешни, но и актуелни пратеници.