TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф. Работнички оди кон 2. круг

Дневник - 08.12.2001

КОШАРКА - ЈУЖНА ЛИГА НА НЕБЛ Фершпед Работнички го победи Куманово со 82-72 (38-35) во "македонското дерби" од кошаркарската Југоисточна конференција (ЈИК) од НЕБЛ лигата, прексиноќа, дома. Домаќинот има големи шанси за пласман во 2. круг од НЕБЛ, а Куманово нема ниту теоретски.

Меч без фаворит во Градски парк

Дневник - 06.12.2001

КОШАРКА - Јик: ф. работниЧки-куманово Фершпед Работнички го дочекува Куманово во "македонското дерби" од Југоисточната конференција (ЈИК) на кошаркарската НЕБЛ-лига, вечерва во салата "Градски парк", во Скопје (19 ч.). Следните 3 меча "шпедитерите" ги играат дома (уште со Левски и Академик), а ...