TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забава за сите генерации

Вест - 21.07.2005

"ДИП ПАРПЛ" ГО "ОТВОРИЈА" СКОПЈЕ Просто е неверојатно колку само средовечни рокери си ги оставија сопругите дома во вторникот вечер и се упатија кон Скопскиот саем за да откачуваат на звуците од младоста. Легендарниот британски квинтет "Дип Просто е неверојатно колку само средовечни рокери си ги ...

Емотивна повеќегенерациска рок-фешта

Време - 21.07.2005

„ДИП ПАРПЛ“ НА СКОПСКОТО САЈМИШТЕ Михајло Грбевски Конечно, по речиси 35 години од првиот отсвирен риф, култниот хардрок-состав „Дип парпл“ пристигна во Скопје. Тие со завчерашниот 85-минутен концерт ја почестија публиката што сите овие години со нетрпение очекуваш да ги види и чуе во живо своите ...

Старите волци грмеа моќно

Дневник - 21.07.2005

"ДИП ПАРПЛ" ВО СКОПЈЕ Рокенролот продолжува да живее. Штом средовечните членови на легендарниот состав "Дип парпл", во вторникот вечерта пред шест-седум илјадната публика на отворениот простор во "Скопски саем", распалија моќно, тогаш стилот на кој многумина му предвидуваа темна иднина може да ...

Пиењето не одржува во форма

Вест - 20.07.2005

ПРЕС - КОНФЕРЕНЦИЈА НА "ДИП ПАРПЛ" ВО СКОПЈЕ - На сите наши концерти имаме четири елементи. Ги свириме најголемите историски хитови, нови хитови, песни што не се толку познати и нови имровизации", најавија "Дип парпл", на вчерашната прес конференција во "Александар палас", пред концертот на ...

Останавме андерграунд-бенд

Дневник - 20.07.2005

"ДИП ПАРПЛ" во Скопје - Рокенролот отсекогаш бил жив. На почетокот бевме андерграунд-бенд, а денес сме дури и повеќе андерграунд - рече фронтменот на британскиот состав "Дип парпл" на вчерашната прес-конференција што, неколку часа пред големиот концерт на "Скопски саем", се одржа во хотелот ...

"Дип парпл" слета со приватен авион во Скопје

Утрински - 20.07.2005

Вчеравечер славната рок-група одржа концерт во рамките на големата светска турнеја Некогашните "тешки рок-бунтовници" по дефиниција - "Дип парпл", вчера, 19 јули, го почестија Скопје со свое концертно издание, според планот на својата голема светска турнеја.

Светската музичка атракција "Дип Парпл" во Скопје

Вест - 19.07.2005

Вечерашниот концерт на "Дип парпл" дефинитивно ќе се одржи на на отворено, на Скопскиот саем, информираат од "Авалон" продукција. Заради прогнозата за топлото време што не очекува деновиве, организаторите не Вечерашниот концерт на "Дип парпл" дефинитивно ќе се одржи на на отворено, на Скопскиот ...

Вечерва концерт на рок-легендите "Дип Парпл"

Дневник - 19.07.2005

"СКОПСКИ САЕМ" Легендарниот британски состав "Дип Парпл" вечерва во 21 часот ќе одржи концерт на отворениот простор пред четвртата хала на "Скопски саем" во Скопје. Вратите за концертот ќе бидат отворени по 19.30 часот. Предгрупа на "Дип Парпл" е "Морал", која ќе свири половина час.

Конечно предводниците на хард-рокот и во Скопје

Време - 19.07.2005

КОНЦЕРТ НА „ДИП ПАРПЛ“ Михајло Грбевски Основоположниците на хард-рокот, британскиот состав „Дип парпл“, по речиси четири децении од своето постоење, вечерва конечно ќе свират и во Македонија на отворената сцена на Скопското сајмиште.

Утре концерт на рок-легендите "Дип парпл"

Дневник - 18.07.2005

НА СКОПСКИ САЕМ На отворениот простор пред четвртата хала на Скопскиот саем, утре во 21 часот, ќе гостува легендарниот британски состав "Дип парпл". Како предгрупа се најавени "Морал". Организатор на големата свирка е Авалон-продукција. Цената на билетот е 1.000 денари.

Журката ќе ја отвори „Морал“

Вечер Прес - 18.07.2005

Како предгрупа на утрешниот концерт на легендарните "Дип парпл", што ќе се одржи на Скопски саем ќе настапат домашните хард-рокери "Морал", кои најавуваат 35-минутен енергичен настап. Репертоарот, како што најавуваат, ќе биде составен од нивните најударни песни, а настапот ќе почне со "Мора да е ...