TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Недела со врнежи од дожд и снег на повисоките места

Телма - 01.12.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне и во вечерите часови со врнежи од дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планинските со снег.

Утре облачно со повремен дожд на планините снег

Канал5 - 01.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум ...

Дождлива недела, со снег на планините

Алсат-М - 01.12.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне и во вечерите часови со врнежи од дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планинските со снег.

Не очекува дождлив ден

Курир - 01.12.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Облачно, попладне со дожд

Алфа - 01.12.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Дождлива недела, со снег на планините

Економски - 01.12.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне и во вечерите часови со врнежи од дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планинските со снег.

Денеска облачно време, вечер врнежи од дожд

Сител - 01.12.2013

Претпладне во Македонија не очекува претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

ФОТО: Температури во минус од наредната недела во Македонија!

Сител - 01.12.2013

Времето во Македонија наредниве два дена ќе биде облачно со врнежи од дожд. Од трети до 6-ти декември времето ќе биде сончево, а температурите ќе се движат од -4 до 6 степени Целзиусови.

Облачно време со повремен дожд и снег на планините

Сител - 01.12.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум ...

Денска облачно и дождливо

А1 On - 01.12.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

Издржете го дождот уште овие два дена - од среда сонце

Press24 - 01.12.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум ...

Претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд

Макфакс - 01.12.2013

Последниот месец од годинава ќе започне со облачно и нестабилно време проследено со слаби врнежи од дожд и ветровито, а такви услови се очекуваат и на почетокот од наредната седмица На планините и ...

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Макфакс - 07.01.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во западните делови, особено претпладне и кон крајот на денот, а локално таму ќе наврнат и над 25 л/м2. На планините ќе врне снег.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Претежно облачно, навечер за со чадор в рака

Телеграф - 01.12.2013

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно, а кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до пет степени Времето во Македонија ...

Надвор кочан-ладно: Се разбудивме на минус четири степени

Press24 - 01.12.2013

Времето во Македонија и денеска како и претходните денови е кочан-ладно. Се разбудивме на минус четири степени, а дневната температура ќе се движи од четири до девет степени.

Утре ќе врне цел ден

Press24 - 01.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум ...

Утре дождливо, од среда сончево и студено

+инфо - 01.12.2013

Претежно облачно со повремен дожд, а на планините со снег и со умерен северен ветер, ќе биде времето утре. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум степени.

Земете чадор! Не очекува врнежливо време

Локално - 01.12.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

МРАЗ И СТУД ВО МАКЕДОНИЈА: Температури во минус од наредната недела!

Sky - 01.12.2013

Времето во Македонија наредниве два дена ќе биде облачно со врнежи од дожд. Од трети до 6-ти декември времето ќе биде сончево, а температурите ќе се движат од -4 до 6 степени Целзиусови.

Временска прогноза: Облачно со повремен дожд, на планините снег

Бриф - 01.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум ...

Облачно, попладне со дожд

Денешен - 01.12.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Oблачно со дожд во вечерните часови и температура до 9 степени

МК News - 01.12.2013

Претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Утре облачно со дожд

Н.Македонија - 01.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум ...

Дождлива недела, со снег на планините

Lider - 01.12.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне и во вечерите часови со врнежи од дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планинските со снег.

Времето денеска: Облачно со дожд и температура до 7 степени

24 Вести - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до седум степени.

Времето денеска

24 Вести - 30.11.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

Облачно, попладне со дожд

Канал5 - 30.11.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Утре облачно со дожд во вечерните часови и температура до 9 степени

Канал5 - 30.11.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

Променливо облачно со повремен дожд попладне

Канал5 - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Се разбудивме на минус осум степени

Press24 - 30.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на ...

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд

Нетпрес - 30.11.2013

Времето денеска ќе се задржи променливо облачно, а доцна попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд,а на повисоките места и на планините со снег.

Викендов немавме среќа - повторно ќе врне цел ден

Press24 - 30.11.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Утре се будиме на минус четири степени

Press24 - 30.11.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

ПРОГНОЗА: Попладне дожд, на планините снег

Телеграф - 30.11.2013

Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од два до девет целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност .

Денеска сончево, но студено време

Сител - 30.11.2013

Денеска во Македонија не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на ...

Утре дождливо и студено време

+инфо - 30.11.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец .

Попладне дожд, на планините снег

Курир - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Дождлива и ветровита сабота

+инфо - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Денеска променливо облачно, на пладне не очекуват врнежи од дожд

OhridNews - 30.11.2013

Денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, додека попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои на повисоките места ќе бидат од снег.

Времето денеска- сончево, попладне дожд и снег

Р.С.Европа - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините ...

Променливо облачно со повремен дожд попладне

Алфа - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд

Точка - 30.11.2013

Времето денеска ќе се задржи променливо облачно, а доцна попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со снег.

Денеска дожд

Sky - 30.11.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер. Во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Утре претпладне облачно, попладне ќе врне дожд

Република - 30.11.2013

Утре, в недела, на 1 декември времето претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а попладне и навечер ќе врне дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од ...

Магловито и студено утро, попладне дожд

Скопје инфо - 30.11.2013

Во Македонија во сабота во утринските часови ќе има појава на магла. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне наоблачување кое во во доцните попладневни и вечерните часови ...

Нестабилно време

Локално - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

МРАЗ: Утре се будиме на -4 степени

Sky - 30.11.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

Не очекува дождлив ден

Вечер Прес - 30.11.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Денеска претпалден облачно, попладне најави за дожд

Либертас - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Облачно, попладне со дожд

Бриф - 30.11.2013

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен ...

Утре ќе биде облачно со врнежи од дожд

Бриф - 30.11.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните планински предели засилен ветер претежно од источен правец.

Попладне повторно снег

Република - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Денеска нов снег

Lider - 30.11.2013

Сончево време со мала до умерена локална облачност, не очекува денеска во Македонија. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на ...

Променливо облачно со повремен дожд попладне

Идивиди - 30.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Сончево и студено

Бизнис Инфо - 29.11.2013

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне во некои котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со мала, до умерена облачност

Таратур - 29.11.2013

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Кочан-ладно во Македонија: Се разбудивме на минус девет степени

Press24 - 29.11.2013

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде стабилно и суво. Околу пладне и во попладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб, а на повисоките места и на планините умерен ...

Викендот микс од сонце, дожд и снег

А1 On - 29.11.2013

Времето во Македонија викендот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на ...

Во Србија, 72 дена ќе имаат температури под нулата

Нетпрес - 29.11.2013

Српските медиуми пишуваат дека годинава во Србија ќе има 72 дена кога температурата ќе се спушти под нулата. Најстудениот период зимава ќе биде во јануари кога се очекува температура од шест степени ...

Облачен викенд со малку дожд, снег само на планините

Нетпрес - 29.11.2013

Од утре следи период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи ќе има во западните делови од земјата каде на ...

Сончев, но студен петок

Нетпрес - 29.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурите ќе се движат од два до 10 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест ...

Сончево време, температура до десет степени

Курир - 29.11.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во целата земја ќе преовладува суво време. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Временска прогноза: Какво време не очекува во првата недела од декември

Факултети - 29.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде умерено облачно и нестабилно со услови за слаби локални врнежи од дожд.

Суво и студено време денеска

Либертас - 29.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни ...

Сончево време со ниски температури

Sky - 29.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурите ќе се движат од 2 до 10 степени. Слично време и во Скопје и околината со температура до 6 ...

Суво и студено време денеска

Локално - 29.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни ...

Наместо снег, сонце и повисоки температури

Локално - 29.11.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончев, но студен петок

Точка - 29.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурите ќе се движат од два до 10 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест ...

Во Србија, 72 дена ќе имаат температури под нулата

Точка - 29.11.2013

Српските медиуми пишуваат дека годинава во Србија ќе има 72 дена кога температурата ќе се спушти под нулата. Најстудениот период зимава ќе биде во јануари кога се очекува температура од шест степени ...

Попладне дожд и снег

Денешен - 29.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои ...

Утре претпладне сончево и студено, попладне дожд

Либертас - 29.11.2013

Утре во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне наоблачување кое во во доцните попладневни и вечерните часови ќе ...

Облачен викенд со малку дожд, снег само на планините

Точка - 29.11.2013

Од утре следи период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи ќе има во западните делови од земјата каде на ...

Утре облачно и суво, за викенд дожд

Канал5 - 28.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Изутрина минус 7 степени

+инфо - 28.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до десет степени.

Ноќеска Македонија ќе мрзне - подгответе се за минус 10

Press24 - 28.11.2013

Во петок по студеното и магловито утро во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност, студено и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со умерен северен ветер

Телеграф - 28.11.2013

До сабота следува стабилно и суво време со негативни утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат под минус шест степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална ...

Утре од сабајле до минус девет

А1 On - 28.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Време: Денеска сончево утре дожд и снег

Press24 - 28.11.2013

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Утре ќе се разбудиме на минус девет степени

Press24 - 28.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Сув студ, ветер и магла

Сител - 28.11.2013

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Утре од сабајле до минус девет, еве какво време не очекува

Сител - 28.11.2013

В ремето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни ...

Студено утро, преку денот сончево со умерена облачност

Макфакс - 28.11.2013

Утрото ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -9 до -2, а дневната од -2 до 7 ...

Студено време, утринска температура до -9, дневна со 7

Курир - 28.11.2013

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус ...

Облечете се топло, изутрина минус 9 степени

Курир - 28.11.2013

Утре не очекува суво, стабилно и студено време. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Наутро до минус девет, преку ден до 10 степени

Бриф - 28.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Облачно време со слаб северен ветер

Денешен - 28.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус ...

Времето денес сончево и студено

Скопје инфо - 28.11.2013

Во Македонија во четврток по студеното и магловито утро во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и студено. Слаб ветер со променлив правец.

Денеска не очекува сонце, но и студено време

Либертас - 28.11.2013

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет ...

Нема снег до понеделник!

Sky - 28.11.2013

Синоптичарите за денеска прогнозираат сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб, на места умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од минус 2 до 10 степени Целзиусови.

Денеска времето стабилно и суво

Бриф - 28.11.2013

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

МРАЗ: Утре се будиме на минус девет степени!

Sky - 28.11.2013

За утре од УХМР најавуваат сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утре утринската температура до минус 9

Република - 28.11.2013

Утре не очекува суво, стабилно и студено време. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Од сабота зголемување на облачноста

Н.Македонија - 28.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни долини.

Сончево со максимални 7 степени

Lider - 28.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус ...

Сув студ и температура од -9 степени

Lider - 28.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно и суво. Во претпладневните часови во поголемиот дел од земјава повторно ќе има ниска облачност и појава на слаба магла по одделни котлини и по речни ...

На младите садници им се закануваат температури од минус 10 степени

Телма - 27.11.2013

Според прогнозата на метеоролозите, температурата во наредните денови нема да им бидат наклонети на младите садници.. Ноќните ќе се спуштат до -10 степени, а дневните ќе бидат над нулата.Ваквите ...

Облачно со повремен снег

Бизнис Инфо - 27.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во Чешка температури до минус 18 степени

Алсат-М - 27.11.2013

По невообичаено високите температури за овој период во годината, Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел, јави дописникот ...

Времето денеска: Облачно со повремен снег и температура до 3 степени

24 Вести - 27.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

До крајот на неделата ќе нема снег - еве какво време не очекува

Канал5 - 27.11.2013

Радоста за децата беше огромна со снегот кој синоќа ја покри Македонија. Следните денови не се очекува пак да падне снег. Денеска се прогнозира променливо облачно со сончеви периоди.

До крајот на неделата ќе нема снег, ќе стега температурата

Алфа - 27.11.2013

Снег и температури до четири степени ќе го зафатат и ова деноноќие, најавуваат од Управата за хидрометеролошки работи. Радоста за децата беше огромна со снегот кој синоќа ја покри Македонија.

Студен и сув четврток

Press24 - 27.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус ...

Од утре сув студ и температури под нулата - Облекувајте се топло, зимата дојде!

Сител - 27.11.2013

Од утре не очекува магловито и студено време, со температури кои ќе се спуштаат под нулата. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус два, а дневната од два до седум степени.

Температурите во Чешка паднаа до минус 18!

Сител - 27.11.2013

Република Чешка од синоќа е зафатена од студен зимски бран кој ги спушти температурите и до минус 18 степени Целзиусови. Во градските средини се измерени температури до минус седум степени, додека ...

Облечете се топло, изутрина минус 7 степени

+инфо - 27.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринските температури ќе се движат од минус девет до минус два, а дневната температура ќе достигне седум степени.

Стабилно и суво време со температура до 7 степени

Сител - 27.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус ...

Променливо облачно време со снежни врнежи

Сител - 27.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Какво време не очекува во наредните неколку денови ... Во петок утрински температури до -10

Факултети - 27.11.2013

Во Македонија во утринските часови врнежите ќе престануваат и постепено разведрување. Па во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и студено.

Повремени врнежи од снег, температура до 5 степени

Курир - 27.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Време: Променливо облачно со врнежи од снег

А1 On - 27.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Во Чешка температури до минус 18 степени

Алфа - 27.11.2013

По невообичаено високите температури за овој период во годината, Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел, јави дописникот на МИА ...

Во Чешка измерени минус 18 степени

Курир - 27.11.2013

Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел, откако завршија невообичаено високите температури за овој период од годината, јави ...

ЧЕШКА: Температури до минус 18 степени

Телеграф - 27.11.2013

За овој период од годината ова е необично студено време што не е забележано најмалку десет години - изјави метеорологот Рудолф Коварик По невообичаено високите температури за овој период во годината, ...

Во Чешка температура до минус 18 степени

А1 On - 27.11.2013

По невообичаено високите температури за овој период во годината, Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел, јави дописникот на МИА ...

Облачно со повремен снег

Макфакс - 27.11.2013

Променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од -4 до 5 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Повремен снег и температури под нула

Телеграф - 27.11.2013

Во Скопје нé очекува повремен снег наутро и претпладне, а во текот на вечерта ќе настапи намалување на облачноста. Минималната температура ќе се спушти до -1°С, а максималната ќе достигне само до 2°С ...

И денеска снег и температури до четири степени

Нетпрес - 27.11.2013

Променливо облачно време, претпладне со повремени локални врнежи од снег особено во источните делови, прогнозираат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска.

До крајот на неделата ќе нема снег

Курир - 27.11.2013

Денеска се прогнозира променливо облачно со сончеви периоди. На планините ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР.

Студ во Чешка: Измерени минус 18 степени

Press24 - 27.11.2013

Чешка синоќа ја зафати голем студ. Измерени се температури од минус 18 степени. Во градските средини се измерени температури до минус седум степени, додека најниската температура од 17,9 степени под ...

Во Чешка температура до минус 18 степени

+инфо - 27.11.2013

По невообичаено високите температури за овој период во годината, Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел, јави дописникот на МИА ...

Подгответе се за студ: До крајот на неделата нема да паѓа снег но температурите ќе бидат под нулата

Press24 - 27.11.2013

Во текот на денешниот ден, времето во Македонија ќе биде студено проследено со врнежи од нсег кои попладне ќе престанат, при што ќе има сончеви периоди.

Утре сончево со максимални 5 степени

А1 On - 27.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Денеска повторно снег и температури до четвртиот степен

Sky - 27.11.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени локални врнежи од снег особено во источните делови. Според прогнозата од Управата за хидрометеоролошки работи ќе дува слаб до ...

Во Чешка температури до минус 18 степени

Бриф - 27.11.2013

По невообичаено високите температури за овој период во годината, Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел, јави дописникот на МИА ...

И денеска снег и температури до четири степени

Тера - 27.11.2013

Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во текот на денот ќе биде околу четири ...

И Скопје под снежна покривка

Денешен - 27.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Во Чешка измерени температури до минус 18 степени

Sky - 27.11.2013

Студено време со температури до -18 степени синоќа за зафати Чешка. МИА јавува дека во повеќето градови во северозападниот дел на Чешка се измерени температури до -7 степени, додека најниската ...

Какво време нѐ очекува: до крајот на неделава нема да паѓа снег

Република - 27.11.2013

Денеска се прогнозира променливо облачно со сончеви периоди. На планините ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УХМР Македонија Во Гевгелија температурата ќе достигне до 8 ...

Во Чешка температурата се спушти 18 степени под нулата

Република - 27.11.2013

Чешката Република ја зафати студен бран и температури до минус 18 Целзиусови степени во северозападниот дел. Претходно, во Чешка имаше невообичаено високи температури за овој период од годината.

Минус 18 степени изменерени во Чешка

Либертас - 27.11.2013

По невообичаено високите температури за овој период во годината, Чешка од синоќа ја зафати студено време со температури до минус 18 степени Целзиусови во северозападниот дел.

Времето студено и со снежни врнежи

Локално - 27.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег и дожд. Температурите ќе се движат околу нулата. Се очекува максималната дневна температура да го достигне третиот степен, додека утрово ...

Утре сончево со мала облачност, наутро до минус девет

Бриф - 27.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Облачно со повремени врнежи од снег и дожд

Либертас - 27.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег и дожд. Температурите ќе се движат околу нулата. Се очекува максималната дневна температура да го достигне третиот степен, додека утрово ...

Битола под снежен јорган

Тера - 27.11.2013

Повеќе од два часа во Битола синоќа непрекинато паѓаше снег. Градот е веке под снежна покривка над пет сантиметри. Интензивните врнежи од снег го испразнија градот.

И денеска снег

Република - 27.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег и дожд. Температурите ќе се движат околу нулата. Се очекува максималната дневна температура да го достигне третиот степен, додека утрово ...

Утринската температура и до минус девет степени

Република - 27.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Фото: Скопје побеле – снег ќе врне и утре

МК News - 27.11.2013

Времето во Македонија и во текот на утрешниот ден ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, ...

Вренежите ќе престануваат, попладне постепено разведрување

Скопје инфо - 27.11.2013

Во Македонија во утринските и претпладневните часови врнежите ќе престануваат и постепено разведрување. Попладне ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и студено.

До крајот на неделата ќе нема снег

Вечер Прес - 27.11.2013

Од УХМР за денеска прогнозираат сончево време без снег, во Скопје до 5 степени, источниот дел од земјата до 2 степени Целзиусови, а западниот дел најстуден - до 2 степени Целзиусови под нулата.

-9 Студ !

Локално - 27.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринските температури ќе се движат од минус девет до минус два, а дневната температура ќе достигне седум степени.

Денеска облачно со снег и до три степени

Н.Македонија - 27.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег и дожд. Температурите ќе се движат околу нулата Се очекува максималната дневна температура да го достигне третиот степен, додека утрово ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Алсат-М - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Утрински - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Утре променливо облачно со повремени врнежи од снег

Канал5 - 26.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Не` очекува повремен снег, од вечер постудено време

Телма - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Времето денеска: Облачно со дожд и снег и температура до 6 степени

24 Вести - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. По должина на Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Облачно со врнежи од дожд и снег

Бизнис Инфо - 26.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег, особено во западните и северните делови. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, а во ...

Денеска малку дожд малку снег

Press24 - 26.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Вечерва можен е и снег по градовите

МКД - 26.11.2013

Во текот на ноќта во целата земја преовладуваше студено време со температури и под нулата. Македонија е зафатена од северна воздушна маса која предизвикува северен ветер и пониски температури.

Облачно со дожд и снег

Макфакс - 26.11.2013

Облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови. Повеќе врнежи се очекуваат во попладневните и вечерните часови.

Дожд и снег цел ден, температурата до шест степени

Нетпрес - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе преминуваат во врнежи од снег. Поинтензивни врнежи од снег ќе има во вечерните ...

Облачен ден со повремени врнежи од дожд и снег

+инфо - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Какво време не очекува во текот на неделата

Факултети - 26.11.2013

Во Македонија во вторник ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и снег, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе преминуваат во врнежи од снег. На планините со врнежи од снег.

И денеска ќе врне снег, од четврток -5 степени

+инфо - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег, особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, а ...

И утре снег, од четврток температури под нулата

Нетпрес - 26.11.2013

И во текот на утрешниот ден се очекуваaт повремени врнежи од снег, особено во источните делови, најавуваат метеоролозите. Температурата утре ќе се движи од минус четири во Маврово до пет степени во ...

Утре снег низ цела Македонија и температури во минус

Сител - 26.11.2013

Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од снег претпладне, особено во источните делови на Македонија. Врнежи од снег се очекуваат на целата територија на Македонија.

Утре снег низ цела Македонија

+инфо - 26.11.2013

Времето утре ќе биде променливо облачно. Во претпладневните часови се очекуваат врнежи од снег на територијата на цела Македонија. Температурите ќе паднат до минус 4, а највисоките ќе бидат до 5 ...

Снегот ќе не дружи цел ден

Press24 - 26.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

И утре ќе му се радуваме на снегот

Press24 - 26.11.2013

Времето во Македонија и во текот на утрешниот ден ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, ...

Време: Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

А1 On - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, а ...

Време: Во исчекување на снегот

Сител - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, а ...

Времето денес облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Таратур - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, а ...

Утре снег низ цела Македонија

А1 On - 26.11.2013

Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од снег претпладне, особено во источните делови на Македонија. Врнежи од снег се очекуваат на целата територија на Македонија.

Повремени врнежи од снег

Курир - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Алфа - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Утре снег низ цела земја

Република - 26.11.2013

Попова Шапка Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од снег претпладне, особено во источните делови на Македонија. Врнежи од снег се очекуваат на целата територија на Македонија.

Утре повремени врнежи снег и темепература од -3 до 5 степени

Бриф - 26.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Спремете се – не очекува снег низ цела Македонија

МК News - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено. Се очекуваат повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во попладневните и вечерните часови и тоа во северните и западните ...

Денеска очекувајте снег

Sky - 26.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег. Врнежите ќе се интензивираат во текот на ноќта и ќе преминуваат во врнежи од снег. Температурите ќе се движат од еден до девет степени.

Дожд и снег цел ден, температурата до шест степени

Тера - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе преминуваат во врнежи од ...

Какво време не' очекува утре: Температури во минус, снег низ Македонија

Sky - 26.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, особено во источните делови. Снег се очекува да паѓа на речиси целата територија на Македонија.

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Денешен - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Студено и снежно

Република - 26.11.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од снег особено во источните делови на Македонија. Врнежи од снег се очекуваат на целата територија на Македонија.

Денеска облачно време со врнежи од снег

Република - 26.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, а ...

Времето во Битола во наредните денови

Тера - 26.11.2013

Времето утре ќе биде променливо облачно. Во претпладневните часови се очекуваат врнежи од снег на територијата на цела Македонија.Температурите ќе паднат до минус 4, а највисоките ќе бидат до 5 ...

И утре снег, од четврток температури под нулата

Точка - 26.11.2013

И во текот на утрешниот ден се очекуваaт повремени врнежи од снег, особено во источните делови, најавуваат метеоролозите. Температурата утре ќе се движи од минус четири во Маврово до пет степени во ...

Дожд и снег цел ден, температурата до шест степени

Точка - 26.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе преминуваат во врнежи од снег. Поинтензивни врнежи од снег ќе има во вечерните ...

Пристигна вистинската зима!

Н.Македонија - 26.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Повремени врнежи од снег

Lider - 26.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Времето денеска: Облачно со дожд, а на планините со снег и температура до 12 степена

24 Вести - 25.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините со снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на ...

Снегот доаѓа утре попладне - температурите во опаѓање

Канал5 - 25.11.2013

Утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови. Повеќе врнежи се очекуваат во попладневните и вечерните часови.

Утре облачно со врнежи од снег и температура до 6 степени

Канал5 - 25.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, ...

Облачно со локален дожд, на планините снег

Бизнис Инфо - 25.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд, а во ридско – планинските предели и на планините со врнежи од снег и ветровито.

Време - повремен локален дожд, на планините и снег

Алсат-М - 25.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Канал5 - 25.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Утре не очекува првиот снег

А1 On - 25.11.2013

Утре времето во Македонија ќе биде облачно и студено. Се очекуваат повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во попладневните и вечерните часови и тоа во северните и ...

Временска прогноза - дождливо и постудено

Р.С.Европа - 25.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините ќе има снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и ...

Облачно, дожд и пониски температури, на планините снег

МКД - 25.11.2013

Вечерва во северниот дел од земјава можни ќе бидат врнежи од снег и во пониските делови. Утрово времето е облачно и стабилно, без врнежи од дожд и ветер од променлив правец.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со умерен ветер

Телеграф - 25.11.2013

Температурата во утринските часови ќе достигне 5 степени додека во попладневните часови ќе се искачи до 11 степени. Времето во Македонија ќе биде облачно со мала до умерен ветер.

Умерено облачно со локален дожд, на планините снег

Макфакс - 25.11.2013

Во понеделник ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд, а во ридско-планинските предели и на планините со врнежи од снег и ветровито.

Облачно време со дожд и температура до 12 степени

Нетпрес - 25.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд, а на повисоките места ќе има врнежи од снег и ветровито.

Дождливо време, со снег на повисоките места

Курир - 25.11.2013

Времето денеска ќе биде дождливо, додека на повисоките места можни се врнежи од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Од утре почнува вистинска зима, вечерва Стража затворена за камиони

Економски - 25.11.2013

Поради интезивни снежни врнежи на патниот правец Крак-Маврово-Дебар, воведена е забрана за движење на тешки товарни возила, информира АМСМ. Од истите причини од 17 часот и 10 минути воведена е и ...

Денеска повремен дожд, на планините снег

+инфо - 25.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег, пренесува МИА. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи ...

Утре снег низ цела Македонија

Сител - 25.11.2013

Утре времето во Македонија ќе биде облачно и студено. Се очекуваат повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во попладневните и вечерните часови и тоа во северните и ...

Од утре ќе паѓа снег, студено време со температури под нулата

Курир - 25.11.2013

Утре се очекува облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови. Повеќе врнежи се очекуваат во попладневните и вечерните часови.

Подгответе се за студ: Од утре снег и температури под нулата

Press24 - 25.11.2013

о Македонија денеска ќе преовладува облачно и врнежливо време, додека од утре врнежите ќе преминуваат кон снег особено во западните и северните делови на земјава.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: На запад и север се очекува снег

Телеграф - 25.11.2013

Повеќе врнежи ќе има во попладневните и вечерните часови. На повисоките места ќе се формира снежна покривка. Денеска се очекуваат повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните ...

УТРЕ СНЕГ: Не излегувајте без капа и шал

Телеграф - 25.11.2013

Повеќе врнежи ќе има во попладневните и вечерните часови Од Управата за хидрометеоролошки работи соопштуваат дека утре се очекуваат повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и ...

Временска прогноза

МРТ - 25.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Преку ден дожд, вечерва снег

Република - 25.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на ...

Облачно време, на планините врнежи од снег

Денешен - 25.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Денеска облачно со врнежи од снег

Либертас - 25.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Утре поинтензивни врнежи на снег

Либертас - 25.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, ...

Снег ќе ја затрупа Македонија

Sky - 25.11.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува облачно и врнежливо време, додека од утре врнежите ќе преминуваат кон снег особено во западните и северните делови на земјава.

Утре снег низ цела Македонија

Вечер Прес - 25.11.2013

Утре времето во Македонија ќе биде облачно и студено. Се очекуваат повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во попладневните и вечерните часови и тоа во северните и ...

Облачно време со дожд и температура до 12 степени

Точка - 25.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд, а на повисоките места ќе има врнежи од снег и ветровито.

Дожд, снег и мраз во оваа недела

Локално - 25.11.2013

Денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд а на ридско-планинските предели и на планините над 1000 метри висина со врнежи од снег и ветровито.

Утре ни доаѓа снегот

Денешен - 25.11.2013

Утре не очекува облачно време со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови. Повеќе врнежи се очекуваат во попладневните и вечерните часови, пишува Канал 5.

Дали утре ќе му се радуваме на снегот?

Sky - 25.11.2013

Во вторник времето ќе биде претежно облачно со врнежи од снег, а во југоисточните предели со врнежи од дожд и снег. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Бриф - 25.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи, претежно од снег, особено во западните и северните делови од државата. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...

Утре облачно со повремени врнежи од снег

Бриф - 25.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, ...

Умерено облачно со локален дожд, на планините снег

Тера - 25.11.2013

Во понеделник ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд, а во ридско-планинските предели и на планините со врнежи од снег и ветровито.

Снег ќе паѓа и на некои пониски места

Sky - 25.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи ...

Денеска дожд, од утре снег, од четврток мраз

Либертас - 25.11.2013

Денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд а на ридско-планинските предели и на планините над 1000 метри висина со врнежи од снег и ветровито.

Утре попладне снежни врнежи и во Скопје

Н.Македонија - 25.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат мешани, ...

Снег во цела Македонија

Lider - 25.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во западните и северните делови од земјава. Долж Повардарието и во југозападниот дел врнежите ќе бидат ...