TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание за Павле Богоевски

Фокус - 19.05.2019

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание: Ова е за Павле, да не се резили да нарачува по телефон

ТВ21 - 19.05.2019

Членот на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Сергеј Попов, денеска пред Собранието даде изјава за медиумите, а потоа му остави еден килограм брашно, кое што истакна дека е наменето за Павле Богоевски, за да не се резили по телефон да бара „пола“.

„Громовник“ ја одложи Мандатно имунитетната комисија!?

Канал5 - 19.05.2019

За мандатот на екс-премиерот Никола Груевски ќе се расправа идната недела. Пратенички извори за Канал 5 откриваат дека седницата ќе биде закажана веднаш по завршувањето на комисиите што ги работат реформите во безбедноста, закажани за утре, а на кои ...

ВМРО, килограм брашно за пратеникот Павле Богоевски

Алсат-М - 19.05.2019

ВМРО – ДПМНЕ пред Собранието остави еден килограм брашно за пратеникот Павле Богоевски. Опозицијата веќе една недела бара оставка од Богоевски, откако беше објавен разговор во кој се слуша како истакнатиот учесник во „Шарената револуција“ нарачува ...

По скандалот со снимката: Богоевски бара да се одложи расправата за маддатот на Груевски

Press24 - 19.05.2019

Павле Богоевски, пратеник и претседател на собраниската Комисија за мандатно имунитетни работи кој се најде на мета на скандал по снимката која излезе за него, за која то тврди дека е направена во такси додека нарачува канабис за медицински цели, ...

Нарко аферите на СДСМ- скандалот со Павле Богоевски не е прва афера на власта

Курир - 19.05.2019

Скандалот со дрогата на пратеникот Павле Богоевски не е првата нарко афера со која е поврзана СДСМ. Партијата во минатото на повеќе наврати била позната по афери со дрога. Поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски често во јавноста беше во ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Пред Собранието оставаме килограм квалитетно брашно за Павле да не се резили пред таксисти

Макфакс - 19.05.2019

Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат убаво, истакна денеска во изјава за медиумите, Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, кој симболично пред Собранието остави килограм ...

Нарко аферите на СДСМ- скандалот со Павле Богоевски не е прва афера на власта

Нетпрес - 19.05.2019

Скандалот со дрогата на пратеникот Павле Богоевски не е првата нарко афера со која е поврзана СДСМ. Партијата во минатото на повеќе наврати била позната по афери со дрога. Како што пишува Курир, поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Оставаме кило брашно за Богоевски да не се резили пред таксисти

А1 On - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”, порачаа од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.

ФОТО: Кичевчани го потсетија Павле Богоевски на скандалот, ВМРО-ДПМНЕ чека одговорност од пратеникот и негова оставка

Курир - 19.05.2019

По скандалот кој овие денови ја тресе јавноста, младите од Кичево со порака до пратеникот Павле Богоевски, алудираа тој да си даде оставка од функцијата пратеник во Собранието. „Павле беше тука“ е една од пораките кои му ги испратија кичевчани на ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ му остави цело кило брашно пред Собранието на Павле Богоевски за да го потсети за оставката

Нетпрес - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, ова денеска од пеед Собранието го истакна Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание за Павле Богоевски

Либертас - 19.05.2019

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

ВИДЕО: Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за пратеничкиот мандат на Никола Груевски

Либертас - 19.05.2019

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори.

(Видео) Попов: Павле, отвори си пекара и хемиско чистење ако толку си по „бело”

24Инфо - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”. Лажат бе Павле што зборат по градов дека тоа „пола” била бела прашкаста материја што ...

(ВИДЕО) Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за пратеничкиот мандат на Никола Груевски

iPortal - 19.05.2019

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори.

Неделен Фактор - Кога пола грам тежи повеќе од еден тон

Фактор - 19.05.2019

Гром не удира два пати во коприви, но молњите на проблематичниот Илија Громовникот, очигледно дека овој пат удрија многу силно. Во моменти кога политичките елити се понадеваа дека завршија експозеата на снимени телефонски разговори со сочни детали ...

Засега нема закажано собраниска комисија за мандатот на Груевски

PressingTV - 19.05.2019

Иако беше најавено за утре, засега нема закажано собраниска комисија на која треба да се одлучува за одземање на мандатот на поранешниот премиер Никола Груевски. За овој случај треба да расправа мандатно-имунитетната комисија со која раководи Павле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пред Собранието оставаме килограм квалитетно брашно за Павле да не се резили пред таксисти

Точка - 19.05.2019

Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат убаво, истакна денеска во изјава за медиумите, Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, кој симболично пред Собранието остави килограм ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание за Павле Богоевски

1tv - 19.05.2019

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

Попов: Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка

MakPress - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”. Лажат бе Павле што зборат по градов дека тоа „пола” била бела прашкаста материја што ...

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно за “шмркање„ пред Собрание за Павле Богоевски!

Магазин - 19.05.2019

Помина веќе цела една недела, а Павле Богоевски не си дава ocтaвка, ако си по друг бeл прашак, следниот пат ќе ти оставиме и за перење, ова денеска од пред Собранието го истакна Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ.

Попов: Павле, отвори си пекара и хемиско чистење ако толку си по „бело”

Скопје1 - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”, изјави Сергеј Попов од ...

Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за пратеничкиот мандат на Никола Груевски

1tv - 19.05.2019

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори.

Сеуште нема одговорност за Павле Богоевски

24 Вести - 18.05.2019

Не стивнуваат реакциите околу аферата со пратеникот Павле Богоевски и аудио снимката која излезе во јавноста. Опозициската ВМРО ДПМНЕ и денеска со обвинувања упатени кон власта но и како што посочи портпаролот Наум Стоилковски пратеникот Богоевски ...

ВМРО-ДПМНЕ бара истраги: Аферата „половина грам кокаин“ е сериозна, а власта си игра играчки

ТВ21 - 18.05.2019

„Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со ...

Богоевски побарал да се одложи расправата за мандатот на Никола Груевски

Фокус - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски побарал комисијата за мандатно имунитетни работи за мандатот на пратеникот Никола Груевски, а која ја најавуваше за во понеделник, да се одложи за неколку дена. Богоевски вчера најави дека Комисијата ќе ја закаже во текот ...

Стоилковски: Богоевски итно да се повлече од Парламентот

Канал5 - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со ...

Екс-пратеничката Лауренчиќ во одбрана на Богоевски: Не гледам ништо скандалозно во приказната!

Фокус - 18.05.2019

Поранешниот пратеник на ЛДП, Ангелка Пеева-Лауренчиќ, во синоќешното гостување на „Само вистина“, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по целиот случај со снимениот негов разговор. „Тој скандал е многу врева за ништо.

Никовски за случајот на Богоевски: Јас кога конкурирав за работа, година дена ме испитуваа и тоа треба да се воведе во ...

Фокус - 18.05.2019

Поранешниот амбасадор, Ристо Никовски во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5, говореше за случајот на пратеникот Павле Богоевски. Како што истакна, тој во своите почетоци, бил долго време испитуван.

Седницата за мандатот на Груевски се уште не е закажана

Телма - 18.05.2019

Понеделник нема да биде првиот ден кога пратениците од мандатно-имунитетната комисија ќе расправаат за мандатот на избеганиот Никола Груевски кој веќе шест месеци е во Унгарија каде е азилант.

Револуцијата секогаш ги јаде своите деца

Слободен Печат - 18.05.2019

После ова Павле може само да си даде оставка и да го отстапи своето место на некој друг. Кариерата на Павле Богоевски е завршена. Во еден месец најпрвин вработувањето на својата девојка, па набавката на половина од нешто што треба убаво да му го ...

Јавноста се забавува, опозицијата предупредува дека Богоевски е безбедносен ризик за државата

Алфа - 18.05.2019

И по 4 дена откако беше објавена снимката каде пратеникот Павле Богоевски телефонски нарачува недозволена супстанца, социјалните мрежи се уште вријат. Од вкупно анализирани 1606 спомнувања, на „Твитер“ се појавил дури 943 пати, во медиумите 418 ...

Никовски за Богоевски: Година дена ме испитуваа кога конкурирав за работа, да се воведе тоа

Press24 - 18.05.2019

Поранешниот амбасадор, Ристо Никовски во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5, говореше за случајот на пратеникот Павле Богоевски. Како што истакна, тој во своите почетоци, бил долго време испитуван.

Богоевски им дава предност на безбедносните реформи, опозицијата бара оставка

Сител - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски побарал комисијата за мандатно имунитетни работи за мандатот на пратеникот Никола Груевски, а која ја најавуваше за во понеделник, да се одложи за неколку дена. Ова за „Сител“ го откриваат пратенички извори.

Кога ќе се одржи седницата за мандатот на Груевски?

Р.С.Европа - 18.05.2019

Собраниската мандатно-имунитетната комисија како што јавуават дел од медиумите во понеделник нема да расправа за мандатот на поранешниот премиер Никола Груевски кој доби азил во Унгарија Со комисијата раководи пратеникот од владеачкото мнозинство ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Аферата „Половина грам Кокаин“ е многу сериозна, а власта си игра играчки!

А1 On - 18.05.2019

„Аферата „Половина грам Кокаин“ каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и ...

Богоевски побара да се одложи расправата за разрешување на Груевски

МКД - 18.05.2019

Павле Богоевски, пратеник и претседател на собраниската Комисија за мандатно имунитетни работи, иако најпрво изјави дека в понеделник ќе се одржи состанокот за разрешување на пратеникот Никола Груевски, тоа денеска го одложи.

Груевски уште некој ден ќе биде пратеник, Богоевски не закажа седница за понеделник

+инфо - 18.05.2019

Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од Богоевски по скандалот со неговата наводна набавка на кокаин или масло од канабис за медицински цели. Претседател на собраниската Комисија за мандатно имунитетни работи, Павле Богоевски ја ...

Медиумите и социјaлните мрежи со осуда за Павле Богоевски-сентимент анализа на Макфакс

А1 On - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски и неговиот став за аферата со „пола кокаин или масло од канабис“ наиде на многу негативни оценки во медиумите и на социјалните мрежи. Павле Богоевски и прашањето што е тоа „пола“ што го купувал, најмногу инсирација им дал ...

(Видео) Стоилковски: Богоевски на свој трошок да направи тест за наркотици и да поднесе оставка

Макфакс - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски итно сам да се повлече од пратеничката функција, а МВР и ОБвинителството сериозно да го истражат случајот, побараа од ВМРО-ДПМНЕ. „Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си ...

Случај Павле Богоевски: Многу кривични дела, малку докази за „пола“

Независен - 18.05.2019

Освен бурни реакции во јавноста, разговорот на пратеникот Павле Богоевски кој беше објавен на руска социјална мрежа, отвори и многу кривични дела што ќе ги истражува скопското јавно обвинителство заедно со Министерството за внатрешни работи и ...

Стоилковски: Павле Богоевски преку аферата „Половина грам Кокаин“ го наруши угледот на Собранието и функцијата пратеник

Нетпрес - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки, ова денеска преку прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: ...

Стоилковски: Богоевски итно да се повлече од Парламентот

Сител - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со ...

Стоилковски: Богоевски треба да даде оставка, а не да се крие со таксисти

МКД - 18.05.2019

Аферата половина грам кокаин каде главен лик е пратеникот Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки. Полицијата и обвинителството мора да почнат сериозни истраги - кои се трговците и криминалните структури со кои Богоевски бил во ...

Лауренчиќ: Не гледам ништо скандалозно во случајот со Богоевски

Press24 - 18.05.2019

Поранешниот пратеник на ЛДП, Ангелка Пеева-Лауренчиќ, во синоќешното гостување на „Само вистина“, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по целиот случај со снимениот негов разговор. - „Тој скандал е многу врева за ништо.

Револуцијата секогаш ги јаде своите деца

+инфо - 18.05.2019

Муабетот ми е дека секогаш револуцијата ги јаде своите деца, па така и Шарената револуција веќе изеде тројца истакнати револуционери. Последниот во низата беше Павле Богоевски. Не може и не смее пратеници за кои има сомнеж дека користеле наркотици ...

Претседателот Богоевски ја одложи седницата, опозицијата бара оставка

ММС - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски побарал комисијата за мандатно имунитетни работи за мандатот на пратеникот Никола Груевски, а која ја најавуваше за во понеделник, да се одложи за неколку дена. Ова за „Сител“ го откриваат пратенички извори.

Стоилковски: Павле Богоевски преку аферата „Половина грам Кокаин“ го наруши угледот на Собранието и функцијата пратеник

Курир - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки, ова денеска преку прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни ...

Пеева-Лауренчиќ: Не гледам ништо скандалозно во приказната за Богоевски

+инфо - 18.05.2019

Поранешната пратеничка својот став синоќа го соопшти во емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5 Екс пратеничката од редовите на ЛДП, Ангелка Пеева-Лауренчиќ, застана на страната на пратеникот Павле Богоевски, откако избувна скандалот со нелегалната ...

Медиумите и социјалните мрежи со осуда за Павле Богоевски-сентимент анализа на „Макфакс“

Макфакс - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски и неговиот став за аферата со „пола кокаин или масло од канабис“ наиде на многу негативни оценки во медиумите и на социјалните мрежи. Павле Богоевски и прашањето што е тоа „пола“ што го купувал, најмногу инсирација им дал ...

Ги снема белите линии на автопатот за Штип, Павле Богоевски сосе кокаинот растура на Твитер

Репортер - 18.05.2019

Снимка на која пратеникот Павле Богоевски наводно се договара да купи кокаин во такси, освен што предизвика негодување и реакции во јавноста, ја префрли забавата на социјалните мрежи. Богоевски се оправда дека не купувал кокаин, туку масло од ...

Стоилковски: Богоевски e главен лик во аферата половина грам кокаин

PressingTV - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки!, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Од таму бараат полицијата и обвинителството да започнат сериозни истраги – со кои се трговци и криминални структури ...

СТОИЛКОВСКИ: Со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт?

Денешен - 18.05.2019

Аферата „половина грам кокаин“ каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки, ова денеска преку прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни ...

Медиумите и социјалните мрежи со осуда за Павле Богоевски - сентимент анализа на „Макфакс“

Точка - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски и неговиот став за аферата со „пола кокаин или масло од канабис“ наиде на многу негативни оценки во медиумите и на социјалните мрежи. Павле Богоевски и прашањето што е тоа „пола“ што го купувал, најмногу инсирација им дал ...

Лауренчиќ во одбрана на Богоевски: Не гледам ништо скандалозно во приказната!

Бриф - 18.05.2019

Поранешнaта пратеничка на ЛДП, Ангелка Пеева-Лауренчиќ, во синоќешното гостување на „Само вистина“, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по целиот случај со снимениот негов разговор. „Тој скандал е многу врева за ништо.

Ременски: “Неморалниот и неодговорниот” Павле ја има доблеста да го трпи линчот од моралистите спинери

Фактор - 18.05.2019

Пратеничката Фросина Ременски, вчера застана во одбрана на колегата Павле Богоевски, откако се појави аудио снимката на која се слуша како тој наводно порачува наркотици. Таа го спореди Богоевски со екс премиерот, Никола Груевски, и рече дека за ...

(ВИДЕО) 360˚ Николова: ЛДП се залага за легализација на канабисот, разговараме и со другите пратеници и партии за ...

Либертас - 18.05.2019

Пратеничката на владејачката ЛДП, Јулиана Николова, во дебата на „ 360 Степени “ зборуваше за идното законско решение за легализација на канабисот за кое се залага оваа партија. – Легализација или декриминализација. Тоа го дискутиравме.

Стоилковски: Аферата „Половина грам Кокаин“ на Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки

Скопје инфо - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки, ова денеска преку прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни ...

Тасевски: Павле Богоевски треба да понесе одговорност

Пулс24 - 18.05.2019

Аферата со пратеникот Павле Богоевски не стивнува. Уште од појавувањето на видеото во кое се слуша разговорот на Богоевски, актерот Сашо Тасевски постојано го коментира односот на пратеникот, во очекување дека тој ќе понесе морална одговорност.

Стоилковски: Богоевски итно да се повлече од Парламентот

Либертас - 18.05.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле ...

Кога ќе се расправа за разрешување на Никола Груевски?

Фактор - 18.05.2019

Претседателот на собраниската Комисија за мандатно имунитетни работи, Павле Богоевски, иако претходно изјави дека в понеделник ќе се одржи состанокот за разрешување на пратеникот Никола Груевски, денеска тоа го одложил.

Стоилковски:Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик  е Павле Богоевски е многу сериозна

24Инфо - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со ...

Медиумите и социјлните мрежи со осуда за Павле Богоевски-сентимент анализа на „Макфакс“

24Инфо - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски и неговиот став за аферата со „пола кокаин или масло од канабис“ наиде на многу негативни оценки во медиумите и на социјалните мрежи. Павле Богоевски и прашањето што е тоа „пола“ што го купувал, најмногу инсирација им дал ...

Тасевски: Однесувањето на Богоевски покажува дека сака да го скрие тој дел од себе ако му е автетентичен

Скопје1 - 18.05.2019

Актерот Сашо Тасевски во гостување на телевизија 24 рече дека пратеникот Павле Богоевски мора да понесе одговорност по случувањата со снимката во која тој нарачува, како што рече, масло од ...

Стоилковски: Богоевски да престане да се крие зад такси возачи и итно да се повлече од Парламентот

Скопје1 - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки!Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со кои ...

Стоилковски: Аферата со Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки

MakPress - 18.05.2019

Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со ...

Никовски: Кога конкурирав за работа, година дена траеше испитувањето, тоа треба да се спроведува и во Македонија

Скопје1 - 18.05.2019

Поранешниот амбасадор, Ристо Никовски во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5, говореше за случајот на пратеникот Павле Богоевски. Како што истакна, тој во своите почетоци, бил долго време ...

Лауренчиќ за случајот со Богоевски: Тој скандал е многу врева за ништо

Скопје1 - 18.05.2019

Поранешниот пратеник на ЛДП, Ангелка Пеева-Лауренчиќ, во синоќешното гостување на „Само вистина“, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по целиот случај со снимениот негов ...

Стоилковски: Богоевски го загуби кредибилитетот и го наруши угледот на Собранието

Магазин - 18.05.2019

Портпаролот на опозициската ВМРО, Наум Стоилковски потенцираше дека аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна, а власта си игра играчки. Стоилковски изјави дека Павле Богоевски со оваа афера, го загуби ...

Груевски ќе почека, оти Павле Богоевски одлучи така

Скопје1 - 18.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски иако најпрво изјави дека в понеделник ќе се одржи состанокот за разрешување на пратеникот Никола Груевски, тој побарал состанокот да се одложи на неколку ...

Стоилковски: Богоевски итно да се повлече од Парламентот

1tv - 18.05.2019

„Аферата Половина грам Кокаин каде главен лик е Павле Богоевски е многу сериозна а власта си игра играчки! Полицијата и обвинителството мора да започнат сериозни истраги: со кои се трговци и криминални структури Павле Богоевски бил во контакт и со ...

АРСОВСКИ:Шарената револуција изеде тројца истакнати револуционери, последниот е Павле Богоевски!

Магазин - 18.05.2019

После ова Павле може само да си даде оставка и да го отстапи своето место на некој друг. Кариерата на Павле Богоевски е завршена. Во еден месец најпрвин вработувањето на својата девојка, па набавката на половина од нешто што треба убаво да му го ...

Никовски: Богоевски призна дека извршил такво дело, реакција од надлежните органи мора да има

Скопје1 - 18.05.2019

Не може да биде некој избран на висока функција, а тој да не подлежи на проверка, рече аналитичарот Ристо Никовски коментирајќи го случајот со пратеникот Павле Богоевски поврзан со телефонскиот разговор кој беше објавен на социјалните мрежи, а во ...

Спасовски: Богоевски ќе биде третиран како секој граѓанин, тој само има поголема одговорност

Фокус - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг случај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Ременски: Павле го трпи линчот, а големиот поштењачина Груевски никогаш не призна дека снимките се автентични

Фокус - 17.05.2019

Пратеничката, Фросина Ременски, застана во одбрана на колегата, Павле Богоевски, кој се најде во очи на јавноста по објавената аудио снимка, каде, според тврдењето на Богоевски, нарачувал масло од канабист за негов близок пријател.

Бишевац: Не ме интересира дали Богоевски нарачувал за болен од фамилија, морална одговорност мора да има!

Фокус - 17.05.2019

Се уште актуелна е темата околу Павле Богоевски и случајот со масло од канабис. Поранениот пратеник и новинар, Сафет Бишевац во синоќешното гостување на „Само вистина“ истакна дека општеството треба еднаш да биде сведок на поднесување на морална ...

Стоилковски: Власта сериозно да пристапи кон аферата со Павле Богоевски

ТВ21 - 17.05.2019

„Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Ангелка Пеева Лауренчиќ и Ристо Никовски

Канал5 - 17.05.2019

За љубителите на конспирации, дали е случајно што првите земји кои беа прогласени како финалисти, во двете полуфиналиња да бидат Грција и Македонија? Почитувани гледачи, уште една интересна дебата ви подготвивме за денешната САМО ВИСТИНА – ни требаа ...

„8-ката“: Лекарски тим да ги провери пратениците дали користеле дрога

24 Вести - 17.05.2019

Собранието в понеделник да овозможи услови за посета на лекарски тим и доброволно тестирање на пратениците за да се утврди дали има злоупотреба на наркотични сретства кај нив е новата иницијатива која денеска пристигна во законодавниот дом од страна ...

МВР води истрага за случајот Богоевски

Телма - 17.05.2019

Во МВР е отворена истрага за аудио снимката со гласот на Павле Богоевски. Министерот Оливер Спасовски уверува дека ќе се третира како и секој друг случај, без оглед на тоа што се работи за пратеник.

Ангелка Пеева - Лауренчиќ и Ристо Никовски во „Само вистина“

Канал5 - 17.05.2019

Вечерва во „Само вистина“ гости беа Ангелка Пеева - Лауренчиќ и Ристо Никовски. Неподобна е приказната за Богоевски, да не беше смешно би било трагично, смета Пеева – Лауренчиќ. Не треба воопшто да се потцени ситуацијата, органите на прогон треба да ...

Тасевски: Однесувањето на Богоевски покажува дека сака да го скрие тој дел од себе, ако е автентичен

Фокус - 17.05.2019

Актерот Сашо Тасевски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека пратеникот Павле Богоевски мора да понесе одговорност по случувањата со снимката во која тој нарачува, како што рече, масло од канабис.

Бишевац: Не ме интересира дали Богоевски нарачувал за болен, одговорност мора да има

Press24 - 17.05.2019

Реакциите за случајот со Павле Богоевски и снимката за која тврди дека е направена во такси и дека нарачува масло од канабис за медицински цели, и понатаму е топ тема, а коментар даде и поранениот пратеник и новинар, Сафет Бишевац во синоќешното ...

„Постои силен сомнеж дека Павле Богоевски е лесна цел- Да биде уценуван или присилен, сознанијата од класифицираните ...

Курир - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

Стоилковски: Власта мора сериозно да пристапи кон аферата „Богоевски“

Макфакс - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

ВМРО ДПМНЕ смета дека Богоевски нема кредибилитет да ги претставува граѓаните, СДСМ тврди тој не користи дрога

OhridNews - 17.05.2019

Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без ...

За случајот со Богоевски: МВР и ЈО најавуваат можни истраги, ВМРО-ДПМНЕ бара оставка, ДУИ нарко-тестотви, а ЛДП ...

МКД - 17.05.2019

Скопското јавно обвинителство побарало МВР да го утврди идентитет на сопственикот на профилот Илија Громовник кој ја објави аудио снимката на пратеникот Павле Богоевски, а на која наводно се слуша како тој нарачува кокаин или масло од канабис.

Случај Богоевски: Се бараат наркотестови за сите функционери

Независен - 17.05.2019

Скандалот со пратеникот Павле Богоевски по објавената снимка на која тој тврди дека нарачува масло од канабис за близок болен член од семејството, а не кокаин, ја крена јавноста на нозе. Скопското обвинителство побарало МВР да го утврди идентитет на ...

Институциите се на потег во случајот Богоевски

ММС - 17.05.2019

Обвинителството побара да се утврди кој стои зад профилот „Илија Громовник“, кој ја објави снимката со пратеникот Павле Богоевски, во која, како што тврди самиот Богоевски, нарачува масло од канабис за близок член на семејството.

(ВИДЕО) Стоилковски: Павле Богоевски е лесна цел, ова е сериозен безбедносен ризик за државата

А1 On - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Џафери да го прочита Кодексот за пратениците, а Заев да го измете Богоевски

+инфо - 17.05.2019

Според опозициската партија, ако Богоевски поднесе оставка ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без влијанија. Во опозициската ВМРО-ДПМНЕ се категорични дека Павле Богоевски мора да поднесе оставка од ...

Стоилковски: Аферата со Павле Богоевски е сериозен безбедносен ризик за државата

МКД - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат, изјави Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. „Аферата има два суштински моменти.

Министерот Спасовски се огласи по скандалот со дрога на пратеникот Павле Богоевски

Курир - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

(ВИДЕО) Митровски: Ако Павле Богоевски молчи, обвинителството нема докази, ако признае може да добие и затвор

А1 On - 17.05.2019

Обвинителството сè уште нема оформено предмет за Павле Богоевски кој на социјалните мрежи напиша дека набавувал масло од канабис за негова блиска личност, а по објавувањето на разговорот со наслов „Пајо нарачува кокаин“.

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како секој друг

Р.С.Европа - 17.05.2019

За случајот со пратеникот Павле Богоевски покрената е постапка и полицијата ќе го третира како и секој друг случај, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски додавајќи тоа што Богоевски има функција не е никаква предност, туку напротив ...

Спасовски: Богоевски не бил прислушуван од институции, случајот се истражува

Нова ТВ - 17.05.2019

„Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг случај за кој е покрената истрага“ кажа денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

ВМРО – ДПМНЕ: Да не се забошотува случајот со Богоевски

Сител - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

Сител - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Спасовски: Не е важно дали Богоевски е пратеник, случајот ќе добие ист третман

Независен - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта сериозно да пристапи кон аферата Богоевски, постои сомнеж дека тој може да биде лесен плен

ММС - 17.05.2019

Власта сериозно да пристапи кон аферата Богоевски – бара опозицијата. Откако пратеникот призна дека телефонски нарачувал масло од канабис ,ВМРО-ДПМНЕ денеска реагира тоа е многу посериозно, отколку што сопартијците на Богоевски сакаат да прикажат.

Спасовски за Богоевски: Ќе постапиме како за секој друг граѓанин

Press24 - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Никовски: Надлежните мора да реагираат за случајот Павле Богоевски!

Курир - 17.05.2019

Не може да биде некој избран на висока функција, а тој да не подлежи на проверка, рече аналитичарот Ристо Никовски коментирајќи го случајот со пратеникот Павле Богоевски поврзан со телефонскиот разговор кој беше објавен на социјалните мрежи, а во ...

Спасовски: Пратеникот Богоевски ќе биде третиран како секој друг граѓанин

+инфо - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сѐ, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Апасиев со јасна порака до власта

Курир - 17.05.2019

Професорот Димитар Апасиев и член на президиумот на Левица на својот Фејсбук испрати јасна порака до ...

Ременски во одбрана на Богоевски: Груевски го слушавме што се нарачувал и наредувал

Press24 - 17.05.2019

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски кој се најде среде скандал по објавената сникма за него поврзана со дрога, или како што тој вели снимката на која нарачувал масло од канабис за медицински цели.

Спасовски: МВР ќе го третира случајот со пратеникот Богоевски како за секој друг граѓанин

Слободен Печат - 17.05.2019

Одговарајќи на новинарско прашање за можни кадровски смени во МВР, министерот рече дека промените во службата е започната уште од неговото доаѓање и тие ќе продолжат. Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле ...

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

МКД - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Богоевски молчи за оставка, Џафери не одобрува тестирање за дрога

Нетпрес - 17.05.2019

Пратеникот од парламентарното мнозинство, Павле Богоевски денеска во Собранието одби да одговори на новинарските прашања околу скандалот што го зафати по објавата на телефонски разговор во кој тој нарачува дрога.

Никовски: Надлежните мора да реагираат за случајот Павле Богоевски

Нетпрес - 17.05.2019

Не може да биде некој избран на висока функција, а тој да не подлежи на проверка, рече аналитичарот Ристо Никовски коментирајќи го случајот со пратеникот Павле Богоевски поврзан со телефонскиот разговор кој беше објавен на социјалните мрежи, а во ...

Тасевски: Што сака да скрие Павле?

Курир - 17.05.2019

Актерот Сашо Тасевски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека пратеникот Павле Богоевски мора да понесе одговорност по случувањата со снимката во која тој нарачува, како што рече, масло од канабис.

Тасевски прашува што сака да сокрие пратеникот Богоевски

Нетпрес - 17.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски мора да понесе одговорност по случувањата со снимката во која тој нарачува, како што тврди, масло од канабис, рече актерот Сашо Тасевски во вечерашното гостување на Телевизија 24 рече дека Богоевски во Парламентот не ...

ВМРО – ДПМНЕ: Да не се забошотува случајот со Богоевски

Скопје инфо - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

Стоилковски: Павле Богоевски признава дека бил во контакт со криминалното подземје

Република - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

ВМРО – ДПМНЕ: Да не се забошотува случајот со Богоевски

Либертас - 17.05.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по ...

Спасовски: Богоевски не бил прислушуван од институциите, туку бил сниман со мобилен или друг уред

еМагазин - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Спасовски за Павле: МВР ќе постапува по случајот, без оглед што е пратеник

Република - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи отвори истрага за аудио снимката со гласот на пратеникот Павле Богоевски. Министерот Оливер Спасовски тврди дека предметот со пратеникот од позицијата ќе се третира како и секој друг случај, без оглед на тоа што се ...

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

Опсервер - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

ВМРО – ДПМНЕ: Да не се забошотува случајот со Богоевски

Опсервер - 17.05.2019

Скопје, 17 мај 2019 Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио ...

Ременски: Павле ја има доблеста да го трпи линчот од оние кои сакаат да се подзаборави на мандатот на големиот ...

iPortal - 17.05.2019

Додека се делат лекции за морал, етика и одговорност за Павле, може и да научиме нешто. Павле не негираше снимка и негов глас во стилот “сечено, лепено, монтирано” и имаше храброст да се пријави во полиција и во обвинителство за тоа што го порачал.

Бишевац: Не ме интересира дали Богоевски нарачувал за болен од фамилија, морална одговорност мора да има!

Република - 17.05.2019

Во синоќешното издание на „Само вистина“ гостуваше поранешниот пратеник и новинар, Сафет Бишевац кој меѓу другото говореше и за актуелната темата околу Павле Богоевски и случајот со масло од канабис.

Тасевски: Павле Богоевски треба да понесе одговорност, тој е претставник на граѓаните

Република - 17.05.2019

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое се слуша разговорот на Богоевски, актерот Сашо Тасевски постојано го коментира односот на ...

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

24Инфо - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Обвинителство за снимката на Богоевски: Ќе се провери дали постојат елементи на сторено кривично дело

PressingTV - 17.05.2019

Обвинителство ќе чека известување од МВР за да постапи по пријавата на Павле Богоевски за неовластено снимениот разговор како што тврди пратеникот. Дотогаш МВР ќе ја истражува снимката во која Богоевски договара купување на нарокотични средства и ќе ...

Тортевски: Да не истрчаше со статусот, Павле можеше да рече дека се работи за пола јагне, или пола прасе

Бизнис Вести - 17.05.2019

На пратеникот Павле Богоевски, му се заканува минимум една година затворска казна со тоа што потврди дека му овозможил на друг да користи дрога. -Да не истрчаше со статусот, не ќе можеа ништо да докажат против него.

Не само за наркотици, тестови и за менталното здравје на македонските политичари

еМагазин - 17.05.2019

Не стивнуваат реакциите во јавноста откако независниот пратеник, Павле Богоевски јавно призна дека на црно набавувал масло од марихуана, иако истото за медицинска употреба веќе со месеци се произведува и продава и на нашиот пазар.

Обвинителство чека извештај од МВР за случајот Богоевски

Република - 17.05.2019

Обвинителство ќе чека известување од МВР за да постапи по пријавата на Павле Богоевски за неовластено снимениот разговор како што тврди пратеникот. Дотогаш МВР ќе ја истражува снимката во која Богоевски договара купување на нарокотични средства и ќе ...

Ременски го брани Богоевски: Од Павле може да научиме, тој има доблест да трпи лично од моралистите

Република - 17.05.2019

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по објавениот аудио материјал со наслов „Пајо нарачува кокаин“. Додека се делат лекции за морал, етика и одговорност за Павле, може и да научиме нешто.

За моралот на сите функционери и кројачите на јавното мислење

CivilMedia - 17.05.2019

Две поенти произлегуваат од бранувањата во јавноста, поврзани со „случајот“ на пратеникот Павле Богоевски. Едната, секако се однесува на него. Другата, според мене, уште поважна поента е дека зад ова „обелоденување“ стојат подземни политички и ...

(Видео)Стоилковски: Павле Богоевски е сериозен безбедносен ризик за државата

24Инфо - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти, кажа Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

Либертас - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг случај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Ременски: Павле ја има доблеста да го трпи линчот од моралистите

PressingTV - 17.05.2019

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по објавениот аудио материјал со наслов „Пајо нарачува кокаин“. Додека се делат лекции за морал, етика и одговорност за Павле, може и да научиме нешто.

По скандалот со дрога на пратеникот Павле Богоевски се огласи министерот Спасовски

Пулс24 - 17.05.2019

Случајот со пратеникот Павле Богоевски Министерството за внатрешни работи ќе го третира како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Спасовски за Богоевски: Овој случај ќе го третираме како секој друг

PressingTV - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Стоилковски: Павле Богоевски признава дека бил во контакт со криминалното подземје

PressingTV - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

Собранието и Владата си ја префрлаат топката за случајот „Богоевски“

Н.Македонија - 17.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поведе постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

1tv - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Спасовски: Случајот со пратеникот Богоевски ќе биде третиран како за секој друг граѓанин

MakPress - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Стоилковски: Аферата Павле Богоевски, е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да прикажат

Скопје1 - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар емногу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го ...

Ременски го брани Богоевски: Од Павле може да научиме, тој има доблест да трпи лично од моралистите

Скопје1 - 17.05.2019

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по објавениот аудио материјал со наслов „Пајо нарачува ...

Џафери вели дека не може да поведе постапка против Богоевски, па ги повика институциите да го расчистат случајот

Скопје1 - 17.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери вели дека нема основ за било каква постапка против пратеникот Павле Богоевски, кој призна дека набавувал забранета супстанца, масло од ...

Ременски во одбрана на Богоевски: Павле го трпи линчот, а Груевски никогаш не призна дека снимките се автентични

Магазин - 17.05.2019

Фросина Ременски, пратеничката од редовите на власта, застана во одбрана на Павле Богоевски, за кого јавноста се крена на нозе, по скандалот со аудио снимката на која се слуша како тој порачува наркотици.

За ВМРО-ДПМНЕ, Павле Богоевски претставува бeзбeднoceн pизик за државата

365 - 17.05.2019

Афepaта Павле Богоевски e многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да прикажат, велат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. Во аудио снимката по која, тврдат од партијата, постои јавно силно сомневање дека Богоевски е корисник ...

Случај Богоевски: Се бараат наркотестови за сите функционери

Скопје1 - 17.05.2019

Скандалот со пратеникот Павле Богоевски по објавената снимка на која тој тврди дека нарачува масло од канабис за близок болен член од семејството, а не кокаин, ја крена јавноста на ...

Адвокат од Скопје му понуди на Богоевски да му го плати наркотестот, за да докаже дека не користел дрога

Скопје1 - 17.05.2019

Адвокатот Јанаки Митревски јавно му нуди на пратеникот Павле Богоевски да докаже дека не користел наркотици да направи тест во МАНУ и сумата од 60.000 ден. ќе ја покрие во ...

Стоилковски: Да не се забошотува случајот со Богоевски

MakPress - 17.05.2019

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински моменти: Павле Богоевски е во центарот на вниманието по аудио материјалот објавен ...

Ременски: За разлика од Груевски, Павле покажа морал и храброст

365 - 17.05.2019

Реакциите по „признанието“ на пратеникот Павле Богоевски сè уште не стивнуваат. Додека опозицијата, вклучително и преку своите гласила, се обидува максимално да поентира, од другата страна сè повеќе јавни и политички личности се чувствуваат должни ...

Министерот Спасовски се огласи по скандалот со дрога на пратеникот Павле Богоевски

Скопје1 - 17.05.2019

Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа држава, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Спасовски му удри шамар на Богоевски – изјава каква што никој не очекуваше

Магазин - 17.05.2019

Оливер Спасовски го кажа својот став за случајот на пратеникот Павле Богоевски, тој кажа дека овој случај ќе се третира како и за секој друг граѓанин на државата бидејќи сите граѓани се исти пред законот.

Експратеникот Бишевац: Не ме интересира дали Богоевски нарачувал за болен, одговорност мора да има

Скопје1 - 17.05.2019

Реакциите за случајот со Павле Богоевски и снимката за која тврди дека е направена во такси и дека нарачува масло од канабис за медицински цели, и понатаму е топ тема, а коментар даде и поранешниот пратеник и новинар, Сафет Бишевац во синоќешното ...

Наместо во влада, „метлата“ стигна пред Собрание, ВМРО-ДПМНЕ бара разрешување на Богоевски

ТВ21 - 16.05.2019

Наместо во Влада, “метлата“ стигна пред Собранието. Парламентарната група на ВМРО-ДПМНЕ, бара пратеникот Павле Богоевски да се разреши. Причина објавеното видео на интернет во коесе слуша неговиот глас како нарачува наркотични средства.

ВМРО ДПМНЕ тврди дека Богоевски е откриен од свиркач

Телма - 16.05.2019

Павле Богоевски веднаш треба да си даде оставка од морални причини, а Зоран Заев да го измете од Законодавниот дом, побара ВМРО ДПМНЕ врз основа на случајот што според нив, го обелоденил свиркач..

Бурни рекации во јавноста

24 Вести - 16.05.2019

Врие во јавноста и на социјалните мрежи по снимката која ја потврди пратеникот Павле Богоевски, тврдејќи дека не купува кокаин, туки масло од канабис. Дел од правниците со порака дека јавното обвинителство дека треба да покреме постапка, а на ...

Потврдата на Богоевски кривично дело? Доби бесплатен адвокатски совет: Не го кажувај тоа во ОЈО

ТВ21 - 16.05.2019

Адвокатот Јанакие Митровски вели дека единствениот доказ оти пратеникот Павле Богоевски порачувал наркотични средства е неговата изјава во која прифаќа дека на снимката се слуша неговиот глас.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

24 Вести - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции, вели Џафери

Фокус - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Канал5 - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Дафина Стојаноска: Павле Богоевски мора да си поднесе оставка

24 Вести - 16.05.2019

„Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без ...

ВМРО-ДПМНЕ му остави метла на Заев пред Собрание и му порача да го „смете“ Богоевски

Фокус - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска од пред Собранието со метла му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и прв да го „смете“ Павле Богоевски од пратеничката функција по скандалот со објавената аудио снимка.

Павле Богоевски ја напушти полициската станица Беко Половина час по полноќ, случајот со таксистот го презема скопското ...

Сакам да кажам - 16.05.2019

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од канабис за болната сестра. Како што дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од органите на прогонот, случајот ...

Тортевски: Павле се истрча со статусот, можеше да рече дека нарачувал пола јагне или прасе

Фокус - 16.05.2019

На пратеникот Павле Богоевски, му се заканува минимум една година затворска казна со тоа што потврди дека му овозможил на друг да користи дрога. Богоевски денеска треба да се јави во Јавното обвинителство откако синоќа самоиницијативно се пријави во ...

ЛДП ќе иницира закон за легализација на марихуаната, не било поврзано со скандалот со Богоевски

Алсат-М - 16.05.2019

Пратеничката од ЛДП, Јулијана Николовска, најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната за општа употреба. Како што рече Николовска, ова законско решение ќе го иницирале со цел сите во општеството да имаат ...

Стојаноска: Еве му метла на Заев да го „измете“ Богоевски од Собранието

ТВ21 - 16.05.2019

Пратеничката Дафина Стојаноска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, денеска побара оставка од пратеникот Павле Богоевски после скандалот и „бомбата“ во која се слуша дека нарачува пола за 2.500 денари.

Петрит Сарачини: „Грамот“ го има само во хајката што се шири против Богоевски

Фокус - 16.05.2019

„Грамот“ го нема воопшто во снимката која беше објавена на руската мрежа. Но, „грамот“ го има во сите наслови и хајката која се шири од оркестрираната медиумска машинерија и армија ботови, вели новинарот и активист Петрит Сарачини.

Во моментов нема основ за постапка против Павле Богоевски, кажа Талат Џафери

Сакам да кажам - 16.05.2019

Претседателот на Собрание Талат Џафери вели дека во овој момент нема основ за каква било постапка, откако пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска најави дека нејзината пратеничка група ќе покрене иницијатива Собранието за одземање на мандатот ...

Нема corpus delikti за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски

Фокус - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. Според извори на „Фокус“ во скопското Обвинителство одбиле да му земат исказ на Богоевски и ...

Лдп работи на закон за легализација на марихуаната

Сакам да кажам - 16.05.2019

Пратеничката на ЛДП Јулијана Николова денеска најави дека нејзината пратеничка група ќе достави во собраниска процедура предлог-закон за легализацијата на марихуаната. Засега, марихуаната е легална само за медицински цели.

До каде е случајот со пратеникот Богоевски во МВР и обвинителство?

Канал5 - 16.05.2019

Од скопско обвинителство го чекаат известувањето од МВР по синоќешниот исказ на пртеникот Павле Богоевски околу случајот со неовалстеното снимање и нелегалното набавување на наркотични средства.

Собранието нема да постапи по случајот со Павле

Курир - 16.05.2019

Кабинетот на Талат Џаери смета дека во случајот со аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, нема основ за покренување постапка. Иако граѓаните, меѓу кои и истакнати активисти, новинари и адвокати, го осудија чинот на ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Богоевски, ЛДП ќе иницира Закон за целосна легализација на марихуаната

ММС - 16.05.2019

Откако пратеникот Павле Богоевски призна дека телефонски нарачувал масло од канабис, пратеничката Дафина Стојаноска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара тој да си поднесе оставка. Телефонскиот разговор во кој Богоевски нарачува, како што вели и ...

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Сител - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери: Нема основ за каква било постапка против пратеникот Павле Богоевски

МКД - 16.05.2019

„Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, секогаш кога според Уставот и Деловникот на Сoбранието е должен да постапува, презема конкретни иницијативи и мерки кои се во согласност со неговата надлежност.

Собранието нема да поведе постапка против Павле Богоевски

Слободен Печат - 16.05.2019

Во овој момент, нема основа за каква било постапка, информираат од кабинетот на Талат Џафери. Од кабинетот на претедателот на Собранието, Талат Џафери, соопштуваат дека не постои основа за да се отвори постапка против пратеникот Павле Богоевски, во ...

Џафери: Собранието нема основ да постапува за Павле Богоевски

+инфо - 16.05.2019

„Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, секогаш кога според Уставот и Деловникот на Сoбранието е должен да постапува, презема конкретни иницијативи и мерки кои се во согласност со неговата надлежност.

Сакаме пратеник независник!

+инфо - 16.05.2019

Да си знаете, на следните парламентарни избори многу внимателно ќе гласаме. Двапати ќе мериме, еднаш ќе сечеме. Еднаш или ниеднаш. Минималниот фоторобот за избор на личност на така значајна функција ќе се вика – пратеник независник! Па вие видете...

Бошњаковски: Институциите ќе го расветлуваат и снимањето и емитувањето по пријавата на пратеникот Богоевски

А1 On - 16.05.2019

Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата на пратеникот Павле Богоевски, најави денес портпаролот на Владата Миле Бошњаковски. Како Влада Бошњаковски рече дека нема да се изјаснат за однесувањето на пратеникот.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Нова ТВ - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

ОБНОВЕНО Костадинов бара да се расветли „бомбата“ за Богоевски, МВР и Обвинителство молчат

+инфо - 16.05.2019

Социјалдемократите очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика бурни реакции и барање оставка од пратеникот Павле Богоевски откако одекна „бомба“ на руска социјална ...

Обвинителството и полицијата ЗАТЕЧЕНИ од случајот Богоевски

Слободен Печат - 16.05.2019

Од надлежните се чека да се изјаснат дали ќе се бара само таксистот кој го снимал пратеникот, или ќе се бара и негова одговорност. Пратеникот Павле Богоевски не дава одговор на прашањето како ќе одговори на сите повици за негова оставка од ...

ВИДЕО: ЛДП ќе поднесе иницијатива за легализација на марихуаната, партијата тврди дека не е поврзано со Богоевски

А1 On - 16.05.2019

Пратеничката Јулијана Николова од ЛДП најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба како што беше досега, туку за општа употреба.

Пратеничка Николова: СДСМ ќе ја легализира марихуаната, но тоа нема врска со Богоевски

Курир - 16.05.2019

Пратеничката од СДСМ, Јулијана Николова, најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната за општа употреба. Како што, пренесува Алсат, Николова рекла дека ова законско решение ќе го иницирале со цел сите во ...

Бегова: Кривично дело не сторил само таксистот, туку и Богоевски

Слободен Печат - 16.05.2019

Адвокатката вели дека во овој случај има многу прашања што треба да се одговорат. Во врска со случајот со пратеникот Павле Богоевски, во кој беше објавена нелегална снимка од телефонски разговор од кој се слуша како Богоевски нелегално договара ...

Обвинителството го чека полицискиот извештај за Богоевски, а МВР го бара „Илија Громовник“

+инфо - 16.05.2019

Основното јавно обвинителство Скопје го очекува известувањето од Министерството за внатрешни работи во врска со наводите што ги пријавил пратеникот Павле Богоевски во полициска станица, со пропратна документација.

Стојаноска: Павле Богоевски мора да си поднесе оставка, постојат сериозни сомненија дека конзумира наркотици

Курир - 16.05.2019

Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без ...

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

ММС - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Законите важат за сите подеднакво… освен за Павле Богоевски

Нетпрес - 16.05.2019

Очекуваме сите надлежни и засегнати институции да постапат и да го разрешат случајот, особено и околу неовластеното снимање и емитување. Што се однесува до моралните аспекти, тие се на личната совест и одговорност на секој пратеник.

Џафери контра Владата: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски

Press24 - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Бошњаковски: Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата од пратеникот Богоевски

Макфакс - 16.05.2019

Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата на пратеникот Павле Богоевски , најави денес портпаролот на Владата Миле Бошњаковски. Како Влада Бошњаковски рече дека нема да се изјаснат за однесувањето на пратеникот.

Павле Богоевски го стави на тест Кодексот за однесување на пратениците

Курир - 16.05.2019

Павле Богоевски со своето однесување го повреди угледот и достоинството на Собранието, а тоа е спротивно на Кодексот за етичко однесување на пратениците. Прашањето е што ќе преземе Собранието согласно Кодексот кој што беше донесен едногласно и беше ...

Обвинителството ќе постапува за случајот „Павле Богоевски“

Сител - 16.05.2019

Скопското обвинителство побарало МВР да го утврди идентитет на сопственикот на профилот Илија Громовник кој ја објави снимката на пратеникот Павле Богоевски, а на која наводно се слуша како народниот избраник нарачува кокаин.

Единствена Македонија: И случајот дрога со Павле Богоевски го отвора прашањето за легалноста на промена на името

А1 On - 16.05.2019

Единствена Македонија на повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на Договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право како и за постапката во меѓународни рамки како да се поништи договорот, реагира партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ остави метла за Богоевски пред Собрание

Р.С.Европа - 16.05.2019

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска, го повика пратеникот Павле Богоевски да си даде оставка, затоа што признал дека извршил кривично дело. Таа пред Собранието остави метла и порача Богоевски прв да бил „сметен“.

Ја нема марихуаната за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски

Нетпрес - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. Според извори на „Фокус“ во скопското Обвинителство одбиле да му земат исказ на Богоевски и ...

Братот на Сашо Ордановски бара оставка од Павле Богоевски

Курир - 16.05.2019

Братот на Сашо Ордановски, Ванчо, бара оставка од пратеникот на СДСМ, Павле Богоевски. Ванчо Ордановски, исто како и Богоевски, беше дел од Шарената револуција. „Да не заборавиме за што протестиравме во Шарената, заедно со Павле: Владеење на ...

Метла за Павле пред Собрание

+инфо - 16.05.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска симболично остави метла пред Собранието за да го потсети пратеникот Павле Богоевски да си поднесе оставка, бидејќи признал дека извршил кривично дело.

Единствена Македонија: И случајот за дрога со Богоевски го отвора прашањето за легалноста на промената на името

Макфакс - 16.05.2019

Единствена Македонија во повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право, како и за постапката во меѓународни рамки како да се поништи договорот.

Обвинителство чека извештај од МВР за случајот Богоевски

Алфа - 16.05.2019

Обвинителство ќе чека известување од МВР за да постапи по пријавата на Павле Богоевски за неовластено снимениот разговор како што тврди пратеникот. Дотогаш МВР ќе ја истражува снимката во која Богоевски договара купување на нарокотични средства и ќе ...

Џафери: Нема основ за постапка против Богоевски

Нетпрес - 16.05.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери вели дека нема основ за каква и да е постапка против пратеникот Павле Богоевски по скандалот со снимката на која се слуша како тој наводно набавувал масло од канабис.

Сакаме пратеник независник!

Курир - 16.05.2019

Да си знаете, на следните парламентарни избори многу внимателно ќе гласаме. Двапати ќе мериме, еднаш ќе сечеме. Еднаш или ниеднаш. Минималниот фоторобот за избор на личност на така значајна функција ќе се вика – пратеник независник! Па вие ...

Богоевски наспроти Кодексот за однесување на пратениците

Нетпрес - 16.05.2019

Павле Богоевски со своето однесување го повреди угледот и достоинството на Собранието, а тоа е спротивно на Кодексот за етичко однесување на пратениците. Прашањето е што ќе преземе Собранието согласно Кодексот кој што беше донесен едногласно и беше ...

Случајот со таксистот „бомбаш“ го презема скопското обвинителство

Слободен Печат - 16.05.2019

Според информациите случајот од утре ќе го преземе Јавното обвинителство на Скопје, а предмет на истрага ќе биде таксистот кој возејќи го Богоевски, неовластено го снимал што зборува на телефон.

Реакции за Богоевски: Оставка, срам, поддршка…па и легализација на канабис

ММС - 16.05.2019

По признанието на пратеникот Павле Богоевски дека во снимениот разговор не договарал продажба на кокаин, туку на масло од канабис (по нелегален пат), бројни реакции излегоа во јавноста од повеќе јавни личности.

Е, мој Павле

Слободен Печат - 16.05.2019

Значи, ќе се гони таксистот, кој несомнено извршил кривично дело со неовластено снимање. Но што станува со дилерот и со Богоевски?? „Павле Богоевски попладнево сам се пријавил во полиција!“. Ова беше насловот кој вчера навистина ме изненади.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ остави метла пред Собрание за Павле Богоевски

Макфакс - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска од пред Собранието со метла му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и прв да го смете Павле Богоевски од пратеничката функција по скандалот со објавената аудиоснимка.

ОЈО и СДСМ молчат за „кокаинот“ на Богоевски?

Нетпрес - 16.05.2019

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од канабис за болната сестра. Иако според неофицијалните информации случајот од денеска го ...

ВМРО-ДПМНЕ му оставија метла на Заев за Богоевски пред Собрание

Press24 - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска од пред Собранието со метла му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и да почне да мете од павле Богоевски кој деновиве е среде скандал поради објавената снимка на која се слуша неговито глас и ...

(Видео) ЛДП ќе поднесе иницијатива за легализација на марихуаната, партијата тврди дека не е поврзано со Богоевски

Макфакс - 16.05.2019

Пратеничката Јулијана Николова од ЛДП најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба како што беше досега, туку за општа употреба.

Сакаме пратеник независник!

Слободен Печат - 16.05.2019

Да си знаете, на следните парламентарни избори многу внимателно ќе гласаме. Двапати ќе мериме, еднаш ќе сечеме. Еднаш или ниеднаш. Минималниот фоторобот за избор на личност на така значајна функција ќе се вика – пратеник независник! Па вие видете...

Груби: Секој пратеник и функционер да се тестира за користење наркотици

Press24 - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, за контрола во врска со користење наркотици, но и ...

Обвинителство чека извештај од МВР за случајот Богоевски

Press24 - 16.05.2019

Обвинителство ќе чека известување од МВР за да постапи по пријавата на Павле Богоевски за неовластено снимениот разговор како што тврди пратеникот. Дотогаш МВР ќе ја истражува снимката во која Богоевски договара купување на нарокотични средства и ќе ...

Џафери смета дека Собранието нема основа за постапка против Богоевски

Макфакс - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

Тортевски: Богоевски требаше да рече дека нарачувал пола јагне или прасе

Press24 - 16.05.2019

Реакциите за скандалот околу Павле Богоевски по објавената снимка на која тој тврди дека нарачува масло од канабис за медицински цели, и натаму не стивнуваат. Адвокатот Александар Тортевски обвинителството има основ да покрене постапка со тоа што ...

По снимката на Богоевски СДСМ реши да поднесе иницијатива за легализација на марихуаната за општа употреба

Press24 - 16.05.2019

Пратеничката Јулијана Николовска од СДСМ најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба како што беше досега, туку за општа употреба, иако како што вели ова не било поради ...

Џафери: Нема основ за постапка против Богоевски

Независен - 16.05.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери вели дека нема основ за каква и да е постапка против пратеникот Павле Богоевски по скандалот со снимката на која се слуша како тој наводно набавувал масло од канабис.

ЛДП најави закон за регулирање на употребата на канабис -ДУИ за контрола на функционерите

Нова ТВ - 16.05.2019

ЛДП ќе иницира закон со кој ќе се регулира употребата на канабисот во рекреативни и медицински цели. Таа појава постои и не можеме ние да го игнорираме, туку треба да се регулира, кажа Јулијана Николова пратеничка од ЛДП.

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ остави метла пред Собрание за Павле Богоевски

А1 On - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска од пред Собранието со метла му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и прв да го смете Павле Богоевски од пратеничка функција по скандалот со објавената аудио снимка.

Џафери: Собранието нема основа за постапка против Богоевски

А1 On - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието, информираат од кабинетот на спикерот Џафери.

Костадинов бара да се расветли „бомбата“ за Богоевски

Либертас - 16.05.2019

Од СДСМ очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика реакции и барање оставка од пратеникот Павле Богоевски, откако одекна снимен разговор на социјална мрежа од профил ...

За власта битно е кој снимал, кривичното дело на Павле небитно

Република - 16.05.2019

Од СДСМ очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика реакции и барање оставка од пратеникот Павле Богоевски, откако одекна снимен разговор на социјална мрежа од профил ...

Кој признава се му се простува – Нема corpus delikti за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски

Република - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. Според извори на „Фокус“ во скопското Обвинителство одбиле да му земат исказ на Богоевски и ...

ПРАТЕНИЧКА НИКОЛОВА: СДСМ ќе ја легализира марихуаната, но тоа нема врска со Богоевски

Денешен - 16.05.2019

Пратеничката од СДСМ, Јулијана Николовска, најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната за општа употреба. Како што, пренесува Алсат, Николовска рекла дека ова законско решение ќе го иницирале со цел сите во ...

Тортевски: Павле се истрча со статусот, можеше да рече дека нарачувал пола јагне или прасе

Република - 16.05.2019

На пратеникот Павле Богоевски, му се заканува минимум една година затворска казна со тоа што потврди дека му овозможил на друг да користи дрога. Богоевски денеска треба да се јави во Јавното обвинителство откако синоќа самоиницијативно се пријави во ...

Дафина Стојаноска: Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш

Скопје инфо - 16.05.2019

Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без ...

Стојановска: Ако Богоевски беше чист уште вчера јавно ќе извршеше наркотест

24Инфо - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска побара пратеникот Павле Богоевски веднаш да си поднесе оставка, што е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него ...

ВМРО-ДПМНЕ остави метла пред Собранието за Богоевски: Заев веднаш да замете

PressingTV - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска од пред Собранието остави метла и му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и да почне да мете од пратеникот Павле Богоевски поради објавената снимка на која се слуша неговиот глас и се поврзува ...

Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник

Либертас - 16.05.2019

Сooпштение на ВМРО-ДПМНЕ Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива ...

Сарачини: „Грамот“ го има само во хајката што се шири против Богоевски

Либертас - 16.05.2019

„Грамот“ го нема воопшто во снимката која беше објавена на руската мрежа. Но, „грамот“ го има во сите наслови и хајката која се шири од оркестрираната медиумска машинерија и армија ботови, вели новинарот и активист Петрит Сарачини.

Брендот „Заев“ служи за оправдување и за релативизирање на криминалот, корупцијата, непотизмот и на другите слабости на ...

Република - 16.05.2019

Ич не ми е гајле што ќе стори Павле и дали ќе поднесе оставка! – пишува новинарот Бранко Героски во својата денешна колумна , посветувајќи ја на актуелната снимка на која се слуша како пратеникот Павле Богоевски нарачува „пола за 2.500 денари“, на ...

Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник

MTM - 16.05.2019

Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без ...

Бошњаковски: Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата од пратеникот Богоевски

Точка - 16.05.2019

Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата на пратеникот Павле Богоевски, најави денес портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски. Како Влада, Бошњаковски рече дека нема да се изјаснат за однесувањето на пратеникот.

ЛДП иницира Закон за легализација на марихуана, ДУИ со иницијатива за „ветинг“на пратеници

PressingTV - 16.05.2019

По скандалот со Павле Богоевски, ЛДП најавуваат дека ќе иницираат донесување на Закон за легализација на марихуана за општа употреба, но тврдат дека тоа нема поврзаност со пратеникот. Како што рече пратеничката Јулијана Николова, ова законско ...

ФОКУС: Нема corpus delikti за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски

iPortal - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. Според извори на „Фокус“ во скопското Обвинителство одбиле да му земат исказ на Богоевски и ...

Геровски: Се обрука другар Павле. Срам да ти е! Оставка уште вечерва. Без одлагање.

Опсервер - 16.05.2019

А не, не со тие куршуми, другар Павле… Ти самиот јавно призна дека нелегално си набавил психотропна супстанца, масло од канабис. Не со рецепт, не во аптека. Тоа не е дозволено и од тебе се очекува да го кажеш името на трговецот. Најмалку тоа.

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

iPortal - 16.05.2019

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот човек на законодавниот дом, Талат Џафери.

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

Тера - 16.05.2019

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од канабис за болната сестра. Како што дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од органите на прогонот, случајот ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oбвинителството ќе го истражува случајот со Павле Богоевски, ВМРО-ДПМНЕ бара „метла“ за него

Фактор - 16.05.2019

Oбвинителство побарало МВР да го утврди идентитет на сопственикот на профилот Илија Громовник кој ја објави снимката на пратеникот Павле Богоевски, а на која наводно се слуша како народниот избраник нарачува кокаин.

ВИДЕО: Предистражна постапка и за снимката и за содржината – ДУИ бара ветинг за сите, а ВМРО ДПМНЕ е за метла

Либертас - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски денеска дал исказ пред надлежен јавен обвинител за двете дела, за нелегално прибавената аудио снимка и за нејзината содржина – потврдува шефот на скопското јавно обвинителство за 1ТВ.

Единствена Македонија: И случајот за дрога со Богоевски го отвора прашањето за легалноста на промената на името

Точка - 16.05.2019

Единствена Македонија во повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право, како и за постапката во меѓународни рамки како да се поништи договорот.

Единствена Македонија: И случајот за дрога со Богоевски го отвора прашањето за легалноста на промената на името

24Инфо - 16.05.2019

Единствена Македонија во повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право, како и за постапката во меѓународни рамки како да се поништи договорот.

Обвинителство чека извештај од МВР за случајот Богоевски

24Инфо - 16.05.2019

; Обвинителство ќе чека известување од МВР за да постапи по пријавата на Павле Богоевски за неовластено снимениот разговор како што тврди пратеникот. Дотогаш МВР ќе ја истражува снимката во која Богоевски договара купување на нарокотични средства и ...

Ќе се иницира закон за легализација на марихуаната, не било поврзано со скандалот со Богоевски

Република - 16.05.2019

Пратеничката од ЛДП, Јулијана Николова, најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната за општа употреба. Како што рече Николова, ова законско решение ќе го иницирале со цел сите во општеството да имаат еднаков ...

Потврдата на Богоевски кривично дело? Доби бесплатен адвокатски совет: Не го кажувај тоа во ОЈО

24Инфо - 16.05.2019

Адвокатот Јанакие Митровски вели дека единствениот доказ оти пратеникот Павле Богоевски порачувал наркотични средства е неговата изјава во која прифаќа дека на снимката се слуша неговиот глас.

Се бара дилерот на Павле – нелегалниот бизнис легален за него и неговите клиенти

24Инфо - 16.05.2019

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на „Фокус“ во скопското Обвинителство одбиле да му земат исказ на Богоевски и да покренат ...

Ќе си поведе ли Павле Богоевски постапка против себе – кодексот наложува да повика двајца експерти по морал

Република - 16.05.2019

Според собранискиот Кодекс за однесување на пратениците во Собранието донесен во јуни 2018 година како дел од дијалогот помеѓу власта и опозицијата насловен Жан Моне, пратеникот Павле Богоевски како претседател на Комисијата за деловнички и ...

Павле Богоевски самиот се пријавил во полиција

CivilMedia - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат сторител, објави Плусинфо . Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави ...

Богоевски: Крајно време е да ја декриминализираме личната употреба на канабисот

Бизнис Вести - 16.05.2019

Павле Богоевски, ја потврди снимката, која беше објавена на социјалните мрежи. Тој на социјалната мрежа Facebook вели дека крајно време е да ја олабавиме законската рамка за медицинска употреба на канабисот и да ја декриминализираме личната употреба.

СДСМ ќе поднесе иницијатива за легализација на марихуаната, партијата тврди дека не е поврзано со Богоевски

Точка - 16.05.2019

Пратеничката Јулијана Николовска од СДСМ најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба како што беше досега, туку за општа употреба.

Случајот со неовластеното снимање на Богоевски го презема скопското обвинителство

iPortal - 16.05.2019

Откако пратеникот Павле Богоевски вчера сам се пријави во полицијата поради купување на масло од канабис, според информациите на Слободен печат , случајот од утре го презема Јавното обвинителство на Скопје, а предмет на истрага ќе биде таксистот кој ...

По признанието на Богоевски: Оставка или амнестија на сите осудени за набавка на масло од канабис

еМагазин - 16.05.2019

Не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашното признание на пратеникот од редовите на СДСМ Павле Богоевски дека на последната аудио-бомба е неговиот глас, но дека не набавувал кокаин туку канабис.

Апасиев до Богоевски: „Белото да го вратите”

Република - 16.05.2019

По вчерашната бoмба која се појави на социјалните мрежи во која според описот на разговорот наводно се работи за мaтна зделка на пратеникот Павле Богоевски, социјалните мрежи „зовpea”. На ова свој коментар даде и Димитар Апасиев од Левицата кој му ...

Тортевски се огласи за случајот Богоевски: „Пајо оставка веднаш, а другото во ОЈО“

еМагазин - 16.05.2019

Еден од најистакнатите македонски адвокати Александар Тортевски се огласи по признанието на пратеникот од СДСМ Павле Богоевски дека неговиот глас е на снимката од аудио-бомбата, на која може да се чуе како нарачува недозволени супстанци.

Мехмети го подржа Павле и посака декриминализација за лична употреба на канабис и маслото од канабис

Бизнис Вести - 16.05.2019

По објавувањето на телефонскиот разговор со Павле Богоевски, во кој тој наводно договара да набави масло од канабис, неговиот пријател од шарената револуција Замир Мехмети, на Facebook застана во негова одбрана.

Случајот со неовластеното снимање на Богоевски го презема скопското обвинителство

Либертас - 16.05.2019

За неовластено снимање на граѓани пропишана е затворска казна од 5 ...

Твитер „поцрвене“ за случајот Богоевски: „А зошто набавувал Павле на црно кога има наше легално масло“

еМагазин - 16.05.2019

Лавина реакции на социјалните мрежи има по признанието на пратеникот од редовите на СДСМ, Павле Богоевски дека купувал масло од канабис. Освен што фаќаат сеир на целиот случај, граѓаните бараат и одговорност бидејќи станува збор за личност што ...

Павле Богоевски е „смртно ранет”

Република - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски треба да си даде оставка од пратеничката функција по скандалот со нарачка на нелегална супстанца, вели во текстот за „ Цивил медиа “ новинарот на 1ТВ Сашо Орданоски.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски

Локално - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Се бара дилерот на Павле – нелегалниот бизнис легален за него и неговите клиенти

Република - 16.05.2019

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на „Фокус“ во скопското Обвинителство одбиле да му земат исказ на Богоевски и да покренат ...

Павле, јас ќе ти платам тест од 1 000 евра во МАНУ, ќе ти извадат и какво млеко си пиел

Република - 16.05.2019

Откако пред два дена во јавноста излезе „бомба”, односно аудио снимка на која може да се слушне како пратеникот Павле Богоевски, поранешен активист на Шарена Револуција, прави нарачка за како што вели тој – масло од канабис, јавноста на големо бара ...

БЕСНИ РЕАКЦИИ: Твитерџиите го „тресат“ Павле Богоевски

Фактор - 16.05.2019

Социјалните мрежи во последните два дена во фокус го ставија пратеникот Павле Боговски . Тој меѓудругото е и претседател на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања. Јавноста го коментира последното случување поврзано со Богоевски за ...

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

24Инфо - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

ВМРО-ДПМНЕ остави метла пред Собрание за Павле Богоевски

Точка - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска од пред Собранието со метла му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и прв да го смете Павле Богоевски од пратеничката функција по скандалот со објавената аудиоснимка.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Опсервер - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Талат Џафери: Случајот со аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, нема основ за покренување ...

Скопје инфо - 16.05.2019

Кабинетот на Талат Џаери смета дека во случајот со аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, нема основ за покренување постапка. Иако граѓаните, меѓу кои и истакнати активисти, новинари и адвокати, го осудија чинот на ...

Кабинетот на Џафери за Павле Богоевски: Во овој момент нема основ за каква било постапка

PressingTV - 16.05.2019

Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се водат според Уставот и Деловникот, но оти во овој момент нема основ за било каква постапка.

ВМРО – ДПМНЕ му остави метла на Заев пред Собрание

Република - 16.05.2019

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска од пред Собранието остави метла и му порача на премиерот Зоран Заев да не се мисли и да почне да мете од павле Богоевски кој деновиве е среде скандал поради објавената снимка на која се слуша неговито ...

Сарачини: Некој му сечел, лепел и монтирал на Павле!?

Република - 16.05.2019

Откакоп Павле Богоевски ја потврди автентичноста на снимката од која се случа дека нешто порачува…., aктивистот Петрит Сарачини, кој е ангажиран во пи-ар службата на Владата, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски за аудио-снимката со ...

Џафери смета дека Собранието нема основа за постапка против Богоевски

Точка - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

Собранието и Владата се прогласија за ненадлежни во случајот Павле Богоевски, на ред истражните органи

еМагазин - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери не гледа основ за постапка против Богоевски – само купувал забранети супстанци

Република - 16.05.2019

Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се водат според Уставот и Деловникот но оти во овој момент нема основ за било каква постапка.

СЛУЧАЈ КОКАИН: Владата бара Собранието да расчисти, а спикерот Џафери вели немал основ да постапува за пратеникот Павле ...

Денешен - 16.05.2019

Собранискиот спикер Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

Либертас - 16.05.2019

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот човек на законодавниот дом, Талат Џафери.

Џафери смета дека Собранието нема основа за постапка против Богоевски

Н.Македонија - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

ЛДП ќе поднесе иницијатива за легализација на марихуаната

Н.Македонија - 16.05.2019

Пратеничката Јулијана Николова од ЛДП најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба како што беше досега, туку за општа употреба.

Единствена Македонија: И ,,случајот дрога” со Богоевски го отвора прашањето за легалноста на промена на името

Н.Македонија - 16.05.2019

Единствена Македонија на повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на Договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право како и за постапката во меѓународни рамки како да се поништи договорот.

Македонија бара оставка на Павле Богоевски, СДСМ пак, да видевме прво кој снимал?

Магазин - 16.05.2019

Наместо веднаш да побараат отставка од партијата на власт која нема ден а да не избие скандал од СДМС очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика реакции и барање ...

Павле Богојевски сликан во Полиција

Скопје1 - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат ...

Според Џафери Собранието нема основ да постапува за Богоевски

Скопје1 - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на ...

Неславен крај на Павле Богоевски: Силата на социјалните мрежи е поголема од метлата на Зоран Заев!

Магазин - 16.05.2019

Впрочем, за случајот со незаконската нарачка на Павле на пола грам “кокаин или канабис“, се дозна преку Фејсбук профилот на контраверзниот Громовник, што се расшири низ јавноста со невидена брзина.

Героски: Не сакаме децата да ни живеат во земја која легално се ШМРКА КОКАИН И ШПРИЦА ХЕРОИН!

Магазин - 16.05.2019

Не е точно дека сум побарал оставка од пратеникот Павле Богоевски. Точно е дека му напишав да се засрами и дека го потсетив за следново: „Во земја во која се легализираше медицинската употреба на канабисот, човек што носи голема општествена ...

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

1tv - 16.05.2019

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот човек на законодавниот дом, Талат Џафери.

Апасиев до Богоевски: Од наши пари шмркате, кога оставка бе копук?

Скопје1 - 16.05.2019

Членот на презедиумот на Левица, Димитар Апасиев, по објавата на прислушкуваниот разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, а со наслов „Пајо нарачува кокаин“, на социјалните мрежи побара оставка од народниот ...

Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник

MakPress - 16.05.2019

Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без ...

СДСМ бара истрага за ,,бомбата“ за Богоевски, додека за одговорноста на пратеникот оставаат на неговата лична совест

AKO - 16.05.2019

Владејачката СДСМ бара надлежните институции да го истражат случајот со објавувањето на тајно снимениот разговор на пратеникот Павле Богоевски и објавувањето на тој разговор на социјалните мрежи.

Героски: Се обрука другар Павле

MakPress - 16.05.2019

Бранко Героски, еден од поборниците за демократско општество во Република Македонија, иако етикетиран на различни основи, а во суштина новинар кој реално ја согледува политичката и општествената ситуација во Македонија и ја критикува истата без ...

Павле јас ќе ти платам тест во МАНУ- и адвокатот Јанаки удри по Богоевски

Магазин - 16.05.2019

Откако пред два дена во јавноста излезе “Бомба”, односно аудио снимка на која може да се слушне како пратеникот Павле Богоевски, поранешен активист на Шарена Револуција прави нарачка за како што вели тој масло од канабис, јавноста се крена на нозе.

НАЈЧЕВСКА: Сите пратеници во власта треба два пати годишно да бидат проверени за употреба на дроги!

Магазин - 16.05.2019

Скандалот со пратеникот Павле Богоевски за набавка на канабис, се уште не стивнува во јавноста. На социјалните мрежи Богоевски размрда со коментари политичари, глумци, доктори и многу лица од политичката елита.

Савески: Павле и без тоа одамна требаше да поднесе оставка

365 - 16.05.2019

Од објавувањето на снимката и јавното „признание“ на пратеникот Павле Богоевски, тој не престанува да е главна тема во медиумите и на друштвените мрежи. Меѓу низата реакции во насока на негова оставка се огласи и Здравко Савески – професор, активист ...

Ќе настрада ли таксистот кој Богоевски тврди дека го снимал?

Магазин - 16.05.2019

„Бомбата“ која пред два дена осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист.

Законот за Богоевски не важи, според обвинителство купување дрога не е кривично дело

Скопје1 - 16.05.2019

Пратеникот од шарената револуција Павле Богоевски – Пајо денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал, наводно, масло од канабис за негов близок пријател.

Џафери: Нема основа Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

MakPress - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Единствена Македонија: Случајот дрога со Богоевски го отвора прашањето за легалноста на промена на името

Скопје1 - 16.05.2019

Единствена Македонија на повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на Договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право како и за постапката во меѓународни рамки како да се поништи договорот, велат од Единствена ...

Сарачини: „Грамот“ го има само во хајката што се шири против Богоевски

1tv - 16.05.2019

„Грамот“ го нема воопшто во снимката која беше објавена на руската мрежа. Но, „грамот“ го има во сите наслови и хајката која се шири од оркестрираната медиумска машинерија и армија ботови, вели новинарот и активист Петрит Сарачини.

Бесплатен правен совет од адвокатот Јанаки Митровски: ПАВЛЕ, DON’T GO THERE!

365 - 16.05.2019

„Поборник сум за легализација на канабиc и декриминализација на лична употреба на нapкoтици. Од тука не можам да го осудам Павле. Но! И те како можам да го осудам неговиот обид да ја замајува јавноста“, пишува на Фејсбук адвокатот Јанаки Митровски – ...

Тортевски: Павле избрза, можеше да рече дека се работи за пола јагне, или пола прасе

Скопје1 - 16.05.2019

На пратеникот Павле Богоевски, му се заканува минимум една година затворска казна со тоа што потврди дека му овозможил на друг да користи дрога. Според адвокатот, Александар Тортевски, обвинителството има основ да покрене постапка со тоа што ...

Чикашкиот камионџија го начека „на волеј“ и Павле Богоевски: Пециво во кокаинот! (ФОТО)

Вистина.мк - 16.05.2019

Уште една нова афера деновиве ја тресе власта. Овој пат нарко афера. Од неа лицето на „шарениот“ пратеник Павле Богоевски ги менуваше сите бои… Откако го фатија „со бело“. На истите тие „бомби од снимки“, со кои и тој и останатите од СДС, ...

Павле Богоевски ќе повика двајца експерти по морал за да утврдат дали го нарушил угледот на Собранието !?

Магазин - 16.05.2019

Според собранискиот Кодекс за однесување на пратениците во Собранието донесен во јуни 2018 година како дел од дијалогот помеѓу власта и опозицијата насловен Жан Моне, пратеникот Павле Богоевски како претседател на Комисијата за деловнички и ...

Предистражна постапка и за снимката и за содржината – ДУИ бара ветинг за сите, а ВМРО ДПМНЕ е за метла

1tv - 16.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски денеска дал исказ пред надлежен јавен обвинител за двете дела, за нелегално прибавената аудио снимка и за нејзината содржина – потврдува шефот на скопското јавно обвинителство за 1ТВ.

Костадинов бара да се расветли „бомбата“ за Богоевски

1tv - 16.05.2019

Од СДСМ очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика реакции и барање оставка од пратеникот Павле Богоевски, откако одекна снимен разговор на социјална мрежа од профил ...

Величковски: Случајот “Павле Богоевски” потврдува дека прислушкувањето продолжува

Скопје1 - 16.05.2019

Претседателот на Либерална Партија, Ивон Величковски се огласи на Фејсбук во врска со пратеникот Богоевски и ...

Костадинов бара од сите надлежни институции да го решат случајот со „бомбата“ за Богоевски

Скопје1 - 16.05.2019

Владејачката СДСМ бара надлежните институции да го истражат случајот со објавувањето на тајно снимениот разговор на пратеникот Павле Богоевски и неговото објавувањето на тој разговор на социјалните ...

The „Павле ефект“: Пратеничка група од владејачкото мнозинство ќе бара легализација за општа употреба

365 - 16.05.2019

Јулијана Николовска – пратеничка на ЛДП, која е дел од владејачката коалиција, најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на мapиxуаната за општа употреба. Со други зборови, легализација не само на мacлото од кaнaбиc за ...