TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Златковски донесе бод од Швајцарија

Вест - 10.09.2007

МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ШВАЈЦАРИЈА - МАКЕДОНИЈА 1:1 (1:0) Волен. - Стадион: "Нидерматен". Гледачи: 2.563. Судија: Вилијам Колум (Шкотска). Стрелци: Дердјок 35' - Златковски 78'. Жолти картони: Фернандес, Дердјок (Ш), Пандев, Глигоров, Мојсов, Цуцули, Анѓелковски, Златковски (М).

Македонија освои бод и со двајца помалку на теренот

Време - 10.09.2007

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2009 ВО ШВЕДСКА: ШВАЈЦАРИЈА - МАКЕДОНИЈА 1-1 Зоран Златковски, младинскиот македонски репрезентативец, и го донесе првиот бод на новата надежна селекција на Македонија во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2009 година во Шведска, откако со неговиот гол во 78.

Бодот од Швајцарија вреден како три

Утрински - 10.09.2007

Нашата млада репрезентација одигра 1:1 на гостувањето против Швајцарија и цели 16 минути играше со осум играчи во поле Од нашиот известувач ЕМИЛ КИТАНОВСКИ Волен - Кога ќе се освои еден бод во гости и притоа тимот ќе заработи пет жолти и два црвени картони неговиот сјај е како да се освоени сите ...

И со деветмина до еден бод

Дневник - 10.09.2007

Младата фудбалска репрезентација на Македонија непоразена се враќа од гостувањето во Швајцарија (1-1), каде што одигра меч од квалификациите за ЕП 2009, во Шведска . Зоран Златковски постигна гол во 78. минута, израмнувајќи на 1-1. За нашата репрезентација до 21 година, ова е само второ реми на 29.

Златковски за голема радост

Вечер Прес - 10.09.2007

Избраниците на Мирсад Јонуз, одигра максимално квалитетно во сите 90 минути и сосема заслужено освоија бод на тешкото гостување во Швајцарија Пријатно изненадување во вториот квалификациски натпревар за престојното Европско првенство кое 2009 година ќе се одржи во Шведска, приреди младата ...