TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиство, сообраќајка и смрт на дете - Три големи трагедии во Македонија неделава

Press24 - 16.06.2019

Оваа недела две големи и тешки трагедии се случија во Скопје и една во Битола. 13-годишно девојче од Битола по име Џесика се удави на базен во Битола. Девојчето се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола во обид да ја спаси од давење својата помала ...

Лондон го има најголемиот базен на покрив

Независен - 14.06.2019

Англија- Новото чудо на архитектурата е резервирано за Лондон, а станува збор за базен кој го опфаќа целиот кров на облакодерот и кој ќе ви овозможи истовремено да уживате во водата и неверојатен поглед на градот.

Девојчето од Битола се удави спасувајќи ја братучетка ѝ

Сакам да кажам - 13.06.2019

13-годишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола обидувајќи се да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето.

Кој ќе ја сносни одговорноста? Битолчанката Џесика се удавила спасувајќи ја братучетка ѝ

ТВ21 - 13.06.2019

Високите температури вчера натерало 20-тина деца од битолската ромска населба Картон маало да го посетат базенот „Довлеџик“ во Битола кој се наоѓа во непосредна близина на населбата. Вчерашното капење трагично заврши за Џесика Мемишовска, која за ...

„Мегагруп“ се оградува од одговорност – базенот каде се удави девојче не бил под нивна концесија

ТВ21 - 13.06.2019

Соопштението од „Мегагруп компани“ го пренесуваме интегрално: Најнапред, дозволете да изразиме сочувство до семејството на младото девојче кое го загуби животот во несреќниот настан кој се случи денес во базенот на ЈП Стрежево.

Девојчето од Битола се удавило обидувајќи се да ја спаси помалата братучетка

Сител - 13.06.2019

Џесика Мемишовска се удавила во базенот Довеџик кај Битола обидувајќи се да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето. Џесика знаела по малку да плива, а со нив имало и други деца, сите од ...

Семејството скршено од тага- девојчето кое се удави во базенот во Битола скокнало да си ја спаси братучетката

Курир - 13.06.2019

Тринаесетгодишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола при обид да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето за САКАМДАКАЖАМ .

Џесика се удави во Битола во обид да ја спаси помалата братучетка - Семејството скршено

Press24 - 13.06.2019

Роднините и пријателите попладнево беа собрани во домот на семејството Мемишовски кои скршени од болка денеска ја испратија 13-годишната Џесика кон нејзиното вечно почивалиште. Девојчето вчера се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола во обид да ја ...

МВР потврди: Починало 14-годишно девојче во базен во Битола

Press24 - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

Infinity London – најубавиот (и најголем) базен на кров

МакМода - 13.06.2019

Новото чудо на архитектурата е резервирано за Лондон, а станува збор за базен кој го опфаќа целиот кров на облакодерот и кој ќе ви овозможи истовремено да уживате во водата и неверојатен поглед на градот.

Телото на удавеното девојче во базен во Битола дадено на обдукција- МВР со детали

Курир - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

Починало 14-годишно девојче во базен во Битола

А1 On - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

„Мегагруп“ се оградува од одговорност: Базенот каде се удави девојче не е под наша концесија

Press24 - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Компанијата „Мегагруп“ се огради од одговорност, бидејќи под концесија ги има објектите околу базенот каде се случил овој настан, а не и ...

Ја спасувала братучетката од давење, но таа се удавила

Алфа - 13.06.2019

Вчерашната трагедија кога се удави со неполни четиринаесет години Џесика Мемишовска, силно ја потресе битолската јавност, но пред с`е, нејзините најблиски, роднините и соседите од ромската населба Картон маало, непосредно до магистралниот пат ...

МВР потврди: Починало 14-годишно девојче во базен

МКД - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик" Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено починато ...

Џесика се удави обидувајќи се да ја спаси помалата братучетка, семејството бара одговорност

Сител - 13.06.2019

Роднините и пријателите попладнево беа собрани во домот на семејството Мемишовски кои скршени од болка денеска ја испратија 13-годишната Џесика кон нејзиното вечно почивалиште. Девојчето вчера се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола во обид да ја ...

Семејството скршено од тага - девојчето кое се удави во базенот во Битола скокнало да си ја спаси братучетката

Press24 - 13.06.2019

Тринаесетгодишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола при обид да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето за САКАМДАКАЖАМ .

МВР: Во битолската болница донесено 14-годишно девојче кое починало во базен

Денешен - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

MВР потврди: Во Битола се удави 14-годишно девојче

Република - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

Девојчето кое се удави во базенот во Битола скокнало да си ја спаси братучетката

iPortal - 13.06.2019

13- годишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола при обид да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето за САКАМДАКАЖАМ .

По трагичниот настан, се огласи концесионерот

Тера - 13.06.2019

По вчерашниот трагичен настан во кој девојче се удави во базенот Довлеџик, концесионерот се огласи преку соопштение на фан страницата на Фејзбук-Спортско рекреативен центар- Довлеџик. Во соопштението се вели: „Најнапред, дозволете да изразиме ...

Девојчето од Битола се удави спасувајки ја братучетката

Република - 13.06.2019

14-годишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола обидувајќи се да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето.

14-годишно девојче почина во базен во Битола

еМагазин - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

Џесика се удавила обидувајќи се да ја спаси братучетката

24Инфо - 13.06.2019

Тринаесетгодишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола обидувајќи се да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат роднините на девојчето, дознава „СакамДаКажам“.

Починало 14-годишно девојче во базен во Битола

Опсервер - 13.06.2019

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Откриен идентидетот на девојчето кое вчера се удави во базен во Битола

Магазин - 13.06.2019

Познат идентитетот и причината за трагедијата која вчера ја потресе Македонија, откако 14 годишно девојче се удави во базенот Довеџик во Битола. Станува збор за 14 годишната Џесика Мемишовска која се удавила обидувајќи се да ја спаси својата помала ...

(ВИДЕО) Базен на врв од зграда со панорамски поглед на Лондон, но како ќе се стигнува до него?

Скопје1 - 13.06.2019

Новото чудо на архитектурата Базен на врв од зграда со панорамски поглед на Лондон, но како ќе се стигнува до него? Спектакуларниот базен го опфаќа целиот кров на облакодерот и кој ќе ви овозможи истовремено да уживате во водата и неверојатен поглед ...

Девојче се удави во базен во Битола

Фокус - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди оваа информација, а наскоро се очекуваат детали за несреќата. Имено, девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

Се удави девојче во базенот Довлеџик во Битола

ТВ21 - 12.06.2019

Денеска предпладне во базенот „Довлеџик“ во Битола се удавило девојче. Од битолската полиција за ТВ21 потврдуваат само дека има таква пријава, но без повеќе ...

14-годишно девојче се удави во битолскиот базен

Телма - 12.06.2019

14- годишно се удави во базенот Довлеџик во Битола, кој оваа сезона не е отворен за посетители. Несреќата се случи денска на пладне, а битолската полиција го потврди настанот, без да соопштат други детаљи.

Се удави 14 годино девојче во базенот „Довлеџик“ во Битола

24 Вести - 12.06.2019

14 годишно девојче од Битола денес се удави во базенот „Довлеџик“ кој е затворен за оваа сезона. Според информациите на полицијата немилиот настан се случил денека околу пладне. Базенот Довлеџик е во сопственост на ЈП „Стрежево“ но под концесија бил ...

Трагедија во Битола, 13 годишно девојче се удави во базен без обезбедување

ТВ21 - 12.06.2019

Иако сезоната сè уште неотворена, група деца деновиве го користеле базенот „Довлеџик“ во Битола. Во претпладневните часови денешнатадетска игра завршила фатално. Нема точни информации како дошло до несреќата, но како што дознаваме тринаесетгодишно ...

Девојче се удави во базен во Битола

Канал5 - 12.06.2019

Девојче на 14 годишна возраст денеска околу пладне се удави во базенот ,,Довлеџик” во Битола. -По дојавата дека имало немил настан на базенот „Довлеџик“ ние како раководство од ЈП „Стрежево“ веднаш дојдовме тука за да видиме што се случува.

Од денеска почнува со работа отворениот градски базен во Куманово

Канал5 - 12.06.2019

Почнува со работа отворениот градски базен во Куманово, информираа надлежните. Граѓаните ќе можат да го користат секој ден од 10 до 18 часот. Цената за еден ден е иста како и претходните години, 75 денари за деца и 150 денари за возрасни, над 14 ...

Се удави Девојче во необезбеден базен во Битола што не е во употреба

Сакам да кажам - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Од Битолската полиција потврдуваат дека имаат таква пријава, а детали за случајот ќе објават подоцна. Неофицијално дознаваме дека девојчето влегло да се капи во базенот кој сѐ уште не е отворен за ...

Император Битола дематира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Нетпрес - 12.06.2019

Претходно во средата беше објавено дека според сведочење на присутние, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Малолетна девојка се удави во базен во Битола

Сител - 12.06.2019

14-годишно девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола, кој во моментов не е отворен за посетители. Од битолската болница велат дека девојчето е донесено на ургентното одделение без никакви знаци на живот после пад во базен.

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Се удави 14 годишно девојче во базен

Курир - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија .

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Сител - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија .

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Нетпрес - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на ...

Најголемиот кровни базен во светот (Фото)

Алфа - 12.06.2019

Многу облакодери можат да ви го обезбедат ова задоволство, но само еден може да ви даде такво уживање, во вода! Новото чудо на архитектурата што ќе го освои Лондон е базенот што го зафаќа целиот покрив на облакодерот, што ќе ви даде можност да ...

Детската игра се претвори во трагедија: Се удави 14- годишно девојче

Press24 - 12.06.2019

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот на излезот од Битола, „Нова Македонија“ неофицијално дознава дека детска игра се претворила во трагедија. Две девојчиња на возраст од 14 години, во својата детска игра ...

Девојче се удави во базен во Битола

+инфо - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди информација. Девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

Трагедија во Македонија: Четиринаесетгодишно девојче се удави во базен

Press24 - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија . Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Император Битола демантира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Press24 - 12.06.2019

Откако „ Нова Македонија “ објави дека 14-годишно девојче се удавило на „Довлеџик“ во Битола, оттаму ја демантираат информацијата. Ги известуваме сите капачи на олимпискиот базен Император Битола дека немилиот настан на удавено девојче не се случи ...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Слободен Печат - 12.06.2019

Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата. Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ ...

Тринаесетгодишно девојче се удави во битолски базен

Алфа - 12.06.2019

Трагичен настан денеска околу пладне се случи во битолската населба Довлеџик, кога тринаесетгодишно девојче падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Од денеска почнува со работа отворениот градски базен во Куманово

ММС - 12.06.2019

Почнува со работа отворениот градски базен во Куманово, информираа надлежните. Граѓаните ќе можат да го користат секој ден од 10 до 18 часот. Цената за еден ден е иста како и претходните години, 75 денари за деца и 150 денари за возрасни, над 14 ...

Император Битола дематира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Курир - 12.06.2019

Ги известуваме сите капачи на олимпискиот базен Император Битола дека немилиот настан на удавено девојче не се случи на нашиот базен. Се оградуваме од сите невистини на интернет порталите.

14 годишно девојче се удави во базен во Битола

ММС - 12.06.2019

14 годишно девојче од Битола се удави на базенот „Довлеџик“ на излезот од градот. Како што пренесува Нова Макдонија несреќата се случила утринава кога две девојчиња на возраст од 14 години почнале да се туркаат крај базенот, и во еден миг паднале во ...

Олимпискиот базен Император: Немилиот настан на удавено девојче не се случи на нашиот базен

Република - 12.06.2019

По веста за удавено 14 годишно девојче во Базен во Битола со свој демат се јави и раководството на олимпискиот базен Император Битола кои велат дека немилиот настан не се случил во нивниот базен.

Девојче падна и се удави во базен во Битола

Локално - 12.06.2019

Девојче на возраст од 14 години се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола, кој во моментов не е отворен за посетители. Од болницата во Битола велат дека девојчето е донесено на ургентното одделение без никакви знаци на живот по падот во базенот.

14-годишно девојче се удави во битолскиот базен

Бриф - 12.06.2019

14- годишно се удави во базенот Довлеџик во Битола, кој оваа сезона не е отворен за посетители. Несреќата се случи денска на пладне, а битолската полиција го потврди настанот, без да соопштат други детаљи.

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

Опсервер - 12.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Трагично капење во Битола: Во базен се удави 14-годишно девојче

Денешен - 12.06.2019

Четиринаесетгодишно девојче се удавило денеска во базен во Битола. Според сведочењето на присутните, 14-годишно девојче се удавило на олимпискиот базен „Император“. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на ...

Во базен во Битола се удави 14-годишно девојче

Пулс24 - 12.06.2019

Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот “Довлеџик“ во Битола пренесува Нова Македонија . Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата.

Трагедија: Се удави девојче од Битола

Centar - 12.06.2019

Денеска предпладне во базенот „Довлеџик“ во Битола се удавило девојче на возраст од 14 години, јави Тв21. Од битолската полиција за ТВ21 потврдуваат само дека има таква пријава, но без повеќе детали.

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Република - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола, пренесува Нова Македонија.

МВР потврди дека девојче се удавило во базен во Битола

iPortal - 12.06.2019

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Полицијата од Битола ја потврди оваа информација за медиумите, а наскоро се очекуваат детали за несреќата. Имено, девојчето влегло да се капи во базенот, кој се уште не бил отворен за летната сезона.

Девојче се удави во базенот „Довлеџик“

Тера - 12.06.2019

Девојче на 14 годишна возраст денеска се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола. Повеќе информации во Актуел на Тера во ...

Се удави девојче во базенот „Довлеџик“ во Битола

Тера - 12.06.2019

14 годишно девојче од Битола денес се удави во базенот „Довлеџик“ кој е затворен. Според информациите на полицијата немилиот настан се случил денека околу пладне. Базенот Довлеџик е во сопственост на ЈП „Стрежево“ но под концесија бил издаден во ...

Тринаесетгодишно девојче се удави во битолски базен

24Инфо - 12.06.2019

Тринаесетгодишно девојче се удави денеска околу пладне во битолската населба Довлеџик, кога падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Девојче паднало и се удавило во базен во Битола

Фактор - 12.06.2019

Девојче на возраст од 14 години се удави во базенот „Довлеџик“ во Битола, кој во моментов не е отворен за посетители. Од болницата во Битола велат дека девојчето е донесено на ургентното одделение без никакви знаци на живот по падот во базенот.

Детската игра се претвори во трагедија

Н.Македонија - 12.06.2019

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот „Довлеџик“ на излезот од Битола, неофицијално добивме нови поединости од присутните на немилиот настан. Две девојчиња на возраст од 14 години, во својата детска игра ...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Н.Македонија - 12.06.2019

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на ...

Трагедија во Битола, 14 годишно девојче се удави во базен

MakPress - 12.06.2019

Трагичен настан денеска околу пладне се случи во битолската населба Довлеџик, кога четиринесетгодишно девојче падна во базенот на ЈП “Стрежево“, со кој, од 2017 година и со целиот рекреативен комплекс стопанисува компанијата “БВ Инженеринг“.

Трагедија: Се удави 14- годишно девојче во базенот Довлеџик во Битола

Скопје1 - 12.06.2019

14- годишно девојче се удави во базенот Довлеџик во Битола, кој оваа сезона не е отворен за посетители. Несреќата се случи денеска на пладне, а битолската полиција го потврди настанот, без да соопштат други детали.

НАЈНОВА ВЕСТ: Девојчето не се удавило во базенот Император, туку во базен кој не бил пуштен во употреба

Магазин - 12.06.2019

Трагичен ден за Македонија. Дури две големи трагедии ја потресоа цела Македонија. Прво брачниот пар кој загина во Италија, втората трагедија се случила во Битола каде 14-годишно девојче се удави во базен.

Трагедија која ја потресе цела Македонија – се удави малолетно девојче

Магазин - 12.06.2019

Две големи трагедии ја потресија цела Македонија, прво брачниот пар кој загина во Италија, втората трагедија се случила во Битола каде 14-годишно девојче се удави во базен. Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола.

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

А1 On - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

+инфо - 11.06.2019

Базенот ќе биде направен од лиен акрил со проѕирни страни и под, а ќе биде на височина од преку 200 метри. Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави ...

Проѕирен инфинити базен на покрив од 55-катница во Лондон

Кајгана - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен инфинити базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави CNN. Дизајнот на базенот со капацитет од 600.000 литри на зградата Инфинити Лондон, го работеше ...

Како најубавиот базен на светот стана мета на потсмев?

Црнобело - 11.06.2019

Базенот на врв од зграда со панорамски поглед на Лондон ќе биде спектакуларен, но еден детаљ ги збуни сите. Во Лондон планирано е да се изгради првиот бесконечен базен на врвот од кула со 55 ката.

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

Локално - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

Започнува сезоната на отворениот Градски базен

Кумановски м. - 11.06.2019

Отворениот градски базен утре започнува со работа, информираат надлежните од јавното претпријатие Чистота и зеленило. Цената на билетите останува иста од минатата сезона, односно бесплатен влез за децата до седумгодишна возраст во присуство на ...

Проѕирен базен на покрив од 55-катница во Лондон

MakPress - 11.06.2019

Лондон наскоро ќе добие зграда со 55 ката на чиј покрив ќе се наоѓа проѕирен базен кој овозможува поглед од 360 степени на целиот град, јави Си-Ен-Ен. Дизајнот на базенот, со капацитет од 600.000 литри, на зградата „Инфинити Лондон“, го работеше ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Штип: Не само што ги нема ветениот аква парк и затворен базен, туку Штип стана град без базен!

Курир - 10.06.2019

Не само што ги нема ветените аква парк и затворен базен, туку Штип стана град без базен!, ова денеска преку прес-конференција го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ ОК Штип. -Очекувањата на граѓаните беа големи, но од година в година спласнуваат како издишан ...

Меѓусебните обвинувања нема да помогнат, Штип оваа лето останува без базан

ММС - 10.06.2019

Оваа година е неизвесно дали нашите сограѓани ќе се рекреираат во импровизиран базен, во кој демне сериозна опасност од болести или несреќи, или за прв пат после 70 години, во Штип ќе нема место за разладување на летните горештини,обвини денеска на ...

Бочварски: Штип конечно доби затворен базен!

Скопје1 - 10.06.2019

Би сакале да се заблагодариме за реализацијата на еден проект, кој беше најавуван во предизборната кампања на градоначалникот на Штип, г. Благој Бочварски. Ние од ГДУ, сакаме први да честитаме за проектот „затворен базен во Штип“.