TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партизан е фаворит, но и детаљно снимен

Вест - 08.12.2001

КУП НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА КУПОВИТЕ - ПРИЛЕПЧАНИ ДОПАТУВАА ВО БЕЛГРАД Ракометарите на Тутунски комбинат Бренд допатуваа во Белград на првиот меч од 4. коло од Купот на победниците на куповите, што го играат утре во 18 часот (судии: Анастасов и Андреев од Бугарија).

Тренерот Костиќ сака да ги искористи слабостите на Партизан

Дневник - 05.12.2001

кормиларот НА ТК БРЕНД ГО СНИМИ ПРОТИВНИКОТ ВО КПК Белграѓани имаат многу силен тим, но слабост им е играта со осцилации, вели кормиларот на прилепчани Партизан е многу силен тим, е констатацијата на тренерот на ракометарите на Тутунски комбинат Бренд, Радомир Костиќ.