TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се гради игралиште зад „Цибус“

Утрински - 22.07.2012

Општина Кисела Вода почна да гради повеќенаменско спортско игралиште во комплексот зад маркетот „Цибус“ во населбата 11 Октомври - згради, кој беше запуштен и обраснат со трева и грмушки.

Кисела Вода ќе добие ново спортско игралиште

Вечер Прес - 22.07.2012

Втората фаза од овој проект која се реализира во моментов ќе опфати дополнително хортикултурно и партерно уредување, како и изградба на повеќенаменско спортско игралиште за фудбал, ракомет и кошарка ...

Спортско игралиште во Кисела Вода

Н.Македонија - 21.07.2012

Се гради спортско игралиште во општината Кисела Вода, во населбата 11 Октомври, зад маркетот „Цибус“ Игралиштето ќе биде оградено со висока ограда од шест метри, а околу него ќе се изградат пешачки ...

Отворено игралиште во Јурумлери

Утрински - 20.07.2012

Селото Јурумлери од општина Гази Баба доби ново спортско игралиште. Терен е опремен со реквизити за фудбал и кошарка, се наоѓа на површина од околу 1.000 квадратни метри и има димензии со 46 метри на ...

Кисела Вода ќе добие ново спортско игралиште

+инфо - 20.07.2012

Се гради повеќенаменско спортско игралиште во комплексот зад маркетот „Цибус„” во населбата 11-ти Октомври - згради. Проектот за урбанизација на оваа локација, Општина Кисела Вода го изведува во ...

Кисела Вода ќе добие ново игралиште

Курир - 20.07.2012

Општина Кисела Вода во изминатиот период активно ја започна градежната сезона за ново хортикултурно уредување на повеќе јавни површини на целата територија на општината.

Кисела Вода гради поќенаменско спортско игралиште

МРТ - 20.07.2012

Општина Кисела Вода почна со градба на повеќенаменско спортско игралиште во комплексот зад маркетот “ЦИБУС” во населбата 11-ти Октомври - згради, кој во изминатиот период беше хортикултурно уреден со ...

Фудбал и ракомет на песок на Градската плажа 1

Дневник - 19.07.2012

На градската плажа „Парк“, на кејот на реката Вардар, од вчера е во функција ново игралиште на песок. Официјалната промоција ќе биде денеска со почетокот на Меѓународниот турнир во одбојка на песок ...

Фудбал на песок на плажата кај Парк

Утрински - 19.07.2012

Со натпреварите од меѓународниот турнир во одбојка на песок „Скопје 2012“ што ќе се одржува во наредниве три дена и официјално ќе биде пуштено во употреба новото мултифункционално игралиште на песок, ...

Што бара Јанкуловска на отворање на спортско игралиште во Јурумлери?!

+инфо - 19.07.2012

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, Министерот за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, и градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковки, денеска гo промовираа спортското ...

Отворено спортско игралиште во скопско Јурумлери

МРТ - 19.07.2012

Скопското село Јурмумлери доби ново спортско игралиште, кое денеска го промовираа министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, и градоначалниците на Град Скопје и општина Гази Баба Коце ...

Промовирано спортското игралиште во Јурумлери

Макфакс - 19.07.2012

Спортското игралиште во скопското село Јурумлери во четврток беше пуштено во употреба. „Ми претставува задоволство да го промовирам ова спортското игралиште, со површина од околу 1 000 квадратни ...

Отворено ново спортско игралиште

Курир - 19.07.2012

Скопското село Јурмумлери доби ново спортско игралиште, кое денеска го промовираа министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, и градоначалниците на Град Скопје и општина Гази Баба Коце ...

Скопското Јурумлери доби спортско игралиште

А1 On - 19.07.2012

Спортско игралиште, со површина од околу 1.000 квадратни метри, опремено со реквизити за фудбал и за кошарка беше пуштено денеска во употреба во скопското село Јурумлери.

Ново спортско игралиште во населбата Јурумлери

Скопје инфо - 19.07.2012

Денес со почетокот од 10 часот во населбата Јурумлери, општина Гази Баба, официјално ќе биде пуштено во употреба ново спортско игралиште.

Селото Јурумлери доби модерен спортски објект

Вечер Прес - 19.07.2012

Спортското игралиште е со димензии 46 метри на 25 метри целосно е оградено со метална ограда висока 4 метри, а од страните каде што се головите оградата е висока 6 метри Скопското село Јурумлери доби ...

Децата во Габрово и Банско добија игралишта

Sky - 19.07.2012

Целосно заврши изградбата и опремувањето на новите детски игралишта во селата Габрово и Банско. Децата денеска со нетрпение го чекаа поставувањето на опремата и веднаш се впуштија во игра и забава.

Прво мултифункционално игралиште на песок

Н.Македонија - 19.07.2012

Заврши уредувањето на новото мултифункционално игралиште на песок, лоцирано на градската плажа „Парк“, кое в сабота промотивно ќе биде пуштено во употреба со одржувањето на турнирот во одбојка на ...

Повеќенаменска сала на местото на „стадионче“ во Ново Лисиче

Утрински - 18.07.2012

Со неколкуминутно играње пинг-понг и жонглирање, градоначалникот Ивица Коневски и премиерот Никола Груевски го пуштија и официјално во употреба повеќенаменското спортско игралиште во Ново Лисиче кое ...

Змијарникот стана спортски центар

Дневник - 18.07.2012

Игралиштето во Ново Лисиче викано „стадионче“, запуштено и руинирано 20-ина години, од вчера претставува нов уреден повеќенаменски спортски центар.

Ново игралиште на песок на градската плажа „Парк“

+инфо - 18.07.2012

Градската плажа „Парк“ доби ново мултифункционално игралиште на песок, со димензии 34 метри на 16,5 метри. Од сите страни игралиштето е обиколено со шест метарска жичена ограда со дополнителна ...

Ново игралиште на песок на градска плажа “Парк“

Нетпрес - 18.07.2012

Деновиве заврши уредувањето на новото мултифункционално игралиште на песок што е лоцирано на Градската Плажа “Парк“. Игралиштето е со димензии 34 метри на 16,5 метри, од четири страни обиколено е со ...

ФОТО: Одбојка, ракомет и фудбал на песок на Градска плажа

Курир - 18.07.2012

Деновиве заврши уредувањето на новото мултифункционално игралиште на песок што е лоцирано на Градската Плажа „Парк“. Игралиштето е со димензии 34 метри на 16,5 метри, од 4 страни обиколено е со 6 ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: На Градска плажа ќе се игра одбојка, ракомет и фудбал на песок

Либертас - 18.07.2012

Игралиштето е осветлено и поставен е песочен слој од 40 сантиметри. На игралиштето може да се игра одбојка, а со отстранување на одбојкарските столбови, игралиштето може да се пренамени за ракомет и ...

Ново игралиште на песок на градска плажа “Парк“

Точка - 18.07.2012

Деновиве заврши уредувањето на новото мултифункционално игралиште на песок што е лоцирано на Градската Плажа “Парк“. Игралиштето е со димензии 34 метри на 16,5 метри, од четири страни обиколено е со ...

Градски парк доби прво мулти-функционално игралиште на песок

Вечер Прес - 18.07.2012

Градската плажа Паркк доби ново мултифункционално игралиште на песок, со димензии 34 метри на 16,5 метри. Спортскиот терен од 4 страни обиколен е со 6-метарска жичена ограда, а од трите страни на ...

Нов спортски центар во населбата Ново Лисиче

Скопје инфо - 18.07.2012

Спортскиот центар „Ново Лисиче" вчера беше официјално пуштен во употреба, па жителите на Општина Аеродром ќе имаат каде да спортуваат.

Мултифункционално игралиште на Градска Плажа „Парк“

Sky - 18.07.2012

Деновиве заврши уредувањето на новото мултифункционално игралиште на песок што е лоцирано на Градската Плажа „Парк“. Игралиштето е со димензии 34 метри на 16,5 метри, од 4 страни обиколено е со 6 ...

Ново игралиште во Ново Лисиче

Н.Македонија - 18.07.2012

Ново спортско игралиште и спортска сала се пуштени во употреба вчера на местото на руинираното игралиште во Ново Лисиче Станува збор за повеќенаменска спортска сала за кошарка, мал фудбал и одбојка, ...

Ново игралиште на песок на Градска плажа

eReporter - 18.07.2012

Деновивезаврши уредувањето на новото мултифункционално игралиште на песок што е лоцирано на Градската Плажа „Парк“. Игралиштето е со димензии 34 метри на 16,5метри, од 4 страни обиколено е со 6 ...

Нов спортски центар во општина Аеродром

Телма - 17.07.2012

Реновираниот спортски центар во населбата Ново Лисиче, општина Аеродром денеска официјално беше пуштен во употреба. Изградена е нова спортска сала, а реконструирано е отвореното повеќенаменско ...

Пуштен во употреба реконструираниот спортски центар во Ново Лисиче

Канал5 - 17.07.2012

Центарот има игралиште и спортска сала која се протега на површина од 1.000 квадратни метри. Капацитетот на салата е за 100 гледачи, а на игралиштето натпревари можат да гледаат 1.000 луѓе.

Отворен новиот спортски центар во Ново Лисиче

Нетпрес - 17.07.2012

Градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски денес го пушти во употреба новиот спортски центар на местото на старото руинирано игралиште во населбата Ново Лисиче.

Пуштен во употреба новиот спортски центар во општина Аеродром

МРТ - 17.07.2012

Реновираниот спортски центар во населбата Ново Лисиче, општина Аеродром денеска официјално беше пуштен во употреба. Изградена е нова спортска сала, а реконструирано е отвореното повеќенаменско ...

Пуштен во употреба новиот спортски центар во општина Аеродром

Сител - 17.07.2012

Некогаш руиниран терен, сега место оспособено за спорт и рекреација. Старото игралиште во Ново Лисиче, прерасна во повеќенаменски спортски центар.

Општина Аеродром доби нов прекрасен спортски центар

Курир - 17.07.2012

Реновираниот спортски центар во населбата Ново Лисиче, општина Аеродром денеска официјално беше пуштен во употреба. Изградена е нова спортска сала, а реконструирано е отвореното повеќенаменско ...

Отворен спортскиот центар „Ново Лисиче"

Макфакс - 17.07.2012

Спортскиот центар „Ново Лисиче" во средата беше официјално пуштен во употреба, па жителите на Општина Аеродром ќе имаат каде да спортуваат.

Лисичани добија уште едно место за спорт и рекреација

Вечер Прес - 17.07.2012

ОТВОРЕН НОВИОТ СПОРТСКИ ЦЕНТАР ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ Станува збор за повеќенаменска спортска сала за кошарка, мал фудбал и одбојка, со дополнителни сали за фитнес и за пинг-понг.