TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брегалница Краун се пласира во полуфиналето

Утрински - 01.12.2005

Комбинираниот состав на Вардар успеа само да ремизира (0:0) на реваншот против штипјани Се подобриот А. Нухији и во Штип имаше шанса да го отвори резултатот меѓутоа неговиот удар од седум-осум метри заврши крај голот на Тенев Штипската Брегалница К.

Десеткуваниот Вардар елиминиран

Вест - 01.12.2005

КУП НА МАКЕДОНИЈА ВО ФУДБАЛ - 1/4-ФИНАЛЕ Брегалница Краун, Македонија ЃП, Силекс и Шкендија 79 обезбедија пласман во полуфиналето. Четирикратниот победник Вардар е елиминиран од Купот на Македонија по ремито без голови во Штип против Брегалница Краун во реванш четрвт-финалниот натпревар.

Полуфиналисти Македонија, Брегалница, Шкендија и Силекс

Време - 01.12.2005

КУП НА МАКЕДОНИЈА Реваншите од четврт-финалето од фудбалскиот куп на Македонија не донесоа изненадувања, а во полуфиналето се пласираа Македонија ЃП, Брегалница Краун, Шкендија 79 и Силекс. Македонија ЃП славеше уште една победа со 1-0 над Цементарница.

Победа и Вардар во офанзива од првата секунда

Време - 30.11.2005

ДЕНЕСКА КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ Поранешните освојувачки на македонскиот фудбалски куп Вардар и Победа ќе мора да тргнат во напад уште од првата секунда на своите денешни четвртфинални реванш-средби во националниот куп, ако сакаат да изборат пласман во полуфиналето.

"Лавовите" со најмал плен за полуфиналето

Дневник - 30.11.2005

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА РЕВАНШ-ЧЕТВРТФИНАЛНИ СРЕДБИ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА Најпријатното изненадување во првенствената трка за бодови, Македонија ЃП, има најмала резерва пред денешните (почеток 13 часот) реванш-четвртфинални натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија.

Вардар пред елиминација

Вест - 30.11.2005

КУП НА МАКЕДОНИЈА ВО ФУДБАЛ - 1/4-ФИНАЛЕ Брегалница Краун е на добар пат да го елиминира четирикратниот победник во Купот, Вардар. Штипјани денеска (13 часот) ги пречекуваат "црвено-црните" со предност од 3:1, остварена на првиот четврт-финален дуел, одигран пред четири недели на "Градски".

Игор Димов во Брегалница Краун

Време - 30.11.2005

ПРЕСЕЛБА Голманот на Цементарница Игор Димов е пред преселба во градот под Исарот, во редовите на Брегалница Краун. Тој вчера имаше разговори со раководството на штипскиот клуб за негово ангажирање во текот на зимскиот преоден рок.