TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Утрински - 29.09.2011

Сообраќајот за товарните и патничките возила кон граничните премини со Грција од изутрината е нормализиран . Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека штрајкот на грчките цариници е ...

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Вест - 29.09.2011

Сообраќајот за товарните и патничките возила кон граничните премини со Грција од изутрината е нормализиран. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека штрајкот на грчките цариници е прекинат ...

Кренати рампите за влез во Грција

Дневник - 29.09.2011

Од рано утрово повторно нормално може да се вчегува во Грција. Грчките цариници го прекинаа 48-часовниот штрајк. Нормализиран е сообраќајот за сите товарни и патнички возила.

Сообраќајот кон Грција нормализиран

Press24 - 29.09.2011

Сообраќајот за влез и излез со соседна Грција за сите видови на возила повторно е нормализиран, откако штрајкот на грчките цариници беше прекинат утринава во 06 часот, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Inpress - 29.09.2011

Скопје, 29. септември 2011 (ИНПРЕС) Рано утрово е нормализиран сообраќајот кон Грција откако во рок од петнаесет дена грчките цариници втор пат поради штрајк го блокираа влезот за товарните возила на ...

Отворени граничните премини со Грција

Курир - 29.09.2011

Штрајкот на грчките цариници на граничните премини со соседна Грција е прекинат утринава во 06 часот. Според последните информации од АМСМ, сообраќајот за влез и излез со Грција е повторно ...

Сообраќајот кон Грција нормализиран

Кајгана - 29.09.2011

Сообраќајот за влез и излез со соседна Грција за сите видови на возила повторно е нормализиран, откако штрајкот на грчките цариници беше прекинат утринава во 06 часот, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Алфа - 29.09.2011

Сообраќајот за товарните и патничките возила кон граничните премини со Грција од изутрината е нормализиран. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека штрајкот на грчките цариници е прекинат ...

Кренати рампите за влез во Грција

Кирилица - 29.09.2011

Сообраќајот за влез и излез со соседна Грција за сите видови на возила повторно е нормализиран, откако штрајкот на грчките цариници беше прекинат утринава во 06 часот, соопшти АМСМ Штрајкот траеше ...

Прекинат штрајкот - кренати рампите за влез во Грција

Вечер Прес - 29.09.2011

Сообраќајот за товарните и патничките возила кон граничните премини со Грција од вчераутро е нормализиран откако штрајкот на грчките цариници е прекинат и сега сообраќајот за влез и излез со Грција ...

Гранични блокади молчиме и трпиме загуби

Н.Македонија - 29.09.2011

Колона од возила долга и по неколку километри чека за влез во Македонија на граничниот премин Евзони. Поради штрајкот на грчките цариници, рампата за товарниот сообраќај веќе втор ден е целосно ...

Грците пак ја спуштија рампата

Дневник - 28.09.2011

Грците повторно ја спуштија рампата за влез во нивната земја. За петнаесет дена грчките цариници втор пат поради штрајк го блокираат влезот за товарните возила на трите гранични премини.

Граничните премини со Грција и денеска остануваат затворени

Сител - 28.09.2011

Поради штрајкот на грчките царински службеници кој започна вчера наутро сообраќајот за товарните возила и понатаму останува целосно затворен.

АМСМ: Застој на граничните премини со Грција

Нетпрес - 28.09.2011

На граничните премини нема подолги чекања за влез и за излез од државата. Исклучок се граничните премини со соседна Грција, каде и денес има застој и прекини во пропуштањето на возилата на грчката ...

Блокада на граничните премини кон Грција, протестите продолжуваат

Алфа - 28.09.2011

Блокадата на сите гранични премини кон Грција поради штрајкот на грчките погранични служби, продолжува до утре изутрина.

Грците и денес со спуштена рампа за влез во нивната земја

+инфо - 28.09.2011

Блокадата на трите гранични премини кон Грција, поради штрајкот на граничните цариници, втор за овие петнаесет дена, продолжува до утре изутрина.

Блокада на граничните премини кон Грција, протестите продолжуваат

Sky - 28.09.2011

Блокадата на сите гранични премини кон Грција поради штрајкот на грчките погранични служби, продолжува до утре изутрина.

Фирмите во загуби поради грчките блокади

Утрински - 27.09.2011

Повторниот прекин на работа на грчките гранични служби целосно го блокира товарниот сообраќај кон Грција Македонските транспортери се соочуваат со огромни загуби поради повторниот прекин на работа на ...

Од утре нова блокада на граничните премини кон Грција

Дневник - 27.09.2011

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради најавениот штрајк на грчките погранични служби, од утре од 6 часот наутро, па во наредните 48 часа повторно ќе бидат под блокада ...

Граничните премини кон Грција повторно блокирани

Утрински - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција .

Блокиран товарниот сообраќај кон Грција

Телма - 27.09.2011

Штрајкот на грчките царински работници што почна утрово целосно го блокира товарниот сообраќај на граничните премини кон Грција.

Граничните премини кон Грција повторно блокирани

Вест - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Граничните премини кон Грција од денес затворени

Канал5 - 27.09.2011

Грчката царина повторно на штрајк. Утрово од 6 часот се затворија сите гранични премини за влез и излез од Грција. Не ги пропуштаат товарните возила, а автомобилите периодично, на секој час до час и ...

Штрајк на грчките цариници, проблеми на границата

Р.С.Европа - 27.09.2011

Штрајкот на грчките царински работници што почна изутрината, целосно го блокира товарниот сообраќај на граничните премини кон Грција.

Нова 48 часовна блокада за влез во Грција

Кирилица - 27.09.2011

Грчките погранични служби повторно стапија во 48 часовен штрајк и ги затворија границите за сите товарни возила, а лесните ќе ги пропуштаат периодично Министерството за внатрешни работи ги информира ...

Границата кон Грција затворена за товарни возила

Алфа - 27.09.2011

Товарниот патен и железнички сообраќај со Грција од 6 часот утрото повторно е во прекин, откако грчките цариници започнаа штрајк, вторпат за само две недели.

Граничните премини кон Грција повторно блокирани

Курир - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Граничните премини кон Грција повторно блокирани

МРТ - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Затворени границите со Грција

Press24 - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Граничните премини кон Грција повторно блокирани

Сител - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Штрајкот на грчките цариници целосно го блокира товарниот сообраќај кон Грција

Сител - 27.09.2011

Штрајкот на грчките царински работници што почна утрово целосно го блокира товарниот сообраќај на граничните премини кон Грција.

Сите гранични премини кон Грција од денес затворени

Нетпрес - 27.09.2011

Од денеска од 06:00 часот, сите гранични премини кон Р. Грција се затворени, поради генерален штрајк. Сообраќајот ќе биде во целосен прекин 48 часа, информираат од АМСМ.

Штрајкот на грчките цариници целосно го блокира товарниот сообраќај кон Грција

МРТ - 27.09.2011

Штрајкот на грчките царински работници што почна утрово целосно го блокира товарниот сообраќај на граничните премини кон Грција.

Границата кон Грција затворена наредните два дена

Кајгана - 27.09.2011

Од утре од 06.00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат под блокада сите гранични премини кон Република Грција поради најавениот штрајк на грчките погранични служби, соопшти Министерството ...

Повторно блокирани граничните премини со Грција

Алфа - 27.09.2011

Поради штрајкот на грчките погранични служби, од утринава повторно се блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Целосно блокиран товарниот сообраќај кон Грција

Курир - 27.09.2011

Штрајкот на грчките царински работници што почна утрово целосно го блокира товарниот сообраќај на граничните премини кон Грција.

Премините кон Грција блокирани, возилата се пропуштаат многу бавно

+инфо - 27.09.2011

Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 6 часот па во наредните 48 часа, повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Грција.

Штрајкот на грчките цариници целосно го блокира товарниот сообраќај кон Грција

Вечер Прес - 27.09.2011

Штрајкот на грчките царински работници што почна вчераутро од 6 часот целосно го блокира товарниот сообраќај на граничните премини со Грција.

Сите гранични премини кон Грција од денес затворени

Точка - 27.09.2011

Од денеска од 06:00 часот, сите гранични премини кон Р. Грција се затворени, поради генерален штрајк. Сообраќајот ќе биде во целосен прекин 48 часа, информираат од АМСМ.

Граничните премини кон Грција повторно блокирани

Идивиди - 27.09.2011

Скопје, 27 септември 2011 (МИА) - Поради штрајк на грчките погранични служби, од утрово од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат блокирани сите гранични премини кон Република Грција.

Нови блокади на граничните премини кон Грција

Канал5 - 26.09.2011

Повторно штрајкуваат грчките погранични служби.Блокадата за товарните возила од утре во следните 48 часа е целосна, а патничките возила ќе се пропуштаат на секои два до три часа.

Повторно блокада на границата за товарни возила кон Грција

Inpress - 26.09.2011

Скопје, 26. септември 2011 (ИНПРЕС) Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради најавениот штрајк на грчките погранични служби, од утре од 06:00 часот па во наредните 48 ...

Од утре затворени граничните премини кон Грција

Р.С.Европа - 26.09.2011

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради најавениот штрајк на грчките погранични служби, од утре па во наредните 48 часа повторно ќе бидат под блокада сите гранични ...

Нови блокади на грчките гранични премини

Курир - 26.09.2011

Грчките погранични служби повторно најавуваат штрајк и затворање на граничните премини. Од Министерството за внатрешни работи ги информираат граѓаните дека поради најавениот штрајк, кои попладнево ја ...

Од утре блокада на граничните премини кон Грција

Сител - 26.09.2011

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради најавениот штрајк на грчките погранични служби, од утре од 06,00 часот па во наредните 48 часа повторно ќе бидат под блокада сите ...

Денеска блокади на граничните премини кон Грција

Sky - 27.09.2011

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради најавениот штрајк на грчките погранични служби, од денес од 6 часот наутро, па во наредните 48 часа повторно ќе бидат под блокада ...