TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Не станува збор за врбување на нови гласачи

ТВ21 - 14.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ започна со препознатливи видови на политички притисоци и предизборна корупција во образованието, веќе видени во изминатите изборни циклуси, изјави Петар Атанасов член на комисијата за образование при СДСМ.

СДСМ: Никој не им верува на криминалните структури во врвот на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 14.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ нема одговор на денешната прес конференција на СДСМ, одржана од претседателот на Комисијата за образование. Фатена како врши политички притиск врз вработените во образованието и како се обидува да спроведе различни форми на предизборна ...

СДСМ: Никој не им верува на криминалните структури во врвот на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 14.02.2016

„ВМРО-ДПМНЕ нема одговор на денешната прес конференција на СДСМ, одржана од претседателот на Комисијата за образование. Фатена како врши политички притиск врз вработените во образованието и како се обидува да спроведе различни форми на предизборна ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно сее магла за да не се видат фабриките за афери, мизерниот рејтинг и паничниот страв од избори

Курир - 14.02.2016

Во СДСМ повторно тешко дишат поради чадот од нивната Фабрика за Афери, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од ркцијата на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ повторно сака да сее магла, за да не се гледаат фабриките за афери, мизерниот ...

Партиски препукувања меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за „Титаник“

МКД - 14.02.2016

Откако Специјалното јавно обвинителство ја започна акцијата „Титаник“, со која Јанкуловска, Јанакиески, Божиновски, Темелко... се сомничат за злосторничко здружување и изборни манипулации, двете најголеми партии продолжуваат да се препукуваат преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот на СДСМ е мизерни 15,7%, а рејтингот на Заев агенциите одамна се откажаа да го мерат

А1 On - 14.02.2016

„Заев е во очај што не успеа да го разнебити македонското ткиво и што неговата деструкција не дава резултати. „Првите пријави на СЈО ќе бидат за изборите и дај Боже да има притвори“ рече аболицираниот Заев во Капиштец неколку дена пред да започне ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема одговор зошто се бараат податоци за минатогодишните матуранти

+инфо - 14.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ нема одговор на денешната прес конференција на СДСМ , одржана од претседателот на Комисијата за образование, велат од СДСМ. „Фатена како врши политички притиск врз вработените во образованието и како се обидува да спроведе различни форми ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот на СДСМ е мизерни 15,7%, а рејтингот на Заев агенциите одамна се откажаа да го мерат

Репортер - 14.02.2016

„Заев е во очај што не успеа да го разнебити македонското ткиво и што неговата деструкција не дава резултати. „Првите пријави на СЈО ќе бидат за изборите и дај Боже да има притвори“ рече аболицираниот Заев во Капиштец неколку дена пред да започне ...

СДСМ:Никој не им верува на криминалните структури во врвот на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 14.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ нема одговор на денешната прес конференција на СДСМ, одржана од претседателот на Комисијата за образование. Фатена како врши политички притиск врз вработените во образованието и како се обидува да спроведе различни форми на предизборна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Продолжува очајот во СДСМ поради неуспехот да се разнебити македонското ткиво

Локално - 14.02.2016

Продолжува очајот во СДСМ поради неуспехот да се разнебити македонското ткиво. Агонијата во СДСМ е се поголема затоа што нивната деструкција не ги дава резултатите кои ги бараше Заев. „Првите пријави на СЈО ќе бидат за изборите и дај боже да има ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со хајката кон своите политички непријатели

А1 On - 13.02.2016

„СДСМ не се огради и извини за недоличниот настап и недоличен однос кон јавноста и медиумите од страна на нивниот лидер Зоран Заев, авторот на цензорските предлози на СДСМ. СДСМ продолжува со хајката кон своите политички непријатели, како што ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со хајката кон своите политички непријатели

Репортер - 13.02.2016

„СДСМ не се огради и извини за недоличниот настап и недоличен однос кон јавноста и медиумите од страна на нивниот лидер Зоран Заев, авторот на цензорските предлози на СДСМ. СДСМ продолжува со хајката кон своите политички непријатели, како што ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите луѓе ниту се во бегство, ниту побарале прием во амбасади

Локално - 13.02.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира на новинарските написи дека членови на партијата – осомничени за изборни измами се во бегство. „Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во ...

Партиите ја засилуваат теренската кампања

Утрински - 12.02.2016

Највисоките функционери на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ се речиси секојдневно на средби со граѓаните и на трибини низ општините во земјава Александра М.Митевска Додека во политичката арена се' уште владее неизвесност околу тоа дали предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се желни да го гледаат Зоран Заев на суд и во опозиција

ТВ21 - 12.02.2016

„Граѓаните на Македонија се желни да го гледаат Зоран Заев на суд и во опозиција. Граѓаните на Македонија знаат дека Зоран Заев нема капацитет за ништо повеќе од навреди и недоличен говор.“, реагираат од ВМРО–ДПМНЕ.

Ставрески: Граѓаните не бираат политичари кои ќе се занимаваат сами со себе

ТВ21 - 12.02.2016

Поминавме една тешка година во која за жал политичката криза се надвисна над економијата и целокупниот живот, иако граѓаните очекуваат наместо политички кризи, решавање на нивните проблеми, истакна Зоран Ставрески синоќа на трибина во Неготино.

Анкета на Брима Галуп: 50% од граѓаните немаат доверба во Катица Јанева, 32,4% и веруваат

Канал5 - 12.02.2016

Дури и СДСМ да не учествува на предвремените парламентарни избори закажани за 24 април, мнозинството граѓани односно 60.5% ќе излезат на гласање, покажуваат резултатите од вториот дел на теренската анкета спроведена од Брима Галуп.

ВМРО-ДПМНЕ: Функционерите на ВМРО ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада

Телма - 12.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека дел од медиумите пласираат неточни информации за осомничените функционери во случајот „Титаник“. Партијата смета дека, како што се наведува во соопштението, крајно непрофесионалното постапување и грубото дезинформирање е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите луѓе не се во бегство и не се кријат

Фокус - 12.02.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ испрати демант на пишувањата на одредени медиуми дека осомничените во случајот „Титаник“, Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески ја напуштиле државата или се кријат во странски амбасади.

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не е во бегство

Дневник - 12.02.2016

Од ВМРО-ДПМНЕ ги демантираат одредени медиуми дека функционери на владеачката партија, односно поранешни министри во Владата на РМ, се во бегство по објавената акција „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство.

Брима Галуп: Половина граѓани немаат доверба во Катица Јанева

Алфа - 12.02.2016

Половина од граѓаните не и веруваат на Катица Јанева а дури една третина сметаат дека таа е блиска на СДСМ. Анкетата на Брима Галуп покажува дека голем дел од граѓаните немаат доверба во специјалната обвинителка Половина од граѓаните не и веруваат ...

ВМРО-ДПМНЕ до медиумите на СДСМ и СОРОС: Грубото дезинформирање може да го проверите со најобичен повик до амбасадите

Курир - 12.02.2016

Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во странски амбасади, ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада, стои во демантот од ВМРО-ДПМНЕ до медиумите на СДСМ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите луѓе ниту се во бегство, ниту побарале прием во амбасади

Нова ТВ - 12.02.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира на новинарските написи дека членови на партијата – осомничени за изборни измами се во бегство. „Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во ...

Ставрески: Граѓаните не бираат политичари кои ќе се занимаваат сами со себе

Сител - 12.02.2016

Поминавме една тешка година во која за жал политичката криза се надвисна над економијата и целокупниот живот, иако граѓаните очекуваат наместо политички кризи, решавање на нивните проблеми, истакна Зоран Ставрески синоќа на трибина во Неготино.

Јанакиевски и Јанкуловска не се во бегство, ниту барале прием во амбасада

Макфакс - 12.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ во петокот ги демантираше шпекулациите изнесени на некои медиуми, според кои поранешните министри Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиески наводно ја напуштиле државата. „Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно ...

Анкета на Брима Галуп: Мнозинството нема доверба во Катица Јанева, сметаат дека е блиска до СДСМ, изборите на 24 април ...

Курир - 12.02.2016

Порталот Република денеска ги објавува резултатите од вториот дел од теренската анкета која ја спроведе реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп, за потребите на „Република“ во периодот од 30 јануари до 4 ...

Анкета на Брима Галуп: Мнозинството нема доверба во Катица Јанева, сметаат дека е блиска до СДСМ

Нетпрес - 12.02.2016

Порталот Република денеска ги објавува резултатите од вториот дел од теренската анкета која ја спроведе реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп, за потребите на „Република“ во периодот од 30 јануари до 4 ...

(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ и Курир очајно ги манипулираат младите

Репортер - 12.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Курир повторно манипулираат со јавноста, денеска со младите. Во обид да се прикаже задоволство од проектите за млади на Владата, Курир испитува “случајни средношколци” ( http://bit.ly/1ouuryP ) Фотографиите во прилог кажуваат дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада

А1 On - 12.02.2016

„Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во странски амбасади, ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека партиски членови се во бегство

+инфо - 12.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека партиските членови осомничени се во бегство или се во амбасади на странски држави во Скопје. „Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во странски ...

ВМРО-ДПМНЕ до медиумите на СОРОС: Грубото дезинформирање може да го проверите со повик до амбасадите

Нетпрес - 12.02.2016

Крајно непрофесионалното постапување и грубото дезинформирање наложено од штабот на СДСМ може да го проверите со најобичен повик до сите амбасади. Вашето неточно информирање е уште еден доказ за пропагандата и манипулациите кои се единствено во ...

Анкета: 50 проценти од граѓаните немаат доверба во Катица Јанева

МРТ - 12.02.2016

Нова анкета на „Брима Галуп“ спроведена по барање на неделникот „Република“. Мнозинството од испитаниците немаат доверба во специјалниот обвинител Катица Јанева, и дека е блиска до опозициската СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада

Репортер - 12.02.2016

„Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во странски амбасади, ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада.

Ставрески: Граѓаните не избираат политичари што ќе се занимаваат сами со себе

Република - 12.02.2016

Поминавме една тешка година во која за жал политичката криза се надвисна над економијата и целокупниот живот, иако граѓаните очекуваат наместо политички кризи, решавање на нивните проблеми, истакна Зоран Ставрески синоќа на трибина во Неготино.

Анкета на Брима Галуп: Мнозинството нема доверба во Катица Јанева, сметаат дека е блиска до СДСМ,  изборите на 24 април ...

Република - 12.02.2016

Денеска ги објавуваме резултатите од вториот дел од теренската анкета која ја спроведе реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп, во периодот од 30 јануари до 4 февруари 2016 година врз репрезентативен примерок ...

Анкета на Брима Галуп: Народот нема доверба во Катица Јанева

Пулс24 - 12.02.2016

Порталот Република денеска ги објавува резултатите од вториот дел од теренската анкета која ја спроведе реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп во периодот од 30 јануари до 4 февруари 2016 година врз ...

Мнозинството нема доверба во Катица Јанева, сметаат дека е блиска до СДСМ

Вечер Прес - 12.02.2016

Резултатите се однесуваат на повеќе прашања кои се поврзани со темата предвремени парламентарни избори, пржинскиот договор како и теми поврзани со специјалната обвинителка Катица Јанева Денеска ги објавуваме резултатите од вториот дел од теренската ...

Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ ниту се во бегство ниту побарале прием во која било амбасада

Вечер Прес - 12.02.2016

„Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за коишто пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале прием во странски амбасади, ниту се во бегство ниту побарале прием во било која амбасада.

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ ниту се во бегство, ниту побарале прием во било која амбасада

Либертас - 12.02.2016

Крајно непрофесионалното постапување и грубото дезинформирање наложено од штабот на СДСМ може да го проверите со најобичен повик до сите амбасади. Вашето неточно информирање е уште еден доказ за пропагандата и манипулациите кои се единствено во ...

Јанакиевски и Јанкуловска не се во бегство, ниту барале прием во амбасада

Тера - 12.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ во петокот ги демантираше шпекулациите изнесени на некои медиуми, според кои поранешните министри Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиески наводно ја напуштиле државата. „Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно ...

Анкета на Брима Галуп: Мнозинството нема доверба во Катица Јанева, сметаат дека е блиска до СДСМ

Денешен - 12.02.2016

Она што во јавноста се зборуваше подолг период, денеска започна да се реализира со политичката прес-конференција на СЈО Катица Јанева, чија примарна задача повеќе од очигледно е спасување на нејзиниот наредбодавател, опозицискиот лидер Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека осомничените функционери не се во бегство

Фактор - 12.02.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите на одредени медиуми дека поранешни министри на партијата, против кои се отворени истражни постапки во првата акција на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, наводно ја напуштиле ...

Анкета на Брима Галуп: Мнозинството нема доверба во Катица Јанева, сметаат дека е блиска до СДСМ, изборите на 24 април ...

Lider - 12.02.2016

Порталот Република денеска ги објавува резултатите од вториот дел од теренската анкета која ја спроведе реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп, за потребите на „Република“ во периодот од 30 јануари до 4 ...

За експертите повеќе од двојната предност на ВМРО ДПМНЕ – резултат на деструктивноста на СДСМ

Канал5 - 11.02.2016

Последното истражување на Брима Галуп и неделникот „Република“ е само потврда на претходните анкети кои покажаа дека ВМРО ДПМНЕ има убедлива предност во однос на Социјалдемократскиот сојуз и дека е најверојатен победник на претстојните избори, велат ...

Владин тим предводен од Вицепремиерот Зоран Ставревски вечерва одржа трибини во Росоман и Неготино

Канал5 - 11.02.2016

Жителите на двете општини имаа можност да ги дадат своите идеи,предлози и сугестии, од кои дел ќе се најдат во новата програма на ВМРО ДПМНЕ Веќе 10 години работиме на овој начин и не се плашиме да им погледнеме во очи на граѓаните затоа што се што ...

(ФОТО) СДСМ: „Случајните средношколци“ се активисти на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 11.02.2016

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Курир повторно манипулираат со јавноста, денеска со младите. Во обид да се прикаже задоволство од проектите за млади на Владата, Курир испитува „случајни средношколци”. Фотографиите во прилог кажуваат дека анкетираните се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Законот на земјата членка на ЕУ кој ќе го одбере СДСМ ќе го прифатиме веднаш

Нетпрес - 11.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ апелира СДСМ да се однесува демократски и конструктивно. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Во име на демократијата, правото на слобода на говор и правото на слобода на информирање, ВМРО-ДПМНЕ го повикува ...

Ставрески: СДСМ има само еден проект -предизвикување кризи на вештачки начин

Нетпрес - 11.02.2016

Министерот за финансии, Зоран Ставрески е предводник на тимот на владејачката партија која одржа трибина во Росоман. Тој потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните, а СДСМ политиката ја води од канцеларија.

Ставрески во Неготино: Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции

Нетпрес - 11.02.2016

Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции и посебно сме задоволни кога тие инвестиции се случуваат во помалите места, а не само во Скопје. Ова го истакна министерот за финансии Зоран Ставрески, на вечерашната трибина на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ со трибини во Росоман и Неготино

Press24 - 11.02.2016

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата “На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина, најавуваат од владејачката партија, ќе се одржи во 17 часот во сала во Росоман, а втората во 19 часот во Дом на ...

СДСМ најави интерпелација за претседателката на Комисијата за образование и наука

МРТ - 11.02.2016

Од ВМРО-ДПМНЕ со став дека опозициската СДСМ свесно го блокира донесувањето на Законот за основање на новиот државен универзитет за национална безбедност... Пратеничката група на СДСМ ќе покрене интерпелација за работата на претседателката на ...

ВМРО-ДПМНЕ со трибини во Росоман и Неготино

Курир - 11.02.2016

Првата трибина, најавуваат од владејачката партија, ќе се одржи во 17 часот во сала во Росоман, а втората во 19 часот во Дом на култура во Неготино. На трибините ќе присуствуваат и ќе се обратат високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, предводени од Зоран ...

Последната анкета на „Брима Галуп“ покажа дека деструкцијата на Заев ѝ одмага на опозицијата

Курир - 11.02.2016

Последната анкета на реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт (ИРИ), покажува ...

(ФОТО) СДСМ: „Случајните средношколци“ се активисти на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 11.02.2016

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Курир повторно манипулираат со јавноста, денеска со младите. Во обид да се прикаже задоволство од проектите за млади на Владата, Курир испитува „случајни средношколци”. Фотографиите во прилог кажуваат дека анкетираните се ...

Трибини на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман и Неготино

Нетпрес - 11.02.2016

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“. Првата трибина, најавуваат од владејачката партија, ќе се одржи во 17 часот во сала во Росоман, а втората во 19 часот во Дом на ...

Аналитичарите за анкетата на „Брима Галуп“: граѓаните бараат конкретни проекти

Алфа - 11.02.2016

Наместо да се напаѓа противничката партија и активностите да се сведат на дневнополитички препукувања, граѓаните бараат конкретни проекти. Наместо да се напаѓа противничката партија и активностите да се сведат на дневнополитички препукувања, ...

ВМРО-ДПМНЕ апелира СДСМ да се однесува демократски и конструктивно

Курир - 11.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ апелира СДСМ да се однесува демократски и конструктивно. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Во име на демократијата, правото на слобода на говор и правото на слобода на информирање, ВМРО-ДПМНЕ го повикува ...

Ставрески: СДСМ има само еден проект, „предизвикување на кризи на вештачки начин“

Курир - 11.02.2016

Министерот за финансии, Зоран Ставрески е предводник на тимот на владејачката партија која одржа трибина во Росоман. Тој потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните, а СДСМ политиката ја води од канцеларија.

Ставрески во Неготино: Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции

Курир - 11.02.2016

Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции и посебно сме задоволни кога тие инвестиции се случуваат во помалите места, а не само во Скопје, истакна министерот за финансии Зоран Ставрески, на вечерашната трибина на ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ го повика СДСМ да прифати кој било европски закон за медиуми

+инфо - 11.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ го повикува СДСМ да прифати кој било закон за медиуми од една од 28-те земји членки на ЕУ и тој закон владејачката партија ќе го прифати веднаш и ќе почне со негова имплементација.

Последната анкета на „Брима Галуп“ покажа дека деструкцијата на Заев ѝ одмага на опозицијата

Press24 - 11.02.2016

Последната анкета на реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт (ИРИ), покажува ...

Анкетата на „Брима Галуп“ покажа дека деструкцијата на Заев ѝ одмага на опозицијата

Нетпрес - 11.02.2016

Последната анкета на реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт (ИРИ), покажува ...

Ставрески: Низ годините се виде дека за ВМРО-ДПМНЕ програмата е како светост

Пулс24 - 11.02.2016

Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции и посебно сме задоволни кога тие инвестиции се случуваат во помалите места, а не само во Скопје, истакна министерот за финансии Зоран Ставрески, на вечерашната трибина на ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ со трибини во Росоман и во Неготино

Република - 11.02.2016

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина, најавуваат од владејачката партија, ќе се одржи во 17 часот во сала во Росоман, а втората во 19 часот во Дом на ...

Деструкцијата е сериозна пречка и е една од причините за нискиот рејтинг на СДСМ

Република - 11.02.2016

Последната анкета покажува дека стратегијата на Зоран Заев која се темели на деструкција не и’ помага на опозицијата, туку напротив, и одмогнува. Експертската јавност е согласна дека деструкција на СДСМ е прочитана, дека таа е сериозна пречка и е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кире Наумов во континуитет безуспешно се обидува да ја манипулира јавноста

Пулс24 - 11.02.2016

Чади на Бихаќка денес по објавувањето на најновите резултати од мерењето на рејтинзите кои покажуваат рејтинг од 36,8% за ВМРО-ДПМНЕ и цели 15,7% за СДСМ. Затоа фабриките за афери и манипулации на СДСМ работат со полнa пареа. Но, попусто.

Пандов: Од едната страна е Греувски кој е човек од збор, од другата страна Заев кој е трчи-лажи политичар

Република - 11.02.2016

Како и многу пати до сега, така и со последната анкета се докажа дека Македонците имаат исклучително изострен осет за политика и многу јасно ги имаат препознаено намерите и дејствијата на македонските политичари.

Анкетата на „Брима Галуп“ покажа дека стратегијата на Заев не ѝ помага на опозицијата

Денешен - 11.02.2016

Последната анкета на реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт (ИРИ), покажува ...

ВМРО-ДПМНЕ апелира СДСМ да се однесува демократски и конструктивно

Пулс24 - 11.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ апелира СДСМ да се однесува демократски и конструктивно. Во име на демократијата, правото на слобода на говор и правото на слобода на информирање, ВМРО-ДПМНЕ го повикува СДСМ да прифати било кој закон за медиуми од една од 28-те земји ...

Ставрески: СДСМ политиката ја води од канцеларија

Пулс24 - 11.02.2016

Министерот за финансии, Зоран Ставрески е предводник на тимот на владејачката партија која одржа трибина во Росоман. Тој потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните, а СДСМ политиката ја води од канцеларија.

Деструкцијата на Заев ѝ одмага на опозицијата

Вечер Прес - 11.02.2016

Експертите сметаат дека народот препознава проекти и работа, а тоа е изразено и во двојната разлика и растечкиот рејтинг на ВМРО-ДПМНЕ според анкетата на Брима Галуп. Резултатите од последната анкета на Брима Галуп покажуваат огромна поддршка и ...

Анкета на Брима Галуп покажа дека деструкцијата на Заев ѝ штети на опозицијата

Пулс24 - 11.02.2016

Последната анкета на реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт (ИРИ), покажува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се желни да го видат Заев на суд

Lider - 11.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ вечерва испрати соопштение во врска со вчерашното интервју лидерот на СДСМ Зоран Заев во Дневникот на Сител, со главниот и одговорен уредник Драган Павловиќ Латас. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Последната анкета на „Брима Галуп“ покажа дека деструкцијата на Заев ѝ одмага на опозицијата

Lider - 11.02.2016

Последната анкета на реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт (ИРИ), покажува ...

Ставрески: СДСМ има само еден проект, „предизвикување кризи на вештачки начин“

Lider - 11.02.2016

Министерот за финансии, Зоран Ставрески е предводник на тимот на владејачката партија која одржа трибина во Росоман. Тој потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните, а СДСМ политиката ја води од канцеларија.

Ставрески во Неготино: Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции

Lider - 11.02.2016

Нашата борба е цела Република Македонија да има инвестиции и посебно сме задоволни кога тие инвестиции се случуваат во помалите места, а не само во Скопје, истакна министерот за финансии Зоран Ставрески, на вечерашната трибина на ВМРО-ДПМНЕ во ...

За ВМРО-ДПМНЕ би гласале 25,7 отсто од граѓаните, а за СДСМ 13,4

Дневник - 10.02.2016

Доколку следната недела се одржат нови парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 25,7 отсто за ВМРО-ДПМНЕ спрема 13,4 проценти од анкетираните граѓани за СДСМ, покажала последната анкета на реномираната агенција „Брима Галуп“ направена на барање ...

ВМРО-ДПМНЕ: За 73 дена СДСМ ќе биде ригорозно казнет од граѓаните

Репортер - 10.02.2016

Реакција на изјавата на Стефн Богоев: СДСМ е во очај пред соочувањето на избори во кои влегува со мизерен рејтинг и никаква програма. Затоа на Бихаќка преминуваат на нивните добро-познати некрофилски тактики за лаги и манипулации кои народот одамна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оваа влада за разлика од СДСМ воведе низа мерки за воздухот

Нова ТВ - 10.02.2016

Реагирајќи на соопштението на СДСМ за загаденоста на воздухот, од ВМРО-ДПМНЕ велат на Бихаќка треба да бидат загрижени од канцерогените честици кои во СДСМ се вдишувале со чадот од Фабриката за афери на Чаушот.

СДСМ: Ниедна нарачана анкета нема да го спаси Груевски од пораз и одговорност за криминалот ОБНОВЕНО

+инфо - 10.02.2016

Се поголемата поддршка за СДСМ и лидерот Зоран Заев предизвикува страв и нервоза кај ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, велат од СДСМ, истакнувајќи дека како што вртоглаво се намалува поддршката од граѓаните за Груевски така му се потребни се поголеми ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е во очај пред соочувањето на избори во кои влегува со мизерен рејтинг и никаква програма

Курир - 10.02.2016

СДСМ е во очај пред соочувањето на избори во кои влегува со мизерен рејтинг и никаква програма. Затоа на Бихаќка преминуваат на нивните добро-познати некрофилски тактики за лаги и манипулации кои народот одамна не им ги купува.

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСМ

МРТ - 10.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ има повеќе од двојна предност во однос на СДСМ – покажува последната анкета на „Брима галуп“, спроведена од 30 јануари до 4 февруари на репрезентативен примерок од 1.006 испитаници.

ВМРО-ДПМНЕ попушти, ги повлече предлог-законите за образование

+инфо - 10.02.2016

Комисијата за образование и наука вечерва продолжува со работа, а според неофицијалните информации единствена точка на двениот ред ќе биде предлог-законот за основање на новиот универзитет „Дамјан Груев“.

ВМРО ДПМНЕ 36,8%, СДСМ 15,7%-анкета на Брима Галуп

Алфа - 10.02.2016

Ако следната недела се одржат нови парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 36.8%, а за СДСМ 15.7% од гласачите.Aнкетата ја спроведе Брима Галуп во периодот од 30 јануари до 4 февруари, во соработка со неделникот „Република“.

ВМРО-ДПМНЕ: Кире Наумов продолжува да манипулира

МКД - 10.02.2016

Кире Наумов во континуитет безуспешно се обидува да ја манипулира јавноста. Тој би требало да има елементарно познавање дека Буџетот за 2016 година е гласан и одобрен од пратениците на Собранието, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на дополнителниот ...

36,8% наспроти 15,7% од Македонците би гласале за ВМРО-ДПМНЕ наспроти СДСМ, анкета од Брима Галуп

Сител - 10.02.2016

Безмалку 37% од Македонците би гласале за ВМРО-ДПМНЕ доколку наредната недела би се одржале парламентарни избори наспроти 15,7% кои би гласале за СДСМ. Последната анкета на Брима покажува убедлива предност на ВМРО-ДПМНЕ во однос на опозициската ...

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ има повеќе од двојна предност пред СДСМ

Макфакс - 10.02.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ има повеќе од двојно доверба кај избирачите во споредба со најгоелмата опозициска партија СДСМ, покажува последното истражување на јавното мниние спроведено од агенциајата Брима Галуп за американскиот Интернационален ...

Анкета на Брима Галуп: ВМРО-ДПМНЕ води повеќе од двојно пред СДСМ

Курир - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, на барање и во соработка со ...

Анкета „Брима Галуп“: ВМРО-ДПМНЕ со повеќе од двојна предност пред СДСМ

Нетпрес - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, „Брима Галуп“ која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, спроведе теренска анкета за ...

СДСМ: Ниедна нарачана анкета нема да го спаси Никола Груевски од пораз и одговорност за криминалот

А1 On - 10.02.2016

„Се поголемата поддршка за СДСМ и лидерот Зоран Заев предизвикува страв и нервоза кај ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски. Како што вртоглаво се намалува поддршката од граѓаните за Никола Груевски така му се потребни се поголеми бројки во нарачаните анкети.

СДСМ: Ниедна нарачана анкета нема да го спаси Никола Груевски од пораз и одговорност за криминалот

Репортер - 10.02.2016

„Се поголемата поддршка за СДСМ и лидерот Зоран Заев предизвикува страв и нервоза кај ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски. Како што вртоглаво се намалува поддршката од граѓаните за Никола Груевски така му се потребни се поголеми бројки во нарачаните анкети.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е во очај пред соочувањето на избори во кои влегува со мизерен рејтинг и никаква програма

Пулс24 - 10.02.2016

СДСМ е во очај пред соочувањето на избори во кои влегува со мизерен рејтинг и никаква програма. Затоа на Бихаќка преминуваат на нивните добро- познати некрофилски тактики за лаги и манипулации кои народот одамна не им ги купува.

Анкета на реномираната „Брима Галуп“: ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСМ 36,8%, наспроти 15,7%

Република - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, на барање и во соработка со ...

ВМРО-ДПМНЕ ги повлекува предлог-законите за образование?

Либертас - 10.02.2016

Комисијата за образование и наука вечерва продолжува со работа, а според неофицијалните информации единствена точка на двениот ред ќе биде предлог-законот за основање на новиот универзитет „Дамјан Груев“.

СДСМ: Ниедна нарачана анкета нема да го спаси Никола Груевски

Либертас - 10.02.2016

Се поголемата поддршка за СДСМ и лидерот Зоран Заев предизвикува страв и нервоза кај ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, велат од СДСМ, истакнувајќи дека како што вртоглаво се намалува поддршката од граѓаните за Груевски така му се потребни се поголеми ...

Брима Галуп: ВМРО води убедливо пред СДСМ

Пулс24 - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, на барање и во соработка со ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ користи нечовечки тактики за злоупотреба на туѓите трагедии

Локално - 10.02.2016

Кога не може да ги користи во црните некрофилски кампањи, за СДСМ луѓето со проблеми и со трагични судбини не постојат, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на претседателот на СДММ, Стефан Богоев.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните знаат да препознаат дека СДСМ само ја злоупотребува темата со квалитетот на воздухот

Пулс24 - 10.02.2016

На Бихаќка треба да бидат загрижени од канцерогените честици кои во СДСМ се вдишуваат со чадот од Фабриката за афери на Чаушот. Јавноста увиде дека фалсификатите, манипулациите и лагите кои оваа Фабрика ги продуцираше, сериозно им ја поматиле ...

“Брима галуп” за “Република”- 2:1 за ВМРО-ДПМНЕ VS СДСМ: Нарачана е поради стравот на Груевски

Локално - 10.02.2016

Агенцијата за истражување на јавното мислење, на барање и во соработка со неделникот „Република“, во периодот од 30 јануари до 4 февруари 2016 година спроведе теренска анкета за испитување на јавното мислење на граѓаните во однос на повеќе прашања ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ стои зад нарачаните анкети

Локално - 10.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ е во толку голема паника што прво си нарачува анкети па потоа ги брани лажните рејтинзи во коишто никој не верува преку празни соопштенија. Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да го променат јавното мислење и перцепцијата на граѓаните со ...

Анкета на Брима Галуп: За ВМРО-ДПМНЕ би гласале 36.8, а за СДСМ 15.7 проценти

Денешен - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, на барање и во соработка со ...

ВМРО-ДПМНЕ го гази СДСМ!

Вечер Прес - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, на барање и во соработка со ...

Анкета на Брима Галуп: ВМРО-ДПМНЕ води повеќе од двојно пред СДСМ

Lider - 10.02.2016

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, на барање и во соработка со ...

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ и Наумов прават се да го спречат спроведувањето на Законот за буџет

Утрински - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто СДСМ не сакаше граѓаните да знаат каков воздух дишат?

Курир - 09.02.2016

СДСМ во паника од соочување со народот на 24 април продолжува да го одбегнува одговорот на прашањето зошто СДСМ не го мереше воопшто загадувањето на воздухот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Бакрачески не реализираа ниту еден проект ветен пред граѓаните

OhridNews - 09.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Бакрачески по две години и десет месеци владеење немаат никакви резултати.ВМРО-ДПМНЕ и Бакрачески не реализираа ниту еден проект ветен пред граѓаните, велат од општинската СДСМ.

Груевски на работен состанок за странските инвестиции во Македонија

Курир - 09.02.2016

Состанок ќе започне во 13:30 часот, во времено седиште на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ќе присуствува на работен состанок на тема “Странските инвестиции во Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Фактите ги фрлаат во очај Наумов и СДСМ

Курир - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски на работен состанок за странските инвестиции во Македонија

Press24 - 09.02.2016

Состанок ќе започне во 13:30 часот, во времено седиште на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ќе присуствува на работен состанок на тема “Странските инвестиции во Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Наумов прават се да го спречат спроведувањето на Законот за буџет

А1 On - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Фактите ги фрлаат во очај Наумов и СДСМ

Нетпрес - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Наумов прават се да го спречат спроведувањето на Законот за буџет

Репортер - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Наумов прават се да го спречат спроведувањето на Законот за буџет

Локално - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реакција на соопштението на Кире Наумов

Пулс24 - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија.

Наместо СДСМ да се соочи со сопствената неспособност, продолжува да употребува „чаушови тактики“

Пулс24 - 09.02.2016

Наместо СДСМ да се соочи со сопствената неспособност и да си го признае игнорантскиот однос кон здравјето на граѓаните, продолжува да употребува „чаушови тактики“ и да се обидува под тепих да ги сокрие сопствените стравови и очај пред изборите на 24 ...

Груевски на работен состанок за странските инвестиции во Македонија

Lider - 09.02.2016

Состанок ќе започне во 13:30 часот, во времено седиште на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ќе присуствува на работен состанок на тема “Странските инвестиции во Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Наумов прават се да го спречат спроведувањето на Законот за буџет

Lider - 09.02.2016

Дополнителниот заменски министер за финансии Кире Наумов и СДСМ продолжуваат со притисоците од деструктивна природа кои имаат единствено за цел да го попречат нормалното функционирање на Македонија, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Само СДСМ може да биде против дебата за подобрување на здравјето на граѓаните

Нетпрес - 08.02.2016

Само СДСМ може да биде против дебата која има за цел подобрување на здравјето на граѓаните. СДСМ докажа уште еднаш по којзнае кој пат дека не се грижи воопшто за здравјето на граѓаните, туку само за приликата со користење лешинарски тактики и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не се грижи воопшто за здравјето на граѓаните

Репортер - 08.02.2016

„Министерството за здравство ниту подготвува закон за воведување дополнителни давачки за храната со зголемена масност, сол и шеќери, ниту во овој момент се планира подготовка на вакво законско решение.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не се грижи воопшто за здравјето на граѓаните

А1 On - 08.02.2016

„Министерството за здравство ниту подготвува закон за воведување дополнителни давачки за храната со зголемена масност, сол и шеќери, ниту во овој момент се планира подготовка на вакво законско решение.

ВМРО- ДПМНЕ: Само СДСМ може да биде против дебата која има за цел подобрување на здравјето на граѓаните

Курир - 08.02.2016

Министерството за здравство ниту подготвува закон за воведување дополнителни давачки за храната со зголемена масност, сол и шеќери, ниту во овој момент се планира подготовка на вакво законско решение, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски за грчките медиуми: ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе ја добие поддршката од граѓаните

Курир - 08.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски даде интервју за еден од најтиражните и највлијателните грчки весници „То Вима“ во кое одговара на повеќе актуелни прашања. Грчки новинар го праша лидерот на владејачката партија: Дали сте оптимист дека ќе ...

Министерството за здравство ниту подготвува закон за воведување дополнителни давачки за храната со зголемена масност, ...

Пулс24 - 08.02.2016

Министерството за здравство ниту подготвува закон за воведување дополнителни давачки за храната со зголемена масност, сол и шеќери, ниту во овој момент се планира подготовка на вакво законско решение.

Груевски: Нема да дозволиме прифаќање на кое било решение за спорот, без референдум

Точка - 08.02.2016

Нашите црвени линии како политичка партија се јасни. ВМРО – ДПМНЕ нема да прифати предлози што би го загрозиле македонскиот народ и македонскиот национален идентитет, засебноста на македонската нација и македонскиот јазик и култура.