TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога ќе одмори? Меси одлично ја започна сезоната, но го очекува пеколен месец

Спортклуб - 24.09.2017

Лионел Меси игра во неверојатна форма на почетокот од сезоната, но дали ќе може да го издржи овој ритам и ова темпо? Кристијано Роналдо е обично синоним за физичка подготовеност во светот на фудбалот, но и Меси е рамо до рамо со Португалецот.

Тимот на колото во Примера: Меси, Заза и „кошмарот“ на „кралевите“!

Спортски - 22.09.2017

Петото коло во шпанската примера го обележија победите на Барселона и Валенсија, како и неочекуваниот пораз на Реал Мадрид. Барселона на својот „Камп Ноу“ го декласира Еибар со 6:1, а четири погодоци во тој натпревар постигна Лионел Меси и со право ...

Рикелме многу добро ги знаеше неговите квалитети: Паулињо е црниот Лампард…

Дерби - 22.09.2017

Навивачите на Барселона немаа причини за задоволство во летниот преоден рок со оглед на тоа што нивниот омилен клуб го загуби Нејмар, а во меѓувреме го доведе „ветеранот“ Паулињо од Кина за 40 милиони евра.

Лионел Меси колку цел Реал Мадрид, девет гола на пет натпревари

Gol.mk - 21.09.2017

Аргентинскиот феномен, Лионел Меси го искористи отсуството на Нејмар и ја започна сезона во фантастична голгетерска форма. Барселона ја предводи табелата во Примера со пет победи од исто толку натпревари со 17 постигнати и само 2 примени гола.

Паулињо: Да играш покрај Меси е голема чест, тој е најдобриот играч на светот

Gol.mk - 21.09.2017

На крајот од летниот трансфер период, екипата на Барселона направи неочекуван потег и за 40 милиони евра го доведе бразилскиот фудбалер, Паулињо. По потписот со Бразилецот, каталонскиот тим беше на мета кај критичарите, дури имаше и такви кои го ...

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

Канал5 - 20.09.2017

Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Ново шоу на „Камп Ноу“ припреди капитенот на Каталонците Лионел Меси со четири постигнати голови, другите два за ...

Меси без милост: Четири „парчиња" во мрежата на Еибар

SportMedia - 20.09.2017

Кога игра Лионел Меси игра и цела Барселона. Неоспорен факт и многу пати докажан. Па така и во мечот од 5. Коло на Примера во кој каталонците го демонтираа Еибар. Им дадоа дури шест, а примија еден гол.

Фудбалот со Меси изгледа толку едноставен, Аргентинецот постигна ЧЕТИРИ гола против Еибар (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.09.2017

Барселона стигна до убедлива победа од 6-1 над Еибар, Лео Меси беше прв играч на домаќините со четири погодоци, а во листата на стрелци се запиша и Паулињо Лео Меси уште еднаш покажа колку фудбалот може да биде едноставен, Аргентинецот со четири ...

Барселона на крилата на Меси до убедлива победа против Еибар

СуперСпорт - 20.09.2017

Барселона со тениски 6:1 славеше на домашен терен против тимот на Еибар во рамките од петтото коло во шпанската Ла Лига. Херој на победата на Каталонците беше Лионел Меси кој постигна четири погодоци, а одлична партија одигра и новиот фудбалер на ...

Дани Алвеш ги пецна фановите на Барса: Паулињо сега ви изгледа евтин

24Фудбал - 20.09.2017

Поранешниот играч на Барселона, Дани Алвеш се огласи на социјалните мрежи откако неговиот сонародник Паулињо ја затресе мрежата на Еибар и погоди на втор натпревар по ред Бразилецот ова лето пристигна на Камп Ноу, но фановите на Барселона не беа ...

Паулињо ги воодушеви сите присутни на „Камп Ноу“, но доби една замерка од Валверде

Дерби - 20.09.2017

Паулињо ги „поздрави“ сите своите критичари кои му предвидуваа пропаднат трансфер во Барселона со одличен гол вреден победа против Хетафе, а бразилскиот играч за врска воодушеви и изминатава ноќ откако се наоѓаше на сите страни од теренот во ...

Нова голеада на Меси, торпедиран Еибар

Сител - 20.09.2017

Екипата на Барселона славеше убедливо со 6-1 против Еибар во 5.коло од Примера а нова мајсторија приреди Лионел Меси кој постигна 4 гола додека другите два беа дело на Паулињо и Суарез. Меси ја најави голеадата на „Камп Ноу" уште по 20. минути игра.

Ова што го прави Меси е СТРАШНО

SportMedia - 20.09.2017

Лионел Меси покажа дека и без Нејмар, Барселона може да игра застрашувачки добро. Каталонскиот гигант стигна до петата победа во петиот меч сезонава во Примера дивисион и останува лидер, со максимални 15 бодови.

(Видео) Примера: Рафали на Меси и Заза

Макфакс - 20.09.2017

Два натпревари го отворија петтото коло во фудбалскиот шампиона на Шпанија. Блескаа напаѓачите на Барселона и валенсија, Лео Меси и Симоне Заза. Барселона го победи Еибар со 6.1, а блескаше Аргентинецот Меси кој постигна четири гола.

Меси броеше до четири против Еибар, ново шоу на Аргентинецот на Камп Ноу (ВИДЕО)

МКД - 20.09.2017

Лео Меси приреди ново шоу пред фановите на Барселона, напаѓачот постигна четири гола и го демолираше Еибар во убедливата победа на „Каталонците" од 6-1 Лео Меси уште еднаш покажа колку фудбалот може да биде едноставен, Аргентинецот со четири гола го ...

Меси со најдобар старт во својата кариера во Ла Лига

Стандард - 20.09.2017

Со вчерашната презентација на Лионел Меси во мечот со Еибар, ѕвездата на Барса го оформи својот најдобар почеток во Примера од почетокот на неговата кариера. Аргентинецот постигна 4 гола против ривалот за 6:1, и сега има 9 погодоци во 5 натпревари.

Алвес ги „пецна“ навивачите на Барселона: Сега Паулињо ќе излезе евтин (Фото)

Дерби - 20.09.2017

Каталонскиот гигант Барселона со 6-1 славеше над Еибар и на тој начин ја продолжи победничката серија на стартот на новата кампања. Освен Лионел Меси кој „испука“ четири погодоци голема улога одигра и Паулињо Безера кој даде гол и запиша една ...

Продолжува триумфалната низа на Барселона

Алфа - 20.09.2017

Барселона го совлада Еибар со 6:1 и ја продолжи триумфалната низа во Примера забележувајќи ја шестата последователна победа. Од шесте погодоци четири беа дело на Лионел Меси, а по еднаш во листата на стрелците се запишаа Денис Суарез и Паулињо, а ...

Нејмар е веќе минато, Паулињо игра како „по ноти“ во Барселона покрај Меси! (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.09.2017

Бразилецот беше дочекан со скептицизам во редовите на Барселона, но тој веднаш демантираше со блескави изданија во тимот. Барса е немилосрдна, игра безпрекорно добро и покрај заминувањето на Нејмар во ПСЖ ова лето, па каталонскиот гигант по двата ...

„Меси е најинтелегентниот фудбалер во историјата“

Спортски - 20.09.2017

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде истакна дека е воодушевен од Лео Меси, откако Аргентинецот синоќа постигна четири гола против Еибар на „Камп Ноу“. „Меси е најинтелегентниот фудбалер кој некогаш сум го видел.

Паулињо: Ова е нешто посебно!

СуперСпорт - 20.09.2017

Бразилецот Паулињо истакнува дека е среќен од својот почеток во дресот на Барселона. Паулињо пристигна од Кина и во последните 2 натпревари постигна 2 погодоци што е задоволително за фановите од Каталонија.

Меси во поход на нов рекорд: Падна големиот Гривс, а наскоро паѓа и легендарниот Милер

Спортклуб - 20.09.2017

Лионел Меси уште еднаш се потруди да ги преправи историските фудбалски книги. Аргентинецот сезонава продолжува да го воодушевува фудбалскиот свет, а синоќа со своите четири гола во победата на Барселона над Еибар, Лионел Меси повторно атакува на ...

Човекот кој го пронајде Паулињо откри уникатен детаљ поврзан за човечноста на новото засилување на Барселона

Дерби - 20.09.2017

Паулињо едноставно им ги затна устите на сите зли јазици кои предвреме му најавија кратка и фатална авантура на „Камп Ноу“, а Бразилецот тоа најдобро го демонстрираше за време на вчерашниот меч со Еибар на кој покрај тоа што постигна гол, беше и ...

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

+инфо - 20.09.2017

Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 ...

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

Курир - 20.09.2017

Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Ново шоу на „Камп Ноу“ припреди капитенот на Каталонците Лионел Меси со четири постигнати голови, другите два за ...

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

А1 On - 20.09.2017

Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Ново шоу на „Камп Ноу“ припреди капитенот на Каталонците Лионел Меси со четири постигнати голови, другите два за ...

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

Sport M - 20.09.2017

Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Ново шоу на „Камп Ноу“ припреди капитенот на Каталонците Лионел Меси со четири постигнати голови, другите два за ...

Фановите не го сакаа, но денес постојано „Камп Ноу“ го скандираше неговото име (Видео)

Спортски - 20.09.2017

Фудбалерите на Барселона одиграа одлично и ја декласираа вечерва екипата на Ејбар во рамки на петтото коло во Примера. Она што посебно го привлече вниманието беа погодоците на Паулињо , а потоа и реакцијата од трибините. За 70.

Паулињо ги воодушеви сите присутни на „Камп Ноу“, но доби една замерка од Валверде

Точка - 20.09.2017

Паулињо ги „поздрави“ сите своите критичари кои му предвидуваа пропаднат трансфер во Барселона со одличен гол вреден победа против Хетафе, а бразилскиот играч за врска воодушеви и изминатава ноќ откако се наоѓаше на сите страни од теренот во ...

Меси броеше до четири

Вечер Прес - 20.09.2017

Сосема очекувано, најзаслужен за освоените три бода беше Лионел Меси, кој постигна четири погодоци, а во листата на стрелци се запишаа и Паулињо и Денис Суарез Дури 12 погодоци беа постигнати на првите два натпревара од 5.

Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа

Локално - 20.09.2017

– Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Ново шоу на „Камп Ноу“ припреди капитенот на Каталонците Лионел Меси со четири постигнати голови, другите два за ...

Алвес ги „пецна“ навивачите на Барселона: Сега Паулињо ќе излезе евтин

Точка - 20.09.2017

Каталонскиот гигант Барселона со 6-1 славеше над Еибар и на тој начин ја продолжи победничката серија на стартот на новата кампања. Освен Лионел Меси кој „испука“ четири погодоци голема улога одигра и Паулињо Безера кој даде гол и запиша една ...

Примера: Рафали на Меси и Заза

Точка - 20.09.2017

Два натпревари го отворија петтото коло во фудбалскиот шампиона на Шпанија. Блескаа напаѓачите на Барселона и валенсија, Лео Меси и Симоне Заза. Барселона го победи Еибар со 6.1, а блескаше Аргентинецот Меси кој постигна четири гола.

Паулињо воодушевен: Ова е нешто посебно

Точка - 20.09.2017

Паулињо ова лето пристигна во Барселона од Кина, па веднаш управата на Каталонците беше нападната поради овој трансфер кој што беше под очекувањата на навивачите. Сепак, на Паулињо му тргна добро во дресот на Барселона и Бразилецот постигна два ...

Барселона го прегази Еибар – Меси имаше нов хет-трик блесок (Видео)

Спортклуб - 19.09.2017

Каталонците вечерва со убедливи 5:1 ја совладаа екипата на Еибар, која дојде со мали шанси за успех, но со надеж за барем бод, но на крајот беше прегазена. Максимално ефикасно беше вечерва на „Камп Ноу“ каде разиграните момци на Валверде, го ...

Четири гола на Меси, петта победа за Барса, а Еибар доби „шестка“

Екипа - 19.09.2017

Барселона продолжува со максимален ефект во Ла Лига. Каталонскиот тим го совлада Еибар со 6-1 на „Камп Ноу“, а Лионел Меси беше стрелец дури на четири погодоци за својот состав. Во листата се запишаа и Паулињо и Денис Суарез, а покрај тоа тренерот ...

ВИДЕО: Покер на Меси, Барса си поигра со Еибар за петта Примера победа

Gol.mk - 19.09.2017

Барселона ја продолжи својата одлична серија на почетокот на Примера, откако на „Камп Ноу“ го преггази Еибар со 6-1 (2-0). Главен актер во натпреварот беше Лео Меси со четири постигнати гола.

(Видео) Барса играше по „ноти“. Меси „диригираше“, Еибар испратен со ШЕСТКА!

Спортски - 19.09.2017

Барселона вечерва одигра уште еден фантастичен натпревар, Каталонците предводени од Лионел Меси со убедливи 6:1 го совладаа Еибар. Каталонскиот гигант рано во 10 минута дојде до предност и тоа од пенал, а сигурен реализатор беше кој друг ако не ...

„Покер“ на Меси, гол шоу на Барселона за перфектни „пет од пет“ (Видео)

Дерби - 19.09.2017

Шпанскиот вицешампион, Барселона ја продолжи импресивната серија на добри резултати на почетокот на новата сезона и вечерва на домашен терен го декласираше Еибар со 6-1. Ова за каталонците беше петта победа во петтиот натпревар во Примера, а во ...

Ден кој Каталонија вечно ќе го памети: Поминаа 17 години од пристигнувањето на еден од НАЈГОЛЕМИТЕ!

Спортски - 18.09.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, пред 17 години пристигна во Каталонија, останатото е историја… Аргентинецот во Барселона пристигна од Росарио, ја помина познатата школа „Ла Масија“, ги надмина проблемите со хормоните за раст и ...

Пред 17 години Меси потпиша за Барса, сето останато е историја

Sport 1 - 18.09.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона и еден од најдобрите на сите времиња, Лионел Меси, пред точно 17 години пристигна во престолнината на Каталонија. По потпишувањето, сето останато е историја.

17 години од доаѓањето на Лионел Меси во Барселона (Видео)

Кајгана - 18.09.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона Лионел Меси на денешен ден пред точно 17 години пристигна во престолнината на Каталонија. Како што тоа обично се вели за фудбалери од калибарот на Меси, останато е историја, после потпишувањето на првиот договор на ...