TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балотели нападнат од комарци, едвај се одбрани! (ВИДЕО)

МКД - 27.10.2013

Познато е дека Марио Балотели има проблеми со „невидливите бубачки“ во главата, но на тренингот на Милан, напаѓачот на „росонерите“ имаше вистински проблем со - комарци.

Челси го враќа Балотели на Островот?

СуперСпорт - 27.10.2013

Сините брзо реагираа на изјавите на Раиола во која наведува дека Супермарио е незадоволен во Милан, и ќе пробаат да го доведат на Стенфорд Бриџ. Марио Балотели во јануари стигна на Сан Сиро од ...

Раиола: Медиумските измислици го бркаат во Милан

СуперСпорт - 26.10.2013

Агентот на фудбалерот на Милан Марио Балотели ги демантираше пишувањата на италијанските медиуми дека неговиот клиент ќе добие тутор. Иако во претходните денови се шпекулираше дека Балотели за тутор ...

Како Балотели „тепа“ комарци…

Екипа - 26.10.2013

Марио Балотели редовно е во центарот на вниманието, умее да ги привлече ТВ камерите, дури и на обичен тренинг на Милан. На еден од последните тренинзи, по ремито со Барселона во ЛШ, Балотели имаше ...

Балотели во куќен притвор, полицаец ќе го пази за да не прави глупости!

МКД - 26.10.2013

Управата на италијанскиот фудбалски прволигаш Милан реши да стави крај на серијата недолични однесувања на напаѓачот на овој клуб, Марио Балотили и тоа со поставување на шефот на осигурувањето на ...

Балотели открива кој е ’најлудиот’ фудбалер на денешницата

Макфакс - 25.10.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели, сигурно е најкотроверзниот фудбалер на денешницата, зад неговото име речиси секојдневно се врзуваат скандали, но тој самиот смета дека постои некој кој е ’полуд’ ...

Балотели не бил најлуд фудбалер: Има и полуд од мене – Марко Арнаутовиќ

МКД - 25.10.2013

Контроверзниот италијански рперезентативец и член на Милан, Марио Балотели призна дека не е најлудиот фудбалер во моментов на фудбалските терени. Според него, титулата треба да ја понесе – Марко ...

Балотели, конечно, откри кој е најлудиот фудбалер на денешницата

Спортклуб - 25.10.2013

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели одамна го бие глас дека има најлуд карактер меѓу фудбалерите, но за таа "титула" самиот тој има друг фаворит. "Англискиот печат многу пишуваше за мене.

Милан ангажираше поранешен полицаец да внимава на Балотели

СуперСпорт - 25.10.2013

Во Милан ќе пробаат да стават крај на глупостите на својот 23-годишен напаѓач Марио Балотели кој често ги полни насловните страници на медиумите од погрешни причини.

Балотели открива кој е ’најлудиот’ фудбалер на денешницата

СуперСпорт - 25.10.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели, сигурно е најкотроверзниот фудбалер на денешницата, зад неговото име речиси секојдневно се врзуваат скандали, но тој самиот смета дека постои некој кој е ’полуд’ ...

Балотели вели дека имало и полуд од него – видете кој е тој!

Спортски - 25.10.2013

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели веќе подолго време важи за налудиот фудбалер на денешницата, меѓутоа Супер Марио не мисли така и има свој фаворит.

Балотели: Постои фудбалер кој е полуд од мене

Кајгана - 25.10.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели, сигурно е најконтроверзниот фудбалер на денешницата, а зад неговото име речиси секојдневно се врзуваат разни глупости.

Балотели вели дека имало и полуд од него – видете кој е тој!

Таратур - 25.10.2013

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели веќе подолго време важи за налудиот фудбалер на денешницата, меѓутоа Супер Марио не мисли така и има свој фаворит.

Балотели тврди дека имало и полуд од него?!

Сител - 25.10.2013

Напаѓачот на Милан Марио Балотели вели дека се чувствува досадно покрај сегашниот фудбалер на Стоук. Италијанскиот репрезентативец тврди дека фудбалерот на англискиот премиерлигаш Стоук, Марко ...

Полицаец и психолог ќе го превоспитуваат Балотели

Вечер Прес - 25.10.2013

Крајна цел на раководството на "росонерите" е напаѓачот да престане со своето несоодветно однесување што често е причина да добива глупави црвени картони, да прекине со глупостите надвор од теренот и ...

Има и потемпераментен фудбалер од Балотели

Република - 25.10.2013

Италијанскиот репрезентативец тврди дека фудбалерот на англискиот премиерлигаш Стоук, Марко Арнаутовиќ е најлудиот играч на светот -Англиските медиуми доста пишуваа за мене.

Балотели ќе го чува полицаец осуден за бруталност

ЗаЗабава - 24.10.2013

Управата на Милан најми телохранител за Марио Балотели, чија задача ќе биде да ги спречи јавните испади на црномурестиот фудбалер. По налог на сопственикот на клубот, Силвио Берлускони, ангажиран е ...

Балотели откри кој фудбалер е полуд од него

Курир - 24.10.2013

Напаѓачот на Милан Марио Балотели вели дека се чувствува досадно покрај сегашниот фудбалер на Стоук. Италијанскиот репрезентативец тврди дека фудбалерот на англискиот премиерлигаш Стоук, Марко ...

Балотели знае кој е најлудиот фудбалер во светот

Точка - 24.10.2013

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели веќе подолго време важи за налудиот фудбалер на денешницата, иако и Супер Марио има свој фаворит. ,,Англиските медиуми премногу пишуваа за мене.

Росонерите “залепија“ човек до Балотели

Локално - 24.10.2013

Раководството на Милан сака да стори сé за да го задржи својот најдобар фудбалер Марио Балотели далеку од неговите проблеми надвор од теренот. Неодамна голгетерот на “росонерите” се вмеша во скандали ...

Каде ќе оди Марио после Милан?

СуперСпорт - 23.10.2013

Агентот на фудбалерот на Милан, Марио Балотели денска изјави дека италијанскиот клуб сигурно нема да биде последна дестинација на Марио. Марио Балотели веќе промени неколку клубови во својата ...

Агентот: Балотели нема да ја заврши кариерата во Италија

Таратур - 23.10.2013

Контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели, има уште по контроверзен менаџер Мино Раиола, кој често знае со своите изјави да ја разбранува спортската јавност.

„Серија А не е последната станица за Балотели“

Оn.net - 23.10.2013

Покрај тоа што самиот често знае да предизвика контроверзии, Марио Балотели има и менаџер кој важи за контроверзен во својата професија. Тоа е Мино Раиола, кој често со своите изјави знаел да ги ...

Милан нема да биде последната станица за Балотели?

Inpress - 23.10.2013

Рим, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Мино Раиола, агентот на италијанскиот напаѓач Марио Балотели, откри дека неговиот клиент нема намера да остане во Милан до крајот на кариерата.

Агентот: Балотели нема да ја заврши кариерата во Италија

Спортски - 23.10.2013

Контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели, има уште по контроверзен менаџер Мино Раиола, кој често знае со своите изјави да ја разбранува спортската јавност.

Балотели во комбинација за дерби пресметката против Барселона

Нетпрес - 22.10.2013

Денеска ќе се одиграат првите осум натпревари од 3. коло во најпресѕижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Очите на фудбалската јавност вечерва ќе бидат насочени кон "Сан Сиро", каде ќе ...

Балотели во групата на Милан за Барса

Локално - 22.10.2013

Голгетерот на Милан, Марио Балотели влезе во групата од 20 играчи на Масимилиано Алегри за мечот вечерва против Барселона од третиот круг на групната фаза во Лигата на Шампионите.

Балотели ќе проба да се справи со моќната Барселона

Република - 22.10.2013

Милан ќе добие засилување за дуелот од третото коло во Лигата на шампионите против Барселона откако Марио Балотели ги мина последните лекарски тестови, по што доби зелено светло за настап против ...

Забавно на трибините: Балотели опкружен од згодни убавици

Таратур - 21.10.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели на натпреварот против Удинезе овој викенд не можеше да заигра за својот тим поради повредата со која што се здобил пред неколку дена, па беше принуден натпреварот ...

Балотели: Јувентус е клуб на „местачи“

Сител - 21.10.2013

По драматичниот пораз од Фиорентина од 4-2 во водството од 2-0, се огласи во јавноста италијанскиот репрезентативец Maрио Балотели се огласи во јавноста обвинувајќи ја „Старата дама“ за местење на ...

Балотели ќе го предводи Милан против Барселона

Екипа - 21.10.2013

Милан ќе биде осетно засилен за дуелот од третото коло во Лигата на шампионите против Барселона откако Марио Балотели ги мина последните лекарски тестови, по што доби зелено светло за настап против ...

Балотели спремен за Барселона

СуперСпорт - 21.10.2013

Напаѓачот на Милан и италијанската репрезентација Марио Балотели се опорави од повредата на мускулот на десната нога и ќе биде во тимот во мечот за 3 коло од Лигата на шампионите против Барселона.

Забавно на трибините: Балотели опкружен од згодни убавици

Спортски - 21.10.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели на натпреварот против Удинезе овој викенд не можеше да заигра за својот тим поради повредата со која што се здобил пред неколку дена, па беше принуден натпреварот ...

ФОТО: Балотели го бодреше тимот во друштво со три убавици

Сител - 21.10.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели на натпреварот против Удинезе овој викенд не можеше да заигра за својот тим поради повредата со која што се здобил пред неколку дена, па беше принуден натпреварот ...

Бобан со остри критики до Балотели: Тој не може да служи како пример!

Точка - 21.10.2013

Поранешниот фудбалер на Милан и капитен на фудбалската репрезентација на Хрватска, Звонимир Бобан остро го критикуваше Марио Балотели. Балотели и натаму е во центарот на вниманието на јавноста поради ...

Балотели не е повреден, тврдат во Барса

Локално - 21.10.2013

Ѕвездата на Милан, Марио Балотели ќе се појави во утрешниот натпревар со Барселона. Во ова се убедени повеќето играчи на Барселона, кои изјавија за шпанските медиуми дека се подготвуваат да играат ...