TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети: Дојдовме до денот кога ќе се потстроиме на правилната страна на историјата

Фокус - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. – Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

Ахмети: Oва е вистинската одлука за заедничката иднина и за доброто на сите

Телма - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. – Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

Ахмети: Го поздравуваме потпишувањето на договорот кој претставува исполнување на нашиот сон

Канал5 - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави потпишувањето на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. „Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

Ахмети: Се исполни сонот за целосно интегрирана Македонија во ЕУ

+инфо - 17.06.2018

Според Ахмети, ова е вистинската одлука за заедничката иднина и за доброто на сите наши граѓани. Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу ...

Ахмети го поздрави потпишувањето на Договорот за решавање на спорот со името

МКД - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. - Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

Ахмети: Договорот со Грција е вистинска одлука за заедничката иднина и најдобро можно за сите наши граѓани

Макфакс - 17.06.2018

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. “Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој ...

Ахмети го поздрави потпишувањето на Договорот за решавање на спорот со името

Стандард - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. – Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

Ахмети го поздрави потпишувањето на Договорот за решавање на спорот со името

Независен - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. - Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

Ахмети: Ова е исполнување на нашиот сон

Press24 - 17.06.2018

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. "Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој ...

Ахмети го поздрави потпишувањето на Договорот за решавање на спорот со името

А1 On - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. – Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претставува ...

По потпишувањето на договорот се огласи Али Ахмети: Ни се исполни сонот

Sky - 17.06.2018

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција. “Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој ...

Движење БЕСА: Го поздравуваме договорот Македонија-Грција

Либертас - 17.06.2018

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и ...

Ахмети: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во НАТО

24Инфо - 17.06.2018

Ахмети: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

Канал5 - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава. Ахмети истакна дека Албанците треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во ...

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

24 Вести - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота. Договорот ќе го потпишат премиерите на Македонија и Грција, Зоран ...

Ахмети вели премиерите, Договорот вели дека министрите ќе го стават потписот

Фокус - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Ахмети: Нема обединување на Албанците во една држава, тие треба да ги јакнат државите во кои живеат

Фокус - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

24 Вести - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија.

Ахмети: Нема Голема Албанија, Албанците да ги јакнат државите во кои живеат

+инфо - 14.06.2018

Ахмети синоќа во емисијата „Пресинг“ на приштинската Т7 рече дека „нема Албанец кој не ја сака Албанија и кој не сака национално обединување“, но дека работите се многу сменети од 90-тите години на минатиот век.

Ахмети за „Голема Албанија“: Албанците да си ги јакнат државите во кои живеат

Стандард - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети откри кога ќе биде потпишан Договорот со Грција

Press24 - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе се потпише во сабота

Независен - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Ахмети: Нема национално обединување на Албанците во една држава

Р.С.Европа - 14.06.2018

Лидерот ДУИ Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јави МИА од Приштина.

Ахмети: Нема обединување на Албанците во една држава, тие треба да ги јакнат државите во кои живеат

Слободен Печат - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

МКД - 14.06.2018

Приштина, 14 јуни 2018 (МИА) – Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

Press24 - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

А1 On - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: в сабота потпишување на договорот за името

Р.С.Европа - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан в сабота. „Договорот ќе го потпишат премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и ...

Игри Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

iPortal - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

Република - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Ахмети: Концептот на поделби е штетен за Албанците

Локално - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

Либертас - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

еМагазин - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија, јавува ...

Ахмети: Нема Голема Албанија, Албанците да ги јакнат државите во кои живеат

МК News - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија.

Ахмети: Концептот на поделби е штетен за Албанците

Мета - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската унија, ...

Ахмети: Нема национално обединување, Албанците да си ги јакнат своите држави

1tv - 14.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети порача дека нема да има национално обединување на Албанците во една држава, туку дека тие треба да ги јакнат државите во кои живеат и заедно да се интегрираат во Европската Унија.

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

А1 On - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота. Договорот ќе го потпишат премиерите на Македонија и Грција, Зоран ...

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

Слободен Печат - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

+инфо - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Заев молчи, Ахмети откри кога ќе биде потпишан договорот со Грција

Курир - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота. Договорот ќе го потпишат премиерите на Македонија и Грција, Зоран ...

Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

Стандард - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат в сабота

МКД - 13.06.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан в сабота. Договорот ќе го потпишат премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, во ...

Ахмети откри кога ќе биде потпишан Договорот со Грција

Сител - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Ахмети откри кога ќе се потпише договорот со Грција

Пулс24 - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота. Договорот ќе го потпишат премиерите на Македонија и Грција, Зоран ...

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

Либертас - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

24Инфо - 13.06.2018

Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, ...

Али Ахмети: Договорот за името Скопје и Атина ќе го потпишат во сабота

Локално - 13.06.2018

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, во вечерашното интервју за приштинската телевизија Т7, најави дека договорот меѓу Атина и Скопје ќе биде потпишан во сабота, јавува дописникот на МИА од Приштина.