TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Винслет наместо Кидман во „Читачот“

Дневник - 10.01.2008

Откако беше потврдено дека австралиската актерка Никол Кидман е бремена, следуваше веста дека колешката Кејт Винслет ќе ја замени во драмата „Читачот“. Кидман пред неколку дена потврди дека таа и сопругот Кит Урбан го очекуваат првото дете и се откажа од адаптацијата на делото на Бернард Шлинк, ...

Никол Кидман ќе биде најдобра мајка

Вечер Прес - 10.01.2008

Холивудскиот заводник Џорџ Клуни (46) е пресереќен затоа што конечно неговата пријателка Никол Кидман (40) е бремена. Клуни мисли дека нејзиното дете ќе биде пресреќно затоа што таа му е мајка. - Никол ќе биде совршена мајка.

Никол Кидман е трудна

Вест - 09.01.2008

СИДНЕЈ (Ројтерс) - Оскаровката Никол Кидман е трудна и се повлече од снимањето на својот нов филм, а бебето се очекува околу средината на 2008. СИДНЕЈ (Ројтерс) - Оскаровката Никол Кидман е трудна и се повлече од снимањето на својот нов филм, а бебето се очекува околу средината на 2008.

Кидман потврди дека е бремена

Дневник - 09.01.2008

Актерката Никол Кидман, иако неколкупати досега демантираше, викендов потврди дека е бремена. Таа и Кит Урбан го очекуваат првото биолошко дете, што на свет би требало да дојде на почетокот на летото. Пријателите на двојката тврдат дека детето им е последната надеж за спас на бракот, зашто по 18 ...

Сепак бремена

Вечер Прес - 09.01.2008

Никол Кидман и нејзиниот сопруг Кит Урбан вчера потврдија дека очекуваат дете, изјави портпаролката на актерката, Кетрин Олим, и додала дека двојката е воодушевена поради тоа. Никол (40) ги посвои двете деца Изабела и Конор и имаше два спонтани абортуса додека беШе во брак со Том Круз (45).

Никол Кидман е бремена

А1 - 08.01.2008

Глумицата Никол Кидман е бремена и нема да учествува во снимањето на филмот „Читателот“, соопшти денеска нејзината портпаролка и пријателка Венди Деј. Оскаровката Кидман и нејзиниот сопруг Кит Урбан денеска потврдија дека очекуваат принова. „Двајцата се многу среќни“, изјави денеска Деј.