TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подготвена ли е Кежовица за кинеската медицина ?!

Канал5 - 27.10.2013

Штипската бања Кежовица наскоро ќе стане центар за алтернативна медицина, не само за Македонија туку и за регионот. По склучувањето на договорот со кинеската влада докторите заминуваат на обука на ...

“Големиот марш” од Кина кон Месечината

Локално - 27.10.2013

Кинеската ракета носач “Големиот поход 3Б” (Changzheng 3B) тргна од Пекинг до космодромот Сичан во провинцијата Сечуан во југозападна Кина. Тоа се подготовки за првото кинески вселенско возило, ...

Кина испраќа робот на месечината

Република - 27.10.2013

Кинеската ракета носач “Големиот поход 3Б” тргна од Пекинг до космодромот Сичан во провинцијата Сечуан во југозападна Кина. Тоа се подготовки за првото кинески вселенско возило, соопштија од ...

Никола Тодоров: Кинескa медицина ќе се применува во штипска Кежовица

24 Вести - 26.10.2013

Македонското здравство ќе ги следи современите научни достигнувања во светски рамки, но како новина ќе применува и искуства од традиционалната кинеска медицина.

Интервју со претседателот Иванов: Кина ги препозна мерките за развој на Македонија

Канал5 - 25.10.2013

Кина прави се на долгорочен план - секој поединец придонесува преку сопствен пример во што поголем развој на државата. Кинезите ги препознаа напорите на Македонија и мерките што ги преземе во областа ...

Кина против политизирање на ракетниот договор со Турција

А1 On - 25.10.2013

Контроверзниот предлог за продажба на кинески ракетен одбранбен систем на Турција, сојузник на САД и земја-членка на НАТО, не треба да биде политизиран, соопштија денеска кинеските власти.

Кина против политизирање на ракетниот договор со Турција

+инфо - 25.10.2013

Контроверзниот предлог за продажба на кинески ракетен одбранбен систем на Турција, сојузник на САД и земја-членка на НАТО, не треба да биде политизиран, соопштија денеска кинеските власти.

Иванов прошета одбрани новинари во Кина, кој ли го плаќа ова?

Бриф - 25.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов ја завршува посетата на Кина, а на крајот на посетата тој се фотографираше со членовите на делегацијата и новинарите кои благодарение на Иванов ја добија привилегијата да ...

Кина против политизирање на ракетниот договор со Турција

Бриф - 25.10.2013

Контроверзниот предлог за продажба на кинески ракетен одбранбен систем на Турција, сојузник на САД и земја-членка на НАТО, не треба да биде политизиран, соопштија денеска кинеските власти.

Иванов доби алтернативен здравствен третман во Кина

Канал5 - 24.10.2013

Не изгледаше вака драматично кога и претседателот Иванов се подвргна на преглед на кинески начин. Докторот без да употреби некаков апарат или помагало му го измери притисокот и му изврши систематски ...

Иванов прогласен за почесен професор на кинески универзитет

Нетпрес - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов стана почесен доктор на кинески универзитет

+инфо - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов ја заврши посетата на Кина со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, и доби ...

ГАЛЕРИЈА: Иванов стана почесен професор на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду

Press24 - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Кинезите заинтересирани да инвестираат во Македонија

МРТ - 24.10.2013

Деновиве центарот на Сечуан,Ченгду град со повеќе од 15 милиони жители е домаќин на повеќе шефови на држави и влади. Форумот се одржува по 14 пат и во изминатите години се етаблираше како одлична ...

САД се загрижени за турско-кинескиот ракетен договор

+инфо - 24.10.2013

САД изразија загриженост за одлуката на Анкара да произведе ракетен одбранбен систем заедно со кинеска компанија што е под американски санкции, изјави денеска американскиот амбасадор во Турција, ...

САД: Загрижува турско-кинескиот ракетен договор

Телеграф - 24.10.2013

Одлуката на Анкара да произведе ракетен одбранбен систем заедно со кинеска компанија е многу загрижувачка, вели американскиот амбасадор во Турција, Френсис Ричардоне САД изразија загриженост за ...

Ричардоне: САД се загрижени за турско-кинескиот ракетен договор

А1 On - 24.10.2013

САД изразија загриженост за одлуката на Анкара да произведе ракетен одбранбен систем заедно со кинеска компанија што е под американски санкции, изјави денеска американскиот амбасадор во Турција, ...

САД против турско - кинеската воена соработка

Р.С.Европа - 24.10.2013

Соединетите Држави се во контакт со Турција во врска со одлуката на Анкара за заедничко производство на проектили од долг дострел и одбрамбен систем со Кина.

Иванов проба алтернативна медицина

Сител - 24.10.2013

Претседателот Ѓорѓе Иванов проба лекување со традиционална кинеска медицина. Без апаратури и медикаменти, му беше извршен преглед и лекарите му констатираа одлична здравствена состојба.

САД повторно изрази загриженост од турско-кинеската воена соработка

Макфакс - 24.10.2013

САД стравуваат дека одлуката на Турција за изградба на ракетен систем со компанија од Кина би можел да ја ослаби сојузничката противвоздушна одбрана, изјави во четвртокот американскиот амбасадор ...

Иванов со предавање ја заврши посетата на Кина, прогласен за почесен професор на кинески универзитет

МРТ - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов прогласен за почесен професор на кинески универзитет

Курир - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов со предавање ја заврши посетата на Кина, прогласен за почесен професор на кинески универзитет

А1 On - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов прогласен за почесен професор на кинески универзитет

Сител - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

ФОТО: Иванов и Тодоров ќе ја донесат кинеската медицина во Македонија

Press24 - 24.10.2013

Поради интересот на Владата на Република Македонија за внесување на традиционалната кинеска медицина во здравствениот систем на Република Македонија, претседателот Ѓорге Иванов придружуван од ...

Иванов со предавање ја заврши посетата на Кина, прогласен за почесен професор на кинески универзитет

Економски - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Претседателот Иванов стана почесен професор на кинески универзитет

Денешен - 24.10.2013

Со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, Претседателот Ѓорѓе Иванов ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов прогласен за почесен професор на кинески универзитет

Точка - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот "Конфуциј" во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов прогласен за почесен професор на кинески универзитет

Вечер Прес - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот "Конфуциј" во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Рецензија: Политички сме на историски максимум, ни следува економски бум!

СПФМ - 24.10.2013

Релативно долгиот извештај од стартот на посетата на претседателот Ѓорѓе Иванов на Кина содржи прилично поединости за тоа со кого се сретнала македонската екипа, само што немаме никаков конкретен ...

Иванов одржал предавање за „Патот на мудроста, патот на свилата и патот до економскиот успех“

Н.Македонија - 24.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов со предавање пред студентите на Универзитетот за финансии и економија во Ченгду, кој е партнер на Институтот „Конфуциј“ во Македонија, ја заврши неколкудневната работна ...

Иванов на меѓународен форум во западна Кина

Канал5 - 23.10.2013

Светот денеска во Ченгду. Претставниците на петте континенти меѓу кои лидери на држави и влади од Канада Австралија , Монголија и Танзанија говореа како да се обезбеди рамномерен развој и да се ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и светот

24 Вести - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Кина е еден од најблиските партнери на Македонија

Алсат-М - 23.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов на Форумот за меѓународна соработка на Западна Кина, во Ченгду, во провинцијата Сичуан порача дека македонската економија е отворена кон Кина и кон светот и оти нуди ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Утрински - 23.10.2013

Македонскиот претседател учествуваше на Форумот за меѓународна соработка на Западна Кина, во Ченгду, во провинцијата Сичуан Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот.

ФОТО Иванов: Кина преку Македонија ќе има пристап до 650 милиони потрошувачи

+инфо - 23.10.2013

Шефот на државата Ѓорге Иванов за време на престојот во Народна Република Кина, ја посетил и базата за производство на автомобили на Геели Аутомобиле Холдингс, која произведува „волво“, информираат ...

ФОТО: Иванов ги освојува насловните страници во Кина

Press24 - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвикач огромен интерес кај кинеските медиуми. Средбата на претседателот Си Џинпинг со македонскиот претседател била ...

Кинеските медиуми ударно известуваат за посетата на Иванов на Кина

МКД - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми. Средбата на претседателот Си Џинпинг со македонскиот претседател беше ...

И Ивановски патува за Кина, ќе го усогласува нашиот закон за медиуми со кинескиот!

+инфо - 23.10.2013

Порталот за сатира и измислени вести Козаностра дознава дека патувањата на македонски политичари во Кина ќе продолжи со несмален интензитет. „По претседателот Ѓорге Иванов, министерката за апсења ...

Некои не веруваат, но сите се надеваат на кинески инвестиции

Р.С.Европа - 23.10.2013

Судејќи по медиумските извештаи, се добива впечаток дека кинеските компании само што не влегле во Македонија. Бизнис заедницата и економистите засега се воздржуваат од коментари во врска со најавите ...

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Сител - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската ...

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Кајгана - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми. Средбата на претседателот Си Џинпинг со македонскиот претседател беше ...

Кинеските медиуми за посетата на Иванов на Кина

Inpress - 23.10.2013

Скопје, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика интерес во кинеските медиуми.

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Нетпрес - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската јавност.

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

МРТ - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Сител - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

А1 On - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

МКД - 23.10.2013

Македонската економија нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот за меѓународна соработка на ...

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Телеграф - 23.10.2013

Претседателот истакна дека македонската делегација е дојдена во пријателска Кина токму во потрага по заеднички просперитет Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот.

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

МРТ - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов во Кина: Македонија нуди одлични можности за инвестирање и бизнис

Press24 - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат.

Иванов: Македонската економија е отворена за Кина и светот

Курир - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Економски - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Македонските производи ќе се извезуваат на кинескиот пазар?

Сител - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

ФОТО: Посетата на Иванов ударно пренесена во кинеските медиуми

Курир - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската јавност.

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Макфакс - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската јавност.

Кинеските медиуми за претседателот Ѓорге Иванов

А1 On - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската ...

Иванов во Кина привлече огромно медиумско внимание

Економски - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската ...

Иванов: Кина е еден од најблиските партнери на Македонија

Р.С.Европа - 23.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов на Форумот за меѓународна соработка на Западна Кина, во Ченгду, во провинцијата Сичуан порача дека македонската економија е отворена кон Кина и кон светот и оти нуди ...

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Точка - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската јавност.

Иванов во Кина – ја промовира Македонија како инвестициски рај

Фактор - 23.10.2013

Македонската економија нуди одлични можности за инвестирање и бизнис и целосно е отворена кон Кина и кон целиот свет. Ова претседателот Ѓорге Иванов на го порача во Кина, на Форумот за меѓународна ...

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Вечер Прес - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската ...

Иванов: Кина е еден од најблиските партнери на Македонија

Локално - 23.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов на Форумот за меѓународна соработка на Западна Кина, во Ченгду, во провинцијата Сичуан порача дека македонската економија е отворена кон Кина и кон светот и оти нуди ...

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Тера - 23.10.2013

Средбата на претседателот Иванов со претседателот на Народна Република Кина предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската јавност.

Огромно медиумско внимание за посетата на Иванов во Кина

Денешен - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвика огромен интерес во кинеските медиуми, што пак остава силен печат во кинеската ...

Иванов во кинески весник (ФОТО)

Sky - 23.10.2013

Средбата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов со претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг предизвикала огромен интерес во кинеските медиуми, оставајќи силен печат во кинеската јавност, ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Денешен - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Вечер Прес - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Денар - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Lider - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Иванов: Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот

Идивиди - 23.10.2013

Македонската економија е отворена кон Кина и кон светот. Нуди одлични можности за инвестирање и бизнис кои само треба да се препознаат и да се искористат, порача претседателот Ѓорге Иванов на Форумот ...

Кина и пружи рака на Македонија, добри политички и економски односи

Канал5 - 22.10.2013

Не е важно колку бавно одиш , битно е да не запреш, со цитат на Конфучиј претседателот Иванов ги опиша дваесет години воспоставени дипломатски односи со Кина.

Договорени проекти за кинеска медицина во Македонија

Утрински - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Канал5 - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

Алсат-М - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

24 Вести - 22.10.2013

Соработката меѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и пружи рака на Македонија

Утрински - 22.10.2013

Тема на разговор на двајцата претседатели биле сите области од взаемен интерес и соработката што е остварена во последните 20 години Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина е на највисоко ниво

Press24 - 22.10.2013

Претседателот Ѓорѓе Иванов кој е во неколкудневна посета на Пекинг по повод 20 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, истакна дека соработката меѓу Македонија и Кина е на ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Сител - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Средба Џинпинг-Иванов: Кина ќе и пружи рака на Македонија

Press24 - 22.10.2013

Претседателот Иванов е во неколкудневна посета на Народна Република Кина. За време на синоќешната средба со кинескиот претседател Си Џинпинг било констатирано дека Македонија и Кина имаат највисоко ...

Кина и Македонија ја интензивираат соработката

Р.С.Европа - 22.10.2013

„Кина и Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на средбата во Пекинг.

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Нетпрес - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Кирилица во Кина

Сител - 22.10.2013

На следниве фотографии убаво се гледа како Кина го третира нашиот претседател и со каков пиетет се онесува кон Македонија. Протоколот секогаш е на различно ниво за различни земји и уважувањето ...

ФОТО: Погледнете како Кина ја испочитува Македонија

Press24 - 22.10.2013

На следниве фотографии убаво се гледа како Кина го третира нашиот претседател и со каков пиетет се онесува кон Македонија. ...

Претседателот и речиси четвртина Влада во Кина – јакнење на соработката

Алфа - 22.10.2013

Претседателот и речиси четвртина Влада во Пекинг. Македонија и Кина ја јакнат соработката. И политичките и економските односи никогаш не биле подобри.

ФОТО: Кина во кирилица од почит кон претседателот Иванов

А1 On - 22.10.2013

Кина од почит кон нашиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во посета на нивната земја, на влезот во владата напишале „Добредојде за претседателот на Република Македонија д-р Ѓоге Иванов“ на кирилица.

Џинпинг-Иванов: Кина е спремна да ѝ подаде рака на Македонија за забрзан развој

МКД - 22.10.2013

Кина и Македонија ќе соработуваат во градежни и инфраструктурни проекти, земјоделството, како и во секторите на образованието, културата и кинеската традиционалната медицина, а двете земји во ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

А1 On - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Иванов: Соработката со Кина на највисоко ниво, со тренд да се интензивира

Нетпрес - 22.10.2013

Соработката помеѓу Македонија и Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што зборуваат и се почестите ...

Иванов во Пекинг - Соработката меѓу Македонија и Кина е на највисоко ниво

Inpress - 22.10.2013

Пекинг, 22. октомври 2013 (ИНПРЕС) Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

Сител - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Економски - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Курир - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Кинеска медицина за македонски лекари - еве што договори Тодоров во Пекинг

Press24 - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров кој заедно со претседателот Ѓорге Иванов е во посета на Пекинг, оствари средба со министерот за традиционална кинеска медицина.

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Алфа - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

МРТ - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина сe интензивира

Капитал - 22.10.2013

Соработката помеѓу Македонија и Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што зборуваат и се почестите ...

ТОДОРОВ: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Телеграф - 22.10.2013

Договорено е прво да помогнат во правењето на наставните програми на Универзитетот во Штип каде што треба да се воведе традиционална кинеска медицина како студиска програма Министерот за здравство ...

Македонските лекари ќе учат акупунктура

+инфо - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Средба Џипинг – Иванов, односите помеѓу НР Кина и Р. Макеонија не биле подобри

Сител - 22.10.2013

Средба меѓу поклоненици на Конфучионизмот, научници по вокација, политичари по занимање може да помине само успешно. Вака со една реченица може да се опише првата средба меѓу Претседателот Ѓорѓе ...

Тодоров: Македонија ќе стане регионален лидер за традиционална кинеска медицина

Сител - 22.10.2013

Македонскиот министер за здравство Никола Тодоров имаше средба со кинескиот комесар за здравство со кој разговараа за размена на кинеските искуства во традиционалната медицина кои можат да се ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

Алфа - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Иванов: Македонија и Кина со соработка на највисоко ниво

Курир - 22.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов на приемот во Пекинг по повод одбележувањето 20 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, истакна дека соработката помеѓу Република Македонија и ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво, со тренд за интензивирање

А1 On - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и пружи рака на Македонија

Сител - 22.10.2013

Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на ...

Соработката меѓу Македонија и Кина е на највисоко ниво

Телеграф - 22.10.2013

На приемот во Пекинг по повод одбележувањето 20-годишнината од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, шефот на македонската држава нагласи дека Македонија останува сигурен кинески ...

Кина е подготвена да и пружи рака на Македонија за забрзан развој на меѓусебните односи

Курир - 22.10.2013

Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на ...

Џинпинг- Иванов: Кина е подготвена да и' пружи рака на Македонија

Нетпрес - 22.10.2013

Кина и Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на средбата во Големиот народен дом ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и пружи рака на Македонија

Економски - 22.10.2013

Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и помогне на Македонија

Макфакс - 22.10.2013

Кина и Македонија ќе соработуваат во градежни и инфраструктурни проекти, земјоделството, како и во секторите на образованието, културата и кинеската традиционалната медицина, а двете земји во ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и пружи рака на Македонија

А1 On - 22.10.2013

Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на ...

Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво - 20 години дипломатски односи

Макфакс - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да ѝ помогне на Македонија

Кајгана - 22.10.2013

Кина и Македонија ќе соработуваат во градежни и инфраструктурни проекти, земјоделството, како и во секторите на образованието, културата и кинеската традиционалната медицина, а двете земји во ...

Иванов: Македонската економија е отворена за кинеските инвестиции

МКД - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Иванов во Пекинг се сретна со кинескиот претседател Си Џинпинг (ФОТО)

МКД - 22.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Пекинг се сретна со кинескиот претседател Си Џинпинг. Тема на разговорите беше развојот на билатералните односи на двете ...

Тодоров договорил ,,кинеска медицина за македонски доктори,,

Либертас - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг се сретнал со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Бриф - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Точка - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Кинеските кредити, цунами или процут за македонската економија?

Фактор - 22.10.2013

Официјален Пекинг го чека Скопје да стави параф на Договорите за кредитен заем, со кој ќе се градат двата автопати, на исток Миладиновци –Штип, на запад Кичево-Охрид.

Иванов: Соработката со Кина на највисоко ниво, со тренд да се интензивира

Тера - 22.10.2013

Соработката помеѓу Македонија и Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што зборуваат и се почестите ...

Традиционална кинеска медицина ќе има и во македонските болници

Република - 22.10.2013

На средбата на Никола Тодоров со кинескиот министер за традиционална медицина е договорено прво да помогнат во правењето на наставните програми на Универзитетот во Штип каде треба да се воведе ...

Иванов: Соработката со Кина на највисоко ниво, со тренд да се интензивира

Точка - 22.10.2013

Соработката помеѓу Македонија и Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што зборуваат и се почестите ...

Средба Џинпинг-Иванов

Либертас - 22.10.2013

Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на ...

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и подаде рака на Македонија

Денешен - 22.10.2013

Народна Република Кина и Република Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на ...

Тодоров: Договорени проекти за традиционална кинеска медицина во Македонија

Денешен - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

Денешен - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Политички сме на историски максимум, ни следува економски бум!

Вечер Прес - 22.10.2013

Прва средба меѓу македонскиот и кинескиот шеф на државата: Радува што економската соработка се продлабочува од година во година и што се намалува трговскиот дефицит.

Џинпинг-Иванов: Кина е подготвена да и помогне на Македонија

Тера - 22.10.2013

Кина и Македонија ќе соработуваат во градежни и инфраструктурни проекти, земјоделството, како и во секторите на образованието, културата и кинеската традиционалната медицина, а двете земји во ...

Џинпинг - Иванов: Кина е подготвена да и' пружи рака на Македонија

Точка - 22.10.2013

Кина и Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на средбата во Големиот народен дом ...

Кинеска традиционална медицина ќе има и во македонските болници

МК News - 22.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров, кој е во делегацијата во Кина предводена од претседателот Ѓорге Иванов, во Пекинг имаше средба со министерот за традиционална кинеска медицина, со кој се ...

Студии за традиционална кинеска медицина во Македонија?

Н.Македонија - 22.10.2013

Во Македонија да има студии за кинеска медицина е темата за која министерот за здравство Никола Тодоров разговарал со Ванг Гуочанг, заменик-министер во националната комисија за здравје и семејно ...

Кина е подготвена да и пружи рака на Македонија

Н.Македонија - 22.10.2013

„Кина и Македонија имаат постигнато највисоко ниво на билатерални односи досега, е заедничката оценка на претседателите на двете држави, Си Џинпинг и Ѓорге Иванов на средбата во Пекинг - Кина е ...

Иванов: Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво, со тренд за интензивирање

Lider - 22.10.2013

Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски план, со тренд на зацврствување и интензивирање, за што ...

Соработката меѓу Македонија и Кина на највисоко ниво

Идивиди - 22.10.2013

со тренд за интензивирање Пекинг, 22 октомври 2013 (МИА) - Соработката помеѓу Република Македонија и Народна Република Кина денес е на највисоко ниво на развој, како на политички, така и на економски ...

Бизнис-средби на Иванов во Пекинг

Утрински - 21.10.2013

Пред политичките претседателот Ѓорге Иванов во Пекинг имаше неколку средби со кинески компании, заинтересирани за инвестиции во Македонија Пред политичките претседателот Ѓорге Иванов во Пекинг ...

Кинеските компании зинтересирани за инвестирање во Македонија

24 Вести - 21.10.2013

Специјален тим на државната кинеска градежна компанија е во земјава за да ги испита можностите за инвестирање во инфраструктурни проекти. Во меѓувреме претседателот на државата Ѓорѓе Иванов во Пекинг ...

Иванов во Пекинг, кинески компании ќе градат патишта во Македонија

Канал5 - 21.10.2013

20-годишнина од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Република Македонија и Народна Република Кина. Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов во Пекинг.

20 години дипломатија со Кина

Вест - 21.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов во Пекинг се сретна со кинескиот претседател Сји Џинпинг. На средбата и` претходеа други три состаноци на шефот на државата со раководствата на три кинески компании, ...

Три кинески компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Бизнис Инфо - 21.10.2013

Во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов се сретна со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Студии за традиционална кинеска медицина во Македонија

Канал5 - 21.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров од денеска до 24 октомври престојува во работна посета на Народна Република Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот на Република ...

Иванов во Пекинг, а кинески компании ќе градат патишта во Македонија

Канал5 - 21.10.2013

Во знакот на дваесетгодишнината од воспоставувањето на дипломатските односи на Македонија со Кина претседателот Иванов на средбата со неговиот домаќин Си Џипинг ќе ги потврдат одличните врски меѓу ...

Претседателот Иванов во посета на Кина

Утрински - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, од денеска до 24 октомври ќе престојува во посета на Народна Република Кина. Во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со ...

Иванов во Пекинг на средби со раководствата на три кинески компании заинтересирани за инвестирање

Курир - 21.10.2013

Во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Иванов во Пекинг на средби со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

МРТ - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Иванов во Пекинг на средби со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Економски - 21.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раково дствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со Македонија Станува збор за ...

Иванов се сретна со кинески компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

МКД - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Иванов во Кина на средби со три компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Макфакс - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Иванов во Кина на средби со три компании заинтересирани за инвестирање

Кајгана - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Иванов во Пекинг на средби со компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Телеграф - 21.10.2013

На средбите со раководствата на кинеските компании претседателот Иванов беше придружуван од министерот без ресор задолжен за привлекување странски инвестиции Џери Наумоф Претседателот на Република ...

Иванов во Пекинг и на бизнис средби

Сител - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Студии за традиционална кинеска медицина во Македонија

А1 On - 21.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров од денеска до 24 октомври престојува во работна посета на Народна Република Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот на Република ...

Претседателот Иванов во неколкудневна посета на Кина

Р.С.Европа - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, од денеска ќе престојува во четиридневна работна посета на Народна Република Кина. Предвидено е Иванов да оствари средба со неговиот кинески колега ...

Претседателот Иванов од денеска во работна посета на Кина

МКД - 21.10.2013

Ѓорге Иванов, претседателот на Република Македонија од денеска до 24 октомври ќе престојува во работна посета на Народна Република Kина. Во текот на посетата на Пекинг, претседателот Иванов ќе се ...

Иванов во Пекинг на средби со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

А1 On - 21.10.2013

Претседателот на компанијата Sinohydro го информираше шефот на македонската држава дека сите подготовки за потпишување на договорите со Република Македонија за изградба на автопатите Скопје-Штип и ...

Иванов во политичко - економска посета на Кина

Макфакс - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, од понеделник до четврток, ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Ченгду, ...

Студии за традиционална кинеска медицина во Македонија

Сител - 21.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров од денеска до 24 октомври престојува во работна посета на Народна Република Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот на Република ...

И Иванов на роуд-шоу во Кина

+инфо - 21.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов е во посета на Кина каде има средби со кинески компании на тема инвестирање во Македонија, а утре ќе се сретне со кинескиот претседател Џинпинг Си.

ГАЛЕРИЈА: Иванов во Кина - Македонија привлечна за кинеските бизнисмени

Press24 - 21.10.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг се сретна со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со Македонија.

Иванов во Пекинг на средби со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Алфа - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Со конкретни чекори до традиционална кинеска медицина во земјава

Нетпрес - 21.10.2013

Министерот за здравство, Никола Тодоров престојува во работна посета на Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот Ѓорге Иванов. Во рамки на посетата, министерот Тодоров се сретна ...

Тодоров договара традиционална кинеска медицина за Македонија

Макфакс - 21.10.2013

Воспоставување традиционална кинеска медицина во Македонија е една од целите на посетата на министерот за здравство, Никола Тодоров, кој од 21 до 24 октомври престојува во работна посета на Народна ...

Студии за традиционална кинеска медицина во Македонија

Курир - 21.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров од денеска до 24 октомври престојува во работна посета на Народна Република Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот на Република Македонија ...

Зголемен интересот на Кина за Македонија

МРТ - 21.10.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов во Пекинг на средба со првиот човек на Кина, генералниот секретар на Комунистичката партија и претседател на најбројната држава во светот Кси Џипинг.

Иванов на средби со потенцијалните кинески инвеститори

Press24 - 21.10.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг се сретна со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со Македонија.

Иванов во Пекинг на средба со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во земјава

Нетпрес - 21.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со Македонија.

Иванов во Пекинг на средба со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во земјава

Точка - 21.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со Македонија.

Иванов во Кина

Либертас - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со Македонија.

Иванов во Пекинг на средби со компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Денешен - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Студии за традиционална кинеска медицина во Македонија

Денешен - 21.10.2013

Министерот за здравство Никола Тодоров од денеска до 24 октомври престојува во работна посета на Народна Република Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот на Република ...

Автопатиштата Скопје-Штип и Кичево-Охрид ќе ги гради кинеска фирма

Република - 21.10.2013

фото: МИА Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка ...

Иванов во лов на инвестиции во Пекинг

Локално - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Иванов во политичко - економска посета на Кина

Канал 77 - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, од понеделник до четврток, ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Ченгду, ...

Иванов во политичко - економска посета на Кина

Тера - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, од понеделник до четврток, ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Ченгду, ...

Иванов лови инвеститори во Пекинг, средба со раководствата на три кинески компании

Фактор - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг, оствари средби со раководствата на три кинески компании, кои пројавија интерес за економска соработка ...

Со конкретни чекори до традиционална кинеска медицина во земјава

Точка - 21.10.2013

Министерот за здравство, Никола Тодоров престојува во работна посета на Кина, во состав на делегацијата, предводена од претседателот Ѓорге Иванов. Во рамки на посетата, министерот Тодоров се сретна ...

Стартуваат кинеските инвестиции на македонска почва

Вечер Прес - 21.10.2013

20 години од воспоставувањето дипломатски односи НР Кина - Р. Македонија Работната посета на претседателот Иванов на Народна Република Кина започна со економската компонента.

Иванов во Кина: Автопатите Скопје-Штип и Кичево-Охрид ќе ги гради кинеска фирма

Н.Македонија - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...

Претседателот Иванов во посета на Кина

Идивиди - 21.10.2013

Пекинг, 21 октомври 2013 (МИА) - Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, од денеска до 24 октомври ќе престојува во посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува ...

Иванов во Пекинг на средби со раководствата на компании заинтересирани за инвестирање во Македонија

Lider - 21.10.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на првиот ден од посетата на Пекинг имаше средби со раководствата на три кинески компании, заинтересирани за економска соработка со ...