TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно, но сосема слаби врнежи во недела

МетеоПро - 11.09.2016

Недела ќе биде воглавно облачен ден. Повремени сончеви периоди се поверојатни во источниот регион, но нема да бидат особено долги. Во западниот регион се очекува повремен дожд, но со слаб интензитет.

Постепено слабеење на врнежите

МетеоПро - 10.09.2016

Постепено, но сигурно овој бран на врнежи ја губи силата. Ако во петок наврнаа едвај над 10 литри на метар квадратен (Прилеп и Битола), сабота ќе донесе слична количина на дожд. Претпладнево ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи ...

Благ пораст на температурите, попладне можни врнежи од дожд

Кумановски м. - 10.09.2016

Претпладне времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и грмежи, особено во крајните западни и источни делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и врнежите ќе бидат поретки.

Локално поројни врнежи со грмежи

Тера - 09.09.2016

Дождот кој веќе два дена паѓа и во Битола го зголеми нивото на водата во реката Драгор. Утре времето во земјава ќе биде променливо облачно, во западните делови со повремен дожд, а во источните со сончеви периоди.

Дождовите не предизвикаа сериозни поплави

Сител - 09.09.2016

Нема поплавени места во Македонија по вчерашните врнежи од дожд. Дирекцијата за заштита и спасување за Сител вели дека ниту една локална самоуправа не побарала помош за интервенција од ДЗС.

Прогноза за петок, 9ти септември

МетеоПро - 09.09.2016

Ќе се задржи облачното време и во петок, но со шанса за повремени сончеви периоди во источната половина од земјата. Западниот регион останува облачен во текот на целиот ден, а врнежите од оваа облачност ќе бидат позастапени попладне.

Дождовите не предизвикаа сериозни поплави (видео)

Република - 09.09.2016

Нема поплавени места во Македонија по вчерашните врнежи од дожд. Дирекцијата за заштита и спасување за Сител вели дека ниту една локална самоуправа не побарала помош за интервенција од ДЗС.

Метео: Врнежливо и за викендот

МРТ - 09.09.2016

Ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе бележи пораст и ќе достигне до 29 степени. Првиот ден од викендот ќе ни донесе малку до умерено облачно време,а во попладневните часови на места нестабилно со локален ...

Временска прогноза за наредните денови

Скопје инфо - 12.11.2016

Во Македонија во сабота нестабилно време со врнежи од дожд, кои во утринските и претпладневните часови ќе бидат поинтензивни во западните предели, а попладне во источните и југоисточните предели, локално до 30 литри.

Време, Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Алсат-М - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд

Р.С.Европа - 06.02.2019

Во Македонија ќе биде блачно и постудено со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено претпладне.

Денеска облачно и дождливо, од утре ќе имаме и сончеви периоди

МКД - 08.09.2016

Денеска времето во целата земја ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Времето денес и какво време да очекуваме овој викенд?

Факултети - 08.09.2016

Денес е четврток, 8 септември 2016 година, 252-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 18:58 часот. Денот ќе трае 12 часа и 56 минути. Во Македонија во утринските часови имаме облачно и магловито време, понекаде со намалена ...

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Популарно - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Облачно со врнежи од дожд

Кајгана - 19.04.2017

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Дожд за празникот, врнежи и викендот

OhridNews - 08.09.2016

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

А1 On - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

И денеска ќе биде облачно и врнежливо

+инфо - 08.09.2016

И во Скопската Котлина ќе има почести врнежи од дожд, повремено поинтензивни и пад на температурата за околу 10 степени. Денеска ќе преовладува променливо облачно, врнежливо, а во попладневните часови повремено и нестабилно време со локален пороен ...

Облачно со повремен дожд

Тера - 28.05.2020

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Температурите од 13 до 23 степени.

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Алфа - 08.09.2016

Во скопското подрачје ќе има врнежи од дожд со променлив интензитет, ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови.

Облачно со врнежи од дожд

Точка - 19.04.2017

Претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

ДОЖД И ОБЛАЦИ: Проверете какво време ќе имаме денеска

Телеграф - 08.09.2016

Во скопското подрачје ќе има врнежи од дожд со променлив интензитет, ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови.

Времето денес променливо облачно со повремени врнежи од дожд...

Н.Македонија - 08.04.2017

Времето денес променливо облачно со повремени врнежи од дожд Времето денес претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за повремени врнежи од дожд. Преку денот ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен во котлините на ...

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Сител - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Канал5 - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Обилните врнежи во земјава денеска подзапреа во главниот град, но не и во останатите

Сител - 08.09.2016

По невремето проследено со обилни врнежи што изминативе неколку дена ја зафати Македонија повторно се појави можност за поплава. Од УХМР известуваат дека во најголем дел од нашата земја наврнале големи количини на дожд.

Какво време не очекува денес и во викендот што следи?

Скопје инфо - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Вечер - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Дождот не престанува - наредните три дена обилни врнежи и грмотевици

Press24 - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Дождливо време со температура до 25 степени

Нетпрес - 08.09.2016

Времетo во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува .

Дождлив, ветровит и студен 8 Септември

Република - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Дождливо и ветровито време

Вистина.мк - 08.09.2016

Времетo во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува .

Метео: Тмурен ден со облаци и повремен дожд

Фактор - 08.09.2016

Денес исто така не очекува претежно облачно облачно време со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи, а наутро и појава на магла.

Облачно со дожд, повремено грмежи и ветер

Репортер - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

На повидок уште еден дождлив ден

Позитив.мк - 08.09.2016

Денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Облачно со врнежи од дожд

Макфакс - 12.11.2016

Претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне во западните и североисточните делови од земјава, каде на повисоките планини ќе има и снег. Локално се очекува данаврнат над 25л /м2 воден талог. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

И денес претежно облачно и врнежливо

Кумановски м. - 08.09.2016

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе има и услови за ретки грмежи.

И денеска облачно и дождливо време, со температура до 25 степени

Мета - 08.09.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во јужните и западните делови од земјата, а ќе има услови и за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Врнежлив 8-ми септември

Канал 77 - 08.09.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои најобилни ќе бидат во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ­индексот ќе изнесува 4.

Дождливо и студено време

Пулс24 - 08.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

И денеска врнежливо и облачно време

Lider - 08.09.2016

Времетo во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува .

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд!

Exclusive.mk - 08.09.2016

Претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Дневните температури ќе бидат во интервал од 13 до 25 Целзиусови ...

Врнежливо и во наредните денови, стабилизирање на времето од вторник

24 Вести - 07.09.2016

Времето утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Времето денеска: облачно и свежо со врнежи од дожд

Алсат-М - 07.09.2016

Во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Времето денеска: облачно и свежо со врнежи од дожд

Р.С.Европа - 07.09.2016

Во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

И денеска облачно и дождливо

МКД - 07.09.2016

Денеска времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Македонија и денеска ќе биде под влијание на влажен воздушен бран, а пообилни врнежи од дожд ќе има во западниот и југозападниот дел од земјата.

Временска прогноза за наредните 5 (пет) дена

Факултети - 13.12.2016

Денес е вторник, 13 декември 2016 година, 348-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:47, а ќе зајде во 16:08 часот. Денот ќе трае 9 часа и 21 минути. Ова утро во северозападните, западните и југозападните предели имаме претежно ведро време, ...

Врнежливо и свежо време нè очекува денеска

Либертас - 07.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Дожд и услови за слаби грмежи

Тера - 07.09.2016

Утрово минималната во Битола 15 степени. Наврнаа 32 л/м2 дожд до 8 часот. Облачно и свежо со врнежи од дожд, со услови за ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава.

Облачно, свежо и врнежливо

Популарно - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Врнежливо време, со температура до 22 степени

ТВ21 - 28.06.2018

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи, пообилни во јужните делови, особено претпладне. Ќе дува слаб, а попладне умерен, северозападен ветер.

Денеска облачно, свежо и врнежливо

+инфо - 07.09.2016

Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени. Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Кајгана - 07.09.2016

Времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Облачно, свежо и врнежливо

А1 On - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Облачно и дожд до вторник, потоа сонце

+инфо - 07.09.2016

В недела и в понеделник ќе има намалување на облачноста, но се уште е можа локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. УХМР информира дека времето до крајот на денот ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи.

50 литри дожд на метар квадратен во Битола

Тера - 07.09.2016

Само 16 степени. Толку беше дневната температура во Битола. До 16 часот наврнаа 50 литри/м2 дожд. Дождот кој од синоќа паѓа во Битола го зголеми нивото на водата во реката Драгор. До крајот на денот ќе се задржи облачно и свежо со врнежи од дожд, ...

Портокалова фаза во Македонија - се очекува да наврнат 50 л/м 2

Сител - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Ни утре не излегувајте без чадор и чизми

Телеграф - 07.09.2016

Температурата во текот на утрешниот ден ќе се движи од 13 до 25 степени Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи.

Дождливо и ветровито време

Курир - 07.09.2016

Времетo во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува .

Дождот не престанува, нови врнежи и утре

Сител - 07.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува .

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Точка - 07.09.2016

Времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Нагли промени на температурите - И денес oблачно и свежо со врнежи од дожд

Сител - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде oблачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

ДЕНЕСКА ПОСТУДЕНО: Врнежливо време со температура до 22 степени

Телеграф - 07.09.2016

Од утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.Температурата ќе биде во благ пораст Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од ...

Облачно, свежо и врнежливо време

Курир - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Денеска свежо со врнежи од дожд...

Н.Македонија - 07.09.2016

Денеска свежо со врнежи од дожд Времето денеска ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. - Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава.

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи

Локално - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Тмурно и врнежливо во среда

МетеоПро - 07.09.2016

Тмурното, облачно и внежливо време ќе биде биде одлика и на вторник, 7 септември. Врнежите повторно ќе бидат позачестени во западните и јужните делови, каде локално, особено на планинските места може да се очекуваат количини над 30 литри на метар ...

Врнежливо и во четврток

МетеоПро - 07.09.2016

Првата половина од четврток ќе биде облачна, но со релативно слаби врнежи од дожд. Попладне, а особено навечер врнежите ќе се интензивираат и тоа пред се во западниот и јужниот регион, каде наврна најмногу дожд и во среда..

Дожд, грмежи и сонце- еве какво ќе биде времето во следните денови

Среќа.mk - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 литри на метар квадратен. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Портокалова фаза во Македонија - доаѓа многу дожд

Вечер - 07.09.2016

Обилни врнежи од дожд ќе има и утре, повторно особено во јужните и западните делови од земјава Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат ...

Портокалова фаза во Македонија – се најавува многу дожд

Република - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Врнежливо и свежо време нè очекува денеска

Бриф - 07.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Портокалова фаза во Македонија - доаѓа многу дожд

Скопје инфо - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

УХМР предупредува: Портокалова фаза во Македонија - доаѓа многу дожд

Press24 - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Дождливо време со температура до 22 степени

Нетпрес - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Кога ќе престанат врнежите?

Република - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Постудено време проследено со врнежи

Позитив.мк - 07.09.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Врнежливо и свежо време нè очекува денеска

Мета - 07.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Облачно, свежо и врнежливо време

Вистина.мк - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

И денес врнежливо време со температури до 22 степени

Кумановски м. - 07.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Облачно, свежо и врнежливо

Репортер - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Толку од летото - паѓаат температурите во Скопје

Press24 - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Времето денес: Облачно, студено и врнежливо

Фактор - 07.09.2016

Денес повторно ќе имаме облачно и врнежливо време што особено ќе се почуствува со падот на температурите па затоа редно е да ја извадите есенската облека. Врнежите повторно ќе бидат позачестени во западните и јужните делови, каде локално, особено на ...

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Макфакс - 07.09.2016

Времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Облачно и дожд до вторник, потоа сонце

Вечер - 07.09.2016

В недела и в понеделник ќе има намалување на облачноста, но се уште е можа локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. УХМР информира дека времето Утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и ...

УХМР предупредува: Нов влажен бран ноќеска над Македонија

Press24 - 07.09.2016

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат уште дополнителни 10 до 15 литри.

Временска прогноза за наредните 5 дена

Скопје инфо - 02.12.2016

Денес е петок, 2 декември 2016 година, 337-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:37, а ќе зајде во 16:08 часот. Денот ќе трае 9 часа и 31 минути. Претежно сончево со локална облачност и студено утро имаме во Македонија.

Метео: Продолжува врнежливото време

МРТ - 20.02.2018

Повеќе врнежи се очекуваат утре попладне и во ноќните часови особено во западните делови од Македонија. Продолжува периодот на облачно време со повремени врнежи од дожд, снег на планините и на некои повисоки места.

Еве какво ќе биде времето во следните денови!

Пулс24 - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 литри на метар квадратен. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Облачно и свежо, со врнежи од дожд

Канал 77 - 07.09.2016

Времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Свежо и врнежливо време

Пулс24 - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Облачно, свежо и врнежливо време

Lider - 07.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Портокалова фаза во Македонија - се очекува да наврнат 50 л/м 2

Exclusive.mk - 07.09.2016

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

И денеска свежо, облачно и со врнежи од дожд, но еве и до кога ќе се задржи дождот!

Exclusive.mk - 07.09.2016

Времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Ќе врне и наредните денови - стабилизирање дури од вторник

Exclusive.mk - 07.09.2016

За девет часа (до 16 часот), најмногу дожд наврнало во Битола, 50 литри на квадратен метар, потоа во Тополчани 38, во Маврово 33, 29 во Гевгелија, 25 во Прилеп, 18 во Демир Капија, 17 во Скопје, 16 во Пожаране и Лазарополе, 13 во Тетово, 10 во ...

Време, Облачно, врнежливо и постудено

Алсат-М - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

Временска прогноза за 6 септември: Облачно со врнежи од дожд

Хитпортал - 06.09.2016

Денес е вторник, 6 септември 2016 година, 250-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:59, а ќе зајде во 19:01 часот. Денот ќе трае 13 часа и 01 минути. Во Македонија ова утро имаме облачно време проследено со врнежи од дожд.

УХМР: Се очекуваат врнежи и до 40 литри на квадратен метар

МКД - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40 литри на квадратен метар.

Од денеска до петок врнежи од дожд

МКД - 06.09.2016

Денеска времето во целата земја ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 14 Целзиусови ...

Облачно, врнежливо и постудено

А1 On - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

Oблачно со врнежи од дожд и со пад на температурите

Кајгана - 06.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, а врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ...

Ќе врне цел ден

+инфо - 06.09.2016

Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната од 17 до 24 степени. Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне.

Облачно, врнежливо и постудено

Идивиди - 06.09.2016

Скопје, 5 септември 2016 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Облачно, врнежливо и постудено

Популарно - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

И утре задолжително носете чадор

Здравство24 - 06.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Дождливо време со значителен пад на температурите

Либертас - 06.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд кои поинтензивни ќе бидат во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Од денеска до петок врнежи од дожд

Тера - 06.09.2016

Денеска времето во целата земја ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен променлив ...

Дождливо време, температурата значително ќе опадне

Курир - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

Облачно, врнежливо и постудено

Сител - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

ПОНИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА 10 СТЕПЕНИ: Облачно време со врнежи од дожд

Телеграф - 06.09.2016

Утре ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Поголеми количини на воден талог ќе има во западните и во јужните делови од земјата Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи.

Облачно, врнежливо и постудено

Алфа - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, ...

Oблачно со врнежи од дожд и со пад на температурите

Точка - 06.09.2016

Oблачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

УХМР: Денеска обилни врнежи- околу 40 литри на квадратен метар

Курир - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40 литри на квадратен метар.

И УТРЕ ДОЖД: Температурата ќе се движи од 12 до 22 степени

Телеграф - 06.09.2016

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд Времето утре во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи.

Неделава дожд- Каква е моменталната состојба?

Локално - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 17 до 24 ...

Дождливо време со значителен пад на температурата

Орбис - 06.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно, со врнежи од дожд кои поинтензивни ќе бидат во западните и во јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Oблачно со врнежи од дожд и со пад на температурите

Макфакс - 06.09.2016

Oблачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

Дожд и сериозно опаѓање на температурата

Нетпрес - 06.09.2016

Облачно време со врнежи од дожд, кои ќе бидат поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 17 до 24 ...

Метео: Дожд, облаци, пад на температурите…

Позитив.мк - 06.09.2016

Времето денес во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата.Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Дождливо време, температурата значително ќе опадне

Вистина.мк - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

Облачно врнежливо и постудено

Репортер - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 17 до 24 ...

Обилни врнежи од дожд и голем температурен шок

Кумановски м. - 06.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат нови 40-тина литри на метар квадратен, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Какво време не очекува денес?

Press24 - 03.01.2017

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните и северозападните делови ќе има локални врнежи од дождво пониските, дожд и снег на повисоките места и снег на планините.

УХМР предупредува: Денеска врнежите ќе бидат пообилни

Репортер - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40 литри на квадратен метар.

УХМР: Денеска обилни врнежи- околу 40 литри на квадратен метар

Вистина.мк - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40 литри на квадратен метар.

Поројни дождови не очекуваат и утре

Репортер - 06.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

УХМР: Да се преземат мерки за заштита од поплави - доаѓа 40 литри дожд

Скопје инфо - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40л/м2. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен, а во југоисточните ...

Не излегувајте без чадор – денеска и утре нè очекуваат врнежи

Фактор - 06.09.2016

Времето денеска и утре во цела Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи од дожд ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Дождливо време со значителен пад на температурата

Мета - 06.09.2016

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд кои поинтензивни ќе бидат во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Метео: Пообилни врнежи во западните и југозападните делови

МРТ - 06.09.2016

Од четврток следува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, локално поројни со грмежи. Утре во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи.

Најнови вести за времето - еве што не очекува

Press24 - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен, а во југоисточните ...

Грмежи и невреме: И утре температурен шок

Press24 - 06.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Облачно, врнежливо и постудено

Lider - 06.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

Подгответе се за големи промени во времето

Пулс24 - 06.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

УХМР предупредува: Денеска врнежите ќе бидат пообилни

Пулс24 - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40 литри на квадратен метар.

УХМР: Да се преземат мерки за заштита од поплави – доаѓа 40 литри дожд

Канал 77 - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40л/м 2 . Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен, а во југоисточните ...

Времето денеска: Oблачно со врнежи од дожд и ретки грмежи

Канал 77 - 06.09.2016

Oблачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. УВ=3 УХМР Македонија. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 17 до 24 ...

Oблачно со врнежи од дожд и со пад на температурите

Exclusive.mk - 06.09.2016

Oблачно со врнежи од дожд и ретки грмежи, пообилни во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 14 до 24 степени.

УХМР: Да се преземат мерки за заштита од поплави - доаѓа 40 литри дожд

Exclusive.mk - 06.09.2016

Денес времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд и ретки грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат попладне во западните и јужните делови, каде се очекува да наврнат околу 40л/м2. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен, а во југоисточните ...

Временска прогноза: Спремете се за обилни врнежи од дожд

Lady - 05.09.2016

Денес (05.09.2016) времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Во текот на попладневните часови облачноста ќе започне да се зголемува и доцна попладне ќе има услови за локален дожд ...

Значителна промена на времето, обилни врнежи од дожд и заладување

Кајгана - 05.09.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, но веќе од утре до крајот на работната седмица ќе има драстична промена на временските прилики со обилни врнежи и пад на температурите за десетина степени.

УХМР: Од ноќеска дожд и грмотевици, ќе наврнат над 50 литри на метар квадратен

А1 On - 05.09.2016

Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена на времето, информира управата за хидрометеролошки работи.

Циклонот пред Македонија – доаѓа вистински потоп и опасност од поплави, обилни врнежи и заладување!

Турлитава - 05.09.2016

ЗНАЧИТЕЛНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО (обилни врнежи од дожд и заладување) Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена на ...

Значителна промена на времето, обилни врнежи од дожд и заладување

Канал5 - 05.09.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, но веќе од утре до крајот на работната седмица ќе има драстична промена на временските прилики со обилни врнежи и пад на температурите за десетина степени.

Значителна промена на времето, обилни врнежи од дожд и заладување

Точка - 05.09.2016

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, но веќе од вторник до крајот на работната седмица ќе има драстична промена на временските прилики со обилни врнежи и пад на температурите за десетина степени.

Претстои невреме проследено со обилни врнежи од дожд, електрични празнења и засилен ветер

Сител - 05.09.2016

Почнувајќи од вечерва и во текот на ноќта кон вторник па се до крајот на неделата територијата на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот. Поради тоа се очекуваат чести врнежи од дожд кој ќе ги има над целата ...

Утре и во среда очекувајте дожд и пад на температурите

Точка - 05.09.2016

Утре и во среда времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од УХМР. Утре и во среда времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од УХМР.

Вонредна прогноза од УХМР

Курир - 05.09.2016

Денеска попладне метеоролозите очекуваат дека од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови.

Вечерва промена на времето: Следува дожд и грмежи- ова се препораките

Курир - 05.09.2016

Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена на времето. Денес во вечерните и ноќните часови ќе има врнежи од дожд, по некаде со ретки ...

Пад на температурата за 10 степени и засилени врнежи од ноќеска низ цела Македонија

Алфа - 05.09.2016

Пад на температурата за околу 10 степени и засилени врнежи од дожд од ноќеска за зафаќаат цела Македонија, најавуваат од управата за хидрометеролошки работи. Нестабилно време со пороен дожд ќе има во текот на целата недела.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Oблачно со врнежи од дожд

Телеграф - 05.09.2016

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 17 до 24 степени Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне.

Не зборувајте на телефон кога грми

Вест - 05.09.2016

Денеска и утре очекувана количина вода која ќе наврне е од 30л/м2 до 80л/м2. Ова значи дека треба да се преземат соодветни мерки за заштита од евентуални поплави, предупредува метеорологот Славчо Попоски, кој предупреди за невремето што го зафати ...

Облачно, врнежливо и постудено

Канал5 - 05.09.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од ...

Значителна промена на времето, обилни врнежи од дожд и заладување

Макфакс - 05.09.2016

Во понеделникот времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, но веќе од вторник до крајот на работната седмица ќе има драстична промена на временските прилики со обилни врнежи и пад на температурите за десетина степени.

Обилни врнежи и пад на температурата за 10 степени

Кумановски м. - 05.09.2016

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во северните делови ќе има локален дожд со ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи..

Циклонот пред Македонија - доаѓа вистински потоп и опасност од поплави

Press24 - 05.09.2016

Почнувајќи од вечерва и во текот на ноќта кон вторник па се до крајот на неделата територијата на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот. Поради тоа се очекуваат чести врнежи од дожд кој ќе ги има над целата ...

Утре и во среда очекувајте дожд и пад на температурите

Нетпрес - 05.09.2016

Утре и во среда времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од УХМР. Поголеми количини на воден талог ќе има во западните и јужните делови од земјата, каде се очекува да наврнат над 50л/м 2.

ВО ЖИВО: Следете го движењето на облаците кои доаѓаат кон Македонија

Press24 - 05.09.2016

Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд по некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец ...

Метео: Обилни врнежи од дожд и пад на температурите

МРТ - 05.09.2016

На места се очекуваат пообилни врнежи од дожд особено во западните и јужните делови. Температурите значително ќе опаднат. Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и свежо време со умерен северен ветер.

УХМР предупредува: Од утре обилен дожд, над 50 литри на метар квадратен

Скопје инфо - 05.09.2016

Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд по некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Циклонот пред Македонија – Доаѓа вистински потоп и опасност од поплави

Репортер - 05.09.2016

Почнувајќи од вечерва и во текот на ноќта кон вторник па се до крајот на неделата територијата на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот. Поради тоа се очекуваат чести врнежи од дожд кој ќе ги има над целата ...

Циклонот пред Македонија – Доаѓа вистински потоп и опасност од поплави

МК News - 05.09.2016

Почнувајќи од вечерва и во текот на ноќта кон вторник па се до крајот на неделата територијата на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот. Поради тоа се очекуваат чести врнежи од дожд кој ќе ги има над целата ...

УХМР предупредува: Од утре обилен дожд, над 50 литри на квадратен метар

Република - 05.09.2016

Денеска попладне метеоролозите очекуваат дека од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови.

Вонредна прогноза од УХМР

Скопје инфо - 24.02.2017

Во текот на ноќта и утре нашето подрачје ќе биде под влијание на влажен и постуден бран кој ќе предизвика врнежи од дожд, а на повисоките планини во северозападните делови од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во северозападните делови (15л/м2).

Вонредна прогноза од УХМР

Вистина.мк - 05.09.2016

Денеска попладне метеоролозите очекуваат дека од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови.

УХМР: Дожд и грмежи – Се очекува над 50 литри на метар квадратен

Репортер - 05.09.2016

Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена на времето, информира управата за хидрометеролошки работи.

Од вечерва започнува невреме - ова се препораките

Press24 - 05.09.2016

Денес во вечерните и ноќните часови ќе има врнежи од дожд, по некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови. Утре и во среда ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи.

Крај на летото? - Погледнете што ќе се случува со времето утре

Press24 - 05.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Вечерва промена на времето: Следува дожд и грмежи- ова се препораките

МК News - 05.09.2016

Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена на времето. Денес во вечерните и ноќните часови ќе има врнежи од дожд, по некаде со ретки ...

Подгответе ги есенските јакни, следува заладување

Република - 05.09.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во западните и јужните делови од земјата. Температурата значително ќе опадне. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Циклонот пред Македонија – доаѓа вистински потоп и опасност од поплави

Маркукуле - 05.09.2016

Почнувајќи од вечерва и во текот на ноќта кон вторник па се до крајот на неделата територијата на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот. Поради тоа се очекуваат чести врнежи од дожд кој ќе ги има над целата ...

Следете го во живо движењето на облаците што доаѓаат кон Македонија

Пулс24 - 05.09.2016

Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд по некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Вонредна прогноза од УХМР

Lider - 05.09.2016

Денеска попладне метеоролозите очекуваат дека од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови.

Вечерва се очекува невреме. Држете се до препораките!

Пулс24 - 05.09.2016

Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена на времето. Во вечерните часови ќе има врнежи од дожд, по некаде со ретки грмежи, претежно во ...

ЗНАЧИТЕЛНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО! Не очекуваат обилни врнежи од дожд и заладување!

Exclusive.mk - 05.09.2016

Во понеделникот времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, но веќе од вторник до крајот на работната седмица ќе има драстична промена на временските прилики со обилни врнежи и пад на температурите за десетина степени.