TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СП 2018: Успешен старт за Хрватска

Канал5 - 17.06.2018

Хрватска ја победи Нигерија со 2:0 и излезе на чело во групата „Д“ на Мундијалот 2018. Тимот на Златко Далиќ тотално доминираше на натпреварот, не им дадоа никаква шанса на Африканците и речиси без проблеми забележаа победа.

СП 2018: Модриќ: Аргентина е под притисок, ќе извлечеме поени против нив

Канал5 - 17.06.2018

Хрватскиот репрезентативец, Лука Модриќ, изрази доверба дека тимот нема да изгуби од Аргентина во нивниот претстоен натпревар од Светскиот куп. Хрватите вчера ја победија лесно Нигерија со 2-0 и се во добра позиција да продолжат во следната фаза.

СП 2018: Хрватска лесно ја совлада Нигерија

24 Вести - 17.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска со 2-0 ја победи Нигерија, во рамки од вториот меч од групата Д на Светското првенство во Русија. „Коцкестите“ низ целиот натпревар ја има контролата и не дозволиј ефикасен напад на нивниот гол.

Хрватска со три бода го стартуваше Мундијалот

Курир - 17.06.2018

Хрватска ја победи Нигерија со 2:0 и излезе на чело во групата „Д“ на Мундијалот 2018. Тимот на Златко Далиќ тотално доминираше на натпреварот, не им дадоа никаква шанса на Африканците и речиси без проблеми забележаа победа.

Жешката Хрватка која „го украде шоуто“ на дуелот на „Коцкестите“ со Нигерија

Спортски - 17.06.2018

Хрватската убавица Ивана Кнол го украде вниманието на фотографот од AFP на синоќешната фудбалска пресметка помеѓу Хрватска и Нигерија во рамки на Светското првенство во руски Калининград. Ивана е родена Германија, а едно време живееше во Босна и ...

Хрватска со победа го стартуваше Мундијалот

Sport M - 17.06.2018

Во натпреварот од 1. коло во групата Д репрезентацијата на Хрватска славеше победа од 2:0 над репрезентацијата на Нигерија. Со оваа победа Хрватите се наоѓаат на првата позиција на табелата, откако во претходниот натпревар Аргентина и Исланд ...

Модриќ: Играв на мојата најдобра и омилена позиција

Gol.mk - 17.06.2018

Во зенитот на својата кариера, Лука Модриќ ја предводеше хрватската репрезентација до победа над Нигерија со 2-0. Дуелот во Калининград покажа зрелост на „коцкестите“, а еден од двајцата стрелеци, Лука Модриќ истакна дека воопшто не беше лесно да се ...

СП 2018 - Модриќ: Аргентина е под притисок, ќе извлечеме поени против нив

Кајгана - 17.06.2018

Калининград, 17 јуни 2018 (МИА) - Хрватскиот репрезентативец, Лука Модриќ, изрази доверба дека тимот нема да изгуби од Аргентина во нивниот претстоен натпревар од Светскиот куп. Хрватите вчера ја победија лесно Нигерија со 2-0 и се во добра позиција ...

Нигерискиот селектор: Хрватите се искусни, но ние имаме млад тим со голем потенцијал

Дерби - 17.06.2018

Синоќа беа одиграни натпреварите од првото коло во групата Д на Светското првенство, а селекцијата на Нигерија беше поразена во дуелот со Хрватска. „Коцкестите“ од самиот старт го стегнаа обрачот околу одбраната на Нигерија и уште во 32.

Мистериозна убавица во Калининград (ФОТО)

SportMedia - 17.06.2018

Околу 6.000 хрватски навивачи дојдоа во Русија да ја поддржат својата репрезентација на Мундијалот. На првиот дуел против Нигерија на трибините се појави мистериозна убавица која ги украде сите погледи.

Модриќ: Аргентина ќе игра на победа, но и ние сакаме бодови

Спортклуб - 17.06.2018

Капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ го доби признанието најдобар играч на дуелот со Нигерија. Тој го изведе корнерот за водството на Хрватска, а потоа го реализираше и пеналот за својата репрезентација.

Модриќ: Аргентина е под притисок, ќе извлечеме поени против нив

Курир - 17.06.2018

Хрватскиот репрезентативец, Лука Модриќ, изрази доверба дека тимот нема да изгуби од Аргентина во нивниот претстоен натпревар од Светскиот куп. Хрватите вчера ја победија лесно Нигерија со 2-0 и се во добра позиција да продолжат во следната фаза.

Една хрватска убавица ги магепса сите за време на мечот со Нигерија! (ФОТО)

Sport 1 - 17.06.2018

Светските првенства не би биле исти без убавите девојки на трибините. Секогаш се појавуваат галерии со секси-навивачки, а вчера имаше што да понуди хрватскиот табор. Низ медиумите во Европа и во светот кружеа фотографии од една убава, црнокоса ...

Хрватката што ја „запали“ Русија (ФОТО)

Екипа - 17.06.2018

Фудбалската репрезентација на Хрватска со триумф (2-0) над Нигерија го отвори Светското првенство во Русија, а имаше фантастична поддршка во Калининград и од своите фанови. Една преубава навивачка го магепса целиот стадион, но и цела Русија.

Модриќ: Сега играм на позиција каде најдобро се чувствувам, па се гледа ефектот…

Екипа - 17.06.2018

Хрватска славеше против Нигерија со 2-0 во првиот натпревар на Светското првенство во Русија, а Лука Модриќ од ФИФА го доби признанието за играч на натпреварот… „Беше важно да отвориме со победа. Сега самодовербата е на повисоко ниво.

(Фото): Хрватската убавица што го полуде фудбалскиот свет

Независен - 17.06.2018

Фотографиите на таинствената убавица во дрес од Хрватска што камерите упорно ја ловеа на мечот Хрватска - Нигерија (2-0), ги запалија љубителите на најважната споредна работа на светот. Хрватските медиуми се потрудија да ја пронајдат.

Жешката Хрватка која „го украде шоуто“ на дуелот на „Коцкестите“ со Нигерија

Таратур - 17.06.2018

Хрватската убавица Ивана Кнол го украде вниманието на фотографот од AFP на синоќешната фудбалска пресметка помеѓу Хрватска и Нигерија во рамки на Светското првенство во руски Калининград. --------------------------------- ПОНУДА ШТО НЕ СЕ ...

Кој филм го гледаа хрватските фудбалери пред натпреварот со Нигерија?

Кајгана - 17.06.2018

„Беше време со авторитет да завршиме еден ваков испит, после сите фрустрации од Бразил, Полска, Франција“, рече Дејан Ловрен по победата на Хрватска од 2:0 над репрезентацијата на Нигерија во рамките на првото коло од групата Д на Светското ...

Нигерија ќе им ги врати парите на сите навивачи кои беа на стадион!

Sport 1 - 17.06.2018

Нигерија лошо го отвори Светското првенство каде во првото коло загуби од Хрватска со 0-2. Африканците одиграа лош натпревар, далеку под очекувањата и ниту одблиску не ги оправдаа очекувањата кај своите симпатизери.

СП 2018: Успешен старт за Хрватска

Локално - 17.06.2018

Хрватска ја победи Нигерија со 2:0 и излезе на чело во групата „Д“ на Мундијалот 2018. Тимот на Златко Далиќ тотално доминираше на натпреварот, не им дадоа никаква шанса на Африканците и речиси без проблеми забележаа победа.

СП 2018: Хрватска ја совлада Нигерија за прво место во групата Д

Република - 17.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска издвојува победа над Нигерија со 2-0 во вториот меч од групата Д од Светското првенство во Русија. „Коцкестите“ не наидоа на голем отпор кај противникот и успеаја релативно лесно да дојдат до 3 бода кои им обезбедија ...

Хрватска ја совлада Нигерија

Тера - 17.06.2018

„Коцкастите” сигурни во воведниот натпревар на мундијалот во Русија, Хрватска ги искористи грешките на младиот тим на Нигерија и се радуваше на победа од 2-0. Хрватска се наоѓа на првото место во групата Д од светскиот шампионат.

СП: Хрватска со рутинска победа над Нигерија

Н.Македонија - 17.06.2018

Хрватска ја победи Нигерија со 2:0 и излезе на чело во групата „Д“ на Мундијалот 2018. Тимот на Златко Далиќ целосно доминираше на натпреварот, не им даде никаква шанса на Африканците и речиси без проблеми забележа победа.

СП 2018: Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

Канал5 - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. - Ги знаеме силните страни на Нигерија.

ВИДЕО: Офанзивната Хрватска ја надигра Нигерија за стартна победа на СП!

Gol.mk - 16.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска ја оправда фаворитската улога и со сигурни 2-0 славеше над Нигерија, во рамки од вториот меч од групата Д на Светското првенство во Русија. „Коцкестите“ одиграа мудро и зрело, речиси на целиот меч ја контролираа играта и ...

Хрватите одиграа колку што е потребно: Автогол, па пенал – за три бода! (видео)

Спортски - 16.06.2018

Најбогатиот ден на Мундијалот беше затворен со натпреварот помеѓу Хрватска и Нигерија. Хрватите ја оправдаа фаворитската улога против Нигерија. Хрватска не беше кој знае колку доминантна, но на крајот сепак одигра доволно за да слави победа од 2:0.

Хрватска ги искористи грешките на Нигерија за победа и три важни бода (ВИДЕО)

МКД - 16.06.2018

„Коцкастите" сигурни во воведниот натпревар на мундијалот во Русија, Хрватска ги искористи грешките на младиот тим на Нигерија и се радуваше на победа од 2-0 Групата Д веројатно е најтешката, па откако Аргентина киксна со Исланд, Хрватска се погрижи ...

Успешен старт на Хрватите

Оff.net - 16.06.2018

Без блескава игра, но со искуство и поквалитетен играчки кадар, селекцијата на Хрватска ја доби Нигерија со 2:0, но без ниту еден нивни гол од игра. Првиот беше автогол, а вториот пенал кој за разлика од претходните на Аргентина и Перу, Модриќ го ...

Хрватска со помош на среќата триумфираше против Нигерија (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.06.2018

Хрватска на најдобар можен начин го отвори Светското првенство во Русија, откако со 2-0 ја победи репрезентацијата на Нигерија. Иако не беа толку убедливи, колку што се очекуваше од нив, сепак први стигнаа до водство во 32.

Хрватска ја оправда фаворитската улога со рутинска победа над Нигерија (Видео)

Дерби - 16.06.2018

Хрватите влегоа како фаворити на хартија против селекцијата на Нигерија во вториот натпревар од групата Д, а иако не брилјираа и не покажаа премногу импресивна игра, сепак се претставија во задоволително издание за да победат со 2:0.

Хрватска ги намести „нигериските коцки“

SportMedia - 16.06.2018

Со три бода, „коцкестите“ се лпрвопласирани во групата каде се уште и Аргентина и Исланд Хрватска не дозволи изненадување и со 2:0 славеше против Нигерија во првото коло на Мундијалот. „Коцкестите“ дадоа по еден гол во двете полувремиња и не ...

(ВИДЕО) Рутина за „коцкестите“: Еден автогол и еден пенал доволно за три бода на Хрватска

Спортклуб - 16.06.2018

Хрватската репрезентација со победа го почна Светското првенство откако со 2:0 ја совлада Нигерија во вториот натпревар од групата Д. Мошне рутинирано ако се има предвид дека не создаде многу шанси, но го искористи она што го доби како подарок од ...

(ГАЛЕРИЈА) Кој да гледа фудбал со ваква Хрватка на трибините?

Спортклуб - 16.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска со победа го отвори Светското првенство во Русија, совладувајќи ја Нигерија со 2:0. Сепак, и покрај триумфот, најинтересно беше на една од трибините каде хрватска навивачка го привлече вниманието на сите присутни, а и на ...

Хрватска без проблеми против Нигерија

Стандард - 16.06.2018

Хрватска успешно ја започна својата кампања во групата „Д“ на Светското првенство. Тимот на Златко Далиќ победи со 2-0 против Нигерија во Калининград. Така, „коцкастите“ застанаа на чело на групата во која Аргентина и Исланд одиграа 1:1 порано денес.

Покажаа дека се класа за ривалот: Хрватска рутина со Нигерија (Видео)

Нова ТВ - 16.06.2018

Хрватска ја совлада Нигерија со 2:0 во Калининград за затворање на првото коло во групата Д на Светското фудбалско првенство во Русија. „Коцкестите“ во целост се оправдаа во улога на фаворити и со автоголот на Огенекаро Етебо во 32.

Модриќ: Победа која ја навестува нашата цел во Русија

Дерби - 16.06.2018

Хрватската репрезрентација со победа против селекцијата на Нигерија го започна своето четврто Светско првенство, а добрата тимска игра беше клучна во овој триумф. Во одличната тимска хемија, највеќе се истакна играчот за врска на Реал Мадрид, Лука ...

Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

+инфо - 16.06.2018

Полудефанзивецот на Реал Мадрид проговори и за големите очекувања кои ги има кон нив и дека тоа не претставува товар за репрезентацијата. Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против ...

СП 2018: Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

Курир - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме силните страни на Нигерија.

Модриќ збесна на прашање за Мамиќ: Немате ли нешто попаметно да прашате!?

Екипа - 16.06.2018

Хрватска денеска го отвора својот настап на Светското првенство 2018 со дуелот против Нигерија… И, секако во фокусот најдобриот фудбалер на „коцкестите“, Лука Модриќ. Но, хрватските новинари успеаја добро да ја налутат ѕвездата на Реал Мадрид на ...

Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

Sport M - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме силните страни на Нигерија.

Светско првенство Група Г – Може ли Нигерија да им ги замрси сметките на фаворитите?

Спортски - 16.06.2018

Денес на програмата на Светското првенство започнуваат натпреварите од Групата Г, која е една од најинтересните на турнирот. Аргентина и Хрватска важат за фаворити за пласман во следната фаза, но Нигерија може да биде „нагазна мина“.

Модриќ со порака до новинарот: Зарем немаш нешто попаметно да ме прашаш?

Спортски - 16.06.2018

Капитенот на репрезентацијата на Хрватска, Лука Модриќ изјави дека неговата екипа е подготвена по долго време да направи добар резултат на едно големо натпреварување, но и се налути на прашањето на новинарот.

Стартни 11 Хрватска – Нигерија: Хрватите со напаѓачка формација

Спортклуб - 16.06.2018

Четвртиот натпоревар на третиот ден на СП во Русија ќе го играат селекциите на Хрватска и на Нигерија. Ова дуел од Д групата, каде претпладнево нерешено одиграа Аргентина и Исланд 1:1. Селекторот на Хрватска Златко Далиќ, се реши за офанзивна ...

Официјални состави: Хрватска го почнува настапот на Светското првенство, Нигерија е првиот противник

24Фудбал - 16.06.2018

Хрватска и Нигерија ќе го комплетираат првото коло во групата Д, Хрватите се фаворит во овој меч, имаат подобар тим, но Нигеријците се селекција која не смее да се потцени. Најдолгиот ден на Светското првенство ќе го затворат селекциите на Хрватска ...

Хрватска со Манџукиќ во шпицот ја напаѓа Нигерија (ФОТО)

Sport 1 - 16.06.2018

Вечерва од 21 часот се игра четвртиот и последен натпревар од програмата на Светското првенство во Русија, помеѓу Хрватска и Нигерија. Хрватите се голем фаворит против незгодната Нигерија, а екипата која ќе излезе на теренот за Хрватска изгледа ...

Навивачите во дилема: Дали да се гледа фудбал или хрватската убавица (ФОТО)

Sport 1 - 16.06.2018

Хрватска вечерва го игра натпреварот против Нигерија од 21 часот во Калининград, а на трибините има над 10.000 хрватски навивачи. Сепак, една млада Хрватка посебно го привлече вниманието на голем број навивачи и медиумите, кои објавија фотографии од ...

ФОТО: Фудбалот во втор план – хрватска убавица ги освои симпатиите во Калининград!

Gol.mk - 16.06.2018

Селекциите на Хрватска и Нигерија го играат вториот натпревар од групата Д на Светското првенство во Русија , а за моменти фудбалот беше во втор план на „Калининград“ стадионот. Една млада хрватска навивачка ги освои симпатиите на фудбалската ...

(Видео): Хрватска поведе со автоголот на Етебо

Спортклуб - 16.06.2018

Последниот дуел од денешната програма од третиот ден од Мундијалот во Русија меѓу Хрватска и Нигерија на полувреме заврши со водство на Хрватска од 1:0. По корнерот на Хрватска, Крамариќ одигра со глава, а на патот кон голот топката удри во Етебо и ...

Хрватска со автогол води на полувремето (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.06.2018

Хрватската репрезентација има предност од 1-0 по првиот дел против селекцијата на Нигерија, африканската репрезентација сама си постигна гол. Хрватска е подобар противник од Нигерија во првите 45 минути, доминацијата ја крунисаа со гол во 32. минута.

(ВИДЕО) Заврши приказната: Хрватска од пенал до недостижна предност

Спортклуб - 16.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска поведе со 2:0 во 71. минута од натпреварот со Нигерија и речиси ги обезбеди првите три бода на Светското првенство. По автоголот во првото полувреме, сега беше досуден пенал за старт врз Манџукиќ, а Лука Модриќ од белата ...

Видео: Манџукиќ соборен, Модриќ погодува – Хрватска пред победа!

Спортски - 16.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска стигнува до предност од 2:0 против селекцијата на Нигерија. Стрелец на голот беше Лука Модриќ со удар од белата ...

Хрватска сигурна на стартот, „Коцкастите“ преку Нигерија до три важни бода (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.06.2018

Хрватска стигна до победа и три важни вода во првиот натпревар на мундијалот во Русија, „Коцкастите“ вечерва во Клининград триумфираа со 2-0 над Нигерија Групата Д веројатно е најтешката, па откако Аргентина киксна со Исланд, Хрватска се погрижи ...

„Коцките“ се склопија за триумф над Нигерија

Екипа - 16.06.2018

Хрватска се наоѓа на првото место во групата Д од светскиот шампионат откако „коцкестите“ вечерва по голема борба стигнаа до цел плен против Нигерија, триумфирајќи со 2-0. Прекините им донесоа среќа на хрватските фудбалери, кои двата погодоци ги ...

Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

Вечер Прес - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. Ги знаеме силните страни на Нигерија.

Лука Модриќ смета дека пола пола се шансите со Нигерија

Пулс24 - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме силните страни на Нигерија.

СП 2018: Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

Локално - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме силните страни на Нигерија.

СП 2018: Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

Либертас - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме силните страни на Нигерија.

СП 2018: Модриќ: Шансите против Нигерија се 50:50

1tv - 16.06.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме силните страни на Нигерија.

Интересна забрана за Нигеријците: Не е дозволено внесување кокошки на стадионите

Екипа - 15.06.2018

На натпреварите од Светското првенство забрането е внесување на домашни миленици. Дури и ако се преравени во „навивачи“. Нигеријските фанови ќе мора да се помират со забраната на трибините да не внесуваат живи кокошки обоени во „зелено-бело“.

Профил на Нигерија за СП2018: „Супер орлите“ по висок прелет во Русија

Нова ТВ - 14.06.2018

Сигурно се сеќавате на Окоча, на Бабанјаро, на Бабангида, на Кану, на Финиди, на Амокачи, на Амеоби, фудбалери со кои Нигерија во минатото важеше за незгоден ривал што можеше против секого.

Мундијалска треска: Аргентина со „Ролинг Стоунс“, Нигеријците веќе шампиони! (Фото)

SportMedia - 14.06.2018

Светскиот вицешампион Аргентина пристигна во Русија, со авион кој припаѓа на легендарната рок група „Ролинг Стоунс". Нигеријците со необичен стајлинг, погледнете! „Гаучосите" ја искористија можноста да направат селфи пред полетувањето, а Нигерија ...

БАРАЊЕТО Е ОДБИЕНО: Можат само „супер орлите", не и кокошките

SportMedia - 14.06.2018

Одбиено е барањето на навивачите на Нигерија на стадионот во Каљининград внесат живи кокошки Инаку фановите на „супер орлите" на натпреварите на нивниот национален тим носат кокошки обоени во зелено, со верба дека му носат среќа на тимот.

СП 2018: Нигеријците ќе навиваат без кокошки

Република - 14.06.2018

Навивачите на Нигерија побарале дозвола на стадионот во Калининград, каде што игра нивната репрезентација против Хрватска, да внесат кокошки, но локалните власти им забраниле. -Во нашиот информативен центар пристигнуваат секакви барања.

Модриќ: Би заменил некои успеси со Реал за само еден голем успех со Хрватска

Gol.mk - 12.06.2018

Лука Модриќ важи за еден од најдобрите фудбалери во средниот ред во светот. Со Реал Мадрид имаше незаборавна сезона и ја освои Лигата на шампионите, а сега следи предизвикот со Хрватска наречен Светско првенство, на кој тој силно посакува успех.

Модриќ: Можам да го разберам Меси

Точка - 12.06.2018

Лука Модриќ изјави дека може да ја сфати изјавата на Лионел Меси кој што неодамна порача дека сите свои трофеи би ги менувал за само еден трофеј на Светското првенство. „Го разбирам тоа што сакаше Меси да го каже.

Модриќ: Можам да го разберам Меси

24Инфо - 12.06.2018

Лука Модриќ изјави дека може да ја сфати изјавата на Лионел Меси кој што неодамна порача дека сите свои трофеи би ги менувал за само еден трофеј на Светското ...

Модриќ: Би се откажал од неколку трофеи со Реал Мадрид за голем успех со Хрватска

Стандард - 11.06.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Хрватска, Лука Модриќ, призна дека минатата сезона била една од најтешките, но тимот го заслужил освојувањето на Лигата на Шампионите. Тој, исто така, се надева на успех на Светското првенство со ...

Нигеријците повторно во стил! (галерија)

TopSport - 11.06.2018

Откако нивниот (навистина фантастичен) дрес руши рекорди според продажбата, нигериската фудбалска репрезентација повторно изненади, овојпат со своите костуми со кои пристигнаа во Русија. Почитувајќи ја својата традиција, репрезентацијата патуваше до ...

(ФОТО) Воодушевија со своите дресови, а што ли да се каже за „официјалните одела“ на Нигеријците!?

Спортклуб - 11.06.2018

Репрезентацијата на Нигерија нема преголеми шанси на престојниот Мундијал во Русија да направи некој поголем резултат, со оглед на тоа дека „Супер орлите“ се најдоа во групата Д со селекциите на Аргентина, Хрватска и Исланд.

Модриќ: Го разбирам Меси и би направил исто како него

Спортски - 11.06.2018

Репрезентативците на Хрватска допатуваа во Русија каде за неколку дена започнува Светското првенство. Хрватите вечерва го одработија првиот тренинг со желба во што подобра форма да го дочекаат почетокот на групната фаза.

Модриќ: Би се откажал од трофеи со Реал Мадрид за успех со Хрватска

Локално - 11.06.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Хрватска, Лука Модриќ, призна дека минатата сезона била една од најтешките, но тимот заслужил освојување на Лигата на Шампионите. Тој, исто така, се надева на успех на Светското првенство со хрватскиот ...