TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хабиб ја продаде маичката на Пориер и му ги испрати парите

IPON - 14.09.2019

Хабиб Нурмагомедов и Дастин Пориер разменија маички по нивната борба во Абу Даби, што заврши со победа за Орелот. Тогаш непоразениот шампион во кафезот рече дека ќе ја даде маичката на аукција и ќе му испрати пари за да и помогне на добротворната ...

Порака до Кабиб: Би го нокаутирал со еден удар

Спортски - 13.09.2019

Патрисио Фреир, двократниот шампионво Белатор е убеден дека би го нокаутирал непоразениот УФЦ шампион Кабиб Нурмагомедов (28:0). „ Кабиб е тежок противник, феноменален борач, но има голем недостаток во работата со нозе.

(ВИДЕО) Каква чест: Путин дојде во Дагестан да го поздрави шампионот!

Спортклуб - 13.09.2019

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа се сретна со светскиот шампион во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов и тоа во Дагестан каде живее борачот. Нурмагомедов го натера Дистен Поарие да го предаде мечот и на тој начин заврши уште една доминантна борба.

ПЕТА сака УФЦ да ги преиспита односите со Хабиб заради борбите со мечка

IPON - 13.09.2019

ПЕТА го обвинува Хабиб за непочитување на животните и не се среќни поради борите против мечки. Непоразениот борец Дагестан е познат по видеото во кое како дете се бори со мечка. Со текот на годините, Нурмагомедов неколку пати ја повторуваше оваа ...

Путин му честиташе на Нурмагомедов за одбраната на титулата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.09.2019

УФЦ шампионот, Хабиб Нурмагомедов ужива голем углед во својата татковина. Хабиб Нурмагомедов минатата сабота успешно ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ шампионатот, победувајќи Дастин Поирие.

Хабиб Нурмагомедов повторно се сретна со Путин, за да ја прослават победата (ВИДЕО)

IPON - 13.09.2019

Непоразениот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата во Абу Даби и е без пораз во кариерата. Шампионот доминираше против Дастин Пориер и го заврши во трета рунда.

Таткото на Нурмагомедов најави крај и посочи уште колку борби ќе има неговиот син: Би сакале да завршиме во Москва…

Дерби - 13.09.2019

Кабиб Нурмагомедов е едно од најпознатите имиња во ММА спортот, а минатиот викенд со победата над Дастин Поириер ја продолжи неговата неверојатна серија од 28 натпревари без пораз. Таткото на 31 годишниот Дагестанец, Абдулманап Нурмагомедов најави ...

Хабиб близу до пензија: Таткото на рускиот „орел“ објави кога ќе заврши кариерата во УФЦ!

Sport 1 - 13.09.2019

Уште пред да се бори со Дастин Порие, рускиот „орел“ Хабиб Нурмагомедов најави дека нема уште долго да остане во светот на ултимејтфајтот, но не кажа точно до кога ќе се бори (рече дека нема да чека 40 години), но сега таткото на непобедливиот ...

Нурмагомедов се повлекува од УФЦ борбите

OhridNews - 13.09.2019

Лесно може да се случи УФЦ борбите да останат без моментално најатрактивниот борач Хабиб Нурмагомедов. Неговиот татко Абдулманап кој е и негов агент најави дека Хабиб може да ја заврши кариерата после двете борби кои се закажани.

Првакот на Белатор предизвикува: Хабиб ќе го решам со еден удар

Кајгана - 13.09.2019

Двократниот првак на Белатор, Бразилецот Патрисиу Фреири, е уверен дека може да го нокаутира непораениот УФЦ првак Хабиб Нурмагомедов. „Хабиб е тежок соперник, феноменален борач, но му недостига техника со нозе“, вели 32-годишниот Фреири кој се бори ...

Голема чест за шампионот: Путин го нагости непобедливиот Нурмагомедов

SportMedia - 13.09.2019

Хабиб Нурмагомедов,кој полека прераснува во светска ѕвезда, деновиве беше примен од претседателот на Русија Владимир Путин. Поводот беше новата титула на УФЦ борецот во лесна категорија, Дагестанецот Нурмагомедов, покраина која е во состав на ...

И Владмир Путин му честиташе на Кабиб (ВИДЕО)

Спортски - 13.09.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин вчера имаше средба со Кабиб Нурмагомедов кој минатиот викенд го одбрани шампионскиот појас во УФЦ. Нурмагомедов го натера Дастин Пориер да го предаде мечот откако доминираше во текот на целата борба.

Путин се сретна со Хабиб, го поздрави за одбраната на титулата (ВИДЕО)

Локално - 13.09.2019

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, доби лични честитки од рускиот претседател Владимир Путин, кога се сретнаа во четвртокот. Веднаш штом слета во Русија по неговата победа над Дастин Порие, Хабиб и неговиот татко седнаа заедно ...

Таткото на Нурмагомедов најави крај и посочи уште колку борби ќе има неговиот син: Би сакале да завршиме во Москва…

Точка - 13.09.2019

Кабиб Нурмагомедов е едно од најпознатите имиња во ММА спортот, а минатиот викенд со победата над Дастин Поириер ја продолжи неговата неверојатна серија од 28 натпревари без пораз. Таткото на 31 годишниот Дагестанец, Абдулманап Нурмагомедов најави ...

Првакот на Белатор предизвикува: Хабиб ќе го решам со еден удар

Локално - 13.09.2019

Двократниот првак на Белатор, Бразилецот Патрисиу Фреири, е уверен дека може да го нокаутира непораениот УФЦ првак Хабиб Нурмагомедов. „Хабиб е тежок соперник, феноменален борач, но му недостига техника со нозе“, вели 32-годишниот Фреири кој се бори ...

Нурмагомедов запира со ММА по два натпревари

А1 On - 12.09.2019

Абдулмапан Нурмагомедов, кој е татко на непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, навести дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА. Во минатото, Абдулманап изјави дека 30-годишна возраст е идеална за еден борец да ја заврши кариерата во ...

Путин го посети Хабиб во Дагестан и му честиташе за победата (видео)

TopSport - 12.09.2019

Рускиот претседател Владимир Путин лично му честиташе на Хабиб Нурмагомедов за одбраната на титулата во лесна категорија на УФЦ 242 со победата над Американецот Дастин Поаире во Абу Даби минатиот викенд.

Хабиб Нурмагомедов наскоро се откажува од ММА

SportMedia - 12.09.2019

Таткото на шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов навести дека неговиот син наскоро ќе се повлече од ММА борбите. Нурмагомедов го одржа својот рекорд на непобедливост во УФЦ 242 против Дастин Порие, победувајќи го „Дијамантот“ во третото ...

Нурмагомедов запира со ММА по два натпревари

Независен - 12.09.2019

Абдулмапан Нурмагомедов, кој е татко на непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, навести дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА. Во минатото, Абдулманап изјави дека 30-годишна возраст е идеална за еден борец да ја заврши кариерата во ...

Путин го посети Хабиб во Дагестан и му честита за победата (видео)

Макфакс - 12.09.2019

Рускиот претседател Владимир Путин лично му честиташе на Хабиб Нурмагомедов за одбраната на титулата во лесна категорија на УФЦ 242 со победата над Американецот Дастин Поаире во Абу Даби минатиот викенд.

Импресивно: Погледнете како изгледа лицето на Кабиб после неговите 12 УФЦ борби

Спортски - 12.09.2019

Уште еден доказ за доминацијата на Кабиб Нурмагомедов над конкуренцијата е тоа како изгледа тој после секоја од неговите борби. На социјалните мрежи се појави фотографија од неговиот изглед после последните 12 борби во УФЦ.

Погледнете како изгледа лицето на Хабиб по 12 борби во УФЦ

IPON - 12.09.2019

Посебен д оказ за доминацијата на Х абиб Нурмагомедов над конкуренцијата е тоа како изгледа негов ото лице по секоја борб а . На социјалните мрежи се појави фотографија од неговиот изглед по последните 12 борби во УФЦ.

Хабиб Нурмагомедов ќе направи уште две борби и става крај на ММА кариерата

IPON - 12.09.2019

Абдулманап Нурмагомедов, таткото на шампионот на УФЦ во лесна категорија, посочи дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА. И претходно Абдулманап изјавуваше дека 30-години се идеални за еден борец да ја заврши кариерата во борбечките спортови.

Ку*вин сине, го нахранив подот со тебе за 90 секунди!

Вечер Прес - 12.09.2019

Дастин Поире не успеа да го освои УФЦ појасот во лесна категорија минатиот викенд, откако Хабиб Нурмагомедов го победи со гушење во третата рунда и најави дека постои можност за пензија. Сепак, се чини многу брзо се откажа од тоа, бидејќи на ...

Нурмагомедов запира со ММА по два натпревари

Опсервер - 12.09.2019

Абдулмапан Нурмагомедов, кој е татко на непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, навести дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА. Во минатото, Абдулманап изјави дека 30-годишна возраст е идеална за еден борец да ја заврши кариерата во ...

Нурмагомедов наскоро ќе се повлече од ММА

iPortal - 12.09.2019

Абдулмапан Нурмагомедов, кој е татко на непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, навести дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА. Во минатото, Абдулманап изјави дека 30-годишна возраст е идеална за еден борец да ја заврши кариерата во ...

Нурмагомедов запира со ММА по два натпревари

MakPress - 12.09.2019

Абдулмапан Нурмагомедов, кој е татко на непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, навести дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА. Во минатото, Абдулманап изјави дека 30-годишна возраст е идеална за еден борец да ја заврши кариерата во ...

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Спортски - 11.09.2019

Дастин Пориер загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. После поразот тој на Твитер изрази желба за борба против Конор Мекгрегор против кого се бореше и загуби во 2014 ...

Порие побара реванш со Мекгрегор, а тој жестоко му одговори! (ФОТО)

Sport 1 - 11.09.2019

Дастин Порие не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ минатиот викенд, откако загуби од Хабиб Нурмагомедов во третата рунда. Сепак, Порие сака да им се врати на борбите, па побара реванш против Конор Мекгрегор, од кого ...

Менаџерот на Нурмагомедов дециден: Нема да ги трпиме сра**та на Мекгрегор, шансите за реванш се…

СуперСпорт - 11.09.2019

Кабиб Нурмагомедов ќе ја одбие шансата за реванш со Конор Мегрегор, а ќе одбие и натпревар со Тони Фергусон само за дасе соочи со Џорџ Сент Пјер во неговата следна борба. Дагестанецот го победи Дастин Поириер во Абу Даби пред една недела, а неговиот ...

Следниот противник на Кабиб? Агентот вели, ниту Фергусон, ниту Конор!

Спортски - 11.09.2019

Aктуелниот шампион во УФЦ во лесна категорија, Кабиб Нурмагомедов и понатаму е непоразен во професионалната кариера (28:0). Во саботата тој го совлада Дастин Пориер и го одбрани шампионскиот појас, а веднаш потоа почна да се пишува за неговиот ...

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Таратур - 11.09.2019

Дастин Пориер загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. После поразот тој на Твитер изрази желба за борба против Конор Мекгрегор против кого се бореше и загуби во 2014 ...

Балгородна идеја на Хабиб: Сакам да се борам во Африка и сите тие милиони да одат за децата!

IPON - 11.09.2019

Непо разе ниот шампион Хабиб Нурмагомедов, кој во саботата го победи Дастин Порие р за 28 триумф во исто толку борби во УФЦ има големо срце, па најави дека сака да се бори во Африка и целата заработка да оди во хуманитарни цели за децата на црниот ...

Кабиб има голема идеја: Да се бориме во Африка и да помогнеме

Спортски - 11.09.2019

Кабиб Нурмагомедов пред неколку дена во Абу Даби го совлада Дастин Пориер и така ја одбрани титулата УФЦ шампион во лесна категорија. Дагестанецот така се уште остана непоразен и дојде до скор 28:0, а после натпреварот беше задоволен и посебно ги ...

Хабиб е голем човек: Сакам да се борам во Африка и сите тие милиони да одат за децата!

Sport 1 - 11.09.2019

Непобедениот ултимејт-шампион Хабиб Нурмагомедов, кој во саботата го победи Дастин Порие за 28 триумф во исто толку борби во УФЦ има големо срце, па најави дека сака да се бори во Африка и целата заработка да оди во хуманитарни цели за децата на ...

МекГрегор му одговори на Поарие: К…ин сине, го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Екипа - 11.09.2019

Дастин Поаирие не успеа да го освои УФЦ насловот во лесна категорија откако загуби во само три рунди од Хабиб Нурмагомедов. Но, наспроти и тој пораз, на Твитер изрази желба за борба против Конор МекГрегор против кого се бореше и загуби во 2014 ...

Хабиб не ги сака Мек Грегор и Фергусон, туку Жорж Сент Пјер (ВИДЕО)

IPON - 11.09.2019

Хабиб Нурмагомедов остана неприкосновен и непоразен шампион откако во Абу Даби го совлада привремениот шампион Дастин Пориер. Во моментов, „Орелот“ е една од најголемите sвезди на организацијата и сите имаат за цел да ја урнат неговата статистика на ...

Мек Грегор до Пориер: Копиле, јас сум целта на сите и секогаш сум следниот за титулата

IPON - 11.09.2019

Дастин Пориер ја совлада депресијата по тешкиот пораз од Хабиб Нурмагомедов во Абу Даби и го повика на реванш на Конор Мек Грегор. Тие се бореа пред една година во перо категорија, а тогаш Мек Грегор го совлада Поирер со нокаут во првата рунда.

Мекгрегор го „нападна“ Порие: Го избришав подот со тебе за 90 секунди! (ФОТО)

СуперСпорт - 11.09.2019

Дастин Порие загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. Сепак, Порие не сака да паузира долго, па посака борба против Конор Мекгрегор, со кој се бореше пред пет години, ...

Дастин Пориер:Ја загубив борбата,но не сум аут

IPON - 10.09.2019

Дастин Пориер се надеваше дека ќе направи историја во Абу Даби, но за жал тоа не се случи. Пориер му се закани на Хабиб Нурмагомедов со гилотина во третата рунда, но шампионот преживеа и го натера да се предаде.

Конор не биди смешен, ти си го*но од човек

Вечер Прес - 10.09.2019

„Договорете ми реванш против Хабиб Нурмагомедов во Моксва, порача ирскиот УФЦ борец, Конор Мекгрегор, веднаш по победата на Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов против Дастин Поире. Минатата година Хабиб го победи и Конор, кој после тоа веќе не влезе во ...

Конор сепак е можно да биде следен противник на Кабиб

Спортски - 09.09.2019

Претседателот на УФЦ Дан Вајт потврди дека Конор веројатно ќе добие прилика за реванш против шампионот во лесна категорија Кабиб Нурмагомедов ако Тони Фергусон ја одбие борбата. Во Абу Даби Кабиб го совлада Дастин Пориер, а после мечот беше ...

Хабиб откри кој ќе биде неговиот наследник и иден шампион во УФЦ

Sport 1 - 09.09.2019

Откако ја доби и 28-та борба со победа, рускиот ултимејтфајтер Хабиб Нурмагомедов откри и кој ќе го наследи, откако ќе замине во пензија, за која најави дека нема да биде така далечна, зашто 31-годишниот Дагестанец немал намера да се бори до 40 ...

Дана Вајт најави: Реваншот меѓу Хабиб и Конор и тоа како има смисла

Дерби - 09.09.2019

Првиот човек на УФЦ, Дана Вајт најави дека реванш средбата помеѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов и тоа како има смисла. Откако дагестанскиот борец го доби Дастин Поириер со порака за реванш се огласи Конор Мекгрегор, а сега сериозно се ...

Како фамозната бушава капа на Хабиб стана мит во УФЦ?

Кајгана - 09.09.2019

Повеќето луѓе кога ќе се спомне името на ММА борачот Хабиб Нурмагомедов помислуваат на бушавата капа што ја носи Дагестанецот, капата која стана неизоставен дел од неговиот имиџ уште од 2012 година кога Хабиб се подготвувал да се качи на авион и да ...

Хабиб му го остави појасот: Ова е идниот шампион во УФЦ… (ВИДЕО)

СуперСпорт - 09.09.2019

Интересна сцена се случи на синоќешната прес-конференција по УФЦ 242-настанот. Ислам Макачев стигна до 28. победа во кариерата. Пред новинарот излезе Макачев, кој во една од борбите го совлада Дави Рамос, а тој е тимски колега на Хабиб Нурмагомедов.

Кабиб откри кој ќе биде негов наследник: Ова е идниот шампион на УФЦ

Спортски - 09.09.2019

Кабиб Нурмагомедов откри и кој ќе го наследи, откако ќе замине во пензија, иако не планира брзо да се повлече. На синоќешната прес конференција по УФЦ 242-настанот, пред новинарите излезе Ислам Макхачев , кој во предборбата го победи Дејв Рамос.

Џастин Гејчи му одговори на Конор: Ти си глупав, е** се

Дерби - 09.09.2019

Конор Мекгрегор веднаш по победата на Хабиб Нурмагомедов над Дастин Поирер исрпати порака преку Твитер и побара реванш средба со дагестанскиот борец. Ваква средба најави и првиот човек на УФЦ, Дана Вајт кој сепак посочи дека за да се случи тоа, ...

Жестоки навреди кон Мекгрегор: Ти си сра*е од човек! (ФОТО)

СуперСпорт - 09.09.2019

Хабиб Нурмагомедов славеше против Дастин Порие и ја освои шампионската титула во лесна категорија во УФЦ, по што веднаш потоа Конор Мекгрегор порача дека сака реванш преку Твитер. Мекгрегор порача дека сака борбата да се организира во Москва, а нема ...

„Конор е смешен борец и г…о од човек“

TopSport - 09.09.2019

Џастин Гатје жестоко реагирал на пораката што ја испратил Конор Мекгрегор до челниците на УФЦ со која бара да му обезбедат реванш против Хабиб Нурмагомедов. Дагестанецот пред неколку дена ја одбрани титулата во лесна категорија со победата над ...

Жестока реторика: МекГрегор порача дека сака борба и доби вулгарен одговор: Ти си глуп, е** се!

Спортклуб - 09.09.2019

Дагестанецот Нурмагомедов успеа да освои титула во лесна категорија во УФЦ, против Дастин Порије, по што веднаш се роди интерес, за друга, голема пресметка. Конор МекГрегор сега сака да боксува со Дагестанецот, со цел да си ја врати репутацијата, а ...

Дена Вајт најави нов спектакл: Ќе гледаме ли реванш меѓу Хабиб и Мекгрегор!?

СуперСпорт - 09.09.2019

Хабиб Нурмагомедов на импресивен начин ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ, откако го совлада Дастин Порие во третата рунда. По победата, претседателот на УФЦ, Дена Вајт зборуваше за следниот можен противник на Хабиб, а според фановите ...

Џастин Гејџи до Мекгрегор: Ти си гомно од човек, татко и сопруг

Кајгана - 09.09.2019

Веднаш по победата на Хабиб Нурмагомедов над Дастин Поарје завчера во Абу Даби, се огласи поразениот ривал на Дагестанецот – Конор Мекгрегор. Ирскиот ММА борач не чекаше долго откако Хабиб ја потврди титулата првак во лесна категорија во УФЦ за да ...

Претседателот на UFC: Хабиб не е далеку од звањето најдобар во историјата на борбата без правила

Руска реч - 09.09.2019

Претседателот на UFC Дејна Вајт вели дека Хабиб Нурмагомедов наскоро може да го стекне звањето најдобар борец во историјата на тој спорт. Хабиб минатиот викенд си ја врати титулата шампион на UFC во лесна категорија во борбата со Дастин Поарје, кој ...

Дана Вајт најавува нов спектакл: Фергусон или реванш со Мек Грегор?!

IPON - 09.09.2019

Хабиб Нурмагомедов на импресивен начин ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ, го совлада Дастин Порие р во третата рунда со завршница, давење од позади . По победата, првиот човек на УФЦ, Дана Вајт, зборуваше за следниот можен противник на ...

Хабиб се пошегува со Сент Пјер, му предложи да се слика со појасот

IPON - 09.09.2019

Хабиб Нурмагомедов се подсмева со канадската ММА легенда Жорж Сент Пјер. Ветеранот имаше прилично скандалозно интервју непосредно пред УФЦ 242. Поранешниот шампион во полусредна и средна категорија откри дека УФЦ намерно не сакал да направи меч меѓу ...

Хабиб со рекордна заработувачка во УФЦ

IPON - 09.09.2019

Борецот на ММА, Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, откако го совлада Американецот Дастин Пориер. Денес стана извесно дека колкав хонорар заработил Дагестанецот во Абу Даби.

Едниот не може да се погледне во огледало, другиот му бара реванш!

Вечер Прес - 09.09.2019

УФЦ борачот Дастин Поире многу емотивно го доживеа поразот од Хабиб Нурмагомедов во борбата за светски шампион во лесна категорија и по мечот со солзи во очите истакна дека се изневерил себеси и дека никој на светот не сакал толку многу да победи ...