TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Топол бран ја зафати Чешка

24 Вести - 28.07.2013

Според метеоролозите, ноќеска Чешка преживеала тропска ноќ и денешниот ден се очекува да биде најтопол ден во годината со температури над 40 степени.

Пеколни температури во земјава, нека се крие кој каде ќе најде

МКД - 28.07.2013

Ако изминативе неколку денови сите плачевме поради тешкото и жешко време, тогаш од утре подгответе се за вистински пекол и температури од над 40 степени Целзиусови.

Чешка зафатена од топол бран

А1 On - 28.07.2013

Според метеоролозите, ноќеска Чешка преживеала тропска ноќ и денешниот ден се очекува да биде најтопол ден во годината со температури над 40. степен, јави дописникот на МИА од Прага.

Денеска до пеколни 39 степени

Н.Македонија - 28.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

Чешка зафатена од топол бран

Алфа - 28.07.2013

Според метеоролозите, ноќеска Чешка преживеала тропска ноќ и денешниот ден се очекува да биде најтопол ден во годината со температури над 40 степени.

Денеска пеколни 40 степени

А1 On - 28.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Денеска до 39 степени

+инфо - 28.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Топлотен бран ја зафати Чешка

Сител - 28.07.2013

Според метеоролозите, ноќеска Чешка преживеала тропска ноќ и денешниот ден се очекува да биде најтопол ден во годината со температури над 40. степен.

Чешка зафатена од топол бран

Либертас - 28.07.2013

Според метеоролозите, ноќеска Чешка преживеала тропска ноќ и денешниот ден се очекува да биде најтопол ден во годината со температури над 40. степен, јави дописникот на МИА од Прага.

Балканот зафатен од тропски горештини

Сител - 28.07.2013

Тропски бран ги зафати земјите од регионот, па температурите во одредени делови на црногорскиот дел на Јадранот и на одредени места во Босна и Херцеговина денеска достигнаа до 40 степени.

Пожари и во Сибир - измерени 30 степени

Канал5 - 28.07.2013

И додека времето во регионот сосема се вклопува во сликата од претходните години, во сибирскиот град Норилск, познат како еден од најстудените градови во зима, деновиве температурите не се симнуваат ...

Пекол во Скопје: Во 15 часот измерени 40 степени ФОТО

МК News - 28.07.2013

Фотографијата која до Курир беше испратена од читател, покажува измерени 40 степени, денес во 15 часот. Фото – ...

Сончево и многу топло време, со температура до 40 степени

Сител - 28.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Метео: Сончево и топло со мала облачност

Бриф - 28.07.2013

Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Утре повторно не очекува многу топло време

Бриф - 28.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени. Во Скопје слично време, со температура до 38 ...

Топлотен бран во Чешка со температури над 40 степени

Курир - 28.07.2013

Според метеорорлозите денешниот ден се очекува да биде најтопол ден во годината со температури над 40. степен, јави МИА.

Временска прогноза | Денеска и сонцето ќе заплаче од горештина

Кукурику - 28.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Балканот зафатен од тропски горештини

Нетпрес - 28.07.2013

Тропски бран ги зафати земјите од регионот, па температурите во одредени делови на црногорскиот дел на Јадранот и на одредени места во Босна и Херцеговина денеска достигнаа до 40 степени.

Тропски температури во регионот, во БиХ утре и до 42 степени

Хајд Парк - 28.07.2013

Прочитано: 48 пати Тропски бран ги зафати државите од регионот, па температурите на некои места, на црногорскиот дел на Јадранот и некои места во Босна и Херцеговина ќе достигнат и до 40 степени.

ФОТО: Во 15 часот измерени 40 степени

Курир - 28.07.2013

Топол бран ја зафати Македонија деновиве. Фотографијата која до Курир беше испратена од наш читател, покажува измерени 40 степени, денес во 15 ...

ФОТО: Во 15 часот измерени 40 степени

Press24 - 28.07.2013

Измерени 40 степени, денес во 15 часот во Скопје. ФОТО: Курир ...

ФОТО: Во 15 часот измерени 40 степени

Sky - 28.07.2013

Порталот Курир објави фотографија која покажува дека денес во 15 часот се измерени 40 степени. web ...

Сончево време со температура до 39 степени

Макфакс - 21.07.2018

Времето денеска ќе биде претежно сончево и уште потопло. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Утринските температури ќе се движат од 12 до 21, а дневните максимални од 31 до 39 степени.

Тропски температури во регионот, во БиХ утре и до 42 степени

Макфакс - 28.07.2013

Тропски бран ги зафати државите од регионот, па температурите на некои места, на црногорскиот дел на Јадранот и некои места во Босна и Херцеговина ќе достигнат и до 40 степени.

Фото: Пекол во Скопје- Во 15 часот измерени 40 степени

Денешен - 28.07.2013

Денес во Скопје е вистински пекол Фотографијата која до Курир ја испратил читател, покажува измерени 40 степени, денес во 15 ...

Во меѓувреме, во Сибир

Оn.net - 27.07.2013

Секогаш сме го замислувале Сибир како огромен снежен пуст простор со вечна зима. Неделава таа слика не важи. Според Siberian Times, во сибирскиот град Норилск била забележана температура од 32 ...

Време - Нѐ очекува пеколна недела

Алсат-М - 27.07.2013

Топло и стабилно време најавувата метеоролозите за следните неколку денови. Понеделникот се очекува да биде најтопол кога температурите ќе се искачат и малку над 40 степени.

Времето денеска како во Африка

+инфо - 27.07.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура се движеше од 11 до 21 степени, а дневната ќе изнесува од 30 ...

Утре уште пожешко - до 39 степени!

Канал5 - 27.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени. Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска скоро 40 степени

Телеграф - 27.07.2013

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец .

Пеколни 39 степени - носете лесна облека и пијте многу вода

Press24 - 27.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Пеколот продолжува и денеска

Sky - 27.07.2013

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 14 до 22 степени додека пак максималните дневни ќе се движат во интервал од 29 до 38 степени.

Продолжуваат пеколните горештини, температури до 39 степени

Курир - 27.07.2013

Времето во Македонија денеска повторно ќе биде сончево и многу топло. Можни се мала облачност и слаб ветер со променлив правец.

Не излегувајте од дома ако немате потреба - денеска пеколни температури до 37 степени

Maxim - 27.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Времето утре – Сончево и топло со температура до 39 степени

А1 On - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Жега и утре

+инфо - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 38 ...

Денеска многу жешко време

Сител - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Пред нас сончев и топол викенд, температурите до 39 степени

Точка - 26.07.2013

Во деновите од викендот не’ очекува сончево и топло време со температури до 39-от степен, најавуваат метеоролозите. Се’до вторник ќе се задржи сончево и многу топло време со пораст на температурата ...

Сончево и топло време со максимални 37 степени

Sky - 26.07.2013

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 34 степени.

Совети како да се заштитите од пеколните горештини

Press24 - 26.07.2013

Од утре во Македонија се најавени температури и до 40 степени целзиусови. Поради висиките температури се препорачува ако е тоа можно да не излегувате од дома во период од 11 до 17 часот, да носите ...

Пред нас сончев и топол викенд, температурите до 39 степени

Нетпрес - 26.07.2013

Во деновите од викендот не’ очекува сончево и топло време со температури до 39-от степен, најавуваат метеоролозите. Се’до вторник ќе се задржи сончево и многу топло време со пораст на температурата ...

Пеколните горештини за време на викендов, заштитете се!

Sky - 26.07.2013

Македонија од утре според најавите ќе биде зафатена од тропски температури кои ќе достигнат и до 40 степени целзиусови. Се препорачува да не излегувате од дома во период од 11 до 17 часот, да носите ...

Пеколни 39 степени

Република - 26.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

И утре пеколен ден

Денешен - 26.07.2013

И утре не очекуваат тропски температури. Времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер.

Неколку совети како да се заштитите од пеколното време

Maxim - 26.07.2013

Од утре во Македонија се најавени температури и до 40 степени целзиусови. Поради висиките температури се препорачува ако е тоа можно да не излегувате од дома во период од 11 до 17 часот, да носите ...

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

24 Вести - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Времето- денеска до 38, во наредните денови и до 40 степени

Р.С.Европа - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 30 до 38 степени.

Денеска пеколно топол ден - 38 Целзиусови степени

МКД - 25.07.2013

Македонија и целиот Медитеран деновиве се под влијание на топла воздушна маса со високи дневни температури. Денеска не очекува уште еден сончев и многу топол ден.

Македонија во жолта фаза

Бизнис Инфо - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 36 степени.

Топлотен бран над Македонија – жолта фаза

Кајгана - 25.07.2013

Македонија денеска ја очекува тополотен бран. Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 38 Целзиусови степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

А1 On - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

Алсат-М - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Денеска до 38 степени, од понеделник и до 40

+инфо - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а за во попладневните часови се очекува мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Од денес тропски температури

Сител - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Македонија од денеска влегува во жолта фаза, не очекува пекол

Канал5 - 25.07.2013

Според метеоролозите во следните денови земјава ке биде зафатена од сончево и многу топло време. Топлиот бран ке услови претежно сончево време со пораст на дневната температура.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

Сител - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Што се случува си телото на екстремни горештини

Сител - 25.07.2013

Опасноста од играње фудбал на темпераури од 40, па и на 50 степени Целзиусови, може да значи дека Светското фудбалско првенство во 2022 во Катар може да биде во постудените, зимски месеци.

Во БиХ стравуваат од голем топлотен бран и температура до 50 степени Целзиусови

Либертас - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

МРТ - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Топло и сончево време, температурата до 38-от степен

Точка - 27.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Температурите ќе се движат од 26 до 38 степени.

ПЕКОЛНО ТОПЛО: Денеска до 38 целзиусови степени

Телеграф - 25.07.2013

Следната недела температурата во југоисточните делови на земјата ќе достигне до 40 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност .

Време: Пекол на 38 степени - доаѓа топлотен бран

Press24 - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Сончево и многу топло време и денеска

Нетпрес - 28.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 37 степени.

Од денес тропски температури

Орбис - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Во Босна температури до 50 степени

еВести - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Пеколни 50 степени се очекуваат во БиХ

Курир - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Во БиХ невидени горештини со температури до 50 степени

Press24 - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Пеколни температури се очекуваат во БиХ

Турлитава - 25.07.2013

Според најавите на метеролозите во Бих температурите во следниот период се очекува да достигнат до рекордни 50 степени Целзиусови.

Во БиХ се очекува температура до 50 степени

Хајд Парк - 25.07.2013

Прочитано: 363 пати Температурата во Босна и Херцеговина во наредниот период ќе се искачи и до 50 степени Целзиусови, најавуваат метеоролозите.

Во БиХ се очекува температура до 50 степени

Канал 77 - 25.07.2013

Температурата во Босна и Херцеговина во наредниот период ќе се искачи и до 50 степени Целзиусови, најавуваат метеоролозите.

Температури до 50 степени се очекуваат во БиХ

Sky - 25.07.2013

Mетеоролозите најавуваат дека температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Од Федералниот хидрометеоролошки завод предупредуваат дека оваа недела БиХ ќе ја зафати ...

Топлотен бран над Македонија – жолта фаза

Макфакс - 25.07.2013

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 38 Целзиусови степени.

Во БиХ се очекува температура до 50 степени

Макфакс - 25.07.2013

Температурата во Босна и Херцеговина во наредниот период ќе се искачи и до 50 степени Целзиусови, најавуваат метеоролозите.

Времето сончево и топло, температура до 38 степени

Денешен - 25.07.2013

Денеска не очекува сончево и топло време, а во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Во БиХ се очекуваат температури до 50 степени

Денешен - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Денеска не очекуваат пеколни 38 степени

Maxim - 25.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Екстремно топло време во БиХ - температури до 50 степени

Maxim - 25.07.2013

Според најавите на метеоролозите, температурите во БиХ во следниот период ќе достигнат и до 50 степени Целзиусови. Во Сараево се очекуваат температури од 35 степени, а во Мостар дури 40 степени.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

24 Вести - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

Вест - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Oд понеделник температури до 40 степени

Утрински - 24.07.2013

Сончево и многу топло време, со температура до 40 степени, најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

Алфа - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени

А1 On - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Доаѓа топлотен бран, од понеделник 40 степени

Алсат-М - 24.07.2013

Сончево и многу топло, со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Во наредните денови тропски температури

Идивиди - 24.07.2013

Скопје, 24 јули 2013 (МИА) - Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Утре 38 степени

А1 On - 30.06.2016

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 26 до 38 степени.

Ни престојат пеколни температури од 40 степени целзиусови!

Фактор - 24.07.2013

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат дека од денес ќе почнат да растат дневните температури, а од понеделник се очекуваат температури од 40 степени целзиусови.

Утре ќе се „пржиме“ на 38 степени

+инфо - 24.07.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Рекордни горештини: На Сибир измерени 32 степени!

МК News - 24.07.2013

Нориљск е град во северен Сибир со 175.000 жители. Овој град е еден од најсеверните од сите градови на Земјата, кој брои повеќе од 100.000 жители.

Следуваат пеколно жешки денови во Македонија

Вечер - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Управата за хидрометеоролошки работи.

Следуваат пеколно жешки денови во Македонија

Сител - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и многу топло, од понеделник 40 степени - се поставуваат превентивни пунктови

Канал5 - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево со температура до 38 степени и УВ индекс 9

Либертас - 24.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Температура ќе се движи од 30 до 38 степени.

Тропски горештини во Македонија: Живата на термометарот до 40 степени

Точка - 24.07.2013

Нашата земја во следните денови ќе биде зафатена од сончево и многу топло време, најавуваат метеоролозите. Во следните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топол бран кој ќе услови ...

Од понеделник 40 степени

Бриф - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Управата за хидрометеоролошки работи.

ПЕКОЛ: В понеделник 40-ка

Телеграф - 24.07.2013

Следните денови, под влијание на топол бран, времето во земјава ќе биде претежно сончево и топло со пораст на дневната температура Сончево, многу топло со температура до 40 Целзиусови степени ...

Топлотен бран над Македонија – жолта фаза

Канал 77 - 24.07.2013

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 38 Целзиусови степени.

Тропски горештини во Македонија: Живата на термометарот до 40 степени

Нетпрес - 24.07.2013

Нашата земја во следните денови ќе биде зафатена од сончево и многу топло време, најавуваат метеоролозите. Во следните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топол бран кој ќе услови ...

Тропски горештини во Македонија: Живата на термометарот до 40 степени

Орбис - 24.07.2013

Нашата земја во следните денови ќе биде зафатена од сончево и многу топло време, најавуваат метеоролозите. Во слените денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топол бран кој ќе услови ...

Од викендов пеколни 40 степени во Македонија

Press24 - 24.07.2013

Сончево, многу топло време со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Топол бран од понеделник, температурите до 40 степен

Курир - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Вонредна временска прогноза: Од понеделник температури над 40 степени

еВести - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Денеска пеколни 38 степени

Press24 - 24.07.2013

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде сончево и топло, а попладне ќе дојде до мало заоблачување. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Од утре “Паклена помаранџа“ | Упатство за однесување при големи температури

Кукурику - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи Во следните денови под влијание на топол бран ќе услови времето во Македонија ...

Од денеска вистински летни горештини

Република - 24.07.2013

Од денеска почнуваат вистински летни горештини кои ќе траат во наредните денови. Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност.

Пеколни горештини од понеделник

Економски - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Од понеделник вистинско лето, 40 степени!

Денешен - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Македонија под вршник

Lider - 24.07.2013

Сончево, многу топло со температура до 40 степени не оечуваат следните денови, за денеска се прогнозираат 38 степени во Скопје до 36. Сончево и топло, а попладне со мала до умерена локална облачност.

Од викендов се очекуваат пеколни 40 степени

Maxim - 24.07.2013

Сончево, многу топло време со температура до 40 степени најавуваат за наредните денови од Упрвата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и потопло

Бизнис Инфо - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Дневните температури ќе се движат во интервал од 27 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.

Жежок ден со температура до 35 степени

+инфо - 23.07.2013

На територијата на Македонија денеска ќе владее сончево, топло и тивко време. Утринската температура се движеше од 12 до 18 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 26 до 35 степени.

Пеколни горештини од денес – и до 40 степени

МК News - 23.07.2013

Секојдневно температурите ќе бидат се повисоки. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Време: Сончево и топло со температура до 39 степени

Либертас - 26.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 32 до 39 степени.

Во следните денови се очекува Црна Гора да ја зафати топлотен бран

Сител - 23.07.2013

Црна Гора во следните денови ја очекува топлотен бран, бидејќи максималните дневни температури ќе достигнат дури 40 степени Целзиусови, соопшти денеска црногорскиот Хидрометеоролшки завод.

Во следните денови се очекува Црна Гора да ја зафати топлотен бран

МРТ - 23.07.2013

Црна Гора во следните денови ја очекува топлотен бран, бидејќи максималните дневни температури ќе достигнат дури 40 степени Целзиусови, соопшти денеска црногорскиот Хидрометеоролшки завод.

Во Сибир измерени рекордни плус 32 степени

Канал5 - 23.07.2013

Рекордни температури во Сибир. Во градот Норилск на северот на Сибир денеска е измерена е температура од плус 32 степени Целзиусови.

Денеска ќе биде сончево и топло

Телеграф - 23.07.2013

Температурата ќе се движи од 18 до 35 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко . Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 , а дневната од 26 до 35 Целзиусови ...

Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Точка - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

Во следните денови се очекува Црна Гора да ја зафати топлотен бран

Бриф - 23.07.2013

Црна Гора во следните денови ја очекува топлотен бран, бидејќи максималните дневни температури ќе достигнат дури 40 степени Целзиусови, соопшти денеска црногорскиот Хидрометеоролшки завод.

Сончево и топло со температура до 35 степени

Република - 23.07.2013

На територијата на цела Македонија денеска ќе имаме сончево, топло и тивко време. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени.

Сончево и топло време со температура до 35 степени

Курир - 21.07.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб северен ветер.

Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Нетпрес - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

Временска прогноза | Втор ден од пеколот

Кукурику - 23.07.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени Во Скопје времето ќе биде сончево и топло.

Рекордни горештини: На Сибир измерени 32 степени!

Денешен - 23.07.2013

Нориљск е град во северен Сибир со 175.000 жители. Овој град е еден од најсеверните од сите градови на Земјата, кој брои повеќе од 100.000 жители.

Во рускиот град Норилск измерени рекордни 32 степени Целзиусови

А1 On - 22.07.2013

Рекордни 32 Целазиусови степени се измерени денеска во рускиот град Норилск, кој се наоѓа над Северниот поларен круг. Тоа е 0,1 степени повеќе од претходниот рекорд измерен во јули 1979 година.

Над Северниот поларен круг рекордни 32 степена

+инфо - 22.07.2013

Рекордни 32 Целзиусови степена се измерени денеска во рускиот град Норилск , кој се наоѓа над Северниот поларен круг. Тоа е 0,1 степени повеќе од претходниот рекорд измерен во јули 1979 година.

Во рускиот град Норилск измерени рекордни 32 степени Целзиусови

Либертас - 22.07.2013

Рекордни 32 Целазиусови степени се измерени денеска во рускиот град Норилск, кој се наоѓа над Северниот поларен круг. Тоа е 0,1 степени повеќе од претходниот рекорд измерен во јули 1979 година.

Од утре пеколни горештини во Македонија

Вечер - 22.07.2013

Се очекува од утре температурите да почнуваат секојдневно да се искачуваат. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Од утре пеколни горештини

Точка - 22.07.2013

Живата во термометрите од утре од ден во ден ќе се искачува се повисоко, за до недела да достигне максимални 40 степени.

Над северниот поларен круг измерени рекордни 32 Целзиусови степена

Телеграф - 22.07.2013

Метеоролозите предвидуваат дека жителите на Норилск ќе имаат топло лето до 26 јули Рекордни 32 Целзиусови степена се измерени денеска во рускиот град Норилск, кој се наоѓа над северниот поларен круг .

Неделава ќе се врати летото

OhridNews - 22.07.2013

По врнежливиот викенд и необично ниските температури за овој период од годината, деновиве следи стабилизација на времето.

Неделава ќе се врати летото

Спектра ТВ - 22.07.2013

По врнежливиот викенд и необично ниските температури за овој период од годината, деновиве следи стабилизација на времето.

Од утре пеколни горештини

Нетпрес - 22.07.2013

Живата во термометрите од утре од ден во ден ќе се искачува се повисоко, за до недела да достигне максимални 40 степени.

Од утре пеколни горештини во Македонија

Курир - 22.07.2013

Се очекува од утре температурите да почнуваат секојдневно да се искачуваат. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Од утре пекол во Македонија - температури до 40 степени

Press24 - 22.07.2013

Од утре се очекува Македонија повторно да ја зафатат пеколни горештини. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Пеколни горештини од утре

Sky - 22.07.2013

Пеколни горештини од утре се очекуваат во Македонија. Температурите постојано ќе растат и ќе достигнат до 40 степени целзиусови.

Од утре пеколни жештини

ВИС - 22.07.2013

Живата во термометрите од утре од ден во ден ќе се искачува се повисоко, за до недела да достигне максимални 40 степени.

Денеска пекол во Македонија - температури до 35 степени

Press24 - 22.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло.

Од утре не очекуваат пеколни горештини

Денешен - 22.07.2013

Од утре не очекуваат пеколни горештини. Секојдневно температурите ќе бидат се повисоки. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Утре не очекуваат пеколни температури - викендот ќе се вариме на 40 степени

Maxim - 22.07.2013

Од утре се очекува Македонија повторно да ја зафатат пеколни горештини. Се предвидува дека во недела температурата ќе достигне максимални 40 степени.

Денеска не очекуваат пеколни 35 степени

Maxim - 22.07.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло.