TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Симпатиите на Цапар за Недвед

Вест - 22.11.2003

Нашиот селектор во понеделник ќе гласа за фудбалер на годината Селекторот на нашата фудбалска репрезентација Драган Канатларовски - Цапар својот глас за избор на фудбалер за 2003, што секоја година го организира ФИФА, ќе го даде за Чехот во дресот на италијанскиот шампион Јувентус, Павел Недвед.

Управниот одбор ќе реши за мојата судбина

Вест - 21.11.2003

Селекторот Канатларовски подготвен да ја прифати секоја одлука на фудбалскиот врв Селекторот на нашата фудбалска репрезентација Драган Канатларовски - Цапар ќе ја почитува секоја одлука што ќе ја донесе Управниот одбор на ФФМ околу евентуалното негово заминување од тренерската клупа на Победа и ...

Цапар е човек на ФФМ, не на Победа

Дневник - 21.11.2003

ФУДБАЛ - канатларовски СЕ ОПРЕДЕЛИ Не беше коректно да ја оставам екипата на цедило и сакам да ја завршам во Прилеп есенската полусезона, а потоа да се зафатам со А-тимот, вели селекторот Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски ќе ја напушти Победа по крајот на есенската сезона и ќе ...

Беџети не прифаќа двојна функција на Цапарот

Дневник - 20.11.2003

ФУДБАЛ - ПО ВЕСТА ДЕКА ЌЕ БИДЕ И СЕЛЕКТОР И ТРЕНЕР НА ПОБЕДА Канатларовски ќе си ја преземе работата многу посериозно по 5 декември, кога ќе се знаат нашите противници во квалификациите Драги Канатларовски ќе биде селектор со полно работно време кога ќе заврши есенската полусезона и нема да ...

Ако сакаш до јуни во Победа, тогаш биди само тренер

Вест - 20.11.2003

Потпретседателот на ФФМ Беџети му порачува на селекторот Канатларовски: Селекторската функција е сериозна работа.- Реџеп Беџети. Завчерашната изјава на на директорот на Победа Александар Забрчанец - Ацула дека селекторот Драган Канатларовски ќе остане до јуни на нивната тренерска клупа, ги ...

Цапар со скратено работно време

Дневник - 19.11.2003

ФУДБАЛ - ДО ЈУНИ ИДНАТА ГОДИНА Уште претходно со ФФМ било договорено селекторот да остане во Победа до крајот на првенството Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски сепак ќе остане на кормилото на прволигашот Победа до јуни идната година.

Цапар останува до јуни во Победа

Вест - 19.11.2003

Иако најави дека по завршување на есенскиот дел ќе биде само селектор Драган Канатларовски - Цапар до јуни, до завршување на првенството, сепак ќе обавува две функции: селекторот на нашата репрезентација и тренер на прилепскиот прволигаш Победа.