TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Вардар меѓу најдобрите во светот

SportMedia - 23.07.2017

Вардар на најновиот ранкинг според „CLUBWORLDRANKING" се наоѓа на 934 место во светот. Ова е првпат Вардар по долго време да се најде на оваа листа и тоа само поради успехот над Малме и пласманот во 3.квалификациско коло во ЛШ.

Вардар слави 70 години постоење, седум децении симбол на Скопје и Македонија

МКД - 22.07.2017

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во нашата земја. На денешен ден во 1947 година со фузија на два клуба, Македонија и Победа ...

Најтрофејниот македонски бренд слави: Среќен 70. роденден, Вардаре!

Gol.mk - 22.07.2017

На денешен ден, пред точно 70 години се роди фудбалскиот клуб Вардар, најтрофејниот колектив во нашата земја и симбол и вистински репрезент на Македонија. Долги години актерите во „црвено-црниот“ дрес ја радуваат Македонија, ѝ носат успеси, а така ...

Вардар слави 70. роденден

SportMedia - 22.07.2017

Во далечната 1947 година, клубовите на Македонија и Победа, решија да се фузираат и да доздадат Вардар. Тоа е клубот кој веќе 70 години расте, создава успеси и носи радости на своите навивачи.

Вардаре, среќен 70-ти роденден

Курир - 22.07.2017

Секој роденден е посебен, но кога се прославува јубилеј, тоа е навистина нешто посебно. Фудбалската гордост Вардар денеска слави 70 години постоење. Седум децении симбол на Скопје и на Македонија.

СД „ВАРДАР“ – 70 ГОДИНИ! Вардар бил и ќе остане засекогаш!

Екипа - 22.07.2017

Најтрофејното македонско спортско друштво „Вардар“ денеска одбележува 70 години од своето формирање. Црвено-црното спортско семејство одбројува 70 лета од формирањето, започното на 22. јули 1947 година, преку двата водечки спорта како основачи на ...

Вардар слави 70 години, седум децении симбол на Скопје и Македонија

24Фудбал - 22.07.2017

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во нашата земја. На денешен ден во 1947 година со фузија на два клуба, Македонија и Победа ...

ФК Вардар денеска слави 70 години постоење

Слободен Печат - 22.07.2017

Фудбалската гордост Вардар денеска слави 70 години постоење. Седум децении симбол на Скопје и на Македонија. Токму како и секоја голема приказна, така и онаа за Вардар има скромен почеток.

УЕФА покрена дисциплинска за Вардар за пропусти на мечот со Малме

Телма - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

ТВ21 - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

Канал5 - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

УЕФА покрена дисциплинска: Вардар ќе одговара дури по пет точки од дисциплинскиот правилник!

Екипа - 20.07.2017

УЕФА и официјално соопшти дека е покрената дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради лоша организација на реванш натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот „Младост“ во Струмица.

Сергеј Самсоненко - човекот кој беше одбиен од Србија, но во Македонија создаде спортско чудо!

Gol.mk - 20.07.2017

Сергеј Самсоненко, рускиот бизнисмен и милионер несебично инвестира во спортското семејство Вардар, па токму затоа е почитуван во Македонија. Но, не е само тука, туку почит доаѓа и во регионот затоа што престижниот хрватски портал „Индекс“ направи ...

ФК Вардар ќе биде санкциониран од УЕФА поради…(Фото)

Дерби - 20.07.2017

И покрај победата на Вардар против Малме и коректното навивање од страна на навивачите на реванш натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите на стадионот „Младост“ во Струмица, УЕФА излезе со соопштение дека покренала дисциплинска ...

Храбриот Вардар е единствено изненадување во Лигата на шампионите

Gol.mk - 20.07.2017

Македонскиот првак Вардар успеа да направи голем подвиг и да го елиминира шведски Малме од Лигата на шампионите, со што во третото квалификациско коло за пласман во елитата, „црвено-црните“ го преземаат приматот на единствено изненадување.

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

Курир - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

Хрватски ,,Индекс” за Самсоненко: Го одбија во Србија, направи спортско чудо во Македонија

Дерби - 20.07.2017

Хрватскиот портал „Индекс“ излезе со статија за сопственикот на семејството ,,ВАРДАР’’, Сергеј Самсоненко во која со суперлативи го посочуваат како човек кој успеал да направи бум во спортот во 2017 година во Македонија.

Србите го избркаа, Хрватите љубоморни: Самсоненко во Македонија гради гигант!

Спортски - 20.07.2017

Рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко полека но сигурно од македонскиот клуб Вардар создава клуб за почит во Европа, како во ракометот, така и во фудбалот, но Македонија бил втора опција за рускиот милионер….

По ракометарките и ракометарите, на цена се и фудбалерите

Слободен Печат - 20.07.2017

Најчитаниот интернет-портал во Хрватска, Индекс, отиде најдалеку во анализата на успехот на македонскиот шампион, поентирајќи со заклучокот дека најзаслужен за тоа е сопственикот на тимот Сергеј Самсоненко.

Ајде сега да ја наполниме „Арената“ за Вардар

SportMedia - 20.07.2017

Трајан Маневски Македонскиот првак Вардар доби една голема битка. Доби дозвола од УЕФА, мечот против данскиот првак во рамките од третото квалификациско коло да го игра во Скопје, на „Телеком Арената“.

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Вардар

Слободен Печат - 20.07.2017

УЕФА официјално покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради лоша организација на реванш натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот „Младост“ во Струмица.

Србите го избркаа, Хрватите љубоморни: Самсоненко во Македонија гради гигант!

Таратур - 20.07.2017

Рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко полека но сигурно од македонскиот клуб Вардар создава клуб за почит во Европа, како во ракометот, така и во фудбалот, но Македонија бил втора опција за рускиот милионер….

Фановите гневни, УЕФА најави голема казна против македонскиот шампион Вардар

Скопје24 - 20.07.2017

Вардар ќе добие казна од УЕФА за пропусти во организацијата на натпреварот против Малме, македонскиот клуб се терети по пет основи, останува да се види само колку ќе изнесува глобата која ќе треба да ја платат „црвено-црните“.

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

А1 On - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

Поради инцидентите на навивачите Вардар пред дисциплинска комисија на УЕФА

+инфо - 20.07.2017

Делегатот на УЕФА за овој натпревар во записникот ја нагласил лошата организацијата. Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од ...

Името Вардар станува балканско спортско чудо

SportMedia - 20.07.2017

Во последните неколку месеци, Вардар е името кое го одбележува балканскиот спорт со успеси. Се почна со ракометарките на Вардар. Девојките во „црвено-црни“ дресови стандардно се пласираа на Фајнл-фор завршницата во борба за европската титула.

Хрватски Индекс за Сергеј Самсоненко: Во Србија го одбиле, во Русија го чекаат како спасител: тој е творец на ...

Скопје инфо - 20.07.2017

Хрватскиот портал Индекс во денешното издание пренесува цел текст посветен на Сергеј Самсоненко - рускиот бизнисмен и милионер несебично инвестира во спортското семејство Вардар, па токму затоа е почитуван во Македонија.

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

Локално - 20.07.2017

– Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

Фановите гневни, УЕФА најави голема казна против македонскиот шампион Вардар

Скопје инфо - 20.07.2017

Вардар ќе добие казна од УЕФА за пропусти во организацијата на натпреварот против Малме, македонскиот клуб се терети по пет основи, останува да се види само колку ќе изнесува глобата која ќе треба да ја платат „црвено-црните“.

Вардар е единственото изненадување во квалификациите за ЛШ

Република - 20.07.2017

Македонскиот првак Вардар успеа да направи голем подвиг и да го елиминира шведски Малме од Лигата на шампионите, со што во третото квалификациско коло за пласман во елитата, „црвено-црните“ го преземаат приматот на единствено изненадување.

ФК Вардар ќе биде санкциониран од УЕФА поради…

Точка - 20.07.2017

И покрај победата на Вардар против Малме и коректното навивање од страна на навивачите на реванш натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите на стадионот „Младост“ во Струмица, УЕФА излезе со соопштение дека покренала дисциплинска ...

Хрватски "Index": Во Србија го одбиле, во Русија го чекаат како спасител: Тој е творец на македонското спортско чудо

Точка - 20.07.2017

2017. година е годината на македонскиот клупски спорт. Ракометарките на Вардар се европски вице-шампионки, а ракометарите во Келн испишаа ракометна историја. Македонците во Германија дошле како апсолутни аутсајдери: Речиси сите ракометни експерти ...

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме

еМагазин - 20.07.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против македонскиот шампион Вардар поради пропустите и инцидентите за време на натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме на стадионот ...

Малме - најзвучниот тим елиминиран од македонска екипа...

Н.Македонија - 20.07.2017

Вардар триумфира над Малме во реваншот во Струмица со 3-1 (првиот меч заврши 1-1) и се пласира во третото квалификациско коло за ЛШ, а шведскиот првак е најзвучниот тим досега елиминиран од македонска екипа, затоа што Малме во 1979 година беше ...

Седлoски: Ветив дека ќе го помине Малме

Канал5 - 19.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски на средбата со новинарите откри еден интересен детал, дека дал ветување до сопственикот Сергеј Самсоненко дека Вардар ќе успее да го мине Малме.

ФОТО: Цел Балкан одушевен од успехот на Вардар

Gol.mk - 19.07.2017

„Лудница во Скопје, Вардар преку пресврт го елиминира Малме, Вардар од 2 во 1 обезбеди 3. коло во ЛШ, Вардар се пласира во 3. коло со убедлива победа...“ . Ова се само дел од насловите на балканските спортски медиуми кои ја пренесоа веста дека ...

ФОТО: Вардар сè уште му е во срцето! Попов лудо славеше со вардарци

Gol.mk - 19.07.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, вчера со убедлива победа од 3-1 го елиминира шампион на Шведска, Малме и обезбеди трето квалификациско коло во Лигата на шампионите. Иако пред почетокот на овој двомеч Вардар беше аутсајдер момците на Седлоски ...

Вака слават ,,КОМИТИ” по победата над Малме (Видео)

Дерби - 19.07.2017

Македонскиот првак Вардар го совлада Малме со 3:1 на реваншот од 2. квалификациско коло на Лигата на шампионите и се пласираше во следната рунда од најелитното натпреварување, откако првиот дуел во Шведска заврши нерешено со резултат 1-1..

Виланд: Бевме многу, многу лоши… Вардар заслужено оди понатаму

Екипа - 19.07.2017

Голманот на Малме, Јохан Виланд крајно реален по елиминацијата од Вардар уште на стартот од натпреварите во квалификациите за Лигата на шампионите. Виланд потенцираше по вчерашниот меч дека неговиот тим не заслужил пласман во следната рунда ...

Вардар го совлада Малме до 2:1

ЗаЗабава - 19.07.2017

Вардар во дуелот со Малме беше посочен како аутсајдер,од швеѓаните се очекуваше многу, ама нашите момци на терен покажаа машка игра и заслужено победи и се пласираше во наредното квалификациско ...

Вардар е главна „фаца“ и на сајтот на УЕФА

SportMedia - 19.07.2017

Вардар е единствениот тим кој успеа да помине во следната фаза од Лигата на шампионите, а во ждрепката влезе како неносител. Македонскиот првак во двомечот со Малме поведи со вкупни 4:2, успех кој се цени и во европски рамки.

Тренерот на Малме „плаче“: На стадионот во Струмица беше хаос

SportMedia - 19.07.2017

Вардар му оддржа фудбалска лекција на Малме, во победата од 3:1 на синоќешниот дуел во Струмица. Македонскиот првак покажа и карактер, откако на полувремето губеше со 0:1, а на крајот стигна до триумф од 3:1.

Пет причини за успехот: Вардар сфати дека не треба да се плаши

Екипа - 19.07.2017

Вардар по повеќе од една деценија е првиот македонски првак што успеа да помине во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ го елиминираа Малме, совладувајќи го со 3-1 во Струмица, со фантастичен пресврт во второто ...

Вардар е вест број еден и на сајтот на УЕФА (ФОТО)

24Фудбал - 19.07.2017

Триумфот на македонскиот над шведскиот првак за многумина дојде како изненадувачка вест. Фактот што Вардар е единствениот тим од синоќешните реванш средби во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, кој мина во третото, е доволна причина ...

Розенберг: Долго ќе не пече поразот од Вардар

SportMedia - 19.07.2017

Маркус Розенберг се врати по повредата за да му помогне на малме во реваншот со Вардар, постигна и гол, но на крајот вели дека е комплетно разочаран по елиминацијата. „Ова е катастрофа за нас.

Вардар ќе добие висока казна: УЕФА отпочна дисциплинска постапка против првакот!

Gol.mk - 19.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе добие санкција од УЕФА за нереди предизвикани на натпреварот против шведски Малме кој се одигра на стадионот „Младост“ во Струмица во рамки на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите.

УЕФА најавува – ќе има казна за ФК Вардар

Спортклуб - 19.07.2017

Иако многумина не очекуваа, но Вардар се пласираше во следната фаза, елиминирајки го далеку по реномираниот Малме од Шведска. Со севкупен резултат 4:2, Вардар успеа сензационално да се пласира во следната фаза од квалификациите, со што го привлече ...

Вардар го чека висока казна од Европската куќа на фудбалот, УЕФА наведе пет причини

24Фудбал - 19.07.2017

Како што и се очекуваше, тоа се чини и дека ќе се оствари, македонскиот првак Вардар се најде на дисциплинска постапка од страна на Европската куќа на фудбалот. „УЕФА“ на својот сајт објави пет причини по кои Вардар е се поизвесно дека ќе добие ...

Вардар победи, но каде ќе игра – Струмица не е опција!

Спортски - 19.07.2017

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на шампионите, екипата на Вардар во текот на вчерашниот ден запиша голема победа против шведски Малме која донесе и проблеми. Имено, Вардар натпреварот како домаќин против клубот од Шведска го ...

УЕФА ќе „удри“ по Вардар, македонскиот шампион го очекува казна по повеќе основи

МКД - 19.07.2017

Вардар ќе добие казна од УЕФА за пропусти во организацијата на натпреварот против Малме, македонскиот клуб се терети по пет основи, останува да се види само колку ќе изнесува глобата која ќе треба да ја платат „црвено-црните“.

Во Србија го одбија, во Русија го чекаат како спасител, а тој е творецот на македонското спортско чудо

МКД - 19.07.2017

Со овој наслов хрватскиот „Индекс“ го потенцира значењето на Сергеј Самсоненко за македонскиот клупски спорт и со доза на завист раскажува за успесите на Вардар во 2017 година. 2017 е година на Вардар, градот е обоен во „црвено-црно“ благодарение на ...

Седлoски: Ветив дека ќе го помине Малме

+инфо - 19.07.2017

- Дадов ветување до г-нот Сергеј Самсоненко дека Вардар ќе го мине Малме, и тоа ветување се исполни - изјави Седлоски на прес конференцијата. Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски на средбата со новинарите откри еден интересен детал, дека ...

Седлоски: Му ветив на Самсоненко дека ќе го минеме Малме, тоа го исполнив

Слободен Печат - 19.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар на прес конференцијата после натпреварот, ги искажа своите импресии од победата над Малме и пласманот во следната рунда од Лигата на шампионите. „Честитките одат за моите играчи кои што одиграа импресивен натпревар ...

Седлоски го исполни ветувањето

Сител - 19.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар на прес конференцијата после натпреварот, ги искажа своите импресии од победата над Малме и пласманот во следната рунда од Лигата на шампионите. „Честитките одат за моите играчи кои што одиграа импресивен натпревар ...

СРЕЌАТА НЕ ТРАЕШЕ НИТУ ЕДЕН ДЕН: Фановите гневни, УЕФА најави голема казна против македонскиот шампион Вардар

Курир - 19.07.2017

Вардар ќе добие казна од УЕФА за пропусти во организацијата на натпреварот против Малме, македонскиот клуб се терети по пет основи, останува да се види само колку ќе изнесува глобата која ќе треба да ја платат ...

Фановите гневни: УЕФА најави голема казна против македонскиот шампион Вардар

Нетпрес - 19.07.2017

Вардаровите фанови гневни на одлуката да нивниот омилен тим своите настапи во Европа ги игра во Струмица, наместо во Скопје на нашата најголема фудбалска арена, се истурија на УЕФА скандирајќи во повеќе делови од вчерашниот меч „УЕФА мафија“.

Седлoски: Ветив дека ќе го помине Малме

Курир - 19.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски на средбата со новинарите откри еден интересен детал, дека дал ветување до сопственикот Сергеј Самсоненко дека Вардар ќе успее да го мине Малме.

Малме на колена, следен е Копенхаген – Вардар „брка“ европско чудо

Таратур - 19.07.2017

Со вкупен резултат 4:2 од двомечот во квалификациите за ЛШ, Вардар попладнево во Струмица обезбеди пласман во третото коло каде за протвник ќе го има Копенхаген, пренесува Спортски.мк . Во 15.

Седлоски е мозокот на овој европски Вардар

SportMedia - 19.07.2017

Работа, работа и само работа, носи резултати. Тоа се потврди уште еднаш, овојпат во случајот на фудбалскиот првак Вардар. Најдобриот македонски тим конечно се радува на европски успех. Елиминиран е шведскиот првак Малме, во второто квалификациско ...

Седлoски: Ветив дека ќе го помине Малме

А1 On - 19.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски на средбата со новинарите откри еден интересен детал, дека дал ветување до сопственикот Сергеј Самсоненко дека Вардар ќе успее да го мине Малме.

Елиминацијата на Малме - екстра-подарок за 70. роденден на Вардар

Gol.mk - 19.07.2017

Екипата на Вардар успеа да им ги затвори устите на критичарите и со храбра игра го елиминира шведскиот великан Малме во 2. квалификациска фаза од ЛШ, совладувајќи го со 3-1 во Струмица, резултат кој со вкупни 4-2 донесе пласман во нареданта фаза и ...

УЕФА со сериозни забелешки: Вардар го чека висока парична казна

Екипа - 19.07.2017

Сериозни забелешки од страна на делегатот на УЕФА се внесени во финалниот извештај околу организацијата на натпреварот меѓу Вардар и Малме на стадионот „Младост“ во Струмица од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Вардар го елиминира Малме, на ред е Копенхаген!

Слободен Печат - 19.07.2017

Фудбалерите на Вардар остварија голема победа со пресврт над малме од 3-1 и се пласираа во 3.коло од квалификациите за Лигата на шампиони. Вардарци го елиминираа шведскиот првак со импресивна игра во вториот дел, откако во првите 45.

Цел Балкан пишува за успехот на Вардар

SportMedia - 19.07.2017

Вардар останува да биде дел од елитните квалификации за Лигата на шампионите. Македонскиот првак го елиминираше шведскиот шампион Малме, кој подобро котираше пред двомечот. Посебено за одбележување е тоа што Вардар до следната фаза стигна со пресврт ...

Триумфот над Малме на Вардар ќе му донесе милион евра

Слободен Печат - 19.07.2017

Вардар по пауза од 14 години се пласира во 3. квалификациско коло од Лигата на шампиони. Победата над Малме на Вардар му носи најмалку уште четири европски натпревари. Самиот пласман во следната квалификациска рунда носи скоро 600.000 евра од УЕФА ...

Балканските медиуми со сензационални наслови го одбележаа успехот на Вардар

Дерби - 19.07.2017

Спортот е моќна алатка за промоција на државата. Тоа вчера го потврди и ФК Вардар со елиминацијата на големиот Малме од Шведска. Со неверување за фудбалска Европа, Вардар одлично изигра и со 3:1 го победи Малме на домашен терен.

Кога се победува доаѓа и наградата

Сител - 19.07.2017

Одличен успех на Вардар против шведскиот првак Малме што му донесе пласман во следното квалификациско коло од ЛШ но и уште четири средби во Европа. . Со овој пласман црвено -црните си обезбедија заработка од 1.2 милиони евра која не е конечна ако се ...

ФК Вардар доби најубав подарок за 70-годишнината од постоењето

Дерби - 19.07.2017

Вардар во дуелот со Малме беше посочен како аутсајдер, ама на терен покажа машка игра со лавовско срце и заслужено победи и се пласираше во наредното квалификациско коло. Со победата над шведскиот тим се прекина 11-годишниот пост на победи на ...

Шведските медиуми немаа веќе алиби: Лошата игра на Малме е оценета како ,,квалифијаско”(ФОТО)

Дерби - 19.07.2017

Македонскиот првак Вардар го совлада Малме со 3:1 на реваншот од 2. квалификациско коло на Лигата на шампионите и се пласираше во следната рунда од најелитното натпреварување, откако првиот дуел во Шведска заврши нерешено со резултат 1-1.

ФК Вардар доби најубав подарок за 70-годишнината од постоењето

Точка - 19.07.2017

Вардар во дуелот со Малме беше посочен како аутсајдер, ама на терен покажа машка игра со лавовско срце и заслужено победи и се пласираше во наредното квалификациско коло. Со победата над шведскиот тим се прекина 11-годишниот пост на победи на ...

Балканските медиуми со сензационални наслови го одбележаа успехот на Вардар

Точка - 19.07.2017

Спортот е моќна алатка за промоција на државата. Тоа вчера го потврди и ФК Вардар со елиминацијата на големиот Малме од Шведска. Со неверување за фудбалска Европа, Вардар одлично изигра и со 3:1 го победи Малме на домашен терен.

Градскиот татко на трибините го бодреше ФК Вардар (фото)

Скопје инфо - 19.07.2017

Вардар останува да биде дел од елитните квалификации за Лигата на шампионите. Македонскиот првак го елиминираше шведскиот шампион Малме, кој подобро котираше пред двомечот. Поддршка на Вардар даде и градскиот татко на Скопје Коце Трајановски кој ...

Вардар ќе добие висока казна од УЕФА

Вечер Прес - 19.07.2017

УЕФА го запиша и агресивното однесување на домашните навивачи во централната ложа, како и фактот дека со штит мораше главниот судија да биде внесуван во службените простории Делегатот на УЕФА внесе сериозни забелешки во финалниот извештај околу ...

Шведските медиуми немаа веќе алиби: Лошата игра на Малме е оценета како ,,квалифијаско”

Точка - 19.07.2017

Македонскиот првак Вардар го совлада Малме со 3:1 на реваншот од 2. квалификациско коло на Лигата на шампионите и се пласираше во следната рунда од најелитното натпреварување, откако првиот дуел во Шведска заврши нерешено со резултат 1-1.

Седлоски: Го исполнив ветеното, го елиминиравме Малме

Република - 19.07.2017

Екипата на Вардар успеа да го елиминира Малме од квалификациите за Лигата на шампионите, а стратегот Гоце Седлоски е презадоволен од прикажаната игра и вели дека го остварил ветувањето кое го дал пред сезоната, а тоа е да се мине најмалку едно коло.

Вардар по 11 години успеа да се пласира во третото квалификациско коло на Лигата на шампиони

Фокус - 18.07.2017

Вардар вечерва со 3-1 го победи шведски Малме со што се пласира во третото квалификациско коло од Лигата на шампиони. На првиот натпревар во Шведска резултатот беше 1-1. Вардар со оваа победа обезбеди пласман во третото квалификациско коло за прв ...

Вардар со пресврт до триумф против Малме

Канал5 - 18.07.2017

Mакедонскиот првак Вардар успеа да ја мине првата пречка во квалификациите за Лигата на шампионите. Го елиминира фаворитот Малме, совладувајќи го со 3-1 во Струмица, откако ремизираше на првиот дуел во Шведска.

Грнчаров: Ова е најважниот гол во мојата кариера

Канал5 - 18.07.2017

Вардаровиот капитен Бобан Грнчаров со својот гол го најави пресвртот на Вардар во дуелот со шведскиот Малме по кој македонскиот првак успеа да забележи победа со 3:1 во реванш мечот и да се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на ...

Вардар го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло за ЛШ

Канал5 - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Вардар на овој дуел влегува со активен резултат 1:1 остварен на првиот меч на Шведска одигран пред шест ...

Квалификации ЛШ, 2.коло: По ремито во Шведска, Вардар во Струмица го пречекува Малме

24 Вести - 18.07.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, денес е пред голем предизвик на стадионот „Младост“ во Струмица. За задача има да го елиминира шведскиот првак Малме на реванш дуелот од 2.квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите

24 Вести - 18.07.2017

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони. Македонскиот првак триумфираше со 3-1 против Малме на возвратниот реванш во Струмица, откако ремизираше на првиот дуел во Шведска.

Розенберг од пенал, Малме води на полувреме (ВИДЕО)

Спортклуб - 18.07.2017

Она што го донесе од Шведска минатата среда, Вардар го испушти за само 16 минути денеска на реваншот против Малме во Струмица. На истекот од првата третина од натпреварот, голманот Гачевски во својот шеснаесетник го собори Бергет, а судијата ...

Вардар губи на полувремето со Малме, украинскиот судија во центарот на вниманието (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.07.2017

Полувреме на реванш мечот помеѓу Вардар и Малме во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, откако првиот дуел во Шведска заврши нерешено со резултат 1-1. Малме со минимална предност од 0-1 по првите 45 минути игра на реванш средбата ...

Прво полувреме 0:1, Вардар има 45 минути за подвиг (Видео)

SportMedia - 18.07.2017

Малме води со 1:0 по првото полувреме во Струмица, против Вардар и е поблиску до третото квалификациско коло за настап во ЛШ. Македонскиот првак нема избор и мора да постигне барем еден гол и да ја сочува мрежата за да се надева на подвиг.

ВИДЕО: Уште еден спорен момент – Недосуден пенал за Вардар!

Екипа - 18.07.2017

Со уште еден спорен момент во последната минута, низ тензичното прво полувреме, мина реванш натпреварот меѓу Вардар и Малме на стадионот „Младост“ во Струмица. Во 45. минута од средбата очигледно дефанзивецот на Малме играше со рака во својот ...

ВИДЕО: До каде ли ќе одат лакдрдиите? Вардар не доби чист пенал против Малме!

Gol.mk - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар повторно е оштетен од страна на судиската тројка од Украина, овој пат, затоа што не доби чист пенал, кога во шеснаесетникот фудбалер на Малме играше со рака. Лакрдиите на судиите како да немаат крај.

Малме со подарен пенал поведе против Вардар (Видео)

Дерби - 18.07.2017

Екипата на Малме ги одби првите 45 минути на стадионот „Младост“ во Струмица со 1-0 со погодокот на капитенот Маркус Розенберг. Искусниот напаѓач погоди во 16 минута и тоа со удар од 11 метри.

ВИДЕО: Вардар го израмни резултатот против Малме

СуперСпорт - 18.07.2017

Конечно среќата ги посака Вардарци и преку капитенот Бобан Грнчаров стигнаа до израмнување на резултатот. Во текот на целиот натпревар Вардар игра одлично, а во вториот дел постојано се на половината на Швеѓаните.

ВИДЕО: Вардар игра МАГИЧНО, Грнчаров и Барсегјан за само ПЕТ МИНУТИ донесоа пресврт против Малме

Gol.mk - 18.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар вториот дел го почна како во транс и за само пет минути успеа да направи пресврт и да поведе со 2-1 против Малме. Швеѓаните водеа по првиот дел, но најпрво Грнчаров погоди со глава во 56 минута за изедначување на ...

Грнчаров и Барсегјан донесоа пресврт за Вардар против Малме! (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.07.2017

Вардар направи комплетен резултатски пресврт на реванш мечот против Малме во второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, откако првиот дуел во Шведска заврши нерешено со резултат 1-1.

ВИДЕО: Какоооов пресврт… Грне и Барсегјан за водство на Вардар од 2-1!

Екипа - 18.07.2017

Феноменален пресврт на Вардар за само пет минути во второто полувреме. Со головите на капитенот Грнчаров во 56. минута и на Барсегјан во 61. минута македонскиот шампион веќе има водство од 2-1 на реванш дуелот од 2.

„Комити“ извонредни, Вардар опасен, македонскиот првак води со 2:1 (Видео)

SportMedia - 18.07.2017

Пет фуриозни минути му требаа на Вардар за да направи комплетен пресврт и да поведе со 2:1 против Малме. Грнчаров со глава во 56. минута и Барсегјан 5 минјути подоцна по промашениот пенал на Фелипе го водат македонскиот првак на прагот на третата ...

ВИДЕО: Вардар ВОДИ против Малме

СуперСпорт - 18.07.2017

Екипата на Вардар по само пет минути го презеде водството против Малме. Фелипе беше соборен во шеснаесетникот на гостите, судијата покажа на белата точка, а бразилскиот интернационалец храбро ја зеде топката за да го изведе пеналот.

Вардар за пет минути го сврте резултатот во Струмица (Видео)

Дерби - 18.07.2017

Вардар во овие моменти го игра самиот финиш од натпреварот против Малме во квалификациите во Лигата на шампионите и засега има резултат кој го води во третата рунда во најелитното натпреварување.

Сјајниот Вардар го прегази Малме и оди во трето коло!

Оff.net - 18.07.2017

Пред околу 5.000 гледачи на стадионот „Младост“ во Струмица, фудбалерите на Вардар го одиграа можеби најдобриот меч во последните неколку години и сосема заслужено му одржаа лекција на шведскиот шампион Малме 3-1 ...

ВИДЕО: „Црвено-црна“ радост во Струмица - Вардар го скроти големиот Малме

Gol.mk - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар конечно го прекина проклетството и успеа да мине коло во Лигата на шампионите. Пред „црвено-црните“ падна шведскиот великан Малме, кој беше совладан во Струмица со 3-1 и со вкупен резултат 4-2 им донесе на вардарци пласман ...

Вардар е моќен, Малме падна во Струмица (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар со пресврт до прогрес во следната рунда квалификации од Лигата на шампионите. Екипата на Вардар славеше со 3-1 над Малме во реванш средбата од второто квалификациско коло за елитното европско клупско натпреварување, во ...

Крај на проклетството: Вардар е во третото квалификациско коло од ЛШ!

Спортклуб - 18.07.2017

По пауза од 11 години, Македонија ќе има претставник во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Во денешниот реванш против Малме, Вардар славеше со 3-1 и со вкупни 4-2 не само што се пласира во следната фаза, туку си обезбеди најмалку ...

Ова е година на ВАРДАР: Каков Малме, дајте го Копенхаген!

Екипа - 18.07.2017

По повеќе од една деценија. Конечно, македонскиот првак Вардар успеа да ја мине првата пречка во квалификациите за Лигата на шампионите. Го елиминира фаворитот Малме, совладувајќи го со 3-1 во Струмица, откако ремизираше на првиот дуел во Шведска.

Фуриозен Вардар го клекна Малме на колена (Видео)

SportMedia - 18.07.2017

Златни 300 секунди од 56. до 61. минута и двата погодоци на Бобан Грнчаров и на Тигран Барсегјан му донесоа пресврт на Вардар, што го запечати Бобан Николов со гол во самиот финиш за голема победа на Вардар и пласман во третата квалификациска рунда ...

Вардар го реши Малме за продолжување на европската авантура (Видео)

Дерби - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар го совлада Малме со 3:1 на реваншот од 2. квалификациско коло на Лигата на шампионите и се пласираше во следната рунда од најелитното натпреварување. Следуваат ...

Вардар со пресврт до долго европско лето (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.07.2017

Македонскиот шампион Вардар прв пат по подолго време ќе го почувствува третото квалификациско коло во Лигата на Шампионите откако со 3:1 славеше против Малме на стадионот „Младост“ во Струмица.

Голема победа на Вардар, Малме е елиминиран, Копенхаген е следен на менито! (ВИДЕО)

МКД - 18.07.2017

Вардар со пресврт во второто полувреме го победи Малме со 3-1 и со вкупни 4-2 се пласира во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите каде што ќе игра против ФК Копенхаген. Голема победа за Вардар, „црвено-црните“ го поминаа фаворизираниот ...

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло за Лигата на Шампионите

А1 On - 18.07.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар обезбеди пласман во третото квалификациско коло за Лигата на Шампионите победувајќи го тимот на Малме со резултат од 3-1 денеска на стадионот Младост во Струмица.

Крај на проклетството: Вардар донесе победа за македонски тим во ЛШ по - 11 години!

Gol.mk - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар како домаќин во Струмица успеа да го совлада Малме со 2-1 и да обезбеди пласман во наредната фаза од квалификациите за Лигата на шампионите, но воедно успеа да стави крај на една црна низа која ги следеше македонските ...

Грнчаров: Го дадов најзначајниот гол во мојата кариера, издржавме машки и заслужено победивме

Gol.mk - 18.07.2017

Екипата на Вардар го доби двомечот против шведскиот шампион Малме и успеа да се пласира во третото квалификационо коло од Лигата на шампионите. Капитенот на вардарци, Бобан Грнчаров беше стрелецот на израмнувачкиот погодок, кој го најави одличното ...

Грнчаров: Ова ми е најдраг гол во кариерата

Екипа - 18.07.2017

Бобан Грнчаров одигра фантастичен натпревар на реваншот со Малме, капитенот беше извонреден во одбраната, а погоди и кога беше најважно во нападот, кога по корнерот на Фелипе биеше прецизно со глава и ја разниша дотогаш сигурната одбрана на ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија „гори“, Вардар во Европа гордо чекори….!

Екипа - 18.07.2017

Вистинско задоволство на сите присутни на стадионот „Младост“ во Струмица им приредија вардаровите фудбалери со пласманот во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите и елиминацијата на шведскиот шампион Малме.

Грнчаров: Ова е најважниот гол во мојата кариера!

24Фудбал - 18.07.2017

Капитенот на македонскиот шампион по реванш средбата со Малме не ги криеше своите импресии од прогресот на Вардар во третата рунда квалификации од Лигата на шампионите. Вардар со триумфот од 3-1 над Малме во реванш средбата која се одигра во ...

Вардар гази во поход за Лига на шампионите совладан големиот Малме (ВИДЕО ОД ГОЛОВИТЕ)

Курир - 18.07.2017

Вардар со резултат од 3:1 оди во четвртото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Нашиот најтрофеен клуб денеска во Струмица успеа да го победи Малме, иако Швеѓаните поведоа уште во првите 15 минути од натпреварот со голот на Маркус Росенберг.

Копенхаген пази се, иде Вардар !

SportMedia - 18.07.2017

Вардар останува во фудбалска Европа. Македонскиот првак го елиминираше шведскиот првак Малме со вкупни 4:1 по двата меча. Откако на првата средба на гости беше 1:1, Вардар во Струмица победи со 3:1.

Грнчаров: Ова е најважниот гол во мојата кариера

Дерби - 18.07.2017

Вардар успеа со победа да го елиминира шведскиот шампион Малме и заслужено се најде во 3. квалификациско коло во Лигата на шампионите. Еден од најзаслужните за пресвртот во второто полувреме во Струмица беше капитенот Бобан Грнчаров кој го постигна ...

ВИДЕО: Еуфорија до бескрај… „Комити“ се двигателот на Вардар!

Екипа - 18.07.2017

Македонскиот шампион Вардар обезбеди место во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите… Но, без сомнение, сето тоа апсолутно ќе беше далеку од возможно без своите најверни навивачи „Комитите“! „Комитите“ потврдија уште еднаш дека се ...

Грнчаров: Го постигнав најважниот гол во кариерата! (ВИДЕО)

МКД - 18.07.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров е пресреќен по победата над Малме, вели дека постигнатиот гол му е можеби најважен во кариерата. Вардар одигра одличен натпревар против Малме во Струмица, победи со 3-1 и избори пласман во третото квалификациско ...

Брендот што го обели образот на Македонија и го полни срцето на Скопјани! Напред Вардар!

Скопје24 - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар изборија пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, откако во реваншот од втората рунда го совладаа Малме со 3:1 (0:1). Првиот натпревар одигран минатата среда во Малме заврши без победник 1:1.

Шведските медиуми „грмат“: Барсегјан беше длабоко во казнениот простор при пеналот на Фелипе

Gol.mk - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар успеа да го елиминира шведски Малме и да се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите. И покрај негативата по првото полувреме, фудбалерите предводени од Гоце Седлоски направија целосен пресврт во ...

(Видео) Вардар преку Малме закажа дуел со Копенхаген

Макфакс - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар изборија пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, откако во реваншот од втората рунда го совладаа Мале со 3:1 (0:1). Првиот натпревар одигран минатата среда во Малме заврши без победник 1:1 Вардар на ...

„Квалифијаско“: Во Шведска не штедат критики за поразот на Малме, Грнчаров на насловните страници во тамошните медиуми ...

24Фудбал - 18.07.2017

Малме на мета на критики од страна на шведските медиуми по раната елиминација во квалификациите за Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар славеше со 3-1 над шведски Малме во реванш средбата од второто квалификациско коло за пласман во ...

Вардар го совлада Малме и се пласира во третото коло во Лигата на шампионите

Сител - 18.07.2017

Македонскиот шампион Вардар го совлада шведскиот првак Малме и се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите. Во реванш натпреварот од второто коло одигран попладнево на стадното „Младост“ во Стримница, Вардар го совлада Малме со ...

Вардар со пресврт до третото квалификациско коло на ЛШ!

Стандард - 18.07.2017

Екипата на ФК Вардар го победи шведскиот тим на Малме со 3:1 (0:1) на стадионот „Младост“ во Струмица и по ремито во првиот натпревар (1:1) се пласираше во третото квалификациско коло од Лигата на Шампионите.

Седлоски: Му ветив на Самсоненко дека ќе минеме најмалку едно коло во ЛШ!

Gol.mk - 18.07.2017

Екипата на Вардар успеа да го елиминира Малме од квалификациите за Лигата на шампионите, а стратегот Гоце Седлоски е презадоволен од прикажаната игра и вели дека го остварил ветувањето кое го дал пред сезоната, а тоа е да се мине најмалку едно коло.

Вардар во трка по европско чудо: Малме падна, а следен противник е Копенхаген (Видео)

Спортски - 18.07.2017

Со скор 4:2 од двомечот во квалификациите за ЛШ, Вардар попладнево во Струмица обезбеди пласман во третото коло каде за протвник ќе го има Копенхаген. Во 15. минута од мечот, по грешката на Грнчаров за пенал, Росенберг го отвори резултатот во корист ...

Седлоски: Верувавме во себе до крај, наградата е пласман понатаму

SportMedia - 18.07.2017

Вардар приреди подвиг и го елиминира Малме со вкупен резултат од 4:2, а како ретко која македонска екипа во загубена ситуација, македонскиот првак успеа да направи пресврт за само 45 минути и со 3 погодоци го елиминира фаворитот.

Седлоски: Им кажав да веруваат во себе, и ме послушаа!

Екипа - 18.07.2017

Вардар е во третото коло од квалификациите за ЛШ. Си обезбеди долго европско лето со елиминацијата на шведскиот првак Малме. Струмица стана талична, откако „црвено-црните“ славеа со 3-1. Розенберг го доведе Малме во водство во 16.минута, но Грнчаров ...

ФУДБАЛСКА ЛЕКЦИЈА: Вардар со големи 3:1 обезбеди 3. рунда (ФОТО)

Телеграф - 18.07.2017

Шампионот на Македонија ја надмина бариерата и конечно успеа да го мине 2. коло во Лигата на шампионите Фудбалерите на Вардар се во 3. коло од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите.

Седлоски: Му ветив на сопственикот Самсоненко дека ќе го поминеме Малме и го направивме тоа

МКД - 18.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски е задоволен од играта на своите фудбалери и големата победа над Малме, вели дека ветувањето кон сопственикот Самсоненко го исполнил. Вардар со пресврт во второто полувреме го победи Малме со 3-1 и се пласира во ...

Грнчаров: Ова е најважниот гол во мојата кариера

А1 On - 18.07.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров со својот гол го најави пресвртот на Вардар во дуелот со шведскиот Малме по кој македонскиот првак успеа да забележи победа со 3:1 во реванш мечот и да се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на ...

Вардарово славје во Струмица: Комитите „грмат“ по триумфот над Малме! (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.07.2017

Голема радост за вардаровите фанови откако нашиот шампион успеа да го елиминира Малме во втората рунда квалификации за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Вардар со победат од 3-1 над Малме во реванш средбата која се одигра на ...

Глигоров: Ова е победа на мојот живот!

Gol.mk - 18.07.2017

Со пресврт и три гола во второто полувреме, Вардар го елиминира Малме и предизвика еуфорија во Струмица. По натпреварот Швеѓаните со наведнати глави го напуштија „Младост“, а вардаровите фудбалери ликуваа.

Победа вредна повеќе од еден милион евра за Вардар

SportMedia - 18.07.2017

Вардар освен радоста за пласман во следното коло и финансиски добро ќе помине по победата над Малме. Македонскиот првак веќе иам заработено 1,2 милиони евра од УЕФА. Со самиот настап во квалификациите, сигурни беа 580.000 евра.

Седлоски: Му ветив на Самсоненко дека ќе го елиминираме Малме

Дерби - 18.07.2017

Гоце Седлоски успеа да му обезбеди на Вардар пласман во 3. квалификациско коло и да ја израдува армијата навивачи на македонскиот клуб кој по подолго време е во оваа фаза од најелитното натпреварување.

Седлоски: Го остварив ветувањето дадено на Самсоненко

Спортски - 18.07.2017

Предводникот на Вардарци кои вечерва со победата од 3:1 над Малме остварија пласман во третото коло од квалификациите за ЛШ, Гоце Седлоски, истакна дека е задоволен од победата и играта на неговите момци во текот на мечот.

Шок во Шведска: Ова е најголем СРАМ на еден наш првак во историјата

Екипа - 18.07.2017

Швеѓаните дури и по ремито на првиот меч беа убедени дека Малме ќе се пласира во следната рунда, па затоа огромен е шокот што првакот на оваа скандинавска држава капитулираше во Струмица пред налетите на Вардар.

Тренерот на Малме: Пропуштените шанси нè чинеа пласман во следното коло

Gol.mk - 18.07.2017

Шведски Малме потклекна пред македонскиот првак, Вардар и на свое огромно изненадување ја заврши европската сезона уште во летниот период. По ремито на првиот меч, шведската екипа загуби со 3-1 во Македонија и на крај мораше да го признае поразот во ...

„Црвено-црни“ милионери – Вардар добро ќе го наплати триумфот над Малме

Екипа - 18.07.2017

Долго чекавме и конечно дочекавме – еден македонски првак да ја мине првата пречка во квалификациите од ЛШ и со самото тоа да си обезбеди нешто подолга летна европска авантура. Вардар го заслужи тоа со одличниот настап против Малме, а ...

Пред Вардар се уште најмалку четири европски натпревари и милиони евра во клупската каса

24Фудбал - 18.07.2017

Победата на Вардар над Малме значи долго европско лето за „црвено-црните“ и богата клупска каса во која ќе се слеат најмалку еден милион евра. Вардар повторно ја радува Македонија, овој пат тоа го прават фудбалерите.

Николов: Вардар го заслужува овој успех, три години се мачевме за него!

Gol.mk - 18.07.2017

Бобан Николов беше еден од стрелците на Вардар во големата победа од 3-1 над Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, а по натпреварот, фудбалерот од средниот ред изрази задоволство од големиот успех.

Грнчаров: Ова е најважниот гол во мојата кариера

Стандард - 18.07.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров со својот гол го најави пресвртот на Вардар во дуелот со шведскиот Малме по кој македонскиот првак успеа да забележи победа со 3:1 во реванш мечот и да се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на ...

Розенберг: Бескрајно сме разочарани од елиминацијата, ова ќе нѐ боли долго време

Gol.mk - 18.07.2017

Капитенот на Малме, Маркус Розенберг се врати од повредата за реваншот во Струмица, но не успеа да и помогне на екипата да го елиминира нашиот Вардар. Тој започна одлично и ја погоди целта во 16.

Фудбал, ЛШ: Вардар го елиминира Малме и се најави во Копенхаген

Нова ТВ - 18.07.2017

Македонија, конечно, дочека прва победа и пласман во наредна квалификациска рунда на свој претставник во Лигата на шампиони. Постот што траеше повеќе од една деценија (2006 година) го прекина Вардар кој во реваншот го совлада Малме со 3:1 и се ...

Швеѓаните плачат: Скандалозно на трибините!

Екипа - 18.07.2017

Кој губи, има право да се лути… Сепак, дел од шведските новинари претераа, па наместо вината за елиминацијата на својот тим да ја бараат во потпросечната игра на Малме, тие во дел од своите написи акцент ставија на случувањата на трибините на ...

По 14 години повторно во 3. коло во ЛШ: Вардарци се поклонија пред Комитите (Видео)

Дерби - 18.07.2017

Тимот на Вардар успеа да слави над Малме со 3-1 во Струмица и на тој начин да излезе како победник од битката со шведскиот претставник и по пауза од 14 години да дојде до третото коло во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите.

Вардар со пресврт до третото коло во ЛШ каде го чека Копенхаген

Нетпрес - 18.07.2017

Ова е првпат македонски тим да обезбеди пласман во следното коло по 2006 година кога Работнички го мина Сконто и затоа претставува голем успех за македонскиот фудбал Македонскиот шампион Вардар првпат по 2005 година успеа да слави на еден ...

Македонија повторно го слави Вардар, овој пат фудбалерите се во мода (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 18.07.2017

Во херојски меч Вардар со пресврт во второто полувреме го победи Малме со 3-1 и обезбеди долго европско лето, „црвено-црните“ ќе одиграа најмалку уште четири натпревари, а следен на менито е ФК ...

Седлоски: Го остварив ветувањето!

Спортклуб - 18.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски може да се пофали како творец на најголемиот успех на “црвено-црните” во последните 14 години. Вардар денеска го елиминира Малме и оствари пласман во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите со што си ...

БОБАН НИКОЛОВ – херојот во црвено-црно!

Екипа - 18.07.2017

Секоја чест за сите „вардарци“ за огромниот успех и пласманот во следната рунда од квалификациите за ЛШ, но од одличниот колектив мора да се истакне еден играч – Бобан Николов. Не станува збор само за фактот дека тој беше стрелец и во Малме и во ...

Надојде Вардар, од овде до Малме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 18.07.2017

Френетична беше радоста кај фудбалерите на Вардар и навивачите на македонскиот првак по елиминацијата на Малме. Вардарци успеаја да се вратат по негатива од 0-1, и во вториот дел направија фантастичен пресврт за триумф од 3-1.

Вардар веќе собра над милион евра, следуваат уште минимум четири европски натпревари

Дерби - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар го победи Малме со 3-1 на денешната средба во Струмица, а тој резултат на „црвено-црните“ им донесоа пласман во третата рунда во Лигата на шампионите. Вардарци по пауза од 14 години доаѓаат до оваа фаза во најелитното ...

Голема победа на Вардар против Малме

+инфо - 18.07.2017

Во третото коло од квалификациите на Лигата на шампионите, Вардар ќе се сретне најверојатно со данскиот првак Копенхаген. Македонскиот шампион Вардар го совлада шведскиот првак Малме и се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на ...

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите

Нетпрес - 18.07.2017

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони. Македонскиот првак триумфираше со 3-1 против Малме на возвратниот реванш во Струмица, откако ремизираше на првиот дуел во Шведска.

Вардар го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло за ЛШ

А1 On - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Вардар на овој дуел влегува со активен резултат 1:1 остварен на првиот меч на Шведска одигран пред шест ...

Вардар го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло за ЛШ

+инфо - 18.07.2017

Натпреварот Вардар – Малме ќе се игра попладне со почеток од 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони.

Вардар брка пласман во 3.коло во квалификациите за ЛШ

Стандард - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Вардар на овој дуел влегува со активен резултат 1:1 остварен на првиот меч на Шведска одигран пред шест ...

Вардар во Струмица ја „решава“ мисијата Малме

МКД - 18.07.2017

Вардар денеска со почеток од 18 часот го игра реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите против Малме, натпреварот во Шведска заврши 1:1. Македонскиот шампион со одличен резултат се врати од Малме и има убава шанса да го помине ...

Вардар го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло за ЛШ

Сител - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Вардар на овој дуел влегува со активен резултат 1:1 остварен на првиот меч на Шведска одигран пред шест ...

Вардар-Малме,вечерва во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица!

ЗаЗабава - 18.07.2017

Шведскиот првак Малме ќе се обиде со многу поофанзивен пристап да го изненади нашиот Вардар на денешниот реванш во Струмица. Швеѓаните допатуваа без позитива на овој возвратен дуел, а ремито 1-1 несомнено им наложува да постигнат најмалку еден ...

Објавени составите: Вардар само со една замена во тимот (ФОТО)

Курир - 18.07.2017

За околу 40тина минути започнува реванш натпреварот од второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите помеѓу екипите на Вардар и Малме. Тренерот на вардарци со проверени сили ќе се обиде да избори пласман во третото коло, а во составот ќе има ...

Вардар го чека Малме во ЛШ

Кајгана - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар, во Струмица, ќе го одиграат реванш натпреварот во квалификациите за Лигата на шампионите против шведскиот шампион Малме. Вардар во пресрет на реваншот има активен резултат и е поблиску до пласман во третата квалификациска ...

Седлоски: На газда Самсоненко му ветив дека ќе поминеме понатаму и го исполнивме тоа

24Фудбал - 18.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски открива дека пред почетокот на новата европска сезона му ветил на сопственикот на клубот, Сергеј Самсоненко дека ќе го поминат второто квалификациско коло, мисијата е исполнета.

Вардар го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло за ЛШ

Курир - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Вардар на овој дуел влегува со активен резултат 1:1 остварен на првиот меч на Шведска одигран пред шест ...

Вардар го победи Малме, следен е Копенхаген

Кајгана - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар изборија пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, откако во реваншот од втората рунда го совладаа Малме со 3:1 (0:1). Првиот натпревар одигран минатата среда во Малме заврши без победник 1:1.

Вардар го чека Малме во ЛШ

Макфакс - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар, во Струмица, ќе го одиграат реванш натпреварот во квалификациите за Лигата на шампионите против шведскиот шампион Малме. Вардар во пресрет на реваншот има активен резултат и е поблиску до пласман во третата квалификациска ...

Грнчаров: Ова е најважниот гол во мојата кариера

Курир - 18.07.2017

Вардаровиот капитен Бобан Грнчаров со својот гол го најави пресвртот на Вардар во дуелот со шведскиот Малме по кој македонскиот првак успеа да забележи победа со 3:1 во реванш мечот и да се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на ...

Ново алиби на Малме во случај на пораз: Не чини стадионот во Струмица…

Дерби - 18.07.2017

Шведските медиуми не застануваат со провокациите. Најпрвин, во Шведска во првиот натпревар меѓу Малме и Вардар во второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, крив им беше судијата за непосакуваниот резултат , а ...

Нилсен: Во Малме видовме дека Вардар е тим што може да се победи

Екипа - 18.07.2017

Швеѓаните полни оптимизам допатуваа во Струмица за денешниот реванш натпревар од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите против Вардар. И Ласе Нилсен е еден од оние во таборот на Малме кои веруваат дека македонскиот шампион е тим кој може да ...

Од Малме уверени дека Вардар ќе игра дефанзивно, и дека можат да го победат, но…

Спортклуб - 18.07.2017

Денеска се игра реванш натпреварот помеѓу Вардар и Малме на стадионот „Младост“ во Струмица, а гостите непрекинато зборуваат за тоа каков е стадионот каде треба да играат, и при евентуален неуспех, веќе си формираат алиби за тоа.

Ограничено движење за навивачите на Малме, полиција ќе ги чува во струмички паб

SportMedia - 18.07.2017

Навивачите на Малме ќе пристигнат во Скопје околу 13 часот, а потоа веднаш со полициска придружба ќе се префрлат во Струмица, каде ќе го бодрат својот клуб, против Вардар, од 18 часот во реванш мечот од второто квалификациско коло.

Квалификации за ЛШ: Вардар против Малме по виза за Копенхаген

Нова ТВ - 18.07.2017

Вардар и Малме во „второ полувреме“ од квалификацискиот двомеч за Лигата на шампиони. По ремито (1:1) на „Сведбанк арена“ минатата недела, на ред се возвратните 90 минути од македонско-шведската пресметка што ќе го дадат ривалот на Копенхаген во ...

Седлоски: Не очекува уште потежок натпревар од првиот во Малме

Слободен Печат - 18.07.2017

Шефот на стручниот штаб Гоце Седлоски изјави дека Вардар го очекува уште потежок меч за разлика од оној во Малме. Македонскиот првак денес од 18 часот во Струмица го игра реваншот со Малме во рамките од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Розенберг од Малме: Најважниот меч за нас годинава, подготвен сум да играм против Вардар

Спортклуб - 18.07.2017

Напаѓачот на Малме, Маркус Розенберг, повикува на трезвеност и фокус на денешниот реванш против Вардар во Струмица, окарактеризирајки го како еден од најважните годинава. Со малку среќа денеска, Вардар може да го елиминира Малме, што ќе биде еден ...

Вардар го делат 90 минути до Копенхаген

24Фудбал - 18.07.2017

Вардар денеска со почеток од 18 часот го игра реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите против Малме, натпреварот во Шведска заврши 1:1. Македонскиот шампион со одличен резултат се врати од Малме и има убава шанса да го помине ...

Милиони во клупската каса на Вардар и најмалку уште четири европски натпревари

МКД - 18.07.2017

Вардар ја слави големата победа над Малме која е многу повеќе од обичен фудбалски триумф, „црвено-црните“ ќе имаат најмалку уште четири европски натпревари, а клупската каса ќе се наполни како никогаш досега.

Ќе се брани ли Вардар и во Струмица… 1-1 од Малме не е гаранција за успех

Екипа - 18.07.2017

Вардар има голема шанса по повеќе од една деценија да биде првиот македонски шампион што минал барем една пречка во квалификациите за Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ имаат позитивни 1-1 по првите 90 минути против Малме, но ќе треба да одиграат ...

Малме ќе биде многу поофанзивен во Струмица: Еикрем во маневарот, Розенберг во нападот

Екипа - 18.07.2017

Шведскиот првак Малме ќе се обиде со многу поофанзивен пристап да го изненади Вардар на денешниот реванш во Струмица. Швеѓаните допатуваа без позитива на овој возвратен дуел, а ремито 1-1 несомнено им наложува да постигнат најмалку еден погодок, ...

Премиерлига во Струмица, соиграчите од Вест Бромвич Албион Горан Попов и Маркус Розенберг пак се сретнаа

SportMedia - 18.07.2017

Од Струмица, Зоран Поповски Горан Попов и Маркус Розенберг денеска во Струмица нема да играат еден против друг, но сепак старото пријателство останува па некогашните соиграчи од Премиерлигата се сретнаа по три години пауза.

Стигна навивачката претходница на Малме: Оддамна не сме биле помалку на гостување

SportMedia - 18.07.2017

Од Струмица, Зоран Поповски Во Струмица стаса претходницата од Малме, тука веќе се неколкумина навивачи на шведскиот првак, а велат дека вкупно ќе бидат околу 150. И ќе го бодрат својот омилен клуб од 18 часот против Вардар во решавачкиот дуел за ...

Виланд: Знаеме што треба да направиме, да не правиме баук од Вардар

Екипа - 18.07.2017

Малме дојде во Струмица за да го елиминира македонскиот првак Вардар. Барем така најавуваат Швеѓаните, кои се решени да остварат триумф на денешниот реванш (18 часот) на стадионот „Младост“, откако „црвено-црните“ им извлекоа 1-1 на првиот меч на ...

Брорсон: Денеска паѓа одлуката колку сме добри, Николов вели: Не е важно кој ќе погоди, барем една топка да влезе во ...

SportMedia - 18.07.2017

За Малме денешниот реванш-меч е меч на годината, барем така велат самите, а влогот е голем и за Вардар. Швеѓаните се навикнаа на настапи во Лигата на шампионите, а македонскиот првак очекува сефте настап во елитата, во луксузното натпреварување.

Вардар ќе игра подефанзивно, Глигоров во стартниот состав на место на Исени

SportMedia - 18.07.2017

Вардар има добар резултат од првиот меч со Малме и ќе игра подефанзивно во реваншот, денеска од 18 часот во Струмица. така е барем според единствената измена во однос на првиот меч, а Бесар Исени е на клупата и на негово место ќе игра Никола ...

СОСТАВИ: Седло оди „на искуство“, Глигоров на местото на Исени

Екипа - 18.07.2017

Двајцата тренери ги објавија составите за денешниот реванш дуел меѓу Вардар и Малме, кој ќе стартува од 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Гоце Седлоски во однос на првиот натпревар се реши за само една замена во составот, па во средниот ...

Време е за Вардар, неполн час до почетокот на дуелот против Малме

СуперСпорт - 18.07.2017

Уште неполн час до почетокот на реванш натпреварот од второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите, каде нашиот шампион ќе се сретне со шведскиот, тимот на Малме. Одлично одиграниот прв натпревар на избраниците на Гоце Седлоски е зад нас, ...

Глигоров место Исени кај Вардар, Розенберг стартер во тимот на Малме

Gol.mk - 18.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски го одреди стартниот тим за возвратниот натпревар од второто коло на квалификациите на Лигата на шампионите против Малме. На струмичкиот тревник ќе истрчаат десет фудбалери од првиот дуел на „Сведбанк арената“, само ...

Еве со кого ќе го започне Седловски реваншот против Малме

Спортклуб - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар од 18:00 го играат реваншот со Малме од 2.квалификациско коло во Лигата на шампиони на стадионот Младост во Струмица. Првиот меч во Шведска пред седум дена заврши нерешено 1:1, па македонскиот шампион е со реални шанси за ...

Седлоски со една промена во однос на првиот меч, познати се почетните состави за Вардар – Малме (ФОТО)

24Фудбал - 18.07.2017

Вардар за помалку од еден час го игра реванш натпреварот против Малме во второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Откако по првиот меч на терен кај шведскиот првак, нашиот претставник одигра реми со резултат ...

Објавени составите: Вардар со само една замена во составот

СуперСпорт - 18.07.2017

За околу 40тина минути започнува реванш натпреварот од второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите помеѓу екипите на Вардар и Малме. Тренерот на вардарци со проверени сили ќе се обиде да избори пласман во третото коло, а во составот ќе има ...

ВИДЕО: Од северот до југот на Европа - фановите на Малме се забавуваат низ Струмица

Gol.mk - 18.07.2017

Стотина навивачи на Малме пристигнаа од северот на континентот до самиот југ да ја бодрат својата екипа во обидот да се елиминира Вардар. Иако помлакубројни од „црвено-црните“, Швеѓаните се мотивирани за дуелот во Струмица.

ФОТО: Комити веќе се загреаја за славје…!

Екипа - 18.07.2017

Во максимално загреана атмосфера се очекува реванш натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и Малме во Струмица. „Комитите“ и тоа како добро ја анимираа Струмица попладнево во очекување по цели 13 години нивниот ...

Офанзива на „Комити“, со камења нападнати навивачите на Малме

SportMedia - 18.07.2017

Инцидент се случи пред стартот на натпреварот меѓу Вардар и Малме, а на Северната трибина беа нападнати гостинските навивачи. Однадвор со тврди предмети ги гаѓаа навивачите на Вардар, но за среќа ситуацијата брзо се смири.

Розенберг се врати со гол, Малме води со 1:0 во Струмица

SportMedia - 18.07.2017

Маркус Розенберг се врати во редовите на Малме, за жал на Вардар со гол од пенал во 16. минута, за предност на шведскиот првак од 1:0 во Струмица. Претходно Бергет доби одлилна топка токму од Розенберг, го мина Гачевски, а овој направи прекршок за ...

ВИДЕО: Малме доби чуден пенал, Розенберг го претвори во гол

Gol.mk - 18.07.2017

Екипата на Малме успеа да поведе уште во 15 минута од натпреварот против Вардар, откако главниот судија Анатолиј Жабченко му додели пенал на шведскиот тим, а го реализира најдобриот фудбалер на гостинот, Маркус Розенберг.

Малме води во Струмица, судијата лесно покажа на белата точка (видео)

Екипа - 18.07.2017

Екипата на Малме поведе со 0-1 на гостувањето во Струмица против Вардар, откако судијата Жабченко од Украина покажа на белата точка во корист на шведскиот шампион. Одбраната на „вардарци“ за момент заспа, Бергет успеа да побегне и излезе очи в очи ...

Малме поведе од пенал на реваншот во Струмица, вардаровите навивачи скандираа „УЕФА мафија...“ (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.07.2017

Шведскиот првак поведе со 1-0 на реванш мечот против Вардар во Струмица, откако во првиот дуел во Малме мечот заврши нерешено со резултат 1-1. Вардаровиот голман Гачевски направи прекршок врз Бергет со што заработи жолт картон во 15.

ВИДЕО: Пеналот предизвика многу „бура“ – Инцидент и во ложата на „Младост“!

Екипа - 18.07.2017

Досудениот пенал и погодокот на Малме на стадионот „Младост“ во Струмица предизвика многу бура меѓу вардаровите навивачи. Дополнително атмосферата беше загреана и откако при контранапад на Балотели кој одеше осамен кон голот на Малме, веднаш потоа, ...

ВИДЕО: Вардар е оштетен, судијата Жабченко му прости чист црвен на Брорсон!

Gol.mk - 18.07.2017

Екипата на Вардар има негатива на дуелот против Малме (0-1), но има причини да биде и незадоволна од арбитражата на главниот судија Анатолиј Жабченко. Украинецот најпрво досуди пенал, а потоа, реши да му прости чист црвен картон на Франц Брорсон.

Швеѓaните пеат УЕФА,УЕФА.... „Комити“ им враќаат со „Мафија“

SportMedia - 18.07.2017

Од Струмица, Зоран Поповски Навивачите на Малме скандираат УЕФА, УЕФА..., а навивачите на Вардар им возвратија со „Мафија", на реванш-мечот од второто квалификациско коло за пласман во ЛШ. Тензично е првото полувреме, а Малме од 16.

Малме нокаутиран во Струмица, Вардар е во третото квалификациско коло од ЛШ (видео)

Република - 18.07.2017

Македонскиот шампион Вардар успеа да се пласира во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите откако во двомечот со Малме излезе како победник и со вкупен резултат од 4-2 заслужено може да слави.

Вадар гo совлада големиот Малме

Пулс24 - 18.07.2017

Вардар со резултат од 3:1 оди во четвртото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Нашиот најтрофеен клуб денеска во Струмица успеа да го победи Малме, иако Швеѓаните поведоа уште во првите 15 минути од натпреварот со голот на Маркус Росенберг.

Честитките одат за моите играчи кои одиграа импресивен натпревар

Вечер Прес - 18.07.2017

По натпреварот, предводникот на "црвено-црните", Гоце Седлоски ги искажа своите импресии од победата над Малме и пласманот во следната рунда од Лигата на шампионите Шампионот на Македонија, тимот на Вардар, го елиминира шведскиот претставник Малме и ...

Вардар го чека Малме во ЛШ

Точка - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар, во Струмица, ќе го одиграат реванш натпреварот во квалификациите за Лигата на шампионите против шведскиот шампион Малме. Вардар во пресрет на реваншот има активен резултат и е поблиску до пласман во третата квалификациска ...

Ново алиби на Малме во случај на пораз: Не чини стадионот во Струмица…

Точка - 18.07.2017

Шведските медиуми не застануваат со провокациите. Најпрвин, во Шведска во првиот натпревар меѓу Малме и Вардар во второто квалификациско коло за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, крив им беше судијата за непосакуваниот резултат, а ...

Вардар го совлада Малме и се пласира во третото коло во Лигата на шампионите

Локално - 18.07.2017

Македонскиот шампион Вардар го совлада шведскиот првак Малме и се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите. Во реванш натпреварот од второто коло одигран попладнево на стадното „Младост“ во Стримница, Вардар го совлада Малме со ...

Вардар го чека Малме во ЛШ

Канал 77 - 18.07.2017

Фудбалерите на Вардар, во Струмица, ќе го одиграат реванш натпреварот во квалификациите за Лигата на шампионите против шведскиот шампион Малме. Вардар во пресрет на реваншот има активен резултат и е поблиску до пласман во третата квалификациска ...

Седлоски: Нѐ очекува уште потежок меч од првиот во Шведска

Република - 18.07.2017

Екипата на Вардар Попладнево во Струмица со почеток од 18 часот го игра реваншот против Малме во Лигата на шампионите, меч на кој ќе влезе со позитивен резултат 1-1 остварен минатата седмица во Шведска.

Вардар го реши Малме за продолжување на европската авантура

Точка - 18.07.2017

Македонскиот првак Вардар го совлада Малме со 3:1 на реваншот од 2. квалификациско коло на Лигата на шампионите и се пласираше во следната рунда од најелитното натпреварување. Натпреварот во Струмица на почетокот најави поголеми проблеми за ...

Игра магично-магично, Вардар игра ФАНТАСТИЧНО!

Вечер Прес - 18.07.2017

Иако имаа позитивно реми од првиот натпревар, избраниците на Гоце Седлоски одиграа совршено на реванш дуелот во Струмица и сосема заслужено со 3:1 (вкупно 4:2) го победија и го елиминираа шведскиот преставник, тимот на Малме По пауза од 14 години, ...

Вардар го совлада Малме и се пласира во третото коло во Лигата на шампионите...

Н.Македонија - 18.07.2017

Вардар го совлада Малме и се пласира во третото коло во Лигата на шампионите Македонскиот шампион Вардар го совлада шведскиот првак Малме и се пласира во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Малме е голема шанса за Вардар...

Н.Македонија - 18.07.2017

Вардар секогаш оди на победа и со таква амбиција ќе влеземе и на денешниот меч. Сега подобро го познаваме противникот, вели тренерот Гоце Седлоски пред денешниот реванш-меч во Струмица со Малме (1-1 прв меч на гости), во квалификациите за ЛШ ...

Седлоски: Не чека многу потежок меч од оној во Малме…

Екипа - 17.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат кој ќе значи и пласман во следната рунда натпревари од квалификациите за Лигата на шампионите.

Седлоски: Верувам во моите момци, максимално сме подготвени

Gol.mk - 17.07.2017

Фудбалерите на Вардар утре на стадионот „Младост“ во Струмица ќе го играат реванш натпреварот од второтго квалификациско коло од Лигата на шампионите против тимот на Малме. По поволните 1-1 пред седум дена тренерот на „црвено-црните“ Гоце Седлоски ...

Седлоски: Без калкулации, одиме на победа против Малме

SportMedia - 17.07.2017

„Утре не очекува сосема поинаков меч, многу потежок од првиот. Кој и да излезе на терен верувам дека ќе даде се од себе за да оствариме резултат кој не води понатаму. Имаме активни, 1:1 од првиот дуел, меѓутоа сега не очекува нов предизвик, уште ...

Седлоски: Ќе дадеме сè од себе да го елиминираме Малме

24Фудбал - 17.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски вели дека неговите фудбалери ќе го дадат максимумот за да го елиминираат Малме и да ја израдуваат публиката. Вардар утре го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, мечот ...

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

А1 On - 17.07.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра ...

Пехрсон: Не чека лош терен за игра, но имаме сили за пласман понатаму

Екипа - 17.07.2017

Стратегот на Малме, Магнус Пехрсон по пристигнувањето на неговиот тим во Струмица нагласи дека и Малме и Вардар ќе имаат лоши услови за игра со не баш соодветен терен за вакви европски натпревари на реванш пресметката од 2.

Сафари и Розенберг ќе играат, Персон е убеден дека Малме е подобар

SportMedia - 17.07.2017

Беранг Сафари и Маркус Розенберг се значаен дел од составот на Малме и тие веројатно ќе играат на утрешниот меч со Вардар во Струмица. Тренерот Магнус Персон вели дека ќе има измени во составот на шведскиот првак, а верува во пласман понатаму.

Пехрсон: Тревникот е лош, но спремни сме да се надигруваме и 120 минути

Gol.mk - 17.07.2017

Фудбалерите на Малме пристигнаа во Струмица и го оддржаа официјалниот тренинг, на кој му претходеше прес-конференција воочи утрешниот реванш натпревар од Лигата на шампионите против Вардар.

Седлоски: Играчите ќе дадат се од себе да го минат Малме

Дерби - 17.07.2017

Екипата на Вардар утре во Струмица го игра реваншот против Малме во Лигата на шампионите, меч на кој ќе влезе со позитивен резултат 1-1 остварен минатата седмица во Шведска. Тој резултат беше доволен да се зголеми самодовербата кај „црвено-црните“ ...

Седлоски: Подготвени сме да го дадеме максимумот за пласман понатака

СуперСпорт - 17.07.2017

На денешната прес конференција пред утрешниот реванш квалификациски натпревар помеѓу екипите на Вардар и Малме, тренерот на вардарци истакна дека тимот ќе го даде максимумот за да се пласира во следната фаза.

Седлоски: Фудбалерите се подготвени на се, сакаме да ја израдуваме публиката

Спортклуб - 17.07.2017

Кормиларот на ФК Вардар, Гоце Седлоски, денеска од Струмица, одржа пресконференција во врска со реванш натпреварот против Маме. „ Знаете дека после првиот натпревар имаме добар и активен резултат од Малме.

Елиминација на Малме, па роденденско славје, Вардар за 5 дена полни 70 години

SportMedia - 17.07.2017

Елиминација на Малме би била супер подарок за фудбалскиот клуб Вардар за 70. родненден на клубот формиран на 22. јули 1947 година. Утре македонскиот првак ќе има мотиви до небо да го изненади и исфрли од игра фаворизираниот шведски првак.

Седлоски: Моите момци се подготвени да дадат максимум

Спортски - 17.07.2017

Во рамки на реванш дуелот од кавлификациите во Лигата на шампионите, Вардар во Струмица ќе го пречека шведски Малме. Актуелниот македонски шампион, од гостувањето во Шведска се врати со поволен реми резултат од 1:1.

Финална тактичка подготовка на „вардарци“ за мегданот со Малме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 17.07.2017

„Вардарци“ го одработија и последниот тренинг вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица, пред утрешниот реванш натпревар против Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Малме тренираше на „Младост“, на Швеѓаните ништо не им чини (Фото)

SportMedia - 17.07.2017

Фудбалерите на Малме тренираа на стадионот „Младост" во Струмица со очекуваните протести за теренот, за стадионот, а веројатно да можат би го смениле и резултатот од првиот меч. Очекуван е притисокот од гостите од Шведска, бидејќи пред се им пречи ...

Седлоски: Подготвени сме да го поминеме Малме и да ја израдуваме публиката

МКД - 17.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски вели дека неговите фудбалери ќе го дадат максимумот за да го елиминираат Малме и да ја израдуваат публиката. Вардар утре го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, мечот ...

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Сител - 17.07.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра ...

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Курир - 17.07.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра ...

Николов: Жално ќе биде да не ја грабнеме шансата и да го минеме Малме!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги одбројува часовите до реванш-натпреварот од квалификациите за Лигата на шампионите против Малме, а Бобан Николов, еден од најдобрите фудбалери на „црвено-црните“ посакува нов добар меч и пласман на ...

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

Сител - 17.07.2017

Вардаровата екипа денеска пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што задутре ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второт квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Продадени повеќе од 4.000 билети за Вардар – Малме, пренос во живо на ТВ Нова

Екипа - 17.07.2017

Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите. Според последните информации повеќе од 4.000 билети се распродадени за европскиот натпревар на ...

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги има завршните подготовки пред утрешниот реванш дуел против Малме, во квалификациите за пласман во третото претколо од Лигата на шампиони. „Црвено-црните“ имаат позитивни 1:1 од гостувањето во Шведска и веруваат ...

Навивачите на Малме на иста трибина со „Комитите“

SportMedia - 17.07.2017

Малме ќе има свои навивачи на стадионот „Младост“ во Струмица на утрешниот дуел против македонскиот првак Вардар, во реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Според планот кој излезе за тоа каде ќе бидат сместени ...

Вардар без Велковски и на реваншот, настапот на Џигаури неизвесен

Gol.mk - 17.07.2017

Гоце Седлоски, стратегот на македонскиот фудбалски шампион, Вардар и за реванш дуелот против шведски Малме, нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски. Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни ...

Решавачки дуел за Вардар

Слободен Печат - 17.07.2017

Иако и на оваа средба, слично како и на првиот натпревар одигран во Шведска, фаворит е тимот на Малме, вардарци имаат поволен резултат од 1-1 и доколку не примат ниту еден гол, тогаш со сигурност ќе го обезбедат пласманот во наредната рунда ...

Шведските медиуми се чудат - како УЕФА дозволи да се игра во Струмица?

Gol.mk - 17.07.2017

Шведските медиуми се преполни со критики за стадионот „Младост“ во Струмица каде утре во 18.00 часот ќе го одиграат возвратниот натпревар од второто коло од квалификациите на Лигата на шампионите.

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

Курир - 17.07.2017

Стратегот на македонскиот фудбалски шампион, Вардар Гоце Седлоски и за реванш дуелот против шведски Малме, нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски. Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни ...

Нилсен: Вардар ќе сака да го троши времето

SportMedia - 17.07.2017

Стоперот на Малме, Ласе Нилсен стравува од домаќинот Вардар и вели дека скопјани во Струмица ќе сакаат да задржуваат време со цел да го одбранат резултатот од првиот меч, 1:1 на гостински терен, кој сега му дава предност на македонскиот првак.

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло...

Н.Македонија - 17.07.2017

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло Македонскиот фудбалски првак Вардар утре ќе го одигра реванш-натпреварот од второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите против Малме.