TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утрово најладно во Берово и Маврово

Алсат-М - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Утрово најладно во Берово и Маврово

Канал5 - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Времето утре ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност

Канал5 - 30.10.2016

Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер.Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени. До среда времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а до вторник и со умерен до ...

Денеска сончево со умерен северен ветер

+инфо - 30.10.2016

Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, а максималните од 11 до 18 степени. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.

ДЕНЕСКА ТЕМПЕРАТУРИ ПОД МИНУСОТ: Сончево време со умерена облачност

Телеграф - 30.10.2016

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Минимални температури од 0 степени, а максимални од 14 Времето во Македонија денеска ќе биде с ончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж ...

Сончево и студено време со минимална температура од 0 степени

Сител - 30.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, а максималните од 11 до 18 степени.

И денеска ќе уживаме во убав и сончев ден

Press24 - 30.10.2016

- Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, амаксималните од 11 до 18 степени.

Утрово најстудено во Берово и Маврово

Курир - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Утрово најладно во Берово и Маврово

Репортер - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Денеска сончево со температура до 18 степени

Нетпрес - 30.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, а максималните од 11 до 18 степени.

Утрово најладно во Берово и Маврово - еве колкави се температурите

Press24 - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Сончево и ветровито

Курир - 30.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, амаксималните од 11 до 18 степени.

Утрово најстудено во Лазарополе, Берово и Маврово

Репортер - 30.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер.Температурата ќе се движе од 6 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Вистинска есен, утре сончево со ветер

+инфо - 30.10.2016

Температурата ќе се движи од шест д о18 степени. Времето утре ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Температурата ќе се движе од 6 до 16 степени.

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер

Кајгана - 30.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Утринските температури ќе се движат од -2 до 5 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 18 степени.

Сончево до четврток, од петок дожд

МКД - 30.10.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Максималните дневни температури ќе бидат во Скоје 14 Целзиусови степени, Крива Паланка 13, Берово 11, Дојран 18, ...

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер

Макфакс - 30.10.2016

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Утринските температури ќе се движат од -2 до 5 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 18 степени.

Утрово најладно во Берово и Маврово

А1 On - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Сончево и посвежо, со мала локална облачност

А1 On - 30.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Времето денеска сончево со температура до 18 степени

Либертас - 30.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер долж Повардарието и во источните делови. Минималната температура ќе се движи од минус 2 до 5 а максималната од 11 до 18 Целзиусови степени.

Утрово најстудено во Берово и Маврово

Локално - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Сончево и ветровито време утре ја очекува Македонија

Локално - 30.10.2016

Времето утре ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер.Температурата ќе се движе од 6 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Какво време не очекува утре?

Република - 30.10.2016

Времето утре ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер.Температурата ќе се движе од 6 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Утрово најладно во Берово и Маврово

Либертас - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Утрово најстудено во Берово и Маврово

Канал 77 - 30.10.2016

Утрово според мерењата на УХМР, најстудено било во Берово и Маврово со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, ...

Утрово во Битола еден степен

Тера - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Времето денеска сончево со температура до 18 степени

Мета - 30.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер долж Повардарието и во источните делови. Минималната температура ќе се движи од минус 2 до 5 а максималната од 11 до 18 Целзиусови степени.

Времето денес сончево со мала до умерена облачност, а од среда...

Пулс24 - 30.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, амаксималните од 11 до 18 степени.

Утрово најладно во Берово и Маврово

Lider - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Сончево и ветровито

Вистина.мк - 30.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, амаксималните од 11 до 18 степени.

Утрово најладно во Берово и Маврово

Идивиди - 30.10.2016

Скопје, 30 октомври 2016 (МИА) - Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во ...

Утрово најстудено во Берово и Маврово

Вистина.мк - 30.10.2016

Утрово во Берово и Маврово беше најладно, со измерени минус два степена, а највисока беше температурата во Дојран, 10 степени. Според УХМР, во 7:30 часот во Лазарополе било нула степени, во Тетово и Битола еден, во Крушево, Крива Паланка и Дебар ...

Денес сончево со умерен северен ветер и температура до 18 степени

Канал5 - 29.10.2016

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, амаксималните од 11 до 18 степени.

Претежно сончево време со локална облачност

ТВ21 - 29.10.2016

Времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи од 13 до 20 степени.

Сончево со северен ветер и утрински температури под нулата

Макфакс - 29.10.2016

Претежно сончево, преку денот ветерот ќе се засилува особено долж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 5, а максималните дневни од 13 до 20 степени. Во скопското подрачје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен ...

Сончев викенд со ниски утрински температури

МКД - 29.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со северен ветер и утрински температури под нулата. Преку денот ветерот ќе се засилува особено вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 5, а максималните дневни од 13 до 20 ...

Прогноза на времето во Македонија за наредните денови

Факултети - 29.10.2016

Во Македонија во сабота студено утро со утрински температури кои ќе се движат од -3 до 6 степени. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност, потопло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб северозападен и североисточен ветер.

Временска прогноза - сончево и студено

Р.С.Европа - 29.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а ...

Времето во Македонија сончево со мала локална облачност

Репортер - 29.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а ...

Претежно сончево со мала локална облачност

А1 On - 29.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а дневната од ...

Претежно сончево со мала до умерена локална облачност

Курир - 29.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а ...

Сончево со северен ветер и утрински температури под нулата

Кајгана - 29.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево, преку денот ветерот ќе се засилува особено долж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 5, а максималните дневни од 13 до 20 степени.

Денеска сончево со слаб ветер

+инфо - 29.10.2016

Од утре до средината на наредната недела се очекува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат по Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност ...

Погледнете какво време ќе имаме денеска

Press24 - 29.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а ...

Стабилно време, но со ниски утрински температури

Кумановски м. - 29.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево, преку денот ветерот ќе се засилува особено долж Повардарието, инфрормираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура се движеше од -5 до 5 степени целзиусови, додека максималната ...

Денеска пролетни темепратури, прошетајте

Вечер Прес - 29.10.2016

Од утре до средината на наредната недела се очекува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нулата Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност ...

Времето денеска сончево со температури до 20 степени

Мета - 29.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност во западните делови. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи од 13 до 20 Целзиусови степени.

Денеска пролетни темепратури, прошетајте

Република - 29.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а ...

Претежно сончево со мала до умерена локална облачност

Тера - 29.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а дневната од ...

Временска прогноза: Претежно сончево со мала до умерена локална облачност

Локално - 29.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а дневната од ...

Сончево со северен ветер и утрински температури под нулата

Точка - 29.10.2016

Претежно сончево, преку денот ветерот ќе се засилува особено долж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 5, а максималните дневни од 13 до 20 степени. Во скопското подрачје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен ...

Утре сончево со умерен ветер

Република - 29.10.2016

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Минималната температура ќе се движи од -2 до 5 а максималната од 11 до 18 степени.

Временска прогноза: Какво време да очекуваме на почетокот од месец ноември?

Скопје инфо - 29.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а дневната од ...

Претежно сончево со мала до умерена локална облачност

Вистина.мк - 29.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност особено во западните делови. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус пет до пет, а ...

Утре сончево со ветер и температура до 20 степени

Канал5 - 28.10.2016

Времето утре ќе биде претежно сончево, преку денот ветерот ќе се засилува особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од -5 до 5 , а дневната температура ќе биде од 13 до 20 степени.

Временска прогноза - за утре

Канал5 - 28.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава ...

Денеска студенко и ветровито, во Скопје до 13 степени

Канал5 - 28.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Облачно, студено и ветровито

Кајгана - 28.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад, врнежите ќе поминуваат во снег.

Облачно и постудено

Репортер - 28.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Временска прогноза 28.10.2016: Викендов претежно сончево време со локална облачност

Хитпортал - 28.10.2016

Денес е петок, 28 октомври 2016 година, 302-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:56, а ќе зајде во 17:37 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минута. Под влијание на Медитеранскиот циклон слабите врнежи од дожд кои во текот на ноќта ги имавме ...

Македонија во жолта фаза: Еве каде истури дожд

Сител - 28.10.2016

Дождот не престанува од вчера. Денеска е тмурно и врнежливо, а врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта. Под влијание на влажна воздушна маса насекаде во земјава преовладуваше облачно време со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет .

Облачно и постудено

А1 On - 28.10.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава ...

Временска за викендов: Што не чека?

Press24 - 28.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Предупредување: Попладне цело Скопје во жолта фаза

Сител - 28.10.2016

Променливо облачно претпладне со слаб локален дожд особено во југозападниот дел на земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престанат и облачноста ќе почне да се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, повеќе ќе биде ...

Облачно, студено и ветровито

Макфакс - 28.10.2016

Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат ...

Викенд временска прогноза... Какво време да очекуваме на почетокот од месец ноември?

Факултети - 28.10.2016

Денес е петок, 28 октомври 2016 година, 302-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:56, а ќе зајде во 17:37 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минута. Под влијание на Медитеранскиот циклон слабите врнежи од дожд кои во текот на ноќта ги имавме ...

Денеска облачно и студено, од утре сончево и потопло

МКД - 28.10.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Викенд временска прогноза: Доаѓа снегот

Сител - 28.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Македонија во жолта фаза: Еве каде истури дожд

Press24 - 28.10.2016

Дождот не престанува од вчера. Денеска е тмурно и врнежливо, а врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта. Под влијание на влажна воздушна маса насекаде во земјава преовладуваше облачно време со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет .

Предупредување: Попладне цело Скопје во жолта фаза

Press24 - 28.10.2016

Променливо облачно претпладне со слаб локален дожд особено во југозападниот дел на земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престанат и облачноста ќе почне да се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, повеќе ќе биде ...

СТУДЕНО, ВЕТРОВИТО И ВРНЕЖЛИВО: Какво ќе биде времето денес?

Телеграф - 28.10.2016

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во ...

Променливо облачно, студено и ветровито време

Мета - 28.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, студено и ветровито. Во претпладневните часови се очекува повремен локален дожд, особено во западните и во јужните делови на земјата, кој повремено ќе биде со умерен интензитет.

Какво време да очекуваме на почетокот од месец ноември?

Скопје инфо - 28.10.2016

Денес е петок, 28 октомври 2016 година, 302-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:56, а ќе зајде во 17:37 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минута. Под влијание на Медитеранскиот циклон слабите врнежи од дожд кои во текот на ноќта ги имавме ...

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

Локално - 28.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височинаВремето претпладне во Македонија ќе биде облачно со ...

Облачно, студено и ветровито

Точка - 28.10.2016

Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1.800м) на запад врнежите ќе поминуваат ...

Предупредување за Скопјани: Попладне целиот град во жолта фаза

Република - 28.10.2016

Променливо облачно претпладне со слаб локален дожд особено во југозападниот дел на земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престанат и облачноста ќе почне да се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, повеќе ќе биде ...

Предупредување: Попладне Скопје во жолта фаза

Скопје инфо - 28.10.2016

Променливо облачно претпладне со слаб локален дожд особено во југозападниот дел на земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престанат и облачноста ќе почне да се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, повеќе ќе биде ...

Променливо облачно, студено и ветровито време

Либертас - 28.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, студено и ветровито. Во претпладневните часови се о чекува повремен локален дожд, особено во западните и во јужните делови на земјата, кој повремено ќе биде со умерен интензитет.

Температурите од денес влегуваат и во негатива

Кумановски м. - 28.10.2016

Времето денес ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат соумерен интензитет, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи .

Викенд временска прогноза: Доаѓа снегот

МК News - 28.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Утринава дожд, попладне стабилно...

Н.Македонија - 28.10.2016

Утринава дожд, попладне стабилно Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во ...

Облачно и врнежливо време, на некои места снег

Вистина.мк - 28.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава врнежите ...

Облачно и ветровито време

ТВ21 - 27.10.2016

Времето ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Времето денеска: претежно облачно и ветровито

Алсат-М - 27.10.2016

Во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен ...

Денеска облачно, од утре снег на планините

Канал5 - 27.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот и преку ноќта се очекуваат локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Временска прогноза 27.10.2016: Претежно облачно време со сончеви периоди

Хитпортал - 27.10.2016

Денес е четврток, 27 октомври 2016 година, 301-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:55, а ќе зајде во 17:38 часот. Денот ќе трае 10 часа и 43 минути. Во Македонија ова утро имаме претежно облачно и малку потопло време во однос на утринските ...

Викенд временска: Ќе му се радуваме на снегот

Press24 - 27.10.2016

Времето денеска претежно облачно со умерен до засилен северен ветер, особено во горниот дел на Повардарието. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремно ќе бидат со умерен интензитет.

ФОТО: Ова се моменталните температури низ Македонија

Press24 - 27.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Ова се моменталните температури низ Македонија. Погледнете..

Метео: Постудено и ветровито време

МРТ - 27.10.2016

На повисоките планини во западните делови од земјава врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно постудено и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд особено претпладне.

Утре тмурно и врнежи од дожд – На запад појава и на снег

Репортер - 27.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава ...

Облачно со умерен до засилен северен ветер

Макфакс - 27.10.2016

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Облачно и врнежливо време, на некои места снег

Курир - 27.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава врнежите ...

ДАЛИ ДА ПОНЕСЕТЕ ЧАДОР: Температурата денес до 17 степени, дожд на крајот од денот

Телеграф - 27.10.2016

Минимална температура денес од пет до 13, а максимална температура од 12 до 17 степени Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди.

Скопје во жолта фаза: Температурен шок и многу дожд

Сител - 27.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со ...

Скопје денеска во жолта фаза

Press24 - 27.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со ...

Денеска облачно и постудено, од утре снег на планините

МКД - 27.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Времето денеска: претежно облачно и ветровито

Р.С.Европа - 27.10.2016

Во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен ...

Претежно облачно и ветровито

Репортер - 27.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со ...

Облачно со умерен до засилен северен ветер

Кајгана - 27.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови ќе има сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со ...

Погледнете каде ќе врне утре снег!

Пулс24 - 27.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава ...

Облачно време, Скопје во жолта фаза

Пулс24 - 27.10.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со ...

Времето денеска облачно со засилен северен ветер

Либертас - 27.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно и ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе имаат умерен интензитет, а на ...

Времето денеска: Претежно облачно и ветровито

Канал 77 - 27.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе ...

Времето денеска претежно облачно и ветровито

Тера - 27.10.2016

Во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен ...

Утре постудено со северен ветер, а во западните делови и снег

Република - 27.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини со надморска височина над 1.800 метри во западниот дел од земјава ...

Ќе биде студено, со локален дожд со слаб до умерен интензитет

Локално - 27.10.2016

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 21 Струмица, 20 Виница, Д. Капија, Гевгелија, 17 Скопје, 15 Кр. Паланка, Тетово, 14 Берово, Охрид, Прилеп,Битола, 13 Претор, 12 Тополчани, Ѓуриште, Пожар, 11 Пожаране, 8 Лазарополе, Маврово.

Времето денеска облачно со засилен северен ветер

Мета - 27.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови повремено ќе имаат умерен интензитет, а на повисоките ...

Ветер и услови за дожд, од утре студен бран ќе ги намали температурите

Кумановски м. - 27.10.2016

Времетео денеска ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, ...

Облачно со умерен до засилен северен ветер

Точка - 27.10.2016

Претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет.

Облачно и ветровито време со температура до 17 степени

Вистина.мк - 27.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови повремено ...

Променливо облачно и ветровито време

Lider - 27.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови повремено ...

Утре постудено, во Скопје до 14 степени - од петок утрински температури под нулата

Канал5 - 26.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови ...

Претпладне облачно, попладне дожд

ТВ21 - 26.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб јужен ветер, а попладне и кон крајот на денот со повремени врнежи од дожд претежно во северните и источните делови од земјата.

Облачно со слаб до умерен ветер

Макфакс - 26.10.2016

Променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Облачно со слаб до умерен ветер

Кајгана - 26.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Опасност: Цело Скопје утре во ЖОЛТА ФАЗА

Репортер - 26.10.2016

Во текот на утрешниот ден Скопје и целиот повардарски регион ќе бидат во жолта алертна фаза, под опасност од налети на силен ветер. УХМР веќе ја објави вонредната прогноза. Според нега, у тре кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе ...

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Скопје и повардарскиот регион во жолта алертна фаза

Курир - 26.10.2016

Во текот на утрешниот ден Скопје и целиот повардарски регион ќе бидат во жолта алертна фаза, под опасност од налети на силен ветер. УХМР веќе ја објави вонредната прогноза. Според прогнозата, утре кон крајот на денот, преку ноќта и во петок ...

Во петок температурен шок во Македонија

Press24 - 26.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови ...

Подгответе се за дожд – Утре врнежи во јужните делови од земјата

Репортер - 26.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови ...

Облачно и ветровито време со температура до 17 степени

Курир - 26.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови повремено ...

Денеска облачно, од утре пад на дневните температури

МКД - 26.10.2016

Денеска времето во целата земја ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд.

Променливо облачно, попладне повремен дожд

А1 On - 26.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб јужен ветер, а попладне и кон крајот на денот со повремени врнежи од дожд претежно во северните и источните делови од земјата.

Опасност: Цело Скопје утре во жолта фаза

Press24 - 26.10.2016

Во текот на утрешниот ден Скопје и целиот повардарски регион ќе бидат во жолта алертна фаза, под опасност од налети на силен ветер. УХМР веќе ја објави вонредната прогноза. Според нега, у тре кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе ...

Метео: Облачно време со локални врнежи од дожд

МРТ - 26.10.2016

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд кои на места ќе бидат со умерен интензитет. Во текот на утрешниот ден во Македонија се очекува претежно облачно време со умерен до засилен ветер од северен правец.

Во петок температурен шок во Македонија

Сител - 26.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови ...

Денеска ќе биде облачно со засилен ветер

+инфо - 26.10.2016

Минимална тмпература ќе се дижи од 5 до 13, а максимална од 12 до 17 степени. Времето денеска ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови ќе има сончеви периоди.

Временска за цела недела: Подгответе се за пресврти со времето

Press24 - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Нови промени на времето - Временска за цела недела

Сител - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО: Температурата денес до 21 степен

Телеграф - 26.10.2016

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северен ветер. Попладне и преку ноќта ќе има појава на слаб локален дожд Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од ...

Опасност: Цело Скопје утре во ЖОЛТА ФАЗА

МК News - 26.10.2016

Во текот на утрешниот ден Скопје и целиот повардарски регион ќе бидат во жолта алертна фаза, под опасност од налети на силен ветер. УХМР веќе ја објави вонредната прогноза. Според нега, утре кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе ...

Денеска облачно, од утре пад на дневните температури

Скопје инфо - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Температури под нулата – кога се очекува заладување?

Република - 26.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб јужен ветер, а попладне и кон крајот на денот со повремени врнежи од дожд претежно во северните и источните делови од земјата.

Облачно со слаб до умерен ветер

Точка - 26.10.2016

Променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Утре постудено време, а од петок...

Пулс24 - 26.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, на југот од земјава облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе има локални врнежи од дожд кои во јужните делови ...

Преку ден облачно, навечер дождливо

Мета - 26.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд, повеќе во северните и во источните делови од ...

Во петок навечер услови за прв снег во Македонија

Кумановски м. - 26.10.2016

Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во ...

Снег во петок, но само на повисоките места

Скопје инфо - 26.10.2016

Овие неколку дена бевме сведоци на „интересни“ наслови поврзани со промената на времето која ни следи. Но, и покрај сите чудни наслови, промената воопшто нема да биде чудна, ниту пак страшна, пренесува порталот Метеопро .

Преку ден облачно, навечер дождливо

Либертас - 26.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд, повеќе во северните и во источните делови од ...

Деновиве врнежи од дожд и постудено време

Фактор - 26.10.2016

Времето претпладне во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб јужен ветер, а кон крајот на денот ќе имаме повремени врнежи од дожд претежно во северните и источните делови од земјата.

Од утре ни доаѓа снегот и пониски температури за 10 степени

Тера - 26.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно

Пулс24 - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Најава за невреме во Македонија

Вечер Прес - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Претпладне облачно, попладне дожд

Канал 77 - 26.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Прогноза на УХМР: Температурите паѓаат по 10 степени, доаѓа снегот

МК News - 26.10.2016

Попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Скопје утре во жолта фаза

Скопје инфо - 26.10.2016

Во текот на утрешниот ден Скопје и целиот повардарски регион ќе бидат во жолта алертна фаза, под опасност од налети на силен ветер. УХМР веќе ја објави вонредната прогноза. Според нега, утре кон крајот на денот, преку ноќта и во петок претпладне ќе ...

Времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер...

Н.Македонија - 26.10.2016

Времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец.

Променливо облачно и ветровито време

Вистина.мк - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Утре променливо облачно со температура до 21 степен

Канал5 - 25.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Од Утре промена на времето

ТВ21 - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Од утре промена на времето

Канал5 - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Промена на временските услови, в петок првиот снег

Алсат-М - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Од утре не очекуваат врнежи

Нетпрес - 25.10.2016

Од среда попладне ќе започне да дува северен ветер, кој во наредните денови повремено ќе биде засилен и ќе предизвика значително опаѓање на температурите за десетина степени во однос на денешните.

Од утре промена на времето

А1 On - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Пристигнува првиот снег во Скопје

Press24 - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Денеска сончево, од утре пад на дневните температури и дожд, сабота снег

МКД - 25.10.2016

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со мала доумерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на ниска облачност и слаба магла. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 21 Целзиусов степен, Маврово 16, Охрид 20, Битола 20, ...

Сончево со мала до умеренa облачност, од среда значително опаѓање на температурите

Макфакс - 25.10.2016

Времето во вторник ќе биде сончево со мала до умеренa облачност, по одделни котлини во утринските часови има појава на ниска облачност и слаба магла, во текот на денот ќе се расее. Утринските температури се движат во интервалот меѓу 6 до 12 ...

Временска прогноза 25.10.2016: Магла во утринскте часови, а во текот на денот претежно сончево време

Хитпортал - 25.10.2016

Денес е вторник, 25 октомври 2016 година, 299-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:52, а ќе зајде во 17:41 часот. Денот ќе трае 10 часа и 48 минути. И ова утро во поголем дел од Македонија имаме појава на магла, во поголем дел од западните, ...

Вонредна прогноза на УХМР: Подгответе се за шок - температурите паѓаат по 10 степени доаѓа снегот

Press24 - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Метео: Пад на температурите и дожд

МРТ - 25.10.2016

Во попладневните часови и во текот на ноќта кон четврток се очекуваат локални врнежи од дожд. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец.

Од вечерва дожд: Времето изненадува со нови промени

Press24 - 25.10.2016

Времето вечерва и преку ноќта ќе биде до умерено облачно со слаб претежно југоисточен ветер. Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец.

Променливо облачно, попладне повремен дожд

Репортер - 26.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата.

Сончево со умеренa облачност, од утре значително опаѓање на температурите

Кајгана - 25.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умеренa облачност, по одделни котлини во утринските часови има појава на ниска облачност и слаба магла, во текот на денот ќе се расее. Утринските температури се движат во интервалот меѓу 6 до 12 Целзиусови ...

Следува невреме и температурен шок

Сител - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Времето денес ќе биде сончево, од петок снег

Сител - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

УХМР: Опаѓање на температурите за десетина степени, снег на планините

МКД - 25.10.2016

Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) не очекува значително опаѓање на температурите, за десетина степени во однос на денешните и врнежи од снег на повисоките планини во северозападниот дел од земјава.

Претпладне облачно, попладне дожд

+инфо - 15.10.2020

Утринската температура ќе се движи од 4 до 11, а дневната од 18 до 25 степени. Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне под влијание на влажен бран во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се ...

Прогноза на УХМР: Температурите паѓаат по 10 степени, доаѓа снегот

Курир - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

НЕДЕЛНА ВРЕМЕНСКА: Студ и снег во Македонија

Репортер - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Уште денеска сонце, од утре дожд и студ

+инфо - 25.10.2016

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 18 до 24 степени. Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност.

Од утре нè очекуваат врнежи

Точка - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Вондредна прогноза на УХМР: Температурите паѓаат под 10 степени, доаѓа снегот

Скопје инфо - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Времето денеска и потопло

Тера - 25.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 12 Целзиусови степени, а дневната од 18 до 24 степени.

Од утре промена на времето

Бриф - 25.10.2016

Од утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Од утре ни доаѓа снегот и пониски температури за 10 степени

Република - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Времето денеска: сончево со можност за мала облачност

Канал 77 - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Какво ќе биде времето денес и во наредните денови?

Пулс24 - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

УХМР предупредува: Доаѓа снегот, температурите ќе опаднат за 10 степени

Пулс24 - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Температурите паѓаат за 10 степени: Нов пресврт со времето

Вечер Прес - 25.10.2016

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, но кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд и зголемување на облачноста. Во попладневните часови ветерот ќе го промени правецот од југоисточен кон северен и ќе предизвика ...

Сончево до умерено облачно, од следната среда пад на температурите за 10 степени

Кумановски м. - 25.10.2016

Времето денес ќе биде сончево со мала до умеренa облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на ниска облачност и слаба магла, во текот на денот ќе се расее.

Времето денеска сончево и потопло

Либертас - 25.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 12 Целзиусови степени, а дневната од 18 до 24 степени.

Некаде сонце, некаде магла

Република - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Следните денови температурата ќе се спушти под нулата, врнежите од дожд ќе преминуваат во снег

еМагазин - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни.

Од утре промена на времето

Либертас - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Сончево со мала до умеренa облачност, од среда значително опаѓање на температурите

Точка - 25.10.2016

Времето во вторник ќе биде сончево со мала до умеренa облачност, по одделни котлини во утринските часови има појава на ниска облачност и слаба магла, во текот на денот ќе се расее. Утринските температури се движат во интервалот меѓу 6 до 12 ...

Од утре промена на времето

Lider - 25.10.2016

Утре од попладневните часови, претежно на север и исток, ќе има повремени врнежи од дожд. Слаб повремен дожд ќе има и во четврток, а од попладневните часови и преку ноќта кон петок врнежите повремено ќе бидат поинтензивни, соопшти Управата за ...

Во петок се очекуваат првите врнежи од снег

Канал5 - 24.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Сончево до среда, од четврток дожд и пад на температурите

Канал5 - 24.10.2016

Денеска ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен. Во скопје слично време со температура до 21 степен. Повеќе сончеви периоди ќе има во вторник.

Доаѓа снегот: Временска за цела недела

Репортер - 24.10.2016

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Умерено облачно со температура до 23 степени

Репортер - 24.10.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со мала до умерена облачност

Телеграф - 24.10.2016

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 18 до 24 степени Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност.

Времето денес ќе биде сончево и потопло со умерена облачност

Сител - 24.10.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

Времето денес ќе биде сончево и потопло со умерена облачност

Курир - 24.10.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

Се враќа сонцето: Повисоки температури денеска

Press24 - 24.10.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

Умерено облачно со температура до 23 степени

+инфо - 24.10.2016

Температура ќе се движи од 16 до 23 степен. Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

Стабилно, суво и сончево

МКД - 24.10.2016

Сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла. Дневните температури ќе се движат од 16 до 23 Целзиусови степени.

Умерено облачно со температура до 23 степени

А1 On - 24.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

НЕДЕЛНА ПРОГНОЗА: Што не чека?

Gotvi.mk - 24.10.2016

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Неделна временска прогноза - Какво време да очекуваме во наредните денови?

Факултети - 24.10.2016

Денес е понеделник, 24 октомври 2016 година, 298-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:51, а ќе зајде во 17:42 часот. Денот ќе трае 10 часа и 50 минути. Во западните предели имаме претежно ведро време со локална облачност и посвежо, додека пак ...

Убавото време продолжува и утре, од среда драстична промена

Сител - 24.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умеренa облачност. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на ниска облачност и слаба магла, во текот на денот ќе се расее.

Доаѓа снегот: Временска за цела недела

Сител - 24.10.2016

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Времето денес сончево и потопло, дестабилизација во среда

Кумановски м. - 24.10.2016

Времето денес ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла.

Снегот доаѓа од петок…

Локално - 24.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Какво време не очекува денес и во текот на оваа недела?

Скопје инфо - 24.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

Какво време ќе имаме неделава, можни ли се врнежи од снег?

Фактор - 24.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од југоисточен правец. Долж Повардарието ветерот ќе биде умерен. Скопскиот регион утринава има ниска облачност.

Утре сончево со мала облачност...

Н.Македонија - 24.10.2016

Утре сончево со мала облачност Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.