TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прва мундијалска петка за "кариоките" по 1958

Утрински - 14.06.2002

Бразилците без сентименталност кон Костарика, на која и требаше само еден бод Бразил е втор учесник на 17. Светско фудбалско првенство по Шпанија што со максимален учинок од три победи и девет освоени поени се пласира во осминафиналето како победник во Ц-групата, совладувајќи ја во последниот ...

Бразил и помогна на Турција

Дневник - 14.06.2002

"Кариоките" ја совладаа Костарика со 5-2, а Турција - Кина со 3-0 Турција првпат во историјата обезбеди пласман во вториот круг на едно СП, благодарение на Бразил, кој со победата над Костарика од 5-2, им се "извини" на Турците за контроверзната победа во меѓусебниот дуел.

Резервата Паркс им го расипа ќефот на Турците

Утрински - 10.06.2002

Костарика и Турција ремизираа 1:1 во второто коло од Ц-групата За сигурен пласман во втората фаза на Костарика и треба бод против Бразил Резервата во костариканската репрезентација, Винстон Паркс, кој влезе во игра во 77 минута, на четири минути до крајот од натпреварот од Ц-групата против Турција ...

Паркс ја донесе Костарика на чекор од следната рунда

Дневник - 10.06.2002

ГРУПА Ц: ТУРЦИЈА - КОСТАРИКА 1-1 (0-0) Резервистот Винстон Паркс постигна гол за Костарика на четири минути пред крајот од мечот со Турција и го "прати" Бразил во осмина-финалето, откако и ја одзеде победата на Турција. Костарика и Турција одиграа 1-1, и средноамериканската држава се најде на чекор ...