TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДВОЈНО УБИСТВО И САМОУБИСТВО: Обвинителството ги чека вештачењата

Телеграф - 25.07.2014

По четири дена од трагичниот настан во скопски Аеродром, Обвинителството сè уште ги чека вештачењата на доказниот материјал, кои ќе дадат одговор на мотивот и околностите под кои е сторено кривичното ...

Нови сознанија: И парите биле мотив за убиството во Аеродром!

Пулс24 - 25.07.2014

Животот на двете сестри Наташа и Билјана згасна со по еден истрел од пиштолот на 36-годишниот Игор Спасовски кој потоа самиот си пресуди. Извори блиски до жртвите наведуваат дека не е само ...

Позната содржината на прошталното писмо кое го оставил Игор во автомобилот!

Пулс24 - 25.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

„Mама е убиена, ама оди види може тета е жива“

Курир - 24.07.2014

Двете деца што биле сведоци на грозоморното убиство на својата мајка Наташа Ристиќ (34) и на тетката Билјана Богдановска (31), завчера во скопски Аеродром, се згрижени кај татко им“.

Децата сведоци на убиството - „Mама е убиена, ама оди види може тета е жива“

Сител - 24.07.2014

Двете деца што биле сведоци на грозоморното убиство на својата мајка Наташа Ристиќ (34) и на тетката Билјана Богдановска (31), завчера во скопски Аеродром, се згрижени кај татко им“.

„Мама е убиена, ама оди види може тета е жива“ - детали за хоророт во Аеродром

Press24 - 24.07.2014

Двете деца што биле сведоци на грозоморното убиство на својата мајка и тетка во скопски Аеродром се згрижни кај татко им. Во Наташа и Билјана пукаше Игор Спасовски кој бил во љубовна врска со Наташа, ...

Познати деталите од прошталното писмо на Игор

Скопје инфо - 24.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

Наташа ја одбила понудата за брак, затоа била убиена – Познати деталите од прошталното писмо на Игор

МК News - 24.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

Не само љубов, туку и пари мотив за злосторството во Аеродром

МК News - 24.07.2014

Извори блиски до жртвите наведуваат дека не е само невозвратената љубов причина за убиството на сестрите од Аеродром, туку се работело и за пари, за сума од околу 5.000 евра кои Игор и ги позајмил на ...

И парите биле мотив за двојното убиство во Аеродром?

Бриф - 24.07.2014

Извори блиски до жртвите наведуваат дека не е само невозвратената љубов причина за убиството на сестрите од Аеродром, туку се работело и за пари, за сума од околу 5.000 евра кои Игор и ги позајмил на ...

Нови детали за убиството во Аеродром: Ја убил бидејќи одбила да се мажи за него

Бриф - 24.07.2014

Одбиената понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, велат блиски пријателки на жртвите за „Сител“ телевизија.

„Mама е убиена, ама оди види може тета е жива“

Скопје инфо - 24.07.2014

Двете деца што биле сведоци на грозоморното убиство на својата мајка Наташа Ристиќ (34) и на тетката Билјана Богдановска (31), завчера во скопски Аеродром, се згрижени кај татко им“.

Децата на убиената Наташа ги згрижил таткото

Либертас - 24.07.2014

Двете деца што биле сведоци на грозоморното убиство на својата мајка Наташа Ристиќ (34) и на тетката Билјана Богдановска (31), завчера во скопски Аеродром, се згрижени кај татко им, дознава „Дневник“.

Не само љубов, туку и пари мотив за злосторството во Аеродром

Lider - 24.07.2014

Животот на двете сестри Наташа и Билјана згасна со по еден истрел од пиштолот на 36-годишниот Игор Спасовски кој потоа самиот си пресуди. Во медиумите се плетат различни приказни за трагичната ...

Убиецот на двете сестри работел во приватно обезбедување

24 Вести - 23.07.2014

36-годишниот Игор Спасовски кој вчера во скопски Аеродром ги уби двете сестри а потоа и се самоуби работел како приватно обезбедување и не обезбедувал висок владин функционер како што наведуваа дел ...

Убиецот оставил проштално писмо

Утрински - 23.07.2014

Според нашите сознанија, писмото бил пронајдено во возилото со кое тој дошол во домот на Наташа, а биле пронајдени и пари кои требало да бидат употребени за неговиот погреб Скопската населба Аеродром ...

Децата на убиената Наташа ги згрижил таткото

Дневник - 23.07.2014

Даниела Вељановска Двете деца што биле сведоци на грозоморното убиство на својата мајка Наташа Ристиќ (34) и на тетката Билјана Богдановска (31), завчера во скопски Аеродром, се згрижени кај татко ...

Љубомора - причина за двојното убиство и самоубиство во Аеродром?!

Канал5 - 23.07.2014

Игор Спасовски со прекар Боксач од љубомора ги убил сестрите Наташа и Билјана. Бил во љубовна врска со Наташа, но таа сакала да се раздели од него. Изнервиран, го зел пиштолот и им пресудил на двете ...

Убиецот на двете сестри работел во приватно обезбедување

Телма - 23.07.2014

36-годишниот Игор С. кој ги застрела сестрите Наташа и Билјана во населбата Аеродром не бил обезбедување на висок функционер туку бил вработен во приватна агенција за обезбедување, потврди ...

Игор ја убил Наташа бидејќи му раскинала?

Нетпрес - 23.07.2014

Љубовна разделба е најверојатно причина за вчерашната трагедија во Аеродром во која скопјанецот Игор Спасовски ги застрела сестрите Наташа и Билјана и се самоуби, објави Канал 5 , според сведоштво на ...

Игор ја убил Наташа од љубомора?

А1 On - 23.07.2014

Љубовна разделба е најверојатно причина за вчерашната трагедија во Аеродром во која скопјанецот Игор Спасовски ги застрела сестрите Наташа и Билјана и се самоуби, објави „Канал 5“.

Познати деталите од прошталното писмо на Игор

Press24 - 23.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

Човекот кој го изврши грозоморното двојно убиство и се самоуби во Аеродром

Таратур - 23.07.2014

36-годишниот Игор вчера претпладне, околу 11 часот, не пречекорувајќи ја влезната врата на станот на неговата познаничка во населбата Аеродром, ги уби 34-годишната Наташа и нејзината сестра, а потоа ...

ДВОЈНО УБИСТВО И САМОУБИСТВО: Немало законска пречка убиецот да поседува оружје

Телеграф - 23.07.2014

Министерката за внатрешни работи истакна дека Игор поминал со опомена поврзана со кривичното дело за кое одговарал во 2004 година Оружјето со кое е извршено кривичното дело лицето го поседувало ...

Скопјанец убил две жени, па се самоубил

Inpress - 23.07.2014

Скопје, 23. јули 2014 (ИНПРЕС) На 22-ри овој месец, во Скопје на булеварот „АВНОЈ“, 36-годишниот Игор С. со пиштол влегол во станот на 34-годишната Наташа Р.

Дечињата, сведоци на бруталната егзекуција на мајката и тетката се предадени на таткото

Алфа - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото.Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Некој чичко ги уби мајка ми и тетка ми

Нетпрес - 23.07.2014

Децата останаа сирачиња. Kако можел да ги убие сестрите и тоа пред очите на двете малолетни деца. Едно од децата плачејќи истрчало кај соседите и им кажало „еден чичко ми ги уби мајка ми и тетка ми“.

Дечињата пред чии очи се одвиваше хоророт во Аеродром предадени на таткото

Press24 - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото.Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Јанкулоска ни негира ни потврдува дека убиецот Игор обезбедувал функционер

+инфо - 23.07.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска не негираше дека триесет и шестгодишниот Игор кој вчера изврши двојно убиство а потоа и се самоуби, работел како обезбедување на висок ...

По двојното убиство и самоубиство во Аеродром: Боксачот бил љубоморен и со пиштол им пресудил на сите

МКД - 23.07.2014

Игор Спасовски - Боксач од љубомора ја убил својата партнерка Наташа и нејзината сестра Билјана, а потоа и самиот си пресудил. Наташа и Игор биле веќе една година во љубовна врска, по што Наташа ...

Децата сведоци на убиството прашувале полицаец: Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

Сител - 23.07.2014

Се уште во шок, првото прашање на децата на една од жртвите што му го упатиле на полицаецот кој се обидел да ги заштити од стравотната глетка и да ги изнесе од станот се однесувало на планираниот ...

Игор ја убил Наташа од љубомора?

+инфо - 23.07.2014

Љубовна разделба е најверојатно причина за вчерашната трагедија во Аеродром во која скопјанецот Игор Спасовски ги застрела сестрите Наташа и Билјана и се самоуби, објави „Канал 5“ повикувајќи се на ...

Дечињата сведоци на бруталните убиства предадени на таткото

Курир - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото.Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Дечињата сведоци на бруталните убиства во Аеродром се предадени на таткото

Нетпрес - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото.Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

По убиството во Аеродром: Убиецот сакал брак, оставил проштално писмо и пари за погреб

МКД - 23.07.2014

Игор Спасовски – Боксачот не можел да се помири со прекинот на врската со Наташа, која заедно со сестра ѝ ја уби вчера во скопската населба Аеродром пред очите на нејзините две малолетни деца.

Познати деталите од прошталното писмо на Игор

Курир - 23.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

Раскинување причина за двојното убиство во Аеродром?

Курир - 23.07.2014

Љубовна разделба е најверојатно причина за вчерашната трагедија во Аеродром во која скопјанецот Игор Спасовски ги застрела сестрите Наташа и Билјана и се самоуби.

Разделбата на Наташа и Игор причина за убиството и самоубиството во Аеродром

Сител - 23.07.2014

Обидот на Наташа да ја прекине врската со Игор е причина за вчерашното двојно убиство и самоубиство во Аеродром, раскажува пријателка на убиената девојка.

ПО УБИСТВОТО НА НАТАША: Децата ќе сведочат?

Телеграф - 23.07.2014

Претставници од Центарот за социјални работи биле присутни со децата во полициска станица со цел да се направи проценка дали тие можат да бидат сослушани во постапката Убиството кое се случи вчера ...

Дечињата пред чии очи се одвиваше хоророт во Аеродром предадени на таткото

Скопје инфо - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото.Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Пријателка на Наташа ОТКРИВА: Еве која е причината за двојното убиство во Аеродром

Пулс24 - 23.07.2014

Љубовна разделба е најверојатно причина за вчерашната трагедија во Аеродром во која скопјанецот Игор Спасовски ги застрела сестрите Наташа и Билјана и се самоуби.

Убиецот на двете сестри не бил обезбедување на висок функционер

Sky - 23.07.2014

36-годишниот Игор С. кој ги застрела сестрите Наташа и Билјана во населбата Аеродром не бил обезбедување на висок функционер туку бил вработен во приватна агенција за обезбедување, потврди ...

Детали за трагедијата која го стресе Скопје

Sky - 23.07.2014

На 22.07.2014 година, во Скопје на бул. „АВНОЈ“ откако Игор С. (36) со пиштол влегол во станот на Наташа Р.(34) во кој се наоѓале нејзините две малолетни деца и нејзината сестра Биљана Б.

Раскинувањето причината за двојното убиство во Аеродром: Наташа го оставила Игор пред една недела

МК News - 23.07.2014

Обидот на Наташа да ја прекине врската со Игор е причина за вчерашното двојно убиство и самоубиство во Аеродром, раскажува пријателка на убиената девојка за Канал 5.

Познати деталите од прошталното писмо на Игор

Денешен - 23.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

НОВИ ДЕТАЛИ: Според прошталното писмо, ја убил бидејќи одбила брак

Република - 23.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за „Сител“ телевизија.

Излегоа нови детали за трагедијата во скопски Аеродром и прошталното писмо на Игор

Sky - 23.07.2014

Одбинета понуда за брак 34-годишната Наташа ја плати со смрт, а поради тоа настрада и нејзината помлада сестра, 31-годишната Билјана, потврдиле блиски пријателки на жртвите за Сител телевизија.

Раскинувањето е причината за двојното убиство во Аеродром, Наташа му раскинала на Игор пред една недела

Бриф - 23.07.2014

Обидот на Наташа да ја прекине врската со Игор е причина за вчерашното двојно убиство и самоубиство во Аеродром, раскажува пријателка на убиената девојка.

Раскинувањето е причината за двојното убиство во Аеродром

Република - 23.07.2014

Обидот на Наташа да ја прекине врската со Игор е причина за вчерашното двојно убиство и самоубиство во Аеродром, раскажува пријателка на убиената девојка за Канал 5.

Дечињата сведоци на бруталните убиства предадени на таткото

МК News - 23.07.2014

Двете деца на 34 годишната Наташа која вчера заедно со нејзината сестра, три години помладата Билјана беше убиена во стан во Аеродром му се предадени таткото.

Дечињата на убиената Наташа од Аеродром предадени на таткото

Бриф - 23.07.2014

Двете деца кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото. Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор кога ...

Некој чичко ги уби мајка ми и тетка ми

МК News - 23.07.2014

Вака вчера за Дневник сведочеа соседите на убиената Наташа Ристиќ (34) и на сестра и Билјана Богдановска (31), кои вчера беа убиени во скопската населба Аеродром во станот на една од жртвите.

Утрински: Убиецот бил обезбедувач на висок владин фукционер?!

Локално - 23.07.2014

Според Утрински весник убиецот на двете сестри, кој потоа и самиот се застрела, бил обезбедувач на висок владин функционер. Скопјанецот Игор (36), за кого се говори дека бил познат и под прекарот ...

Поради љубомора се случило двојното убиство и самоубиство во Аеродром?!

Денешен - 23.07.2014

Игор Спасовски со прекар Боксач од љубомора ги убил сестрите Наташа и Билјана. Бил во љубовна врска со Наташа, но таа сакала да се раздели од него. Изнервиран, го зел пиштолот и им пресудил на двете ...

Дечињата сведоци на бруталните убиства предадени на таткото

Република - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на грозоморното убиство на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото. Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Дечињата пред чии очи се одвиваше ХОРОРОТ во Аеродром се предадени на таткото

Пулс24 - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото.Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Убиецот од Аеродром не бил обезбедување на владин функционер

Фактор - 23.07.2014

Игор С., кој вчера најпрво ги уби двете сестри Наташа Б. и Билјана Б. во Аеродром, а потоа се самоуби, не бил припадник на обезбедувањето на владин функционер, соопшти МВР.

Убиецот оставил проштално писмо, ја убил бидејќи одбила брак

Либертас - 23.07.2014

Во возилото „форд фокус“, со бугарски регистарски таблички, а кое што во понеделникот беше обезбедено со полициска линија, било пронајдено проштално писмо напишано од Спасовски, убиецот на двете ...

Причина за убиствата во Аеродром била одбиен брак: Убиецот оставил проштално писмо

Точка - 23.07.2014

Игор Спасовски – Боксерот, не можел да се помири со прекинот на врската со Наташа, која вчера свирепо ја уби заедно со нејзината сестра, пред очите на нејзините две малолетни деца, а потоа и самиот ...

Дечињата сведоци на бруталните убиства во Аеродром се предадени на таткото

Точка - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на бруталната егзекуција на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото. Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Некој чичко ги уби мајка ми и тетка ми

Точка - 23.07.2014

Децата останаа сирачиња. Kако можел да ги убие сестрите и тоа пред очите на двете малолетни деца. Едно од децата плачејќи истрчало кај соседите и им кажало "еден чичко ми ги уби мајка ми и тетка ми".

Јанкуловска воздржана кому убиецот Игор му бил обезбедување!

Либертас - 23.07.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска не негираше дека триесет и шестгодишниот Игор кој вчера изврши двојно убиство а потоа и се самоуби, работел како обезбедување на висок ...

Убил две сестри, па се самоубил

Н.Македонија - 23.07.2014

Од сѐ уште непознати причини, 36-годишниот скопјанец Игор со пиштол ги убил Билјана и Наташа, а потоа си го одзел и својот живот Жителите на Аеродром вчера беа потресени од случајот Крваво претпладне ...

Дечињата сведоци на бруталните убиства предадени на таткото

Вистина.мк - 23.07.2014

Дечињата кои вчера беа сведоци на грозоморното убиство на своите мајка и тетка, денеска беа предадени на таткото. Наташа и тој биле разведени, а таа и децата се подготвувале да одат на одмор во ...

Познат идентитетот на жртвите во двојното убиство и самоубиство во скопски Аеродром

Вест - 22.07.2014

34-годишната Наташа и нејзината 31 годишна сестра Билјана се убиените во денешното двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром. Нив ги застрелал, а потоа се самоубил 36-годишниот Игор од Скопје, ...

Двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром

Алсат-М - 22.07.2014

Двојно убиство и самоубиство во скопската населба Аеродром. 34 – годишната Наташа и нејзината 31- годишна сестра Билјана утрово околу 11 часот биле застрелани со пиштол од страна на 36 годишниот ...

ФОТО: Двојно убиство и самоубиство во скопската населба Аеродром

Утрински - 22.07.2014

Обезбедувачот Игор, со службениот пиштол, најпрво ги застрелал сестрите Наташа и Билјана, а на крајот самиот си го одзел животот Неверување и шок. Тоа се единствените две работи кои денеска можеа да ...

Хорор во зградата бр.44 во Аеродром: Пред очите на двете деца ги убил нивната мајка и нивната тетка, по што се ...

Канал5 - 22.07.2014

Пукал во двете сестри Наташа и Биљана и се самоубил - 36 годишниот скопјанец ја претворил во трагедија расправијата кој претпладнево ја започнал во домот на 34 годишната Наташа во скопски Аеродром.

Децата во шок по убиството на нивните мајка и тетка во скопски Аеродром - Кога ќе дојде мама да нe носи на одмор

Вест - 22.07.2014

Триесет и шестгодишниот Игор од скопско Зелениково, во стан во скопски Аеродром, со пиштол кој го поседувал со дозвола, пред очите не нејзините две малолетни деца, ја убил својата познајничката ...

Некој чичко ги уби мајка ми и тетка ми

Дневник - 22.07.2014

Даниела вељановска Децата останаа сирачиња. Kако можел да ги убие сестрите и тоа пред очите на двете малолетни деца. Едно од децата плачејќи истрчало кај соседите и им кажало „еден чичко ми ги уби ...

(ОБНОВЕНО) Двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром

Утрински - 22.07.2014

Министерството за внатрешни работи попладнево потврди дека во скопската населба Аеродром денеска се случило двојно убиство и самоубиство. Триесет и шестгодишниот Игор од Скопје претпладнево околу 11 ...

Познат идентитетот на убиените во Аеродром

Кајгана - 22.07.2014

Триесет и шестгодишен скопјанец изутрина уби две сестри во скопски Аеродром, а потоа сам се застрелал со пиштол. Мотивите за убиството сè уште не се познати.

ФОТО: Ова е Игор кој ги уби двете сестри, па сам си пресуди

Курир - 22.07.2014

Двојното убиство и самоубиството се случи во скопски Аеродром, објави Министерството за внатрешни работи. Потврдено е дека починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 години.

ФОТО: Ова е убиецот кој ги уби двете сестри, па сам си пресуди

А1 On - 22.07.2014

Курир објави фотографии од убиецот, 36-годишниот Игор, кој претпладнево нешто после 11 часот, не пречекорувајќи ја влезната врата на станот на неговата познаничка во населбата Аеродром, ги уби ...

Утврден идентитетот на убиените во скопски Аеродром - им влегол во стан и ги застрелал

Press24 - 22.07.2014

34 годишната Наташа и нејзината 31 годишна сестра Билјана утрово околу 11 часот се убиени во скпската населба Аеродром, потврди МВР. Според првичните информации кои ги соопшти полицијата, во нив ...

Аеродром: Наташа и Билјана биле убиени од Игор, познат на полицијата по кривично дело (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 22.07.2014

Убиените две сестри Наташа и Билјана биле на возраст од 34 и 31 година, а убиецот Игор имал 36 години, познат на полицијата по тоа што и порано бил извршител на кривично дело.

ДВОЈНО УБИСТВО И САМОУБИСТВО: Мотивите непознати, идентитетот на жртвите утврден

Телеграф - 22.07.2014

Неофицијално, Наташа се подготвувала за пат, а Игор, по кратко молење таа да не заминува, ги убил и двете, по што се самоубил Наташа и Билјана се жртвите на Игор, кој претпладнево, во стан лоциран во ...

Наместо на одмор во Грција заминале во смрт - ги убил пред врата во станот во Аеродром

Press24 - 22.07.2014

Наместо на одмор во Грција, двете сестри во скпоски Аеродром заминаа во смрт. 36 годишниот Игор утрово дошол во станот на 34 годишната Наташа со која од порано се познавал.

МВР со детали за трагедијата: Познат идентитетот на загинатите

Курир - 22.07.2014

Министерството за внатрешни работи објави првични информации околу двојното убиство и самоубиството во скопски Аеродром. Потврдено е дека починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 ...

Ги убил мајката и тетката пред децата, па си пресудил

Нетпрес - 22.07.2014

Вербална расправија претходела на двојното убитво и самоубиство кое се случи денеска во скопскатa населба Аеродром. Според сведочењето на соседите кои всушност и го пријавиле случајот, убиецот, кој ...

ФОТО: Ова се сестрите кои денеска беа убиени во Аерoдром

Нетпрес - 22.07.2014

Ова се двете сестри Билјана (31) и Наташа (34), кои денеска беа жртви на двојното убиство во скопски ...

Познат идентитетот на жртвите од двојното убиство и самоубиство во Аеродром

Нова ТВ - 22.07.2014

Двете сестри Наташа и Билјана на возраст од 34 и 31 година денеска се убиени во станот на постарата сестра во општина Аеродром. Според првичните информации на МВР во нив пукал 36 годишниот Игор кој ...

МВР: „Не заминувај!“ се последните закани на Игор пред да пука во сестрите (ГАЛЕРИЈА)

Телеграф - 22.07.2014

Наташа се подготвувала за на одмор со своите дечиња, но била спречена од Игор, кој ѝ пресудил, а и на нејзината сестра. Полицијата ќе разговара со децата за да утврди дали биле сведоци на настанот ...

ФОТО Убиецот кој пукаше во двете сестри, па сам си пресуди

+инфо - 22.07.2014

Курир објави фотографии од убиецот, 36-годишниот Игор, кој претпладнево нешто после 11 часот, не пречекорувајќи ја влезната врата на станот на неговата познаничка во населбата Аеродром, ги уби ...

Наместо на летување, сестрите заминале во смрт

Курир - 22.07.2014

Двете сестри во Аеродром, кои претпладнево беа убиени од 36-годишниот маж кој потоа се самоубил, се подготвувале за годишен одмор, пишува Пресс 24. Драмата започнала околу 11 часот, кога 36-годишниот ...

Скопјанец уби две сестри во Аеродром, а потоа самиот си пресуди

Макфакс - 22.07.2014

Триесет ишестгодишен скопјанец во вторник изутрина уби две сестри во скопски Аеродром, а потоа сам се застрелал со пиштол. Мотивите за убиството сé уште не се познати.

Шокираните деца прашувале: Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

Курир - 22.07.2014

Се уште во шок, првото прашање на децата на една од жртвите што му го упатиле на полицаецот кој се обидел да ги заштити од стравотната глетка и да ги изнесе од станот се однесувало на планираниот ...

Двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром

МРТ - 22.07.2014

Кобен ден за сестрите Наташа и Биљана, смртно ги застрелал убиецот Игор кој потоа се самоубил. Според првичните информации, Наташа во станот живеела со своите две деца и се подготвувала за одмор, на ...

Познат идентитетот на убиецот и жртвите во скопски Аеродром

А1 On - 22.07.2014

34-годишната Наташа и нејзината 31 годишна сестра Билјана денеска околу 11:00 часот се убиени во скпската населба Аеродром, потврди МВР. Според првичните информации кои ги соопшти полицијата, во нив ...

Грозоморно убиство во Аеродом-Маж уби две сестри и потоа се самоуби

Алфа - 22.07.2014

Грозоморно убиство и самоубиство во населбата Аеродром во Скопје. Маж уби две жени-сестри пред очите на нивните малолетни деца, по што се самоуби. Мотивот засега останува непознат, иако полицијата се ...

ФОТО: Ова се сестрите кои денеска беа убиени во Аерoдром

Курир - 22.07.2014

Ова се двете сестри Билјана (31) и Наташа (34), кои денеска беа жртви на двојното убиство во скопски Аеродром. Фото: ...

МВР со детали за трагедијата во Аеродром: Две сестри- жртви на убиецот

МРТ - 22.07.2014

Две сестри се жртви во трагедијата што се случи денеска во скопската населба Аеродром. Потврдено е дека починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 години.

ФОТО: Ова е бившиот боксер убиец на двете сестри во скопски Аеродром

Сител - 22.07.2014

34 годишната Наташа и нејзината 31 годишна сестра Билјана утрово околу 11 часот се убиени во скпската населба Аеродром, потврди МВР. Според првичните информации кои ги соопшти полицијата, во нив ...

Убиецот на двете сестри, кој потоа се самоуби бил обезбедувач на висок владин функционер?

Точка - 22.07.2014

Според пишувањето на Утрински весник, убиецот на двете сестри, кој потоа и самиот се застрела, бил обезбедувач на висок владин функционер. 36-годишниот скопјанец Игор, за кој се вели дека бил познат ...

Го прашале полицаецот: Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

Пулс24 - 22.07.2014

Сѐ уште во шок, првото прашање на децата на една од жртвите што му го упатиле на полицаецот кој се обидел да ги заштити од стравотната глетка и да ги изнесе од станот се однесувало на планираниот ...

Децата во шок по убиството на нивните мајка и тетка

Sky - 22.07.2014

Триесет и шестгодишниот Игор, во стан во скопски Аеродром, со пиштол кој го поседувал со дозвола, пред очите не нејзините две малолетни деца, ја убил својата познајничката Наташа (36) и нејзината ...

Утрински – убиецот бил обезбедувач на висок владин фукционер?!

Либертас - 22.07.2014

Според Утрински весник убиецот на двете сестри, кој потоа и самиот се застрела, бил обезбедувач на висок владин функционер. Скопјанецот Игор (36), за кого се говори дека бил познат и под прекарот ...

Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

Вечер Прес - 22.07.2014

Се уште во шок, првото прашање на децата на една од жртвите што му го упатиле на полицаецот кој се обидел да ги заштити од стравотната глетка и да ги изнесе од станот се однесувало на планираниот ...

Скопјанец убил две сестри, а потоа самиот си пресудил

Пулс24 - 22.07.2014

Триесет ишестгодишен скопјанец во вторник изутрина уби две сестри во скопски Аеродром, а потоа сам се застрелал со пиштол. Мотивите за убиството сé уште не се познати.

Децата во шок прашувале: Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

Република - 22.07.2014

Две дечиња на возраст од седум и девет години останаа без својата мајка и тетка откако денеска за нив непознат маж им ги уби најмилите пред влезот во нивниот стан, по што самиот си го одзел животот.

Двојно убиство и самоубиство во Аеродром,полицијата го откри идентитетот

Локално - 22.07.2014

34-годишната Наташа и нејзината 31 годишна сестра Билјана денеска околу 11:00 часот се убиени во скпската населба Аеродром, потврди МВР. Според првичните информации кои ги соопшти полицијата, во нив ...

Фото: Ова е човекот кој ги уби двете сестри, па се самоуби

Денешен - 22.07.2014

Двојното убиство и самоубиството се случи во скопски Аеродром, објави Министерството за внатрешни работи. Потврдено е дека починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 години.

(ФОТО) Ова е човекот кој ги уби двете сестри во скопски Аеродром па се самоуби

Бриф - 22.07.2014

34- годишната Наташа и нејзината 31- годишна сестра Билјана утрово околу 11 часот се убиени во скoпската населба Аеродром, потврди МВР. Според првичните информации кои ги соопшти полицијата, во нив ...

ПОЛИЦИЈАТА ИЗЛЕЗЕ СО ДЕТАЛИ: Познат идентитетот на убиените во скопски Аеродром!

Sky - 22.07.2014

Починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 години, потврди денеска Министерството за внатрешни работи објавувајќи информации околу двојното убиство и самоубиството во скопски ...

Познат идентитетот на убиените во скопски Аеродром

Либертас - 22.07.2014

Министерството за внатрешни работи попладнево потврди дека во скопската населба Аеродром денеска се случило двојно убиство и самоубиство. Триесет и шестгодишниот Игор од Скопје претпладнево околу 11 ...

Наместо на одмор заминале во смрт – ги убил пред врата во станот во Аеродром

МК News - 22.07.2014

Наместо на одмор во Грција, двете сестри во скпоски Аеродром заминаа во смрт. 36 годишниот Игор утрово дошол во станот на 34 годишната Наташа со која од порано се познавал.

Убиецот пукал од службен пиштол – работел како обезбедување на висок владин функционер?

МК News - 22.07.2014

Скопјанецот Игор (36), за кого се говори дека бил познат и под прекарот Боксер, стрелајќи од својот службен пиштол, најпрво ја убил својата две години помлада пријателка Наташа, а потоа и нејзината ...

Сестрите кои денеска беа убиени во Аерoдром (ФОТО)

Република - 22.07.2014

Ова се двете сестри Билјана (31) и Наташа (34), кои денеска беа жртви на двојното убиство во скопски Аеродром. Фото: Сител Republika ...

Грозоморен настан: Ги убил мајката и тетката пред децата, па си пресудил

Точка - 22.07.2014

Утринава во Аеродром на бул. "АВНОЈ" се случи трагичен настан во кој три лица од Скопје ги загубија животите на возраст од 31 до 36 години. Според првичните информации на МВР од увидот кој во ...

Ова е Игор кој ги уби двете сестри, па сам си пресуди (ФОТО)

Скопје инфо - 22.07.2014

Двојното убиство и самоубиството се случи во скопски Аеродром, објави Министерството за внатрешни работи. Потврдено е дека починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 години.

Фото: Ова се сестрите кои денеска беа убиени во Аерoдром

Денешен - 22.07.2014

Ова се двете сестри Билјана (31) и Наташа (34), кои денеска беа жртви на двојното убиство во скопски Аеродром. ...

Убиецот од Аеродром работел како обезбедување на висок владин функционер

Бриф - 22.07.2014

Скопјанецот Игор (36), кој стрелајќи од својот службен пиштол ги уби двете сестри во Аеродром до пред извесно време бил вработен како лице за обезбедување во Агенцијата „Никоб“, а сега работел како ...

Утврден идентитетот на убиените во скопски Аеродром

Скопје инфо - 22.07.2014

34 годишната Наташа и нејзината 31 годишна сестра Билјана утрово околу 11 часот се убиени во скпската населба Аеродром, потврди МВР. Според првичните информации кои ги соопшти полицијата, во нив ...

Наместо на летување, сестрите заминале во смрт

Денешен - 22.07.2014

Двете сестри во Аеродром, кои претпладнево беа убиени од 36-годишниот маж кој потоа се самоубил, се подготвувале за годишен одмор, пишува Пресс 24. Драмата започнала околу 11 часот, кога 36-годишниот ...

(ФОТО) Ова се сестрите кои денеска беа убиени во скопски Аеродром

Бриф - 22.07.2014

Билјана Б (31). и Наташа Б.(34) денеска беа убиени во скопски ...

Ужас во скопски Аеродром: Пред децата ја убил мајката и нејзината сестра па се самоубил

МК News - 22.07.2014

Двојно убиство и самоубиство утрово ги потресе жителите на скопската населба Аеродром. Двете жени биле во станот на 5-ти спрат во зградата со број 44 на булеварот Авоној а убиството се случило пред ...

Наташа и Билјана се жртви на убиецот во Аеродром

Република - 22.07.2014

Се работи за двојно убиство во кое жртви се две сестри од Скопје на возраст од 30 и 34 години. Едната жртва е Наташа, 34 години, а другата Билјана на возраст од 31 година.

Децата во шок – се бараат причините за двојното убиство и самоубиство во Аеродром

Фактор - 22.07.2014

Полицијата се уште трага по мотивите заради кои 36-годишниот Игор С. одлучил да ги убие двете сестри – 34-годишната Наташа и 31-годишната Билјана, а потоа и да се самоубие.

Наташа и Билјана се жртви на убиецот во Аеродром

Вистина.мк - 22.07.2014

Се работи за двојно убиство во кое жртви се две сестри од Скопје на возраст од 30 и 34 години. Едната жртва е Наташа, 34 години, а другата Билјана на возраст од 31 година.

Двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром (обновено)

Идивиди - 22.07.2014

Скопје, 22 јули 2014 (МИА) - Министерството за внатрешни работи попладнево потврди дека во скопската населба Аеродром денеска се случило двојно убиство и самоубиство.

Двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром

Lider - 22.07.2014

Министерството за внатрешни работи попладнево потврди дека во скопската населба Аеродром денеска се случило двојно убиство и самоубиство. Триесет и шестгодишниот Игор од Скопје претпладнево околу 11 ...

ФОТО: Ова е Игор кој ги уби двете сестри, па сам си пресуди

Вистина.мк - 22.07.2014

Двојното убиство и самоубиството се случи во скопски Аеродром, објави Министерството за внатрешни работи. Потврдено е дека починати се три лица, сите од Скопје, на возраст од 31 до 36 години.