TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куќен притвор за првиот човек на комората „Детектив“

Време - 12.09.2009

Ангеле Јованоски, претседателот на комората за обезбедување лица и имот и детективски услуги „Детектив“, заработи 15-дневен домашен притвор затоа што заедно со ...

Уапсен претседател на комора за обезбедување имоти и лица

Вест - 12.09.2009

Полицијата вчера го уапси Ангеле Јовановски, претседател на комора, паралелната на Комората на Република Македонија за обезбедување лица и имот и детективски ...

Полицијата се вмеша во битката на бодигардите

Утрински - 12.09.2009

МВР поднесе кривична пријава против Ангеле Јованоски (54), претседател на Комората за обезбедување имоти и лица и детективски услуги, како и против 14 лица, од ...

Паднаа првите кривични пријави во војната меѓу коморите за обезбедување

Н.Македонија - 12.09.2009

Од МВР велат дека претседателот на комората и десеттемина пријавени, меѓу кои повеќето се вработени во МВР, свесно работеле нелегално Претседателот на комората ...

Издале 1.117 лажни Лиценци за обезбедување

МРТ - 12.09.2009

Претседател на Комора на РМ за обезбедување на имоти и лица и детективски услуги А.Ј. (54) од Скопје е кривично пријавен за измама и фалсификување, оти ...

Претседателот на Комората за обезбедување во притвор

А1 - 11.09.2009

Истражен судија му одреди мерка домашен притвор на претседателот на Комората за обезбедување имоти и лица затоа што незаконски издавал лиценци за обезбедување ...

Фаворизира ли полицијата една комора за обезбедување?

Алфа - 11.09.2009

Полицијата го уапси ,а судот му одреди 30 дена куќен притвор на првиот човек на Комората за обезбедување лица и имот и детективски услуги Ангеле Јовановски.

Над 1.000 телохранители работат со спорни лиценци

Дневник - 11.09.2009

Полицијата се вклучи во јавната војна на двете комори за приватно обезбедување и го уапси сопственикот на, според нив, нелегитимната комора која досега издала ...

Кривична пријава за претседателот на Комората за обезбедување имоти и лица

Кирилица - 11.09.2009

СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.Ј.(54) од Скопје поради постоење основано сомнение дека во својство на Претседател на Комора на РМ за ...

Измамиле 1117 луѓе издавајќи им лажни лиценци

Вечер - 11.09.2009

Скопјанец си формирал своја Комора за обезбедување на имот и лица и заедно со шестмина полицајци, еден вработен во армијата, повеќе познаници и сопственикот на ...

Уапсен претседателот на Комората на РМ за обезбедување лица и имот и детективски услуги

Нетпрес - 11.09.2009

Кривични пријави за претседателот на Комората на Република Македонија за обезбедување лица и имот и детективски услуги и за уште 15 други вработени во ...

Издале 1.117 лажни Лиценци за обезбедување

Макфакс - 11.09.2009

Претседател на Комора на РМ за обезбедување на имоти и лица и детективски услуги А.Ј. (54) од Скопје е кривично пријавен за измама и фалсификување, оти ...