TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетка за десетте бода на Цементарница

Дневник - 03.11.2003

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА: ЦЕМЕНТАРНИЦА - беласица 2-1 (1-0) Домаќините последниве четири кола имаат три победи и едно реми Беласица создаваше и промашуваше шанси, но Цементарница стигна до нови три бода, откако славеше победа вчера со 2-1, во 12. коло од Првата лига. Струмичани имаа забелешки на судењето.

По падот на шампионот падна и вицешампионот

Утрински - 03.11.2003

Цементарница 55 со неубедлива игра стигна до трите бода против Беласица Г.Ц Наум Котевски Во средата Цементарница 55 му го нанесе првиот "болен удар" на шампионот Вардар, а вчера го "реши" и вицешампионот Беласица Г.Ц. Значи и во првиот и во вториот случај трите бода "легнаа" на нејзиното ...