TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спорт - Интер преговара со Капело

Вест - 11.12.2010

Дел од членовите на управата на актуелниот европски првак Интер контактирале со Фабио Капело, кој е под голем притисок на чело на англиската репрезентација по неуспехот на СП 2010, јави "Кориере дело ...

Спорт - Бенитес си оди ако не го освои клупското СП

Вест - 10.12.2010

Тренерот Рафа Бенитес, најверојатно, ќе добие отказ доколку Интер не успее да го освои клупското Светско првенство во Абу Даби, кое почна завчера.

Капело ново име на листата тренери за клупата на Интер?

Inpress - 10.12.2010

Милано, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) По низата шпекулации за тренерското место во Интер, медиумите веќе шпекулираат со ново име.

Интер мора да стане светски првак

Идивиди - 10.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати, истакна дека се чувствува "предаден" по дебаклот од Вердер во Бремен во последното коло од Лигата на шампионите.

Интер започна преговори со Капело

Идивиди - 10.12.2010

Актуелниот европски и италијански првак, Интер започна преговори со Фабио Капело, селекторот на англиската фудбалска репрезентација, околу можно преземање на клупата на миланскиот клуб.

Морати со ултиматум до играчите и Бенитез

Канал5 - 09.12.2010

Првиот човек на италијанскиот и европски шампион Интер Масимо Морати драстично ја промени реториката по последниот кикс на нероазурите во лигата на шампионите.

Почнува Светското клупско првенство во фудбал

Канал5 - 09.12.2010

Рафа Бенитез сепак ќе добие уште една, последна шанса да остане на клупата на Интер. Иднината на поранешниот тренер на Ливерпул зависи од перформансите на Интер на Светското клупско првенство во ...

Морати: Не сакам да создавам проблеми но се чувствувам изневерено по поразот од Вердер

24Фудбал - 09.12.2010

Масимо Морати вели дека не сака да создава проблеми во пресрет на Светското Клупско Првенство но признава дека се чувствува изневерено по поразот од Вердер Актуелниот шампион на Италија и Европа во ...

Морати: Изневерен сум, Бенитез мора да го освои СП

Спортски - 09.12.2010

„Изневерен сум, така се чувствувам. Бенитез мора да го освои клупското СП, нема алиби“, порача претседателот на Интер Масимо Морати.

Морати: Или светска клупска титула или ќе биде лошо!

Курир - 09.12.2010

Претседателот на Интер Масимо Морати со ултиматум до своите играчи и стручниот штаб по слабите први неколку месеци од новата сезона.

Морати: Изневерен сум, Бенитез мора да го освои СП

Таратур - 09.12.2010

„Изневерен сум, така се чувствувам. Бенитез мора да го освои клупското СП, нема алиби“, порача претседателот на Интер Масимо Морати.

Капело блиску до клупата на Интер

Курир - 09.12.2010

Челниците на Интер почнаа преговори со селекторото на англиската фудбалска репрезентација Фабио Капело, околи неговото евентуално преземање на кормилото на италијанскиот и европски шампион.

Бенитез доби ултиматум

eReporter - 09.12.2010

Газдата на Интер Масимо Морати истакна дека се чувствува “изневерен“ по дебаклот на актуелнуиот европски и италијански првак во мечот против Вердер и поразот од 3-0 во последното коло од групната ...

Морати одлучил, Леонардо ако Бенитез биде сменет?

Идивиди - 09.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати во случај на Бенитез да му врачи отказ, најверојатно би заиграл на карта Леонардо.

Бенитез: Мојата иднина не зависи од резултатот на Светското Клупско Првенство

24Фудбал - 08.12.2010

Рафа Бенитез вели дека дека неговата иднина на кормилото на Интер не зависи од резултатот што клубот ќе го оствари на Светското Клупско Првенство По слабите резултати кои ги бележи Интер оваа сезона, ...

Бенитез: Поразот е небитен, ќе биде подобро

Спортски - 08.12.2010

Тренерот на актуелниот европски шампион, Рафа Бенитез, вели дека неговата екипа немала никаква причина и мотив да победи синојќа во Бремен, и дека овој пораз е апсолутно неважен.

Леонардо доаѓа на местото на Бенитез?

Курир - 08.12.2010

Бразилецот ќе добие шанса на клупата на Интер доколку Бенитез не го освои Светското клупско натпреварување. По се изгледа дека трпението на Масимо Морати е при крај.

Бенитез: Поразот е небитен, ќе биде подобро

Таратур - 08.12.2010

Тренерот на актуелниот европски шампион, Рафа Бенитез, вели дека неговата екипа немала никаква причина и мотив да победи синојќа во Бремен, и дека овој пораз е апсолутно неважен.