TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардарци се надминаа во дуелот со Рома

Вест - 17.10.2003

Купот на УЕФА - Прво коло Скромна посета на "Градски". - Брага во 85. минута ја погоди пречката на голот на гостите. - Тренерот на Рома, Фабио Капело, задоволен од играта и резултатот на неговите фудбалери! Фудбалерите на Вардар на најдобар можен начин се простија од учеството на меѓународната ...

Црвено-црна романса за фајронт во Европа

Дневник - 17.10.2003

ФУДБАЛ - КУП НА УЕФА: ВАРДАР - РОМА 1-1 (1-0) Мечот со Рома ни беше награда за успехот што го направивме во квалификациите за ЛШ, изјави тренерот на Вардар Зоран Стратев Македонскиот фудбалски шампион Вардар чесно се прости од годинашново учество во еврокуповите, откако во реваншот од 1.

Стратев: Достоинствено се простивме од Купот на УЕФА

Утрински - 17.10.2003

Прес-конференција во Вардар, по реваншот со Рома на Градски Емил Китановски Актуелниот шампион на Македонија скопски Вардар се прости од понатамошните натпревари во фудбалска Европа по двомечот со италијанската Рома во рамките на првото коло од Купот на УЕФА.

Вардар одигра борбено реми со силната Рома

Утрински - 16.10.2003

КУП НА УЕФА ЕМИЛ КИТАНОВСКИ Фудбалерите на актуелниот шампион на Македонија Вардар со нерешен резултат се простија од годинашното учество на европската фудбалска сцена, по двомечот со силната екипа на Рома во рамките на првото коло од Купот на УЕФА.

Изменет сообраќаен режим поради мечот „Вардар“ - „Рома“

А1 - 15.10.2003

Сообраќајот на приодите кон Градскиот стадион во Скопје денеска попладне ќе биде забранет, поради фудбалскиот натпревар меѓу „Вардар“ и „Рома“, чиј почеток е закажан за во 18 часот, соопшти МВР. Министерството апелира до граѓаните кои ќе го следат натпреварот на Градски, возилата да ги паркираат на ...

Вардар одигра нерешено со Рома на Градски во Скопје

А1 - 15.10.2003

По римскиот дебакл од пред три недели, македонскиот шампион Вардар пронајде разубавување на разделбата од најуспешната Евро - мисија досега. 1:1, резултат за почит на Градски во Скопје без разлика што е остварен против шарениот состав на Калчо гигантот Рома. Нерешено со славната Рома.

Да се поправи впечатокот од "Олимпико"

Вест - 15.10.2003

Куп на УЕФА - Вечерва (18 ч.) Вардар ја пречекува Рома "Црвено - црните" ќе настапат без Петков, а на клупата ќе биде Вандаир.- Во продажба пуштени 17.895 билети. Страшната Рома, трикратниот шампион на Италија, во рамките на реванш мечевите од првото коло на Купот на УЕФА вечерва на "Градски" му ...

Стратев: Ќе се потрудиме да го поправиме впечатокот од Рим

Утрински - 15.10.2003

Вечерва на Градски, реванш натпревар од Купот на УЕФА: Вардар - Рома Емил Китановски "По природа не сум песимист, меѓутоа се трудам да бидам реален околу проценките дали можеме да направиме добар резултат против силната екипа на Рома.

Достоен финиш на хит-сезоната во Европа

Дневник - 15.10.2003

ФУДБАЛ - СТРАТЕВ БАРА ПОИНАКОВ ПРИСТАП ОТКОЛКУ ВО РИМ Не играат Грозданоски и Петков, Бразилецот Вандеир е подготвен, но само за еден дел од мечот, а Начевски има проблеми со ‘рбетот Во фудбалот се случуваат чуда, но треба да сме реални и да не се занесуваме дека можеме да ја елиминираме Рома, оти ...

Вардар утре ќе игра реванш против Рома

А1 - 14.10.2003

Утопија е да се мине Рома, особено по дебаклот во првиот натпревар. Целта ни е да го продолжиме трендот на добри игри во Скопје, а и должни сме чесно да се простиме од европските купови. Разумни се очекувањата меѓу фудбалерите и кај стручниот штаб на македонскиот првак Вардар, пред утрешниот реванш ...

Рома во Скопје доаѓа со Тоти

А1 - 14.10.2003

Најдобриот напаѓач на Рома Франческо Тоти и неговиот колега од тимот Антонио Касано денеска околу пладне треба да допатуваат со тимот на Рома во Скопје, на утрешниот реванш дуел од 1 коло од Купот на УЕФА, против македонскиот првак Вардар. На првиот меч, Рома со втор состав славеше убедливо со 4:0.

Рома во Скопје без Делвекио, Панучи и најверојатно Тоти

Утрински - 14.10.2003

Проблеми во таборите на Рома и Вардар пред реваншот во купот на УЕФА Емил Китановски На нешто повеќе од 24 часа до почетокот на реванш натпреварот од првото коло на Купот на УЕФА помеѓу Вардар и италијанската Рома кој ќе се одигра утре со почеток во 18 часот на Градскиот стадион во Скопје, двајцата ...

Во Рим ја научивме лекцијата, одиме на победа!

Дневник - 14.10.2003

ФУДБАЛ - ВАСОСКИ ПРЕД ГОСТУВАЊЕТО НА РОМА НА ГРАДСКИ И реми би било сензација, оти станува збор за италијанска екипа, а ние сме само екипа од Македонија - вели бранителот на Вардар Фудбалерите на Вардар ветуваат дека нема да ја повторат мизерната партија од пред три недели во Рим и оти утре на ...