Фудбал

Манчестер Јунајтед веќе добил „корпа“ од еден тренер кој се споменуваше како наследник на Солскјер

Дерби - пред: 32 мин

Како што стојат работите, Оле Гунар Солскјер ќе го „преживее“ првиот жесток бран од јавноста која побрза да објави дека по катастрофата од Ливерпул (0:5) Норвежанецот ќе заработи отказ. Иако веројатно ќе го води натпреварот со Тотенхем, се уште ...

106 поврзани вести во 7 поттеми »

Македонските фудбалерки загубија од Луксембург во Охрид

24Фудбал - пред: 3 часа

Брзо по радоста за победата над Летонија, доаѓа разочарување за македонската женска фудбалска репрезентација, пораз на домашен терен од Луксембург со 2-3. Луксембург во Скопје пристигна по три порази во квалификациите и гол разлика од 0-19, па се ...

17 поврзани вести »

Баерн Минхен го продава херојот од последната европска титула!

Sport 1 - тукушто објавено

Германскиот великан Баерн Минхен ќе го продаде францускиот репрезентативец Кингсли Коман, херојот на Баварците од последната европска титула освоена во август лани, зашто офанзивниот фудбалер одбива да го продолжи договорот.

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Ова не се гледа секој ден – Мурињо и исклучен направи шоу на „Олимпико“!

Слободен Печат - тукушто објавено

Наполи се врати на врвот на табелата, но овојпат има ист број на бодови како Милан во италијанската Серија А. Двете екипи досега остварија по осум победи и едно реми, со тоа што „наполитанците“ имаат подобро гол-разлика.

8 поврзани вести »

Анчелоти: Проблемот на Азар е фактот што неговиот тренер преферира други фудбалери

24Фудбал - тукушто објавено

Родриго засега е преферираниот избор на Анчелоти, а Бразилецот на довербата возврати со асистенција на „Ел Класико“. Еден Азар на доби прилика за настап на големото дерби кај Барселона кое Реал Мадрид го доби со 1-2, а Белгиецот дербито го проследи ...

24 поврзани вести »

Анри: Ме нервира тоа што ПСЖ го прави со Меси

Дриблинг - пред: 1 час

Лионел Меси пристигна ова лето во ПСЖ во еден од најгламурозните трансфери во историјата на фудбалот. Таму го дочекаа супер ѕвезди како Килијан Мбапе, Нејмар и Марко Верати, се придружија и нови како Џанлуиџи Донарума и Серхио Рамос.

16 поврзани вести »

Салах си ја одреди цената, Ливерпул сега е на потег

Gol.mk - пред: 2 часа

Египетскиот фудбалер Мохамед Салах игра во животна форма, а управата на Ливерпул инсистира на потпишување на нов договор со играчот затоа што нивната соработка истекува следната година. „Фараонот“ му даде хет-трик на Манчестер Јунајтед во убедливата ...

11 поврзани вести »

Адвокатот на Диего Марадона сведочеше во судот: Го оставија сам и беспомошен

Спортски - пред: 2 часа

Диего Марадона пред неполна година почина од срцев удар, а неговиот адвокат сега сведочеше пред судот за да се утврдат фактите околу неговата смрт. Матијас Морла пред судот зборуваше дека никој не бил заинтересиран за здравјето на големиот Диего.

14 поврзани вести »

Женската репрезентација до 19 години со триумф против Кипар го заврши квалификацискиот турнир во Белорусија

Дриблинг - пред: 4 часа

Македонската женска репрезентација до 19 годинисо триумф против Кипар од 4:2 го заврши квалификацискиот турнир во Белорусија за пласман во А квалификациската група за ЕП. Нашата млада женска селекција со две победи (Фарски Острови и Кипар) и пораз ...

12 поврзани вести »

Куман за инцидентот после „Ел Класико“: Тоа е проблем на воспитување

Спортски - пред: 3 часа

Тренерот на Барселона, Роналд Куман на пресконференцијата пред мечот со Рајо Ваљекано зборуваше за „Ел Класико“. Куман зборуваше и за инцидентот со фановите на Барселона, кои го блокираа неговиот автомобил после поразот од Реал Мадрид.

25 поврзани вести »

(ВИДЕО) Брат му на Геце пак се струполи и мораа да му го спасуваат животот

Спортклуб - пред: 40 мин

Два месеца откако доживеа тешка повреда на черепот и му укажуваа помош за да го спасат, Феликс Геце, братот на некогашниот фудбалер на Борусија Дортмунд, Марио повторно беше во животна опасност.

Влахо: Загубивме од Шкендија, но го одиграме најквалитетниот меч сезонава

Дриблинг - тукушто објавено

Менаџерот на ФК Работнички, Александар Влахо по поразот од Шкендија викендов посочи дека неговиот тим одиграл квалитетен натпревар и очекува уште подобри игри од неговите играчи. Работнички во следното 12 коло во сабота гостува кај Борец во Велес.

5 поврзани вести »

Никако да се опорави: Верати повторно повреден, следува нова пауза

SportMedia - пред: 1 час

Марко Верати повторно се повреди. Италијанскиот репрезентативец се почесто е на листата на повредени кај ПСЖ и многу ретко успева да врза серија натпревари на теренот. Верати сега е повторно повреден и денеска пристигна потврда дека ќе мора да ...

8 поврзани вести »

Барди стана петтиот играч во историјата на Леванте со најмногу настапи во Ла Лига

Екипа - пред: 2 часа

Против Севилја, Енис Барди го одигра второто полувреме, откако се врати по долгата пауза поради повредата. Барди на тој меч го одгра својот 122 натпревар во дресот на Леванте во Ла Лига (првата шпанска Лига), и стана петтиот играч во историјата на ...

9 поврзани вести »

ФИФА донесе одлука: Албанија ќе мора да игра без публика

Спортманија - пред: 34 мин

Инцидентот против Полска не мина без казна Дисциплинската комисија на ФИФА ја казни албанската фудбалска федерација за инцидентот против Полска во рамките на квалификациите за СП. ФИФА, нареди стадионот „Ер Тирана“ да биде затворен за мечот против ...

ФФМ доби највисока оценка од ФИФА во однос на користењето на средствата од програмата Forward за 2020 година на ФИФА

Дриблинг - пред: 3 часа

На барање на Фудбалската федерација на Македонија изминатиот период претставници на ФИФА и УЕФА вршеа ревизија на финансиското работење на Фудбалската федерација на Македонија, поврзано со проектите и активностите на ФФМ од користењето на средства ...

14 поврзани вести »

Ди Марцио го отпиша Реал Мадрид: Рудигер без пари го напушта Челзи и бира меѓу четири клубови

Дриблинг - пред: 42 мин

28 годишниот дефанзивец на Челзи, Антонио Рудигер е блиску до заминување од клубот на крајот на сезоната. Германскиот репрезентативец би можел да го напушти Челзи по истекот на неговиот договор.

5 поврзани вести »

Мурињо со мајтап кон сам себе: Кога немаш билет, а сакаш да гледаш фудбал

Кајгана - тукушто објавено

Специјалниот објави урнебесно видео на својот Instagram профил на кое се гледа како качен на оградата им дели совети на своите играчи на дерби натпреварот со Наполи. Жозе Мурињо доби црвен картон во 82.

16 поврзани вести »

Конечно: Рамос се враќа на тимските тренинзи – дебитра во петок?

Екипа - пред: 2 часа

Серхио Рамос пристигна во ПСЖ како големо засилување од редовите на Реал Мадрид, но легендарниот шпански стопер сеуште чека на првите минути во дресот на „светците“. Преголемиот број на повреди го одложија дебито на 35-годишникот кој последниот ...

13 поврзани вести »

Фудбалската школа на Ајакс е најдобрата во Европа

Спортски - пред: 1 час

Според истражувањето на фудбалската опсерваторија ЦИЕС фудбалската школа на Ајакс е најдобрата во Европа. Децении наназад од школата на Ајакс излегоа голем број фудбалски ѕвезди, но и во оваа понова ера Ајакс и понатаму го држи приматот кога во ...

4 поврзани вести »

Никако да добие шанса во Манчестер јунајтед, а по бламажата на неговиот тим, остана сам да тренира (ВИДЕО)

Спортманија - пред: 3 часа

Холанѓанецот е целосно отпишан од актуелниот тренер и со големо нетрпение чека негово заминување. Дони ван ден Бек никако да добие шанса за докажување во редовите на Манчестер јунајтед. Иако Холанѓанецот беше доведен како големо засилување, тој е ...

9 поврзани вести »

Најбогатиот шеик го најде тандемот кој треба да го направи Њукасл во – гигант!

Sport 1 - пред: 2 часа

Најбогатиот шеик Мохамед Бин Салман, саудискиот принц престолонаследник кој од неодамна го купи англиски Њукасл, конечно го нашол тандемот што треба да донесе преродба на „Сент Џејмс Парк“ и од овој премиерлигаш да направи нов светски гигант.

5 поврзани вести »

На премиерлигашите им бараат 1.200 евра за фалсификувани ковид пропусници?!

Спортклуб - пред: 1 час

Секоја мака носи и шанса за заработувачка, па досетливите измамници најдоа начин да заработат и на пандемијата на коронавирусот. Како што јавува „Дејли Мејл“, неколку лица почнале да им приоѓаат на фудбалерите од Премиер лигата со цел да им понудат ...

8 поврзани вести »

Ванда му прости на Икарди – Документите за развод биле потпишани, но писмото на Мауро се променило

Екипа - пред: 4 часа

Сагата околу разделбата на Мауро Икарди и Ванда Нара очигледно го виде крајот. Ванда вели дека навистина ова бил тежок период за двајцата, дека документите за развод биле веќе потпишано, но дека писмото напишано од страна на Мауро променило се.

19 поврзани вести »

Почина славниот тренер кој со Ренџерс освои 21 трофеј

Спортски - пред: 5 часа

Шкотскиот стратег Волтер Смит почина на 73-годишна возраст. Во својата кариера Смит во два мандати го водеше Глазгов Ренџерс и успеа да освои 21 трофеј со што се стекна со голема популарност.

4 поврзани вести »

Проблеми за управата: Фановите на Баерн Минхен бараат раскинување на договорот со еден од најголемите спонзори

Дриблинг - пред: 3 часа

Членови и навивачи на Баерн Минхен бараат раскинување на спонзорскиот договор со Катар Ервејс, откако Катар е обвинет за кршење на човековите права, пренесуваат германските медиуми. Годишното собрание на Баерн ќе се одржи на 25-ти ноември, а една од ...

6 поврзани вести »

Серж Гнабри: Дембеле е подобар од Мбапе!

Екипа - пред: 24 мин

Серж Гнабри ја изненади фудбалската јавност со изјавата дека Усман Дембеле е подобар од Килијан Мбапе. Фудбалерот на Баерн Минхен, во разговор со Томас Милер и Џошуа Кимих го објаснил изборот за напаѓачот на Барса.

Алегри: Инзаги не признава, но Интер е најголем фаворит за Скудетото

SportMedia - пред: 22 мин

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, го посочи Интер како фаворит за шампионската титула во Италија. „Инзаги не го признава тоа, но Интер е главниот кандидат за освојување на Серија А.

ВИДЕО: Ризикуваше, ама му се исплати – еве како Салиба го спречи Мбапе

Gol.mk - пред: 4 часа

Екипите на Олимпик Марсеј и ПСЖ одиграа реми без погодоци во француската Лига 1, па така потфрлија во дербито на колото. Одличната атмосфера која ја направија домашните фанови на „Велодром“ го засени фудбалот.

Aутсајдерите кои направија епски успех, патувајќи со стари комбиња

Оff.net - пред: 5 часа

Во фудбалот повеќе не играат имиња, туку желбата, срцето, мотивацијата. Да не постоеа овие карактеристики, немаше да постојат приказни од типот на Шериф Тираспол. Но оваа е поинаква од сите други и неверојатна, а ни доаѓа од Африка.

8 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт