Сцена

Заменик режисерот на филмот „Rust“ призна: Не ги проверив сите куршуми

Фокус - пред: 48 мин

Заменик режисерот на филмот „Rust“ (‘Рѓа), кој на Алек Болдвин му предаде пиштол со кој актерот подоцна ја уби директорката на фотографија, пред истражителите призна дека не ги проверил сите куршуми во оружјето со кое беше застрелана Халин Халинс.

47 поврзани вести во 4 поттеми »

ВИДЕО | Aдам Левин од „Maroon 5“ беше грабнат од обожавателка среде настап

Слободен Печат - пред: 1 час

Инцидентот со обожавателката се случил „од ведро небо“ додека бендот „Мaroon 5“ имале настап викендов. Фронтменот Адам Левин го пеел хитот „Sunday Morning“, кога една залетана обожавателка одеднаш му скокнала на пејачот на сцена и го грабнала.

9 поврзани вести »

Бени Андерсон од „АББА“ го навести конечното распуштање на групата

Опсервер - пред: 31 мин

– И покрај новиот албум и турнеја, поп-групата „АББА“ објавија дека се распуштаат. Но, тоа по виртуелниот настап со свои т.н. „Абатари“ и другите планирани настапи. – Тоа е тоа! Ова, второ распуштање, е различно од она во 1982 година.

7 поврзани вести »

Мајката на Дарко Лазиќ поради синот и Барбара надвор од здрав разум! Откриено е што се случува: „Имаат долг од речиси милион динари“

Курир - пред: 58 мин

Дарко Лазиќ и Барабара Бобак со една објава на Инстаграм ги подигнаа сомнежите дека чекаат бебе, но оваа вест наводно ја загрижила мајката на фолкерот, која се уште не се опоравила од шокот што нејзиниот син планира и трета свадба, како и тоа дека ...

5 поврзани вести »

ОГРАБЕНА КУЌАТА НА ЕСМЕ РЕЏЕПОВА! Во величествената градба останаа само голи ѕидови

Пулс24 - пред: 1 час

Страшна глетка Куќата на Есма Реџепова која по нејзината смрт требаше да стане своевиден музеј е тотално уништена! Нашата легендарна пејачка почина на 11 декември 2016 година, а вилата во која живееше, во која беа и Музејот и Куќата на хуманоста на ...

Филм: „Тома“ – портрет за пејачот Здравковиќ

Вечер Прес - пред: 54 мин

„Тома“ е српската биографска драма која македонската публика може да ја погледне во градските кина. Филмот е импресионистички портрет на српскиоит пејач на народна музика Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, ...

4 поврзани вести »

„Круна“ продолжува со контроверзите и во 5 сезона

ТВ21 - пред: 3 часа

Претстојната петта сезона на серијата на Нетфликс – „Круна“ ( The Crown) , наводно, ќе содржи најмалку една контроверзна ситница од историјата на британското кралско семејство. Според „Сан“, претстојната петта сезона ќе го има и интервјуто на Дијана ...

5 поврзани вести »

Цеца Ражнатовиќ не се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ – ова е причината и еве кој ја замени

Вистина.мк - пред: 28 мин

Пејачката Цеца Ражнатовиќ од оваа сезона е новиот член на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Цеца дојде наместо Јелена Карлеуша која го напушти шоуто за да се посвети на промоција и издавање на нејзиниот нов албум.

8 поврзани вести »

Меган Маркл издаде книга за деца The Bench: Посветена на принцот Хари и синот Арчи

Опсервер - пред: 31 мин

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл ја презентираше својата книга за деца The Bench, која е инспирирана од принцот Хари и нивниот син Арчи, во видео на YouTube . Во нејзиното прво појавување по нејзиното патување во Њујорк со принцот Хари, таа изгледа ...

8 поврзани вести »

Убавата Хурем се соблекла, ги изненадила фановите со објавата од када (ФОТО)

Нетпрес - пред: 3 часа

Мерјем Узерли, која се прослави во турската серија „Сулејман Величествениот“ со улогата на фаталната султанка Хурем, на почетокот на годината стана мајка на девојчето Лили Кои и моментално е целосно посветена на својата најважна улога во животот.

После ова видео, никој нема да остане рамнодушен: Карлеуша со гол задник во Дубаи

Хитпортал - пред: 2 часа

Со години Јелена Карлеуша е една од најактуелните пејачки во регионот. Нејзиниот изглед, фотографиите кои таа ги споделува на социјалните мрежи предизвикуваат лавина од реакции од страна на фановите.

8 поврзани вести »

Музичка рап „пресметка“ во недела меѓу Druggy и Кискинов, светски тренд за првпат во Скопје

Слободен Печат - пред: 39 мин

Пред просториите на КСП Центар – Јадро, ќе се одржи музичка „ферка“ помеѓу рап продуцентите Druggy од Скопје и Кискинов од Струмица. Битката ќе се одржи во недела, 31 октомври, со почеток во 14 часот.

Музичка честитка: Eлена Велевска роденденски запеја заедно со децата и без комплекси откри колку години наполни (фото + видео)

Вистина.мк - пред: 2 часа

Денот кога сме се родиле, роденденот го славиме еднаш во годината. Токму родендените може да бидат повод да се соберат пријателите, роднините за да слават заедно со славеникот. Поради пандемијата со коронавирусот која трае повеќе од година ипол, ...

4 поврзани вести »

Северина му го честиташе роденденот на згодниот Србин: „Те сакаме Филип“ (ФОТО)

Нетпрес - пред: 4 часа

Северина на својот Инстаграм објави фотографија со српскиот продуцент Филип Милетиќ, со кој и приватно се дружи. Севе со фоографија на инстаграм му го честитала роденденот, а двајцата позирале заедно со тортата што таа му ја подарила.

6 поврзани вести »

Усмртен бил во деновите на најголема љубов и среќа: Вереницата на Брендон Ли се огласи по 28 години тишина

Попара - пред: 30 мин

Кобната несреќа која се случи кога на снимањето на филмот Rust, Алек Болдвин ја уби Халина Хачинс, а го рани Џоел Соуза и понатаму е главна тема на пишување во светските медиуми. Оваа шокантна вест погоди и вознемири многумина, а страшната трагедија ...

Депресии, силувања, опсесии и слабеење до смрт: Актери заробени во филмските улоги (ВИДЕО)

Кумановски м. - тукушто објавено

Холивудските ѕвезди во некои филмови толку се „задлабочиле“ во нивните ликови што многу од нив морале да одат на психотерапија по снимањето. Актерите отворено кажаа што им било најтешко додека се подготвувале за одредени улоги.

12. издание на Десонанз ќе се одржи виртуелно

Република - пред: 3 часа

Во октомври се навршуваат 13 години од постоењето на Десонанз Фестивал – еден од најпроминентните културни настани во Македонија. Заради пандемиските услови, фестивалот не се одржа минатата 2020 година.

Сопругата на Вил Смит проговори за нивниот сексуален живот

MTM - пред: 2 часа

Џејда Пинкет Смит вели дека е тешко да се одржи добар сексуален живот со нејзиниот сопруг Вил Смит, бидејќи тие се одлучни да комуницираат за своите потреби. 50-годишната актерка е со Вил речиси три децении и рече дека двајцата многу веруваат во ...

Џибони ги собра колегите на промоцијата: „У по` уре“ доби винилно издание

Независен - пред: 2 часа

Хрватска – Регионалната поп-ѕвезда Џибони по објавувањето на новиот албум „У по` уре“ на дигиталните музички мрежи и на цеде, сега го објави и на винил. На промоцијата во Загреб, во интимна атмосфера, му дојдоа бројни колеги и фанови.

Сакате хорор филмови? Еве што за вас велат експертите!

Кумановски м. - пред: 34 мин

Експертите тврдат дека гледањето хорор филмови не е нужно лошо, иако тие се многу напнати и предизвикуваат страв додека гледате, не се лачи хормонот на стресот туку среќата – допаминот. Исто така, постои инстинкт за преживување, но телото знае како ...

Џанлука Ваки и Шерон Фонсека објавија фотки од породувањето + емотивни исповеди за роденденот на ќерката

Црнобело - пред: 2 часа

„Блу Јерузалема, сега знам зошто те чекав толку долго. Ремек делата доаѓаат само по долги патишта и ги чекаш толку долго затоа што се уникатни и имаат огромно влијание врз твојот живот“, напиша Џанлука Ваки за својата ќеркичка, која ја доби на 53 ...

СТАЈЛИНГ ОД КОЈ ЌЕ ВИ ПАДНЕ ВИЛИЦАТА: Адријана Лима во фустанче кое може да го носи само жена со извајано тело!

Попара - пред: 2 часа

Адријана Лима е една од најубавите жени на светот, тоа е неспорно. Но, многу често нè потсетува колку добро всушност изгледа, кога ќе ја видиме во некој од стајлинзите на црвениот тепих. Убавата манекенка пред неколку дена беше фотографирана на ...

Музички времеплов: Најемотивната и најромантична песна од Марун 5

Хаштаг - пред: 1 час

Марун 5 (Maroon 5) е американски поп рок бенд од Лос Анџелес, Калифорнија. Моментално го сочинуваат водечкиот вокал Адам Левин, клавијатуристот и ритам гитарист Џеси Кармајкл, главниот гитарист Џејмс Валентин, тапанарот Мет Флин, клавијатуристот Пи ...

Кој е младоженецот, поради кого јапонската принцеза од дворец, ќе живее во еднособен стан?

Канал5 - пред: 15 часа

„Ја сакам Мако. Имаме само еден живот и сакаме да го поминеме со оној што го сакаме“, изјави Кеи Комуро, младоженецот на поранешната јапонска принцеза Мако, на прес-конференција поради кого таа се откажа од кралската титула, привилегиите и милиони.

11 поврзани вести »

СРПСКАТА МИСИЦА ПОКАЖА ДВОГЛАВ ОРЕЛ, АЛБАНСКАТА КРЕНА ТРИ ПРСТА „Војна“ на изборот за убавина (ФОТО)

+инфо - пред: 13 часа

Реакциите, нападите и осудите не стивнуваат ниту за српската ниту за албанската мисица. Вчера како бомба одекна веста дека српската претставничка на изборот за Мис Интерконтинентал Валентина Петровиќ заедно со претставничките на Црна Гора, Албанија ...

4 поврзани вести »

Глумицата открила дека за малку ќе умрела при раѓањето на нејзината ќерка

Точка - пред: 16 часа

Гвинет Палтроу во текот на разговорот во подкастот на глумецот Дакс Шепард и Моника Падман искрено зборувала за искуството со породувањето и своето тело, па открила дека речиси ќе починела додека се породувала со ќерката Епл Мартин.

5 поврзани вести »

Бритни Спирс им порача на своето семејство: Ме повредивте и сакам правда

Во Центар - пред: 12 часа

Бритни Спирс на својот Инстаграм профил објави фотографија од стара машина за пишување и розови рози, но текстот што го напиша под неа се однесува на сосема друга тема. Во објавата на Инстаграм таа го нападна целото нејзино семејство.

4 поврзани вести »

Сем Асгари ќе „седне“ на „Жешко Столче“: Момчето на Бритни ќе глуми во акциониот филм на Мел Гибсон

Слободен Печат - пред: 17 часа

Сем Асгари и Мел Гибсон ќе се здружат за нов акционен трилер филм. Се чини дека се остварува сонот на згодното 27-годишно момче на Бритни Спирс. Сем Асгари, кој работи како личен фитнес тренер, ќе глуми покрај Кевин Дилон во акциониот трилер „Hot ...

6 поврзани вести »

Македонската дива Елена Ристеска ја зграпчи наградата - Најдобар претставник на македонската култура во светот

Press24 - пред: 12 часа

Македонската пејачка Елена Ристевска уште еднаш докажа дека е на врвот меѓу најдобрите артисти на македонската музичка сцена. Македонската дива, овојпат се докажа со добивање на наградата „Најдобар претставник на македонската култура во светот“.

(Видео) Прво Бог е среќен, а јас сум најсреќен – Ѓоко Јовиќ со трите дечиња ги пречекаа Дарин и Ивана

ММС - пред: 15 часа

Дарин се вика новиот член на семејството на пејачот Ѓоко Јовиќ, кој на свет дојде пред неколку дена. Ова е четврто дете на Ѓоко и неговата сопруга Ивана, кои на почетокот на бракот, планирале големо семејство, но не ни мислеле дека ќе бидат ептен ...

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт