Интима

„Драги мажи, имам 40 години и сум сингл – како да ми понудите секс?“ (18+)

Црнобело - пред: 1 час

„Мажите навистина личат на примитивни животни. Јас знам дека нагоните ве раководат, но навистина нема потреба од фрази како: „Ајде да се запознаеме поблиску?“, „Колку поблиску?“ и одговорот да е „20 сантиметри“.

10 најпопуларни места за секс

Пулс24 - пред: 2 часа

Повеќе од 1.500 испитаници ги посочиле овие места како најпопуларни и највозбудливи за секс. места. ⬇️⬇️❤️ Еве кои се тие: 1. Во перална – 29 отсто ❤️ 2. Во спалната соба на родителите – 34 отсто 3. Во шатор – 37 отсто 4. Во парк – 42 отсто 5.

Знаци дека твоето момче за секс е веќе заљубено во тебе

Lady - пред: 4 часа

Иако е ретко среќната врска да започне само со секс, тоа не е невозможно. Многу среќни парови биле во оваа почетна ситуација да бидат пријатели само за секс, но да имаат чувства. Понекогаш на луѓето им треба само секс, а не ангажирана врска.

Намалете ги интимните влакна – на овој начин тие повеќе нема да растат (Видео)

Lady - пред: 4 часа

Иако остранувањето на влакната со бричење е најбрзиот начин да го решите проблемот на несаканите влакна на Вашето тело, вистина е и дека можете лесно да се повредите. Освен што можете да се исечете, исто така често пати се јавуваат и поткожни влакна.

Втора шанса во љубовта : Што да промениме за овојпат врската да успее

Lady - пред: 4 часа

Ако врската не ни дала резултат претходниот пат, еве неколку предлози како да ги зголемиме шансите сега: Да го оставиме минатото назад Ако сакаме да и дадеме на врската втора шанса и навистина се надеваме овој пат на подобро, не можеме да си ги ...

Колку си љубоморен според твојот хороскопски знак

Lady - пред: 4 часа

Кај многу парови љубомората е најголемиот проблем, па честопати поради неа доаѓа до раскинување. ОВЕН Прилично е љубоморен, далеку над онаа нормална љубомора, а на тој начин покажува колку се гржи за партнерот.

ЕВЕ КАКО ПОЛЕСНО ДА ГО ПРЕБОЛИТЕ РАСКИНУВАЊЕТО: Важно е да ги правите овие работи!

Попара - пред: 19 часа

Прекинувањето на врската, колку и да траела и без разлика кој кому раскинал, е тешко. Во прашање се навики, колку и да звучи лошо. Сте се навикнале да ја имате таа личност во животот, да делите убави и тешки моменти, да си бидете потпора и пријател.

Пет работи кои не би требало да му ги простиме на партнерот: Ваквото однесување не укажува на љубов

Екран - пред: 19 часа

Почетокот на секоја љубовна врска е како од бајка Мислите дека сè е толку совршено и така ќе остане засекогаш. Веројатно ви е тешко да замислите дека тој совршен маж кој ве освоил со својот шарм би можел да направи се за да ве повреди.

На туѓата несреќа ја изградија својата среќа: Никогаш не ги стигнаа клетвите од жените на кои им ги „украдоа“ мажите

ММС - пред: 18 часа

Знаете како велат дека кармата ќе ги стигне луѓето кога-тогаш? Сепак, има жени кои се избориле за љубовта така што прво им биле љубовници на своите партнери. Ова е приказна за пет жени кои успешно ја изградиле својата среќа на туѓата несреќа: Жизел ...

Најопасната поза лесно доведува до „фрактура“ на пенисот, а мажите ја обожуваат

Кајгана - пред: 1 ден

Доктор предупредува за најопасната поза во интимните односи - мажите ја обожуваат, а лесно доведува до прелом на пенисот. Истата се смета за најопасна бидејќи токму во нејзиното изведување најчесто се случуваат „фрактури“ на машкиот полов орган.

Прашувам за другарка: Како да започнам со користење вибратор? (18+)

Црнобело - 29.09.2022

Веројатно и вие, вашата другарка, како и ние, не сме посетувале лекции како да користиме вибратор. За среќа, тоа не е баш некоја комплицирана наука. Кога станува збор за мастурбација, можеби не знаете од каде да започнете или како да го направите ...

Овие 5 методи претставуваат спас за секоја врска: Внимателно следете ги

Попара - 29.09.2022

Проблемите во врската се неизбежни, дури и оние во најсреќните бракови велат дека имаат расправии и несогласувања. Сепак, начинот на кој ги решавате проблемите кажува многу за вашата врска.

Што прават по сексот Раковите а што Стрелците?

PressingTV - 28.09.2022

Водевте љубов: ќе заспиете и двата веднаш или едниот останува буден и несреќен? Или пак се вбројувате во оние среќни парови кои после водењето на љубов уште долго заљубено се мазнат и разговараат? Европеецот после сексот со партнерката се занимава ...

Кога Агата Кристи запознала 16 години помладо момче ја прозвале дека е стара – без оглед на сè, се венчала за него: „Животот поминува, времето лета...“

Точка - 28.09.2022

Пред да го запознае Макс, Агата Кристи била во брак со човек којшто на суров начин ја изневерил. По неговото неверство, писателката била во депресија, но по несреќата и неа ја огреало сонце.

Еве што можете да дознаете за вашиот партнер за само една ноќ

Попара - 28.09.2022

За жал, во врските често се фокусираме на она што не функционира. Дали постојано размислувате за тоа дека партнерот не ви обрнува внимание, дека предолго останува на работа или дека повеќе сака да си игра на телефонот наместо да разговара за вас? За ...

Начин да препознаете дека партнерот ве лаже: Првото нешто на кое треба да обрнете внимание

Екран - 28.09.2022

Со малку повеќе внимание можете да препознаете кога некој лаже Терапевт открил како можете да препознаете дали вашиот партнер кажува „мали, бели лаги“. Луѓето може да прибегнуваат кон тактики за да не вознемират некого или ако не сакаат да ги ...

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт