Интима

Тврдоглави и искрени во љубовта: ОВОЈ хороскопски знак е роден да биде УСПЕШЕН!

Попара - пред: 3 часа

Посебност – дали е доблест или маана во нивниот случај? Сакале ние или не, ние сме некако врзани за овој хороскопски знак. Уште од кога знаеме за себе, знаеме и за еден овен, потоа, случајно, се заљубуваме во овен за прв пат, а потоа еден од нашите ...

5 поврзани вести »

ФОТО | Секоја жена би го посакала: Георгина доби оригинален подарок од Роналдо

Слободен Печат - 16.10.2021

Избраничката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, објави фотографија на својот инстаграм – профил се пофали со скапоцениот подарок кој го доби од својот сакан. Уникатна кутија – куфер за чување накит со потпис на Луј Витон.

6 поврзани вести »

Во текот на есента се подобрува сексуалниот живот, причината за тоа е повеќе од интересна

Во Центар - 16.10.2021

За да откриеме како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачки тим од Универзитетот Лудвиг Максимилијанс во Минхен спроведе студија. Резултатот е прилично изненадувачки. Според welt.de, најдобриот секс е на есен.

4 поврзани вести »

После колку месеци заедно паровите се опуштаат и излегуваат од комфор зоната?

Црнобело - пред: 8 часа

Секој кој бил во малку подолга врска, знае дека работите се менуваат со текот на времето. Па, после колку месеци за првпат дечковците си ја гледаат девојката без шминка за првпат? После колку време девојката престанува да се депилира и се опушта? ...

Дајте му втора шанса, ако првиот с*кс не е добар

Курир - пред: 19 часа

Жени, дознајте зошто мажите понекогаш потфрлуваат и затоа не осудувајте ги веднаш. Сепак, за сексот не постои онаа добро познатата- нема втора шанса за прв впечаток. Машкиот лош мозок Мажите сакаат да остават силен прв впечаток, посебно кога сексот ...

7 совети кои ќе ви помогнат да се чувствувате подобро после раскинувањето

Курир - пред: 3 часа

Поминувањето низ тежок и комплициран прекин е едно од најнепосакуваните искуства во сечиј живот. Претставува голема промена да се живее без личноста која сте ја сакале и која ви била многу блиска.

Дали сте размислувале зошто привлекувате ПОГРЕШНИ мажи?

Попара - пред: 1 час

Во денешно време е навистина тешко да се најде компатибилен партнер, кој совршено ќе ни одговара. Се чини дека голем број жени се се повеќе сингл и се потешко наоѓаат маж со кого ќе си одговараат.

Руски психолог тврди: Мажите се женат исклучиво заради овие две причини

Попара - пред: 19 часа

Можеби има и други причини зошто мажите стапуваат во брак, но сите тие произлегуваат од овие 2 правила, вели Викторија Кирста, руски психолог. Во наше време, да бидеме искрени, мажите не брзаат со бракот и немаат потреба „да ја тргнат девојката од ...

Покажете му ги овие 10 трикови на вашето момче за тој да стане совршен љубовник!

Попара - пред: 15 часа

Мажите често мислат дека се богови во кревет, особено кога нивниот перформанс не е ниту близу до она што го сонуваат жените кога станува збор за водење љубов.Дури и ако добијат некои критики или совети од партнерот, тие не секогаш се обидуваат да го ...

Зошто понекогаш за време на односи ни се оди во тоалет

Курир - 16.10.2021

Колку често ви се случува да сте во кревет со партнерот, голи и возбудени, спремни за дива партија секс и наеднаш почувствувате необична потреба да одите во тоалет? Секако дека не сакате да ја прекинете акцијата за одите до тоалет бидејќи не сакате ...

Врските во кои жената го направила првиот чекор се поуспешни

Попара - 16.10.2021

Мажите се оние кои отсекогаш го освојувале срцето на една девојка, но сега дојде времето на жените, така што сѐ повеќе се приближуваат кон посилниот пол Поканувањето на личност што ни се допаѓа на состанок може да биде особено стресно, без разлика ...

8 жешки секс пози скроени за ладна есен – зачинете ја интимата со движења надвор од шаблонот (18+)

Црнобело - 16.10.2021

Подготвени за нешто ново и возбудливо со кое ќе ја разгорите страста со партнерот? Можеби вашата сексуална енергија или либидото се на пониско ниво. Но, без грижа. Есента е совршена можност за нов почеток.

Таа си заминала, а тој не тргнал по неа: Откриени нови детали за раскинувањето на Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо

ММС - 15.10.2021

Пејачот Петар Грашо и пејачката Даниела Мартиновиќ раскинаа по речиси 25 години љубов, а сега една пејачка откри детали за прекинот на оваа романса. Грашо се најде во фокусот на јавното внимание кога проструи информацијата дека тој и Даниела ...

Кажи што сакаш. Луѓето сè уште не можат да читаат умови: Најдобрите секс совети на сите времиња

Фактор - 15.10.2021

*Одвојте доволно време за да се прилагодите на вистинскиот бран, дури и ако ви требаат повеќе од 45 минути. *Ако вие и вашиот сексуален партнер сте заедно неодамна, ставете го вашето задоволство на прво место. *Не плашете се да побарате секс.

Двајца навивачи уапсени поради се*с на јавно место: Урнебесното ВИДЕО стана планетарен хит

Фактор - 15.10.2021

Двајца навивачи на НФЛ тимот на Филаделфија Иглс беа уапсени поради секс на јавно место, а сето тоа се случи за време на натпреварот помеѓу нивниот тим и Каролина Пантерс. Орлите славеа со 21:19, а полицајците на стадионот добија дојава за време на ...

АКО СОНУВАТЕ ДЕКА СО НЕКОЈ ВОДИТЕ ЉУБОВ, ТОА МНОГУ ЗБОРУВА ЗА ВАШАТА ЛИЧНОСТ! И не е неважно дали е ОРГИЈА или со кого го правите тоа!

Centar - 15.10.2021

Во книгата „Декодирај го твојот сон“, психологот Јан Волас пишува за значењата на сексуалните соништа. Соништата се одраз на нашата личност Тој вели дека љубовните соништа нудат подлабоко разбирање за она што најмногу го сакате во животот, додека ...

Еве зошто мажот кој изневерува никогаш нема да ја напушти својата сопруга

Centar - 15.10.2021

Тој ја изневерува постојано, но не ја напушта. Жената чувствува голема болка и не го напушта. Зошто е тоа така? Мажот ве изневерува, но останувате заедно. Сопругата на таков човек или целосно се предава на бездната и предавството на нејзиниот ...

ОВАА ПОЗА Е ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈТЕШКА И НАЈНЕУДОБРА НА СВЕТОТ! Дали сте ја пробале!?

Попара - 16.10.2021

Најмногу напор за време на најубавата спортска активност во светот се појавува кај оваа поза: таканаречената „исправена 69“. И мажите и жените велат дека „исправена 69“ им е најсложената поза Имено, потврдено е дека позата „исправена 69“ дефинитивно ...

Тестирајте го: Овие четири ТАЈНИ мажот ќе и ги открие само на жената која ја САКА

Попара - 15.10.2021

Се плаши дека ќе ве изгуби Комуникацијата во врска е една од најважните ставки. Ако вие и вашиот партнер секогаш имате тема за разговор и лесно го започнувате, врската се движи во вистинска насока.

Никого не можете да натерате да ве САКА: Три важни лекции за љубовта кои треба да ги научите на ВРЕМЕ

Попара - 15.10.2021

Љубовта нѐ заслепува, па некои важни лекции не успеваме да научиме. Но, животот е прекраток за да се сопнуваме постојано на истиот камен. Овие три лекции за љубовта многу жени ги учат предоцна, а некои и никогаш… 1.

Два, три, пет? Колку пати, ВО ТЕКОТ НА НЕДЕЛАТА, е доволно да водите љубов

Попара - 15.10.2021

Многумина живе ат во заблуда Сигурно сте слушнале како мажите размислуваат за секс на секои 60 секунди. Тоа е такво клише и е апсолутно неточно. Ако мажите навистина размислуваат толку многу за сексот, не би можеле да прават ништо друго.

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт