Најнови вести

Публиката од трибините ја порази Македонија

Frontline - тукушто објавено

Хулиганска какофонија од свирежи, извици, навреди, на радикалите од бугарска страна ќе им даде аргумент за нивните тврдења дека во земјава се шири антибугарска хистерија Пишува: БЛАГОЈА ГЕОРГИЕВСКИ / Слободен Печат „Да ја оставиме политиката на ...

33 поврзани вести »

„Подобро да нè прегази Мерцедес, отколку - фиќо!“

Sport 1 - тукушто објавено

Кошаркарките на Србија беа декласирани од САД со 55-88 во четвртфиналето и така го завршија настапот на Светското првенстов (СП) во Австралија. Интересен коментар по поразот од Американките имаше селекторката Марина Маљковиќ, која кажа дека е ...

Македонски телеком ги претставува T-фон и T-фон про

МКД - тукушто објавено

Првите Телеком 5Г смартфони имаат големи екрани, камери со висока резолуција и премиум дизајн по пристапна цена. T-фон и T-фон про ќе бидат достапни од 5 октомври во Телеком продавниците и Телеком.мк апликацијата .

7 поврзани вести »

Дали Путин би ризикувал да ги искористи своите подморници во предизвикување експлозии на „Северен тек“?

Макфакс - тукушто објавено

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо истекување на гас под вода. Шведските сеизмолози подоцна објавија дека регистрирале две експлозии ...

286 поврзани вести »

Oпштинските инспекциски служби немаат соодветна опрема за инспекциски надзор, а немаат и возила или компјутери

А1 On - тукушто објавено

НВО Инфоцентарот заедно со партнерските организации Спектар од Крива Паланка и Центарот на заедницата на општина Струга, во јуни годинава, спроведе анонимна он-лајн анкета, преку која ги собра и ги синтетизираше искуствата на локалните инспектори од ...

4 поврзани вести »

Првпат повеќето судии во австралискиот Врховен суд ќе бидат жени

Опсервер - тукушто објавено

Повеќето судии во Врховниот суд на Австралија ќе бидат жени за првпат во 121-годишната историја на институцијата, изјави јавниот обвинител Марк Драјфус. Судијката Џејн Џаго ќе го заземе слободното место во Врховниот суд, составен од седум членови, ...

2 поврзани вести »

5G за секого Македонски Телеком ги претставува T Phone и T Phone Pro

Бизнис Вести - тукушто објавено

Ширењето на 5G технологијата има трансформирачко влијание врз многу аспекти на современиот живот. 5G е многу повеќе од гигабитни брзини; покриеноста и пропусниот опсег што ги обезбедува нè водат чекор поблиску до дигиталната иднина.

7 поврзани вести »

Стратегиските планови за долгорочен раст на Шпаркасе Банка поддржани со нова докапитализација во износ од 20 милиони евра

Точка - тукушто објавено

Шпаркасе Банка продолжува да ја зацврстува својата капиталната позиција како значајна мерка за поддршка на планираниот развој во делот на кредитниот раст. Со одлука на Собранието на акционери на Шпаркасе Банка, Банката го зголеми основниот капитал ...

6 поврзани вести »

Епска филмска вечер во 8К - Зошто треба да ја гледате новата серија „Господар на прстените“?

Точка - тукушто објавено

„Господарот на прстените“ отсекогаш бил безвременски класик: легендарната приказна за патувањето на малите хобити и битката пред Хелмс Дип несомнено е омилена кај сите генерации. А за импактот врз поп-културата не мора ни да зборуваме.

НОРВЕШКА ИСПРАЌА ВОЈНИЦИ: Ја зајакнува заштитата на резервите за нафта и гас

Во Центар - тукушто објавено

Властите на НОРВЕШКА одлучија да испратат дополнителни воени контингенти во нафтените и гасни постројки на кралството за да ја осигураат нивната безбедност по итното истекување гас од „Северен тек“, рече премиерот Јонас Гар Сторт.

10 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт