Најнови вести

Преговорите за новото владино мнозинство во завршна фаза

Опсервер - тукушто објавено

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници на сегашните коалициски партнери на која ќе ги информира што е договорено за влез на ...

91 поврзани вести »

Приведено лице во Радовиш за доиздржување затворска казна

Опсервер - тукушто објавено

Во Радовиш синоќа во 20.35 часот полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го привеле Ф.Ш.(38) од село Зрновци. Како што денеска информираа од МВР, тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа ...

4 поврзани вести »

Продавачи на тезга на Бит пазар со срце планина - вирален статус на скопјанец ни ја враќа вербата во хуманоста

Црнобело - тукушто објавено

„Тие грабнаа по една кеса, ги наполнија до горе, не гледаа колку ставаат и што ставаат...“, споделува Фитим Бела за продавачите од Бит пазар, кои веднаш се понудиле да донираат за децата во Турција, погодени од катастрофалниот земјотрес.

Николовски: Секој е добредојден во државата ако и мисли добро и ако има чисти и добри намери

24Инфо - тукушто објавено

Секој во државата е добредојден ако и мисли добро и доколку има чисти и добри намери. Верувам дека односите ќе продолжат и ќе се вратат во позитивен дух и дека ќе зборуваме за иднината, за младите генерации, за тоа што 30 години не било направено, а ...

Ѓоковиќ го стигна Надал по бројот на слемови, но според овој параметар не!

Sport M - тукушто објавено

Дали може да постави нов рекорд? Новак Ѓоковиќ по 10-ти пат во кариерата го освои Австралија Опен по бројот на освоени Грен слемови го надмина Рафаел Надал, но според еден параметар Шпанецот бега од најдобриот тенисер во светот.

20 поврзани вести »

УЕФА е подготвена со одговор на милионските договори на Челзи

Sport M - тукушто објавено

Европската фудбалска асоцијација ќе предложи и на крајот веројатно ќе одобри голема промена во финансиските услови за сите тимови. Предлогот е клубовите да обезбедат два различни буџети – едниот за нивните првенства, а другиот само за европските ...

Девизните резерви во јануари 3,77 милијарди евра

Вечер Прес - тукушто објавено

Девизните резерви на крајот на јануари годинава изнесувале 3.775,6 милиони евра, соопшти Народна банка. Најголем дел од девизните резерви се пласирани во хартии од вредност (75,2%), по што следуваат валутите и депозитите (14,4%) и монетарното злато ...

26 поврзани вести »

Бројот на жртви во земјотресот во Турција надмина 11.000 лица

ТВ21 - тукушто објавено

Бројот на загинатите во катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија се искачи на 11.000 луѓе. Властите на двете земји очекуваат бројката да се зголеми со оглед дека илјадници и натаму се сметаат за исчезнати.

900 поврзани вести »

ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ: Денди-Вокерова малформација Вродена маана која настанува во текот на ембрионалниот развој на малиот мозок и четвртата мозочна комора

+инфо - тукушто објавено

Клиничката слика на ДВМ може да биде драматична или да се развие незабележано. Симптомите, кои често се јавуваат во раното детство, вклучуваат забавен моторен развој и прогресивно зголемување на главата.

6 поврзани вести »

Сали: Немаме конкретен предлог на маса за нашите позиции во Владата ако влезе Алијанса

Либертас - тукушто објавено

Министерството за здравство е еден од посакуваниот ресор што Алијанса за Албанците сака да го предводи доколку стане дел од Владата, што би значело дека Алтернатива ќе мора да го отстапи. Меѓутоа, министерот за здравство Беким Сали вели дека до овој ...

91 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт