Најнови вести

Курти: Гренел се однесува како каубоец, евентуалниот договор во Вашингтон е сосема безвреден

Опсервер - тукушто објавено

Приштина, 14 август 2020 () – Лидерот на партијата Движење самоопределување (ВВ) и доскорешен премиер на Косово, Албин Курти не очекува никаков резултат од средбата во Вашингтон меѓу челниците на Косово и Србија, што треба да се одржи на 2 ...

31 поврзани вести »

Нови 160 случаи на ковид-19, тројца пациенти починаа и 368 се оздравени

Мета - тукушто објавено

Во последните 24 часа направени се 2.172 тестирања, а регистрирани се 160 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-38, Куманово-19, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-4, Тетово-20, Струга-9, Велес-3, Битола-1, Охрид-4, Кавадарци-4, Гостивар-13, Струмица-2, ...

109 поврзани вести »

Отказ за тренерот на Чикаго Булс, има втор најлош скор во клупската историја

Макфакс - тукушто објавено

НБА тимот, Чикаго Булс го отпуштија тренерот Џим Бојлен кој на клупата на „биковите“ помина неполни две сезони. Бојлен на кормилото на Чикаго има скор 39-84, а неговиот процент на победи е само 31,7%, што е втор најлош во клупската историја на ...

2 поврзани вести »

СДСМ: Дел од вината за пропаѓањето на „Еуростандард“ има Горан Трајковски, кадарот од ВМРО-ДПМНЕ

Локално - тукушто објавено

„ВМРО-ДПМНЕ во познат стил продолжува да шири лаги и се обидува да наметна неоснована паника меѓу граѓаните. Како што соопшти и Народната банка, стечајот на „Еуростандард банка” е поради проблеми од минатото, а дел од вината за таквото работење има ...

324 поврзани вести »

Костовски за „Еуростандард банка“: Погрешивме со изборот на Управниот одбор, тие нè наместија

Курир - тукушто објавено

Бизнисменот Трифун Костовски попладнево како мнозински акционер во Еуростандард банка се појави на прес конференција со неговиот син и ја обвини Народната банка и потесното раководство на управниот одбор на банката за нејзиното пропаѓање.

324 поврзани вести »

Костовски обвини за смислено сценарио, ако се прифати стечајот ќе ја тужи државата и Народна банка

Фактор - тукушто објавено

Сопственикот на Еуростандард банка Трифун Костовски за одземањето на дозволата од Народна банка смета дека е однапред смислено сценарио и особено затоа што е донесено во време на паднемија со ковид, кога не е формирана Влада.

324 поврзани вести »

Четири општини во Скопје со по над 100 активни случаи на ковид

360 степени - тукушто објавено

Во Скопје од почетокот на епидмеијата предизвикана од ковид-19 се регистрирани вкупно 5 325 случаи, од нив во моментов активни се 986. Скопје речиси секојдневно, во дневната статистика на Министерството за здравство за состојбата за ковид, е град со ...

282 поврзани вести »

Курти: Гренел се однесува како каубоец, евентуалниот договор во Вашингтон е сосема безвреден

24Инфо - тукушто објавено

Лидерот на партијата Движење самоопределување (ВВ) и доскорешен премиер на Косово, Албин Курти не очекува никаков резултат од средбата во Вашингтон меѓу челниците на Косово и Србија, што треба да се одржи на 2 септември, на покана од специјалниот ...

31 поврзани вести »

Во јули и август санкционирани 1529 мотоциклисти

Скопје1 - тукушто објавено

Секторот за сообраќајни работи во Одделот за униформирана полција при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот на територијата на Република Северна Македонија во текот на јули и ...

11 поврзани вести »

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000

Скопје1 - тукушто објавено

Уште еднаш апелираме до граѓаните, без исклучок да продолжат да се придржуваат до трите правила – носење заштитна маска, одржување на физичка дистанца и често миење на рацете. Само заеднички можеме да се избориме со ковид-19.

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиЦрвена верзијаСина верзијаМаркетингКонтакт