Најнови вести

Дамовски за Шекеринска: Кога дебело ќе покакаш, спомни НАТО, good governance, мир, трт, мрт…

Expres - пред: 5 часа

Режисерот Борис Дамовски реагира на објаснувањето на вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска за фотографирањето пред грбот на ОНА во канцеларијата на кичевскиот градоначалник Фатмир Дехари.

НАСА успешно ја лансираше ракетата на Спејс Икс со двајца астронаути (Во Живо)

Студенти - пред: 5 часа

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова ера на патувањата во вселената. Првпат во историјата една приватна компанија испрати ракета со човечки екипаж во ...

32 поврзани вести »

Обвинителството на БиХ побара притвор за премиерот на Федерацијата БиХ, Фадил Новалиќ

4NEWS - пред: 5 часа

Обвинителството на Босна и Херцеговина предложи едномесечен притвор за премиерот на Федерацијата на БиХ, Фадил Новалиќ, суспендираниот директор на Федералната управа за цивилна заштита, Фахрудин Солак и сопственикот на „Сребрена малина“, Фикрет ...

45 поврзани вести »

35 новозаболени и 5 починати од Ковид-19 – Беџети: Масовно тестирање, но и карантин за Сарај ако е потребно

4NEWS - пред: 5 часа

Дојде во седиштето на ДУИ во Чаир за да изрази загриженост за ширењето на коронавирус во Сарај. Градоначалникот на општината Блерим Беџети, рече дека бројот на случаите на коронавирус се искачил на 41, а поголемиот дел од заразените се членови на 4 ...

38 поврзани вести »

ПСЖ испрати понуда за Милинковиќ-Савиќ, но Лацио ќе бара повеќе

Gol.mk - пред: 5 часа

Во периодот кога шпекулациите за останувањето на Икарди во редовите на ПСЖ се зголемија, од Франција доаѓа нова позитивна вест за фановите на „светците“. Челните лица на парижаните веќе започнаа да го кројат тимот за следната сезона, а според ...

38 поврзани вести »

Каде оди Словенија на чело со Јанша?

Независен - пред: 5 часа

Третиот мандат на Јанез Јанша би можел да биде потурбулентен од претходните. Земјата сѐ повеќе се поларизира, а во надворешната политика врските со Орбанова Унгарија стануваат посилни „Наскоро ќе бидеме најдобри во борбата против короната“, порача ...

3 поврзани вести »

Вирусот го дочекавме со подготвеност, ќе го испратиме со позитивност, велат сопружниците од Неготино кои имаат Ковид – 19

Фокус - пред: 6 часа

Можеби некому ќе му звучи необично, но корона вирусот кој ни беше потврден мене и на мојот сопруг пред неколку дена го дочекавме подготвени. Уште откако се прогласи пандeмијата во светот, кога сфативме за што станува збор, следејќи ги информациите и ...

Пановски: Ништо не е вечно, па ни договорите со Бугарија и со Грција

Expres - пред: 6 часа

Македонскиот режисер и сценарист од Њујорк, Наум Пановски, не се согласува дека Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија и Преспански договор со Грција се нешто вечно и непроменливо.

22 поврзани вести »

(ВИДЕО) Историско лансирање: Ракета на Илон Маск со двајца астронаути тргна во вселената

360 степени - пред: 6 часа

Ракетата „Фалкон 9“ вечерва успешно беше лансирана во вселената со двајца астронаути на НАСА. Лансирањето е направено од страна на компанијата „Спејс Екс“ на милијардерот Илон Маск со што се испиша историја бидејќи првпат еден приватник испрати ...

32 поврзани вести »

МАКЕДОНСКА НАРОДНА МУДРОСТ: Крадена стока темељ не фашчат

Денешен - пред: 6 часа

Пословици и поговорки Јадено-пиено-платено. Ја збираат парата, како гнојот раната. Ја збираат парата како пчела медот. Јазел со рака не се одврзуват, а со сабја се пресечуат. Јазик кљука, глава пука. Јазико коски нема, ама коски крши.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт