Најнови вести

Зошто и како пропадна „Еуростандард банка“? Што треба да прават граѓаните кои имаат сметки и заглавени пари?

Сител - тукушто објавено

Пензионерите, лицата кои земале плата преку Еуростандард, како и примателите на социјален и детски додаток, ќе мора да си отворат сметки во друга банка, каде ќе им легнуваат следните уплати.

320 поврзани вести »

Кога на стадион ќе ти се погоди да има топла вода

Оff.net - тукушто објавено

Морумби е стадион вo Сао Пауло, Бразил со 67,052 места, капацитет кој знае да спласне кога ќе претера дождот. Тогаш се претвора во Аква ...

Пендаровски – Бежоска: Побрзо да се обесштетат депонентите од „Еуростандард банка“

Frontline - тукушто објавено

Пендаровски и Ангеловска-Бежоска истакнаа дека е важно да се вложи максимум за поскоро отпочнување на исплатата на обесштетувањето на граѓаните од страна на Фондот за осигурување на депозити, и пред законски предвидениот рок од 20 дена, стои во ...

79 поврзани вести »

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи

Фактор - тукушто објавено

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под 3.000. Последен пат под 3.000 активни случаи се регистрирани на 23 јуни оваа година.

4 поврзани вести »

Бројот на активни случаи од ковид-19 намален под 3.000, пристапот на широко тестирање дава резултати, граѓаните да продолжат да ги почитуваат мерките

Centar - тукушто објавено

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под 3.000. Последен пат под 3.000 активни случаи се регистрирани на 23 јуни оваа година.

4 поврзани вести »

Костовски за Еуростандард банка: За кило месо, убија вол

А1 On - тукушто објавено

Сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, го обвинува Управниот одбор за пропаста на банката. Тој на денешната прес конференција, заедно со неговиот син најавија дека правдата ќе ја бараат надвор од Македонија.

320 поврзани вести »

Од 17.до 23. август Фестивал за феминистичка култура и акција „Прво па женско“ – Осмо издание

Екран - тукушто објавено

Од 17 до 23 август 2020 година во Младинскиот Култирен Центар во Скопје, ЦАЦ Монтажна Галерија и Музејот на современа уметност ќе се одржи осмото издание на фестивалот за феминистичка култура и акција „Прво па женско“, во организација на „Тиииит! ...

12 поврзани вести »

Дивата депонија „Вардариште“ еколошка бомба во Скопје

Телма - тукушто објавено

Чад, ужасна миризба и секаков вид на отпад е секојдневие на жителите од скопската населба Маџари. Сешто се пали на чекор од нивните домови, а токму луѓето од диво населените места во непосредна близина ја предизвикуваат таквата „еколошка бомба“.

25 поврзани вести »

Музика за ушите на навивачите: Зошто дојде Вилијан во Арсенал?

Спортклуб - тукушто објавено

По седум години во редовите на Челси, бразилскиот интернационалец Вилијан одлучи да ја смени средината иако и натаму ќе живее во Лондон. Со Арсенал потпиша тригодишен договор и ќе биде една од ѕвездите на летниот преоден рок во Англија.

44 поврзани вести »

Биди дел од најголемата шопинг манија во градот. Биди дел од Garage Sale.

Слободен Печат - тукушто објавено

Во тек е најголемата шопинг манија во градот. Традиционално, како и секоја година август месец е резервиран за Garage Sale, а оваа година, Ramstore Mall одлучи истиот да трае цел месец со цел избегнување на гужвите и запазување на протоколите за ...

6 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиЦрвена верзијаСина верзијаМаркетингКонтакт