Најнови вести

Ковачевски – Дион: Јасна поддршка од премиерот Трудо и Канада и очекување Северна Македонија да го задржи правецот по којшто се развива

ТВ21 - тукушто објавено

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски се сретна со Стефан Дион, специјален пратеник на премиерот на Канада, Џастин Трудо, за Европската Унија и амбасадор на Канада во Франција и Монако.

19 поврзани вести »

КАКО ДА ЗНАЕТЕ ДЕКА НА ДЕТЕТО МУ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ СО ВАС? Овие знаци покажуваат дека на децата им недостасува внимание од родителите

+инфо - тукушто објавено

Денес, кога повеќето родителите се исклучително зафатени, децата може да се чувствуваат запоставени и очајни за нивното внимание. Еве неколку знаци кои можат да ви покажат дека вашето дете е едно од нив Секое дете чувствува потреба да биде поблиску ...

6 поврзани вести »

„ОВДЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ЧОВЕК, НИКОЈ НЕ ПОМАГА!“ Турците гневни, бавно им пристигаат помошта и спасувачите

+инфо - тукушто објавено

Снег врне, бездомници сме, без ништо! Што да правам, каде да одам - вели за Ројтерс Мурат Алинак, чиј дом во Малатија се урнал. Турските граѓани од подрачјата погодени од земјотресите се гневни од, како што велат, бавниот и несоодветен одговор на ...

Земјената маса во Турција е поместена за три метри

Нова ТВ - тукушто објавено

Двата земјотреса со епицентар во Кахраманмараш, јужна Турција, и со јачина од 7,7 и 7,6 степени според Рихтеровата скала, предизвикаа поместување на копнената маса во Турција за три метри, изјави директорот на сеизмолошката опсерваторија Кандили во ...

245 поврзани вести »

Папата упати молитви за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија

Бриф - тукушто објавено

Папата Франциск денеска ги упати своите молитви за илјадниците жртви од земјотресот во Сирија и Турција и ја повика меѓународната заедница да продолжи да ги поддржува напорите за спасување.

899 поврзани вести »

Георгиевски: Тие четири разлика од Словачка не се реални, одиме на победа со пет!

Sport 1 - тукушто објавено

Вардар ќе се соочи со Татран Прешов в петок, во обид да го одмазди поразот од четири разлика, пред десет дена во Словачка. Не е тоа само спортски мотив, туку и резултатски, победа која би го анулирала тој пораз може да значи сигурно прво место во ...

6 поврзани вести »

Изненадување на клупата на Белгија: Италијанец со германски менталитет ќе ги води „црвените ѓаволи“

Екипа - тукушто објавено

Екс менаџерот на Шалке, Лајпциг и Спартак Москва, Доменико Тедеско е назначен за нов селектор на Белгија. Тедеско доаѓа на местото на Роберто Мартинез кој по Мундијалот во Катар си поднесе оставка и потоа ја презеде клупата на Португалија.

10 поврзани вести »

Почнува традиционалниот 59-ти Мавровски меморијал

МКД - тукушто објавено

Денеска и утре на падините на Маврово ќе се одржи традиционалниот 59-ти Мавровски меморијал, кој воедно е и дел од ФИС Балкан купот. Мавровски меморијал e најстариот скијачки куп на Балканот и еден од најстарите ски купови во Европа и светот, а оваа ...

15 поврзани вести »

Ковачевски – Дион: Поддршка од Канада и очекување Северна Македонија да го задржи правецот по којшто се развива

Макфакс - тукушто објавено

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски се сретна со Стефан Дион, специјален пратеник на премиерот на Канада, Џастин Трудо, за Европската Унија и амбасадор на Канада во Франција и Монако.

19 поврзани вести »

Цело семејство извлечено од урнатините во Сирија

Канал5 - тукушто објавено

На Интернет се појави потресно видео на кое се гледа како група доброволци од цивилната одбрана на Сирија позната како „Бели шлемови“ од урнатините на куќа извлекува семејство кое го преживело разорниот земјотрес што ја погоди земјата.

233 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт