Најнови вести

5G за секого, Македонски Телеком ги претставува T Phone и T Phone Pro

Опсервер - тукушто објавено

Ширењето на 5G технологијата има трансформирачко влијание врз многу аспекти на современиот живот. 5G е многу повеќе од гигабитни брзини; покриеноста и пропусниот опсег што ги обезбедува нè водат чекор поблиску до дигиталната иднина.

3 поврзани вести »

МФ апелира да се усвојат измените на Законот за игри на среќа

Опсервер - тукушто објавено

Собранието што побрзо да ги усвои измените на Законот за приредување игри на среќа со кои ќе се обезбеди 500 метри оддалеченост на обложувалниците од училиштата, апелираат од Министерството за финансии, на чиј предлог од јуни лани законот е во ...

13 поврзани вести »

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

MakPress - тукушто објавено

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

5 поврзани вести »

Рокот за пријавување за стипендиите „Борис Трајковски“ на извршната МБА-програма на Универзитетот Јорк продолжен до 6 октомври

MakPress - тукушто објавено

Рокот за аплицирање за стипендија „Борис Трајковски“ на извршната МБА-програма на Универзитетот Јорк за студии од втор циклус за академската 2022/2023 година е продолжен до 6 октомври. Заинтересираните кандидати може да конкурираат онлајн.

4 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ отпочнува процес на ажурирање на членството и зачленување на нови членови: Приклучи се, за Македонија, за нашата заедничка иднина

Република - тукушто објавено

Приклучи се, за Македонија, за нашата заедничка иднина. Во времињата кога му е тешко на нашиот народ ВМРО-ДПМНЕ води напред, кон подобра иднина, кон подобра Македонија, вели Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

2 поврзани вести »

Со септемвриската пензија пензионерите добиваат повисоки пензии за 6.8 проценти, согласно новата методологија за усогласување на пензиите

24Инфо - тукушто објавено

Со септемвриската пензија околу 330 илјади пензионери во државата доби ваат повисоки пензии за 6.8%, согласно новата методологија воведена со последните измени во Законот за пензиското и инвалидското осигурување, кои стапија на сила во март 2022 ...

25 поврзани вести »

„Европски моден пасош“ прераснува во најквалитетен моден настан во БиХ

OhridNews - тукушто објавено

Од 21 до 25 септември, околу 30 модни дизајнери од 20 европски земји беа во Бања Лука, Босна и Херцеговина, како дел од модниот фестивал насловен „Европски моден пасош“ (European Fashion Passport).

4 поврзани вести »

Од своите жени барајте да ви ги купат овие две работи, ќе ви требаат: Се појави снимка од мобилизирани руски војници (ВИДЕО)

Фактор - тукушто објавено

Откако рускиот претседател Владимир Путин прогласи делумна мобилизација на социјалните мрежи, се води вистинска пропагандна војна. Западните медиуми и оние кои се симпатизери на Украина покажуваат како пијани Руси се тркалаат по аеродромот, се ...

Рама: Русите кои не сакаат да војуваат се добредојдени во Албанија

Zoom - тукушто објавено

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека руските граѓани кои бегаат од мобилизација се добредојдени во Албанија, пренесува Радио Слободна Европа. Тој го повтори ставот на Албанија дека стои на страната на Украина и не го признава референдумот ...

20 поврзани вести »

Јовановиќ: Ковачевски пресметал сè, нема да заглавиме, луѓето си ја знаат работата

Frontline - тукушто објавено

Премиерот Ковачевски пресметал сè: струја, јаглен, нафта, гас и останати суровини. Нема да заглавиме. Луѓето си ја знаат работата. Ајде, море, скопјани, нека ви е со лесно, парно ќе имате на 15 октомври, што се секирате.

Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт