Најнови вести

Да го испратиме летото и неговите вкусови: Менемен – турски специјалитет за доручек или ручек

Слободен Печат - тукушто објавено

Менемен е традиционално турско јадење направено од домати и пиперки, приготвено на сличен начин како што правиме летна манџа со јајца. Во зависност од вкусовите, може да додадете сирење или суџук.

7 поврзани вести »

Новак Ѓоковиќ за првпат од „Ролан Гарос“ се бори за бодови

Слободен Печат - тукушто објавено

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска од 17.30 часот ќе го игра мечот од второто коло на турнирот во Тел Авив против Шпанецот Пабло Андухар . Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Ѓоковиќ како прв носител на турнирот беше слободен ...

20 поврзани вести »

МФ апелира да се усвојат измените на Законот за игри на среќа

Слободен Печат - тукушто објавено

Собранието што побрзо да ги усвои измените на Законот за приредување игри на среќа со кои ќе се обезбеди 500 метри оддалеченост на обложувалниците од училиштата, апелираат од Министерството за финансии, на чиј предлог од јуни лани законот е во ...

12 поврзани вести »

Стратегиските планови за долгорочен раст на „Шпаркасе Банка“ поддржани со нова докапитализација во износ од 20 милиони евра

Макфакс - тукушто објавено

Шпаркасе Банка продолжува да ја зацврстува својата капиталната позиција како значајна мерка за поддршка на планираниот развој во делот на кредитниот раст. Со одлука на Собранието на акционери на Шпаркасе Банка, Банката го зголеми основниот капитал ...

5 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: ОО СДС Арачиново скандалозно избира професионални војници

Канал5 - тукушто објавено

ОО СДС Арачиново скандалозно избира професионални војници, дезертерот Ковачевски, Славјанка и Зечевиќ се директно одговорни за оваа партизација. Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават ...

92 поврзани вести »

Приведен дилер од Скопје, му пронашле марихуана

Локално - тукушто објавено

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров-Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода З.Ј.(42) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била ...

41 поврзани вести »

Ердоган: Вознемирен сум, ако Путин замисли нешто – тој тоа и го прави

Локално - тукушто објавено

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави, коментирајќи го рускиот претседател Владимир Путин и плановите на Русија по референдумот во четири региони во Украина, дека „ако рускиот лидер замисли нешто, тој тоа и го прави“.

14 поврзани вести »

ЕВН со пресврт во второто полувреме до победа над Халк Банка

Точка - тукушто објавено

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со пресврт во второто полувреме до победа над Халк Банка ЕВН 4-3(1-3) Халк Банка ЕВН: Наум Бадаловски 8’ Ајет Новобрдалија 24’ Вилијам Митев 29’ Бојан Симоновски 35’ ...

2 поврзани вести »

МФ апелира за усвојување на измените на Законот за игри на среќа

Нетпрес - тукушто објавено

Собранието што побрзо да ги усвои измените на Законот за приредување игри на среќа со кои ќе се обезбеди 500 метри оддалеченост на обложувалниците од училиштата, апелира Министерството за финансии, на чиј предлог од јуни минатата година, законот е ...

12 поврзани вести »

Володин им се заканува на Русите кои бегаат од земјата поради мобилизацијата

Вечер Прес - тукушто објавено

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и дека тоа им е забрането со закон.

42 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт